Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Поред буке, те недоличног понашања дела гледалаца у близини стадиона, утакмице "вечитих" проузрокују и проблем паркирања на зеленој површини.
Булевар Ослобођења вечерас..
20230902_194359.jpg
20230902_194546.jpg
20230902_194741.jpg
20230902_194917.jpg
20230902_195019.jpg
20230902_195121.jpg
20230902_195405.jpg
20230902_195540.jpg
20230902_195700.jpg
 
Parkiranje ko na Pantelejskom vašaru u Nišu lol.

Već kada ne postoje uslovi za dovoljan parking prostor, trebalo bi da klubovi prilikom prodaje karata stave u napomenama da ljudi parkiraju automobile na parkinzima u blizini javnog prevoza. (uz naravno koordinaciju da se prevoz pojača itd..)
Ima dosta automobila sa tablicama van Beograda, ne verujem da bi svako hteo da se parkira na livadu da ne mora.
 
Ima dosta automobila sa tablicama van Beograda, ne verujem da bi svako hteo da se parkira na livadu da ne mora.
Tablice ne prave čoveka, već neka kultura i poštovanje. Ako znaš da dolaziš gde dolaziš, onda unapred razmisliš gde ćeš parkirati. Pa neću ja doći u centar Londona i reći o vidi nema gde da se parkira ajmo na sred mosta...
Postoje milion načina, gde se parkirati i tipa autobusom jednu dve stanice proći. Poprilično sam siguran da ulica ispod tiršove je skroz prazna. Kad god prodjem tamo popodne sve je prazno.
 
Поред буке, те недоличног понашања дела гледалаца у близини стадиона, утакмице "вечитих" проузрокују и проблем паркирања на зеленој површини.
Булевар Ослобођења вечерас..
Policija cesto zatvori bulevar ne bi li ga celog pretvorila u parking. Ljudi koji zive u tom kraju bas imaju problema, zagrađuju privatna dvorišta, prolaze, garaže, automobile... Jednostavno derbi je iznad zakona taj dan.
 
Бахато паркирање

Не размишља већина унапред, већ мисли "снаћи ћу се", или "као и остали ћу".

Пре, можда, две недеље, у проласку поред Топчидерског парка са стране где су Милошев конак и ресторан истог имена, изненадио сам се када сам видео мноштво кола на трави, у делу парка према Конаку. Обично је пун прилазни пут до кафане и део улице код улаза у њега, то сам први пут видео. Мора да је била свадба, закључио сам.
Возио сам, и нисам очекивао тако нешто, па нисам сликао.
При том, било је много места уз улицу кроз парк, од улаза у Топчидерски гарнизон до бивше жел. станице Топчидер, којом се веома ретко вози, и на паркиралишту код саме станице. Истина, нема више мостића преко Топчидерке ...

Но, онакав призор - десетине аутомобила на трави у уређеном парку, најстаријем у земљи, недопустив је. Пропаст одговарајућег система.
 
Ima dosta automobila sa tablicama van Beograda, ne verujem da bi svako hteo da se parkira na livadu da ne mora.


video bi gde bi parkirao kada bi se pisale ogromne kazne za ovo (kao sto i treba), tj da ne mora... kao da je gledanje derbija obavezna aktivnost
 
Синоћ је играна утакмица Црвена Звезда - Нови Пазар. Парк испод школе пун локатора и шоратора.
За "дерби" је још горе, затвори се бул. Ослобођења, туку се..
Слажем се, могло би се то средити када би се закон поштовао, клубови изградили паркинг места, међутим пошто се то неће десити, јер код нас још увек важи "хлеба и игара", боље је да се вашари изместе.
 
Zašto zelenilo sve ove godine nije ogradio to razdelno ostrvo drvenim stubicima ili duplim redom ivicnjaka ...
Ništa ih ne sprečava da iščupaju te stubiće i opet se parkiraju tu.
Kod policijiskih terena u Makišu postavljeni su bili stubići koji su za manje od 6 meseci počupani i bačeni.
Sad vidim da se diže betonska ograda sa žicom ali ne verujem da će sprečiti bahata goveda da parkiraju na troatoar i tako blokiraju stari obrenovački put u pravcu Ostružnice
 
Pa ako se uradi dupli ivicnjak i drveni stubovi nece moci da se popne st***
Mozes li da slikas to kod poli terena u makisu
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Prvi korak je uspostavljanje visokih ivičnjaka i trotoara gde god je to moguće. :D

Arapi tako rade i donekle im uspeva. Ranije sam im se smejao zbog toga ali sam onda u jednom gorkom momentu shvatio da ovaj narod deo ovog naroda - po tom pitanju - nije ništa drukčiji i da zato samo takve radikalne mere pomažu.
2898510.jpg


Od institucija i uzdanja u njih i zakone nema ništa. Nikada ovo nije bila zemlja institucija, bar ne na nekom većem nivou. A posle ovih kancera na vlasti, neće biti još bar 50 godina.


Stoga, ili ovakve ''pasivne'' mere u vidu visokih ivičnjaka, ili da se svi bijemo i mlatimo po ulicama, pa ko duže izdrži i istera pobedu (mi koji smo za civilizaciju i poredak, ili ovi koji bi da žive kao divljaci). Trećeg nema. Policiju, institucije, sudove, zavode, vlast... njih zabole za sve to.


Jedina druga alternativa koja mi pada na pamet je da se i ovde oformi nešto poput Stop ham u Rusiji.

Ali za to nam treba sloga, treba nam dovoljno aktivista, i treba nam dovoljno ljudi koji umeju da se biju i voljni su da isteruju pravdu, a da opet ne počnu da se ponašaju kao šerifi.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Pa ako se uradi dupli ivicnjak i drveni stubovi nece moci da se popne st***
Mozes li da slikas to kod poli terena u makisu
imam snimke sa dash kamere ako ti znači nešto.
Npr ovo je stari snimak kada su postojali stubići, nije bilo rasvete na tom potezu pa sam prijavljivao ali se vide stubići žute boje sa leve strane i vidi se da je već tada nekoliko bilo iščupano


Ovo je sada situacija bez stubića i sa parkiranim vozilima:


I ovde se vidi ta nova ograda koju je policija podigla kad nema parkiranih vozila


Problem nastaje kada su gužve na Adi (pogotovo leti i vikendima) i kada se goveda parkiraju i na ovaj desni trotoar i blokiraju taj potez prema Ostružnici
 
Nađoh još jedan video gde se vidi ovo o čemu sam pričao.
Pogledajte crveni kombi kako je parkiran, sada zamislite kada se tako leti mnogi drugi parkiraju celom dužinom sa te strane i blokiraju stari obrenovački put

Kad je traka prema Čukarici puna nema obilaženja ovako kao na snimku, o onoj mučenoj 92 autobusu koji tada tu saobraća nema boga da prođe prema Ostružnici
 
Sekretarijat za saobraćaj odeljenje za stacjonarni sao valjda njima mejl ali teška prica
 
Vrh