Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Te samouslužne vrlo često zvrje prazne, jer u dosta marketa može samo sa platnom karticom, a još uvek imamo poveći broj onih koji puše i onih koji plaćaju kešom.
 
Mogu cigarete da se kupe na samouslužnoj, samo tražiš portiru ili bilo kome ko se zatekne tu. Keš je veći problem, mada je i to rešivo.
 
Evo novih rampi.
IMG_20230821_111703.jpg

IMG_20230821_111711.jpg


Ono sto sam primetio, oseca se veliki miris vlage u hodnicima koji spajaju perone, zbog radova na ploci
 
Te samouslužne vrlo često zvrje prazne, jer u dosta marketa može samo sa platnom karticom, a još uvek imamo poveći broj onih koji puše i onih koji plaćaju kešom.
Богами, у Максију у Пожешкој и у Ада Молу се самоуслужне касе користе масовно. Избегавао бих та два маркета да нема самоуслужних каса јер су на редовним огромни редови, нарочито у Пожешкој.
Супермаркет је свакако потребан на железничкој станици.

Синоћ сам после дуго времена био на Прокопу. Видео сам у потходнику да неко иде ка северном излазу (ка ауто-путу). Може ли се уопште туда до ауто-пута (питам због радова на изградњи станичне зграде)?
 
За сада нажалост нема излаза на ту страну.
 
Синоћ сам после дуго времена био на Прокопу. Видео сам у потходнику да неко иде ка северном излазу (ка ауто-путу). Може ли се уопште туда до ауто-пута (питам због радова на изградњи станичне зграде)?
Možeš peške jedino, pređeš imaginarne perone 1 i 2, pa one stepenice uzbrdo, i onda se spustiš Gučevskom ja msm, uglavnom kod steko pumpe izađeš na autoputu. Prolaziš pored poluhigijenskih kuća bar do ugla sa Zvečanskom, posle je pristojnije. Ako nisu nešto prepravljali, ovo je nekad bila varijanta.

Noću ne preporučujem tuda, inače sa rančićem i danju, bude zgodno.
 
Možeš peške jedino, pređeš imaginarne perone 1 i 2, pa one stepenice uzbrdo, i onda se spustiš Gučevskom ja msm, uglavnom kod steko pumpe izađeš na autoputu. Prolaziš pored poluhigijenskih kuća bar do ugla sa Zvečanskom, posle je pristojnije. Ako nisu nešto prepravljali, ovo je nekad bila varijanta.

Noću ne preporučujem tuda, inače sa rančićem i danju, bude zgodno.
Ако мислиш на степенице поред саме станичне зграде, оне су ограђене жицом. Једно вече, када сам журио на воз па сам ушао са те стране, морао сам да прескачем ограду и једва нашао пролаз у огради градилишта на перону.
Не препоручујем да се иде туда.
 
Nisam godinama tuda prošao, zato sam i napisao ono "ako nisu prepravljali". Konkretno kad se popne na stepenice, dolaziš na Prokupačku ulicu, i onda uzbrdo 150m do Gučevske, i dalje šta sam pisao. Verovatno mislimo na isto, ne znam drugu varijantu na tu stranu ka AP.
 
A šta će uopšte Maxi na železničkoj stanici? Neki Shop&Go je skroz dovoljan.
 
Искрено, стварно се небих секирао који ће бренд да буде на станици. Доћи ће сами, не морамо уопште о томе да размишљамо.
Не бих само волео да буду они који ограничавају доступ својим просторима разним групама људи.
 
Супермаркет је свакако потребан на железничкој станици.
Tu se svi slažemo na forumu. Barem ja nisam primetio drukčije mišljenje.

Богами, у Максију у Пожешкој и у Ада Молу се самоуслужне касе користе масовно. Избегавао бих та два маркета да нема самоуслужних каса јер су на редовним огромни редови, нарочито у Пожешкој.
Ja volim da koristim samouslužne kase, zato što u većini slučajeva brže završim. U nekim drugim lancima marketa sam primetio da se samouslužne kase ne koriste puno, ali to je i do lokala, jer recimo Roda u stadionu se baš dosta koristi, Maxi u Beoshoping centru ima promenljivu situaciju i zavisi od doba dana, dok se recimo u Univerexportu na Banjici jako slabo koristi.

Синоћ сам после дуго времена био на Прокопу. Видео сам у потходнику да неко иде ка северном излазу (ка ауто-путу). Може ли се уопште туда до ауто-пута (питам због радова на изградњи станичне зграде)?
Od kako su krenuli radovi na pruzi za NS, tako sam prestao da koristim voz, i došao sam do te situacije da se ne sećam kada sam zadnji put koristio voz. O strani ka autoputu da i ne govorimo, To tek ne koristim i zaobilazim je jer je duže vreme u nekim radovima, pa te malo raskopano i neprohodno, te malo zatvorene stepenice ka Prokupačkoj, te malo prohodne. A tuda bi mi bilo bliže da stignem do Arome, kada iz voza izlazim.

Noću ne preporučujem tuda, inače sa rančićem i danju, bude zgodno.
Noću nikako. Nedovoljno osvetljeno, neki delovi su čak i u mraku, a tu su i psi iz obližnjih dvorišta, što baš i nije prijatno noću.

Možeš peške jedino, pređeš imaginarne perone 1 i 2, pa one stepenice uzbrdo, i onda se spustiš Gučevskom ja msm, uglavnom kod steko pumpe izađeš na autoputu. Prolaziš pored poluhigijenskih kuća bar do ugla sa Zvečanskom, posle je pristojnije. Ako nisu nešto prepravljali, ovo je nekad bila varijanta.
Ova varijanta je OK ako ti trebaju linije ka istočnom delu gradu. Za suprotni smer može Prokupačkom levo (Maleška kao alternativa), i izbije se direktno na kućicu u kojoj je bila prodavnica BIP - a. Zatim se prati ulica i sa leve strane ti dođe podvožnjak kod Hitne pomoći a pravi NIS Pumpa. Tu se skrene ka Hitnoj pomoći i de se do kraja ulice. Nakon toga se skrene desno i prati se ulica do uključenja na autoput gde se skrene levo i pravo do autobuskog stajališta za BNV, NBG i Zemun.

A šta će uopšte Maxi na železničkoj stanici? Neki Shop&Go je skroz dovoljan.
Iz istog razloga iz koga nam nisu potrebni marketi u tržnim centrima, već su dovoljne omanje radnje tih lanaca.
 
Shodno nekim rešenjima sa Zapada, ne bi me čudilo, što reče neko, da prodavnica bude u sklopu komercijalnog dela kompleksa, a ne unutar same stanice.
 
Šta znam, moje mišljenje je da je nepotreban supermarket. Ko ide po ulje i jaja na primer na železničku stanicu? Zato sam i rekao da nešto manje poput Shoo&Go prodavnica sa specijalizovanom ponudom ima više smisla.

Po Berlinu ima i pravih supermarketa na stanicama, ali više zbog toga što mogu da rade nedeljom za razliku od ostalih. Ipak, na dosta stanica postoje manje radnje tipa ReweToGo koje se mogu videti i na benzinskik pumpamaa koje nude grickalice, pića, pekarske proizvode i slično.
 
Šta se događa sa pristupnim saobraćajnicama od autoputa, parkingom ili garažom?
 
Vrh