Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Izmedju dva svetska rata, bogati Zemunci su u tom delu gradili vile i letnjikovce, tako da se za taj kraj zadrzao kolokvijalni naziv "zemunsko Dedinje".
Samo da dodam. Nije baš uobičajeno da neko zove Zemunskim Dedinjem. Teše se lokalci, nije baš da je Dedinje. Samo je lep i miran kraj, relativno uredjen, sa dosta zelenila u dvorištima, bez visokih zgrada, poželjno skrajnut, lepo pozicioniran, sa lepim parkom, ali nije baš da je luksuzan. Do skoro nije moglo da se zida u visinu zbog propisa, koliko sam čuo sada može. Skupih kuća tu i tamo ima i po periferiji, ako je to merilo. Ako nekoga zanima, a nije blizu, moze na mapi da vidi pomenutu, najlepšu ulicu u naselju:

Možemo nazad na 7 Residences i kružne tokove.
 
Poslednja izmena:
Samo je lep i miran kraj, relativno uredjen, sa dosta zelenila u dvorištima, bez visokih zgrada, poželjno skrajnut, lepo pozicioniran, sa lepim parkom, ali nije baš da je luksuzan.
Daleko od toga da je naselje rezidencijalno kao Dedinje, ni blizu, apsolutno se slazem. Ali sa lepim uslovima za zivot u miru i zelenilu i prisnim odnosima medju stanovnicima, svakako jeste.
Kada pominjem taj naziv - nije u pitanju nikakvo "tešenje" nas lokalaca (niti nam je potrebno tako nesto), vec kolokvijalni naziv koji se pojavio izmedju dva svetska rata kada su tu krenule da nicu vile. Pitanje je opet kako bi taj kraj izgledao da nije bilo ratova, kasnije nacionalizacije, a od 90-ih i totalne nebrige za vitalnu infrastrukturu kompletnog Zemuna. Ovo poslednje svakako dolazi na naplatu i svakim danom ce stvarati sve vece probleme. A pogotovo sa ovolikim prilivom novogradnje i novih stanovnika i vozila, dok sve ostalo tapka u mestu.

Eh kad bi plan obuhvatio i neki kruzni tok kod ukljucenja na autoput…
I ranije je bilo izuzetno problematicno... Ali od relativno skorog asfaltiranja prolaza preko zeleznickog tunela, bas primetno vise vozila koristi tu rutu za prolaz od Novog grada, pored KBC Bezanijska Kosa ka NBG. Sto zbog nemogucnosti ukljucenja, novopecenih ili nesigurnih vozaca, kao posledicu stvara ogromnu guzvu i cekanje kroz celu ulicu Marije Bursac u jutarnjem spicu.
Kao neko ko tuda prolazi godinama, ako je sada u letnjoj sezoni i kada su ljudi po odmorima ovakva guzva - od jeseni predvidjam da ce biti bukvalno kolaps do Navipa, pa i Milana Uzelca. A ne daj Boze neke kise, kada se jos dodatno napravi jezero bas ispred Residence 7+ tj. na uglu sa Koruskom, pa sledece kod "okretnice" 77 koje blokira kompletan saobracaj, pa novonastalo jezerce kod tek izgradjene Eko pumpe na pravcu kod ulaza u Rasadnik...
Iz tog smera se bar "samo" ceka, dok je na iskljucenju sa autoputa u Marije Bursac (na kaldrmu) postalo bukvalno i opasno. Zbog intenziteta saobracaja, prolazi se maltene iskljucivo na bezobrazluk, svakodnevna su cukanja... Nije mi jasno samo za sta sluze one kamere iznad, da li to iko od nadleznih vidi ili prolazi tuda? Sa ovakvim nivoom saobracaja, bukvalno postaje goruci problem (za neiskusne vozace cak i opasnost) za ceo taj deo Zemuna i vezu sa autoputem i NBG.
 
Poslednja izmena:
A ne daj Boze neke kise, kada se jos dodatno napravi jezero bas ispred Residence 7+ tj. na uglu sa Koruskom, pa sledece kod "okretnice" 77 koje blokira kompletan saobracaj, pa novonastalo jezerce kod tek izgradjene Eko pumpe na pravcu kod ulaza u Rasadnik...
Screenshot 2023-07-25 at 11.44.26.png

Sto se ovoga tice, prosle nedelje je usvojeno resenje o odobrenju izvodjrnja radova bas za rekonstrukciju kisne kanalizacije. Videcemo koliko ce trebati vremena da se krene sa realizacijom.
 
