Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Rešiće se sve vremenom.
- Defke, stručnjak SNS Akademije mladih lidera, specijalista za Sim City problematiku
 
Poslednja izmena:
Једна од горих локација у целом Земуну.
 
Једна од горих локација у целом Земуну.
Druze jel mora na svakoj stranici isti post. Napisao si vec tri puta da ti se lokacija ne svidja jer nema prevoz, sta vise smaras na temi. Jel imas selektovnu amneziju pa zaboravljas da si vec pisao ili mislis da je jako bitno da to tvoje misljenje ponovis svako malo?
 
Poslednja izmena:
Druze jel mora na svakoj stranici isti post. Napisao si vec tri puta da ti se lokacija ne svidja jer nema prevoz, sta vise smaras na temi. Jel imas selektovnu amneziju pa zaboravljas da si vec pisao ili mislis da je jako bitno da to tvoje misljenje ponovis svako malo?

Заборавио сам на ову тему, али ми сад изашао овде нови пост, па нисам могао да одолим кад прочитам шта се пише,
иначе за разлику од већине на овој теми немам никакав лични интерес у вези ове зграде, тако да сам потпуно објективан.
 
Заборавио сам на ову тему, али ми сад изашао овде нови пост, па нисам могао да одолим кад прочитам шта се пише,
иначе за разлику од већине на овој теми немам никакав лични интерес у вези ове зграде, тако да сам потпуно објективан.
Neko ko je potpuno objektivan bi kontao da blizina javnog prevoza nije svakome presudan faktor u ocenjivanju lokacije.

Neko ko je potpuno objektivan ne bi nazvao lokaciju na 2 min od autoputa sa jedne i jedne od najprometnijih ulica u Zemunu sa druge strane ‘zabacenom’. I kontao bi da neko bas trazi takvu ‘zabacenost’.

Neko ko je potpuno objektivan pored celog Zemuna severno od Gornjogradske ne bi zvao ovu lokaciju ‘jednom od gorih’.

Sledeci put slobodno odoli, ne doprinosis nimalo.
 
Neko ko je potpuno objektivan bi kontao da blizina javnog prevoza nije svakome presudan faktor u ocenjivanju lokacije.

Neko ko je potpuno objektivan ne bi nazvao lokaciju na 2 min od autoputa sa jedne i jedne od najprometnijih ulica u Zemunu sa druge strane ‘zabacenom’. I kontao bi da neko bas trazi takvu ‘zabacenost’.

Neko ko je potpuno objektivan pored celog Zemuna severno od Gornjogradske ne bi zvao ovu lokaciju ‘jednom od gorih’.

Sledeci put slobodno odoli, ne doprinosis nimalo.

Јбг ово је јавни форум, није промотивни памфлет или ПР текст, па да се искључе коментари на овој теми,
мада ако хоћеш види са администратором да их искључи и да можеш само ти да пишеш, немам ништа против.
 
Neko ko je potpuno objektivan bi kontao da blizina javnog prevoza nije svakome presudan faktor u ocenjivanju lokacije.

Neko ko je potpuno objektivan ne bi nazvao lokaciju na 2 min od autoputa sa jedne i jedne od najprometnijih ulica u Zemunu sa druge strane ‘zabacenom’. I kontao bi da neko bas trazi takvu ‘zabacenost’.

Neko ko je potpuno objektivan pored celog Zemuna severno od Gornjogradske ne bi zvao ovu lokaciju ‘jednom od gorih’.

Sledeci put slobodno odoli, ne doprinosis nimalo.
Ima covek potrebu da siri negativnu energiju, ne opterecuj se.

Kad vidim da neko kaze za Kalvariju da je jedna od najgorih lokacija u Zemunu znam da covek iz Zemuna nije (zato sam mu i postavio gore ovo pitanje).
 
Заборавио сам на ову тему, али ми сад изашао овде нови пост, па нисам могао да одолим кад прочитам шта се пише,
иначе за разлику од већине на овој теми немам никакав лични интерес у вези ове зграде, тако да сам потпуно објективан.
Nisi objektivan i ne mozes biti jer iznosis subjektivno misljenje :)
 
Јбг ово је јавни форум, није промотивни памфлет или ПР текст, па да се искључе коментари на овој теми,
мада ако хоћеш види са администратором да их искључи и да можеш само ти да пишеш, немам ништа против.
I sva misljenja su dobrodosla, samo kad svoje ponovis pet puta bez razloga drugi ucesnici dobiju misljenje da smaras.
 
I sva misljenja su dobrodosla, samo kad svoje ponovis pet puta bez razloga drugi ucesnici dobiju misljenje da smaras.

Па ти си своје поновио сто пет пута на овој теми и ја се не љутим.
Ima covek potrebu da siri negativnu energiju, ne opterecuj se.

Kad vidim da neko kaze za Kalvariju da je jedna od najgorih lokacija u Zemunu znam da covek iz Zemuna nije (zato sam mu i postavio gore ovo pitanje).

