Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Мени се чини да су ови декоративни панели окренути по неким углом и због тога се виде (тје не виде) са леве стране и затворни су са десне.
 
Gde su potpuno sakazali da iskoriste prostor za maloprodajne ponude. Ma da nije neki pokazatelj sto se rekonstruira Minhenski HBF ima ovo u ponudi. Leipzig HBF ima cak 142 maloprodajnih objekta. U ponudi je gastronomija. pekare, drogerije, apoteke, knjizare ...
Screenshot 2023-08-19 212611.png
Screenshot 2023-08-19 212503.png
 
Da, moglo je da bude 10-20 lokala. Treba razmišljati o budućnosti, a ne o trenutnom obimu saobraćaja. Možda se u okolnim poslovnim zgradama otvori nešto?
 
Da li to znaci da nece biti nista osim mozda nekog kioska? Bez obzira na saobracaj mislim da bi tu dobro dosao maxi ili slicno sto bi sluzilo i putnicima i ljudima koji zive i rade u okolini. Pogotovo ako bi radilo duze od drugih prodavnica ljudi bi se navikli da tu dolaze kad je sve ostalo zatvoreno. Meni se svidelo kako u Svajcarskoj sa njihovim ogranicenim radnim vremenom, gotovo uvek znam da kad nista ne radi, mogu da racunam na market na zeleznickoj
 
Па ако се нађе рачуница не верујем да ће Прокоп остати без супермаркета. То не треба да буду планови него конкретан интерес ДИС, Рода, макси или шта још има по Србији
 
Па ако се нађе рачуница не верујем да ће Прокоп остати без супермаркета. То не треба да буду планови него конкретан интерес ДИС, Рода, макси или шта још има по Србији
Naravno, ali koliko se sećam planiran je prostor tek za nekoliko lokala sa već utvrđenom namenom.
 
Samo da ne budu neke i krš kafići, idealno bi legao Starbaks, da ličimo na svet
 
mislim da bi tu dobro dosao maxi ili slicno sto bi sluzilo i putnicima i ljudima koji zive i rade u okolini.
Biće Maxi sigurno u poslovnim zgradama pored, pošto ga na NB ima skoro u svakoj.
Maxi već imamo u naselju, a i onaj na dedinju nam je lako dostupan. Plus imamo dva na Senjaku, a i ovaj u TC Galerija je lako dostupan preko 36, kao i onaj kod Zvezdinog stadiona. Tako da, dobro bi došlo nešto treće, obzirom da na uglu Humske i Gučevske ima Aroma.​

Pa dobro,Aroma je tu blizu.
Kako kome. Ja je posećujem zbog raznolikosti ponude, ne zbog toga što osim Shop & Go nemam ništa drugo.

Kladionica i apoteka nikad dosta.
Apoteka treba, jer su najbliže na Autokomandi i Senjaku.

Samo da ne budu neke i krš kafići, idealno bi legao Starbaks, da ličimo na svet
Radije bih neki običan kafić da vidim, koji bi služio svrsi, da može da se popije najobičnije piće. Restoran ili nešto poput fast food je OK. Šta će mi fenseraj na železničkoj stanici. I šta se dobija time što bi smo imali neki fensi kafić kada se ništa drugo ne bi promenilo. Beograd bi i dalje bio raspad (jedan deo), Prokop bi i dalje bio nepovezan sa Autoputom, bez ljudski gradskog prevoza, bez veze sa aerodrom i Banovim brdom, bez trolejbusa direktno do ulaza u ŽS... Da ne govorim o tome da su table koje vode do stanice očajno postavljene, pa ljudi znaju da kolima skrenu u naselje umesto ka stanici, čak i fali obaveštenje (smernica) kao objektima i lokacijama u okolini, ponajviše kako doći do autoputa (bezbroj puta me pitali).
 
Poslednja izmena:
U odnosu na render konstrukcija se oslanja o betonske stubove umesto o pod. Ima li neki razlog?
 
Maxi već imamo u naselju, a i onaj na dedinju nam je lako dostupan. Plus imamo dva na Senjaku, a i ovaj u TC Galerija je lako dostupan preko 36, kao i onaj kod Zvezdinog stadiona. Tako da, dobro bi došlo nešto treće, obzirom da na uglu Humske i Gučevske ima Aroma.​


Kako kome. Ja je posećujem zbog raznolikosti ponude, ne zbog toga što osim Shop & Go nemam ništa drugo.


Apoteka treba, jer su najbliže na Autokomandi i Senjaku.


Radije bih neki običan kafić da vidim, koji bi služio svrsi, da može da se popije najobičnije piće. Restoran ili nešto poput fast food je OK. Šta će mi fenseraj na železničkoj stanici. I šta se dobija time što bi smo imali neki fensi kafić kada se ništa drugo ne bi promenilo. Beograd bi i dalje bio raspad (jedan deo), Prokop bi i dalje bio nepovezan sa Autoputom, bez ljudski gradskog prevoza, bez veze sa aerodrom i Banovim brdom, bez trolejbusa direktno do ulaza u ŽS... Da ne govorim o tome da su table koje vode do stanice očajno postavljene, pa ljudi znaju da kolima skrenu u naselje umesto ka stanici, čak i fali obaveštenje (smernica) kao objektima i lokacijama u okolini, ponajviše kako doći do autoputa (bezbroj puta me pitali).
Imaćeš i ovde još jedan Maxi sigurno, ja ih sad imam 5 na 300 metara od stana - otvaraju u poslovnim zgradama obavezno. I taj će imati drukčiji izbor robe.
Novobeogradizacija stiže i kod vas...
 
Nema ovo veze sa Novobeogradizacijom, nego sa ludilom mozga. Kao da ništa drugo ne postoji, nego na svakom koraku moramo da imamo Ahileja, Maxi i kladionicu.
 
Vrh