Daj Boze da se bar nesto sredi u dogledno vreme... Koliko su samo puta raskopavali uzduz i popreko tu nesrecnu Marije Bursac, sada radovi na R7+ sa sve kamionima, "raskantali" su i onaj deo kada je radjen MB blok koji ostade u zakrpama, pa deo oko Eko pumpe... Na sve to, kroz Marije Bursac prolaze i sleperi sa sve poluprikolicama jer je tamo iza, na kraju Mozerove, neko stovariste uglja, parking Crvenog krsta i Bog te pita sta sve ne... Apropo poslednjeg, znam da su se stanovnici Mozerove vec XY puta bunili, cak i blokirali saobracaj, na pocetku Mozerove sada stoji i ogranicenje za maksimalnu dozvoljenu tezinu/nosivost, ali dzaba, nasa posla... Kada sa poluprikolicama prolaze preko lezecih, pored unistenog asfalta, kolotraga i rupa, ljudi imaju problema i sa sopstvenim kucama, bukom, itd.
Tako da generalno i asfalt u Marije Bursac ne lici bukvalno ni sta - rupa na rupi, krpljeno ko zna koliko puta, skuplja se voda, puca i tako u krug. Sramota za jednu gradsku opstinu i takvu sve bitniju trasu, dovoljno je samo proci autom i sve je jasno.
Da se vratim na Residence, ako se u nekom trenutku ne uradi kompletna rekonstrukcija i prosirenje ulice Marije Bursac, bice veselo za sve. Jer se neretko desavaju problemi sa slabijim pritiskom ili nestankom vode, vise puta su pucale te stare cevi i krpilo se. Sto ce stanari na visim spratovima itekako osetiti. Pa internet, saobracajne guzve (potencijalna buka i zagadjenje ispred zgrade), nedostatak parkinga i sve ostalo... Drugaru su matorci u Koruskoj ulici i ljudi se vec zale da ne mogu da parkiraju vec samo zbog automobila radnika koji su na gradilistu do ispred 17h. Ostave auto na parkingu kod solitera na Jelovcu, pa uvece preparkiraju. Mozete misliti sta ce tu biti kada se useli blizu 200 stanova, sigurno preko 200 kola, sa onima koji ne budu kupili mesto u garazi, gostima, posetiocima marketa koji bi trebao da bude otvoren u okviru samog R7+...
 
Mislim da je gorući problem raskrsnica Studenstske I Marije Bursać. Tu mora da se stavi semafor ili još bolje kružni tok. Nakon toga da se proširi Marije Bursać na duple trake (prostora za to ima). Što se tiče parkinga, ulica koja prolazi pored Doma penzionera (valjda je to Zelengorska) ima parkirane automobile sa jedne strane (verovatno nedozvoljeno) sa dosta slobodnih mesta, tako da ima mesta za parkiranje ako je baš frka.
 
Mislis u ovoj ulici :) (jos jedan od bisera oko Laudonovog sanca, iza se vidi kran na R7+):

IMG_20230710_201218_resized_20230727_033811811.jpg


Salu na stranu, apropo raskrsnice Marije Bursac i Studentske, ocigledno je da je svi vide kao veliki problem celog kraja. Osim, ocigledno, onih koji bi to trebalo da vide i nekako BAR POKUSAJU da ga rese, pogotovo zbog ovolikog trenutnog priliva novogradnje i novih stanovnika. Umesto sto se zmuri i situacija ostavlja "as is" vec godinama, a na kraju ce dovesti do kolapsa saobracaja u celom kraju u jutarnjim i popodnevnim spicevima. Na stranu sto se sada svakodnevno nepotrebno gube i vreme i zivci, a raskrsnica je i opasna ukljucujuci se sa autoputa (sinoc oko 20h opet videh 2-3 naslagana auta, uz policijsku rotaciju sa strane).
Licno sam zainteresovan za eventualnu kupovinu jos jedne nekretnine kao (trenutno upitno pametne) investicije, tako sam i dosao do ove teme jer se radi na lokaciji u relativnom komsiluku. Ali vidim da se i prilican broj visegodisnjih stanovnika kraja ukljucuje i iznosi primedbe, od kojih bar neke vrlo lako mogu da se rese uz malo dobre volje.