Па сад Калварија, можда је прецизније рећи између Калварије и циган мале, битна је микролокација, уосталом сваки ко оде тамо да погледа схватиће о чему причам,

али ево кажу неки да нисам објективан, тако да не мора и не треба нико да слуша моје мишљење ако му се свиди пројекат,
само не ваљају вам овакве реакције, превише агресивна кампања доноси контраефекат.
 
Па ти си своје поновио сто пет пута на овој теми и ја се не љутим.
Ja ovde kacim slike, vesti i dostupne informacije vezane za projekat i okolinu, slobodno i ti ostavi nesto od toga, i sto pet puta ako treba.

Ja ne znam sta je to tako skandalozno ovde pisano da tebe toliko isprovocira da ponavljas ko papagaj da ti se ne svidja lokacija. I ne znam kako neko ko kaze da je isprovociran moze istovremeno da tvrdi da je potpuno objektivan.

I naravno da ce svako ko je zainteresovan otici da vidi uzivo lokaciju, kao sto je svako od nas ko je kupio to uradio. Nejasno je sta ti mislis da sprecavas ovde.

превише агресивна кампања доноси контраефекат
Kao i tvoje ponavljanje ‘objektivnih’ postova.
 
Па сад Калварија, можда је прецизније рећи између Калварије и циган мале, битна је микролокација, уосталом сваки ко оде тамо да погледа схватиће о чему причам
Ukucaj na mapi kalvarija da prvo vidis sta spada pod kalvariju pa onda preciznije iznosi svoje argumente :)

Tebi je bitna mikrolokacija, nekome je bitna lokacija. To sto je tebi bitno zadrzi za sebe kao sto mi zadrzavamo za nas sta je nama bitno :)
 
