Šta je novo?

Cene nekretnina

auuu izadje i tekst za Premium
 
Još fali par dana i par opština, ali mi nemamo NI TEORETSKE šanse da dođe do 1000! da bi prešli 1000 jedinica skoro mora 50% da skoči... Čekamo septembar da vidimo razvoj situacije... Pogodnosti će morati davati...
 
Danas se pisalo o neverovatnom Zlatiboru, a tamo krvoproliće.

Screenshot_2023-08-31-20-43-17-347_com.android.chrome~2.jpg
Screenshot_2023-08-31-20-43-29-037-edit_com.android.chrome.jpg
 
Još fali par dana i par opština, ali mi nemamo NI TEORETSKE šanse da dođe do 1000! da bi prešli 1000 jedinica skoro mora 50% da skoči... Čekamo septembar da vidimo razvoj situacije... Pogodnosti će morati davati...
I dalje fale cetiri cele opstine, a i u nekoliko koje su azurnije fali po nedelju dve.

Zasto se ovako zalecete svake nedelje kad svaki put detaljno sve prodjemo?

Jel toliko tesko pogledati filter po opstinama i kad se ugovori zavrsavaju?
 
Kako je moguće da je cijena novogradnje u avgustu probila 2.800 €/m2 što je veliki skok?
 
Interesantno je da avgust u poslednjih 5 godina jako stabilan po pitanju obima prodaje, oko 1400 +/-6% devijacije po godinama.

Sada je na oko 670, a nisu uneti Rakovica, Vracar, Stari Grad, a Cukarica i Zemun kasne oko jednu nedelju. Da li ce se zatvoriti mesec na oko 960 (moja procena) ili 1000 je manje vazno, pad je jasan i na nivou od oko 30%. Pa da vidimo sta nosi jesen i da li ce biti nekog efekta na cene krajem Q4 i pocetkom Q1.
 
I dalje fale cetiri cele opstine, a i u nekoliko koje su azurnije fali po nedelju dve.

Zasto se ovako zalecete svake nedelje kad svaki put detaljno sve prodjemo?

Jel toliko tesko pogledati filter po opstinama i kad se ugovori zavrsavaju?
Evo ovako izgleda situacija:

Cukarica 7 dana nedostaje (promet u julu za nedelju dana = 10)
Rakovica ceo mesec nedostaje (julski promet oko 58)
Stari grad sve nedostaje (julski promet 50)
Vracar ceo mesec (julski 61)
Zemun nedelju dana nedostaje (julskih nedelju dana 26kom)
======================
Total 205 jedinica da se prodavalo po julskom standardu

znaci 673 (do sada) + 205 (po julskim projekcijama) = 878 jedinica < 1000 jedinica. Cak i da dodamo na 950 - opet sa 95% statisticke sigurnosti tvrdim da NECEMO preci 1000 jedinica.
Videcemo oko polovine septembra ko je u pravu. Ja tvrdim da NE MOZE!
 
Da ali je ukupna količina potrošenog novca dosta velika. Jedan stan od 2.300.000 €. Nekoliko blizu milion. Dosta njih na oko pola miliona.
 
Jedini VELIKI dobitnik u avgustu je Beograd na Vodi, oni su razbili. Naravno nije ni blizu pređašnjih godina, ali u odnosu na celokupan promet u avgustu, oni apsolutno drže primat!
I opet ono što sam primetio već par meseci je da se većina stanova prodavala po "specijalnim dnevnim cenama" (završava se cena na 888). Što znači i ko ima para čeka akciju! Tačnu statistiku ću kasnije za BW, ali odokativno oko 3/4 je na akciji prodano...
 
Jedini VELIKI dobitnik u avgustu je Beograd na Vodi, oni su razbili. Naravno nije ni blizu pređašnjih godina, ali u odnosu na celokupan promet u avgustu, oni apsolutno drže primat!
I opet ono što sam primetio već par meseci je da se većina stanova prodavala po "specijalnim dnevnim cenama" (završava se cena na 888). Što znači i ko ima para čeka akciju! Tačnu statistiku ću kasnije za BW, ali odokativno oko 3/4 je na akciji prodano...
Gastarbajteri na godišnjem došli pa da iskoriste priliku :).
 
Jedini VELIKI dobitnik u avgustu je Beograd na Vodi, oni su razbili. Naravno nije ni blizu pređašnjih godina, ali u odnosu na celokupan promet u avgustu, oni apsolutno drže primat!
I opet ono što sam primetio već par meseci je da se većina stanova prodavala po "specijalnim dnevnim cenama" (završava se cena na 888). Što znači i ko ima para čeka akciju! Tačnu statistiku ću kasnije za BW, ali odokativno oko 3/4 je na akciji prodano...
Otprilike svaki 6 stan na nivou celog BG koji je "unet" u statustiku za avgust je BW...i kad pristignu ostale opstine ostace na preko 10% udela trzista.
 
Realno, sve nekretnine preko 500-600k evra spadaju u trofejne nekretnine. Tu ne postoji ROI jer ga i nema (što kaže vradovic). Baš kao i luksuzni automobili, nisu baš tržišna kategorija iako ulaze u promet. Lux stvari se inače najviše prodaju kada tržište postane ovakvo kakvo je sada.
 
Evo ovako izgleda situacija:

Cukarica 7 dana nedostaje (promet u julu za nedelju dana = 10)
Rakovica ceo mesec nedostaje (julski promet oko 58)
Stari grad sve nedostaje (julski promet 50)
Vracar ceo mesec (julski 61)
Zemun nedelju dana nedostaje (julskih nedelju dana 26kom)
======================
Total 205 jedinica da se prodavalo po julskom standardu

znaci 673 (do sada) + 205 (po julskim projekcijama) = 878 jedinica < 1000 jedinica. Cak i da dodamo na 950 - opet sa 95% statisticke sigurnosti tvrdim da NECEMO preci 1000 jedinica.
Videcemo oko polovine septembra ko je u pravu. Ja tvrdim da NE MOZE!
I najbitnije, cela Zvezdara nedostaje (julski promet 170). Pa ubaci u svoju racunicu i vidi da li ne moze.
 
Vrh