Da ne idem u off, posto je razlog javljanja par novih i svezih "insajderskih" fotki iz dvorista komsije :) . Jutros se sa oba krana intenzivno izvlaci materijal na krov (1. i 2. slika).
Po stalnom otvaranju/zatvaranju, evidentno su vidljivi radovi na stelovanju stolarije na 5. spratu. Kao i priprema za montazu iste na 6. spratu, treca slika.
Sa prednje strane je jutros bio i jedan dodatni manji, pokretni kran.

IMG_20230727_075659_resized_20230727_032741897.jpg


IMG_20230727_075714_resized_20230727_032742159.jpg


IMG_20230727_075749_resized_20230727_032741664.jpg
 
Koji je ovo stepen izgradnje? 50%? 60%? Ima li tih izlozbenih stanova da se pogledaju? Neko je pisao da će biti uskoro...
 
Ja nemam pojma, samo znam da još uvek nisam dobio mejl za narednu ratu: "зaвршeни радови на извођењу конструкције Објекта, односно завршен кров и спољни зидови”.

Mada vidim na CEOPu da je postupak “prijave zavrsetka objekta u konstruktivnom smislu” u toku.

Inače, hvala svima koji kače fotke i koji komentarišu sam objekat, kao i okruženje. I negativni komentari su od koristi kako bi se stvorila neka objektivna slika.
 
Koji je ovo stepen izgradnje? 50%? 60%? Ima li tih izlozbenih stanova da se pogledaju? Neko je pisao da će biti uskoro...
Ja sam ih zvao prosle nedelje da bih pitao nesto za moj stan i nista mi nisu pomenuli za izlozbene stanove. Rekose doduse da su sa izgradnjom ‘gotovi do Nove Godine’, mada to mi zvuci preoptimisticno. Mozda misle na 80%.
 
Da li je neko ko je kupio stan, trazio dodatnu jedinicu klime u stanu i ako jeste da li su vam rekli nesto u vezi toga?
 
Postavili su skelu i sa zadnje strane zgrade a koliko vidim gomilaju se paketi izolacije na placu pored.

Da li je neko od drugih kupaca uspeo da dogovori do kraja neki zahtev za izmene? Ja se prepisujem od februara oko nekih realno sitnica. Koliko su brzi sa gradilistem toliko su spori u komunikaciji.
 
Postavili su skelu i sa zadnje strane zgrade a koliko vidim gomilaju se paketi izolacije na placu pored.

Da li je neko od drugih kupaca uspeo da dogovori do kraja neki zahtev za izmene? Ja se prepisujem od februara oko nekih realno sitnica. Koliko su brzi sa gradilistem toliko su spori u komunikaciji.
…odi do gradilišta Defke, neće tržište nekretnina propasti ako ti nisi on duty par sati … stvarno to mislim, nije zajedljiv komentar…ja sam tri meseca bio svaki vikend na gradilištu pre nego sto sam se odlucio da kupim prvi stan, 12-13 godina kasnije sam i dalje zadovoljan …
 
Postavili su skelu i sa zadnje strane zgrade a koliko vidim gomilaju se paketi izolacije na placu pored.
Sa zadnje strane su prvo i krenuli sa instalacijama za klimu i nosacima spoljnih jedinica jos pre pretrposlog vikenda (i one strahovite oluje). Takodje je u tom delu najbrze napredovala stolarija, mada sad vec u celom objektu zastakljuju pretposlednju etazu. Takodje su prethodnog vikenda bas intenzivno radili na krovu objekta, videlo se prilicno radnika uz izvlacenje materijala sa oba krana.
Evo popodnevnih slika bas te zadnje (zapadne) strane koja je manje vidljiva, a za koju na svakih par dana imam odlicnu osmatracku poziciju :) :

IMG_20230814_180510.jpg


IMG_20230814_18051.jpg


A na ovoj kapiji koju je postovani forumski kolega zakacio u kadru na citiranoj fotografiji - nikako ne smete propustiti da se "upoznate" sa neodoljivim labradorom po imenu Don.
Ako vas zavoli, dotrcace do vas i obavezno naci nesto da vam u zubima donese na poklon :) .
 
