Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

voleo bih da je tako, ali moja iskustva demantuju to. (pricam za san, zavisi sta vam je prioritet - ja za kafice na nbg uglavnom znam da rade do uvece)
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da bi kafić imao dovoljno prometa na tom mestu. Nisam ni za malo veću prodavnicu(Maxi/Aroma) siguran da bi imala dovoljno prometa.
 
Nije tu bas tako malo ljudi, oko Jelovca su isto zgrade, MB Blok, u Grmeckoj su cini mi se sve kuce sa po vise stanova, po ‘pravoj Kalvariji’ malo malo pa nice neka zgradica, povecava se gustina naseljenosti. Ispod gerontoloskog doma Micic gradi projekat sa 300 stanova. Svima bi ta prodavnica/kafic u R7+ bili najblizi.
 
Veliki je lokal planiran, dakle mora da ima dobar promet da bi se isplatilo, sta god da radi tu.

Oko jelovca su tri solitera, JAT-ovi radnici dobijali tu stanove davno, i malo je starije stanovništvo u njima.

Stanari iz nižih crvenkastih zgrada koje okruzuju Jelovac, verovatno gravitiraju ka Prvomajskoj, pa kad se vracaju sa posla, iz izlaska, svrate u Maxi u Prvomajskoj, usput im je.

Za MB ok, slažem se, ali je to jedna zgrada. Po Kalvariji ima kuća, po koja niza zgrada,ali su i oni upućeni na Prvomajsku.

Ima dosta kuća u okolini, to je istina. Ali, na primer, oko Jelovca ima dve prodavnice, jedna u Mariju Bursac, druga uz Zlatiborsku i obe izgledaju jako skromno.

Broj stanovnika u kraju, onako, nije bas prevelik, a i mislim da je dosta ljudi je upućeno na Prvomajsku. Retko ko prolazi peske pored R7+ zgrade, mozda ako bi autima u prolasku pored videli da im je usput, pa počeli random da svraćaju.

Na primer, Aroma kod Tri Nove ok radi, ali je mala prodavnica, a okolo ima bas dosta zgrada. Da je veća prodavnica, nisam siguran da bi bila rentabilna.

Što se tiče kafića, slabo tuda prolaze peške ljudi, ne liči mi da bi bilo dovoljno prometa da se nekom isplati.

Ostavljam mogućnost da ne bi bilo kao sto pretpostavljam. Samo mi se tako čini sada.
 
Samo da dodam, stanarima iz kraja bi baš bilo zgodno da tu bude prodavnica, baš bi legla.

Samo razmatram da li bi velika prodavnica imala dovoljno prometa.
 
Ovo je ozbiljan projekat! On će pre nego R7+ pogurati da se reši infrastruktura u kraju, jer izgleda baš elitno.
Koliko sam čitao, nema u tom bloku (iza Rasadnika I Doma penzionera) baš puno prostora za gradnju, jer šuma koja pokriva većinu bloka ne sme da se dira.
Mozda tamo oko i iza MB i one nedovršene kostur zgrade može da se gradi. Za taj deo ne znam sta je u planu...
 
Poslednji put kad sam prosao, nije. Sruseni su objekti na tim parcelama ali jos nije pocelo da se gradi.
 
Cena kvadrata će biti minimum 3.000 +PDV. Mozda i više.
 
Ali, na primer, oko Jelovca ima dve prodavnice, jedna u Mariju Bursac, druga uz Zlatiborsku i obe izgledaju jako skromno.
Oko Jelovca postoji bar 5 prodavnica, bar ovako iz glave... Tri su u Marije Bursac, jedna u Karla Soprona, dve u Zlatiborskoj... Da, sve su male, lokalne radnje.
Sto se komsija tice, koliko vidim iz price, pomenuti (renovirani) Maxi Prvomajska je u zadnje vreme zbog cena sve slabije "popularan", dosta njih se presaltalo na veliki Aman Plus, u blizni takodje u Prvomajskoj, odmah iznad Grmeca. Dok je za velike nabavke (kolima) ogromnom ponudom i izuzetno niskim cenama uvek bio neprikosnoven Plus Cash&Carry u TC Zmaj.
Moguce da bi neki kafic u R7+ imao prodju, prilicno bi ljudi tu gravitiralo, mada poznati u kraju su uglavnom vezani za Prvomajsku - Status, Pasaz, Ortak... Pored Tri nove je nedavno otvoren i Stab. Mada verujem da bi za svakodnevni zivot i stanovnicima R7+ i komsijama odgovarao jedan dobro snabdeven, veci market.

Pomenuta lokacija Zelengorska/Izletnicki put se rasciscava, uklonjeni su baloni, teniski tereni...

Inace u prolazu sam bio danas, cini mi se da su poceli da stavljaju izolaciju 🙂
Izolacija je krenula za sada samo na frontu, ka Marije Bursac. Prva slika je fotkana "pesaka", pre 5 dana. Za drugu se izvinjavam jer je okinuta iz auta u pokretu, od prekjuce je.
Na celoj zgradi je montirana stolarija (i sa zadnje strane, zakljucno sa povucenim spratom).

IMG_20230904_172016.jpg


IMG_20230907_191903.jpg
 
Poslednja izmena:
A odakle info da će biti samo jedan lokal? Ja nisam razumeo da jedno drugo isključuju... Ogromna je površina.
 
Najbliža "prodavnica" zgradi je u Karla Soprona. Bio sam jednom davno. Radila neka baba koja me nije ni konstatovala da sam ušao, popunjavala neke papire. Bukvalno sam molio da mi naplati na kasi.
 
U startu je taj lokal trebalo da bude manji, posto je pola prizemlja trebalo da budu stanovi, ali su ga prosirili na celo prizemlje.
 
Lokal te veličine je sigurno predviđen za supermarket. Moguće da će Aroma ili neki od skupljih lanaca da uđe u njega koji mogu da prežive s manjim prometom zbog jakih cena.
 
Aroma je i u Gornjem Gradu i u Tri Nove, kapiram da vec imaju neku saradnju. Cudi samo to pominjanje salona automobila, kada sam ja rezervisao govorili su da ce biti Aroma/Maxi, mozda je nesto zapelo tu.
 
Samo da obradujem buduce komsije, gradi se kruzni tok kod 11og aprila, gore na nadvoznjaku. Jos jedan kad bi napravili sa suprotne strane ka OKOVu i jedan onde kod marije bursac i milina
 
Lepo. Samo što tu i nije neophodan, nema tu gužve. Možda će pomalo da znači stanovnicima Bežanijske Kose, lepše je da se prođe kroz kružni tok nego kroz raskrsnicu.

Screenshot_20230917_232428_Maps~2.jpg


Ko ide iz Zemuna ka gradu, njemu je skoro pa svejedno što će tu biti kružni tok, kad tu nema zastoja. Jedan kružni tok na ulazu u Mariju Bursać bi bio korisniji, al ok.
 
Ko zivi u zemunu zna da cak i ovaj kruzni tok znaci :)

Edit: bolje išta, nego ništa 👍🏼
 
U GUP je planiran nadvožnjak koji bi išao direktno u Zelengorsku. To bi faktički bio produžetak Partizanske avijacije i nadvožnjak bi išao preko onog parkinga (kod 11. aprila) i Studentske. Pišem po sećanju, nisam 100% siguran.
 
Vrh