Poslednja izmena:
Htio bih da podijelim novi bezobrazluka kada su pitanju izmjene. Naime, nijesam imao nikakve specijalne zahtjeve. Na zadu gdje je planiran tv po projektu, par uticnica(u sustini, taj broj i dododje), i par uticnica za mrezu(opet po projektu dodje), nasuprot tv sam htio istu stvar(po projektu dodju za struju), eto, za mrezu ne dodju, al' eto, 2 uticnice za mrezu. U sobi isto, s tim sto po projektu sve to dodje, samo sam htio da potvrdim da ce to biti. I oni, fino prihvate izmjene koje zahtijevam, i naprave fakturu na 700e :D . Bas bih volio da neki od tih balvana prati ovaj forum, lako ce me prepoznati. A kad bude primopredaja, svaku nepravilnost ima da ispravljaju, pa taman se uselio 3 mjeseca poslije, jer ovaj nivo bezobrazluka jos nijesam vidio. 2 uticnice 700e. Ovo su sve podizvodjaci, i skroz mi je jasno da se ugradjuju, al' stvarno je prevrsilo svaku mjeru.
 
Htio bih da podijelim novi bezobrazluka kada su pitanju izmjene. Naime, nijesam imao nikakve specijalne zahtjeve. Na zadu gdje je planiran tv po projektu, par uticnica(u sustini, taj broj i dododje), i par uticnica za mrezu(opet po projektu dodje), nasuprot tv sam htio istu stvar(po projektu dodju za struju), eto, za mrezu ne dodju, al' eto, 2 uticnice za mrezu. U sobi isto, s tim sto po projektu sve to dodje, samo sam htio da potvrdim da ce to biti. I oni, fino prihvate izmjene koje zahtijevam, i naprave fakturu na 700e :D . Bas bih volio da neki od tih balvana prati ovaj forum, lako ce me prepoznati. A kad bude primopredaja, svaku nepravilnost ima da ispravljaju, pa taman se uselio 3 mjeseca poslije, jer ovaj nivo bezobrazluka jos nijesam vidio. 2 uticnice 700e. Ovo su sve podizvodjaci, i skroz mi je jasno da se ugradjuju, al' stvarno je prevrsilo svaku mjeru.
Au, kapiram da je to cena kija treba da nas odbije da trazimo bilo kakve izmene. Meni su vec najavili da ce cena za dodatnu unutrasnju jedinicu klime biti ‘znatno visa’, jer treba se radi dodatna kondenz vertikala (koja kosta 50e). Samo nikako da mi posalju konacno tu cenu :)

Kako si znao koje uticnice gde idu, jesu li ti poslali crtez?
 
Au, kapiram da je to cena kija treba da nas odbije da trazimo bilo kakve izmene. Meni su vec najavili da ce cena za dodatnu unutrasnju jedinicu klime biti ‘znatno visa’, jer treba se radi dodatna kondenz vertikala (koja kosta 50e). Samo nikako da mi posalju konacno tu cenu :)

Kako si znao koje uticnice gde idu, jesu li ti poslali crtez?
Pa da...mozete i vi da trazite nacrt, da bi znali je l' treba da se dodaje ili ne. Razgovarao sam s prijateljem, on je uzeo stan na drugoj lokaciji, drugi izvodjac, nevezano za ovo, ista situacija, luapaju po usima kako stignu. Ne daj Boze da sam trazio neke zidove da pomjeram, ili tako, klima, drugi bojler, itd. Sramota.
Pripremi se da se izmenadis, Ako je meni bila cifra od 700e za 2-3 uticnice, tebi ce za to biti bar 2k-3k :D Bas napisi kad stigne predracun.
I da, naravno da sam odustao od tih minijaturnih izmjena
 
Ima li kakvih novih informacija u vezi upotrebne dozvole, neka obećanja na primer? Pretpostavljam da se u ugovoru ne pominje upotrebna dozvola, al samo da pitam.
 
Ima li kakvih novih informacija u vezi upotrebne dozvole, neka obećanja na primer? Pretpostavljam da se u ugovoru ne pominje upotrebna dozvola, al samo da pitam.
U ugovoru stoji da su u obavezi da obezbede upotrebnu u zakonskom roku, ali nisu definisani nikakvi penali. Definisani su penali za kasnjenje u primopredaji ali ne za upotrebnu.

Za Gornji Grad su dobili upotrebnu konacno pre mesec dana otprilike.
 
Poslednja izmena:
Vrh