Ja stanujem na Kalvariji skoro 40 godina. Mislim da je veoma tesko biti u potpunosti objektivan kada je u pitanju lokacija na kojoj neko stanuje, jer ipak je to moj dom, moj kraj. Pokusacu ovde da navedem taksativno sta ja mislim o lokaciji kao takvoj i generalno o tom delu Zemuna, dakle moje misljenje uz maksimalnu dozu objektivnosti koju mogu da pruzim. Ima dosta teksta, nadam se da ce nekome pomoci da stekne neki utisak, bez obzira na ovu novogradnju.
  • Kalvarija je generalno lep, miran, porodicni kraj. Potez od parka Kalvarija, ulice Dr. Nedeljka Ercegovca, i sve paralelne sa njom i generalno potez oko Zlatiborske ulice je veoma lep, ima mnogo zelenila, infrastruktura je solidna sa pojedinim ulicama koje su sveze uradjene.
  • Mahom je u pitanju kraj sa kucama, i doselilo se jako mnogo veoma dobrostojecih ljudi, sto se moze videti na momente i po automobilima, fasadama, ogradama.
  • Rade Koncar je glavna osnovna skola u tom kraju, pa deca najcesce idu u nju. Licno sam pohadjao, kao i moje dete. Mislim da je skola sasvim u redu, ima iste probleme kao i svaka skola, mnogo toga bi verovatno moglo da se unapredi, ali opet kazem - jedna sasvim normalna skola.
  • Odmah pored skole, koja se nalazi u Zlatiborskoj ulici, je i drzavni vrtic, takodje nemam nista specijalno da pricam o njemu, negativno ili pozitivno, vidim decu, vidim roditelje cesto kada prolazim, sve deluje ok.
  • Marije Bursac, ulica u kojoj se nalazi ova novogradnja je dugacka i prometna, glavna ulica iz koje se izlazi iz Zemuna ka autoputu i Novom Beogradu sa te strane.
  • Ona definitivno pati od prevelike guzve ujutru kada se ide na posao, i ceka se oko 10-ak minuta da se izadje na autoput. Dobra stvar je sto prakticno, cim se skrene iz ulice, nema vise problema u vecini slucajeva i izlaz na Novi Beograd ili autoput je neometan. Takodje dobra stvar je sto je guzva generalno uvek obrnuta od pravca ka Zemunu, pa ujutru ka gradu nije tolika guzva, a ni u povratku ka Zemunu.
  • Mislim da Marije Bursac u nekom momentu prosto mora da bude prosirena i renovirana temeljno, i da za to postoje i urbanisticki plan i veoma realna potreba. Sanjam momenat kada ce se to desiti, ali nazalost mislim da se nece desiti u narednih par godina, osim ukoliko bude veoma jakog lobiranja i pritiska nekoga ko ima jake politicke ili korporativne konekcije.
  • Ulice koje direktno izlaze na potez oko zgrade su Grmecka, Koruska i Karla Soprona. Te ulice su kao i ostale u tom delu, veoma pristojne, sve su to ulice sa kucama ili nizim novogradnjama, sa dosta zelenila.
  • Pojedine ulice bi mogle "glat" da se proglase za jednosmerne, jer ima dosta automobila koji su parkirani, pa se ponekad stice utisak da je ulica jednosmerna iako nije. Covek se na ovo navikne i moram reci da nisam za nekih 20 godina voznje po kraju imao vise od nekoliko situacija da moram nesto mnogo da se "sklanjam" da bi neko prosao. Normalno se prodje kolima, nije problem.
  • U celom potezu Marije Bursac, Zlatiborska, postoji oko 6-7 prodavnica, manjih i vecih. Maksi je nekih 10-ak minuta peske, kolima bukvalno 2-3 min od zgrade. Rodic je na 5 mins kolima, kroz Marije Bursac pa desno. Ove male prodavnice su lokalne, neke od njih rade jako jako dugo vec i deo su lokalne zajednice. Ja cesto kupujem neke sitnije stvari u tim prodavnicama, volim ih i mislim da ih je zgodno imati. 2-3 prodavnice su udaljene oko 50-100 metara od zgrade, a nekoliko ih je u Zlatiborskoj.
  • Jedna od lepsih stvari je Jelovac. To je veliki park/zelena povrsina izmedju Zlatiborske i Marije Bursac gde se nalazi zgrada. Do njega se od zgrade dolazi veoma brzo, predje se ulica i hoda se nekih 2 minuta.
  • Jelovac je tokom godina doziveo dosta promena, i sada moram reci da konacno izgleda veoma pristojno. Trava se kosi prilicno redovno, ima dosta zelenih povrsina, igralista za decu, klupa, terena za fudbal i kosarku. Skola Rade Koncar ima direktan izlazak na Jelovac sa svoje zadnje strane. Svakako je jedan lep deo za odmor kada je temperatura odgovarajuca, za setnju, a i za decu veoma lepo mesto. Postoji i deo za ljude sa kerovima, vidim da se ljudi i tu lepo druze i uzivaju.
  • Ono sto se cesto spominje je Laudanov sanac (u kraju se cesto cuje i "Ciganska rupa" kao naziv). On je udaljen nekih 100-150 metara od zgrade u pravcu autoputa, uz napomenu da je deo tog "naselja" koji je u ulici Marije Bursac dosta napredovao i te kuce su za nekoliko kategorija iznad onoga sto se nalazi u samom sancu. Moje licno iskustvo je da nisam nikada imao problema sa ljudima koji tu zive, niti ih preterano vidjam. Prodje neko uglavnom na biciklu ili peske, pogleda u kontejner i nastavi. Oni se krecu vise kroz Marije Bursac svakako nego po ostatku Kalvarije, medjutim stvarno nisam cuo da je iko od komsija ili ljudi koji stanuju i blize njima ikada imao bilo kakav problem.
  • Deca iz Laudonovog sanca pohadjaju Rade Koncar skolu kao i sva ostala deca, mozda 2-3 deteta po odeljenju. Moje dete mi nije prijavilo nikada problem bilo kakve vrste niti sam cuo za nesto od drugih roditelja, dodju u skolu, odu, igraju se, sve normalno. Mislim da nije dobro imati predrasude.
  • Da li je prizor Laudonovog sanca lep? Naravno da ne. Siguran sam da je mnogima to jedan od glavnih razloga da imaju losije misljenje o Kalvariji, medjutim eto, meni kao starosedeocu zaista to ne predstavlja nikakav problem, opet se pozivam na ono sa pocetka price - Kalvarija je moj dom.
Sumirao bih sa: Kraj generalno veoma pristojan. Blizina prodavnica, skole, vrtica, parkova. Povezanost sa ostatkom grada solidna zbog blizine autoputa, ali se definitivno stvaraju sve vece i vece guzve (ne samo u Marije Bursac nego i u drugom delu ka Ugrinovackoj, Cara Dusana...). Autobuska povezanost na toj kolaciji relativno losa. Potrebno je pesaciti nekih 10ak minuta do Prvomajske ulice gde je vec dostupan veci broj autobuskih linija. Laudonov sanac ("Ciganska rupa") - tu je pa je tu. Nemoguce je zanemariti, medjutim eto - meni stvarno ne smeta, apsolutno nikako ne utice na moj dozivljaj kraja.

Nadam se da sam nekome pomogao u bilo kom smislu.
 
Zanimljiv tekst, samo sto zgrada nije na Kalvariji, o tome i cena govori.

Ne bih da ulazim u tekuću diskusiju da li valja lokacija ili ne. Kao i svaka druga lokacija, ima prednosti i mane.
 
Zanimljiv tekst, samo sto zgrada nije na Kalvariji, o tome i cena govori.
Mnogi ljudi smatraju da je Jelovac (najlepsi deo Kalvarije) zapravo Kalvarija zato i dolazi do zabune i ovakvih komentara.

Ukratko, zgrada nije na Jelovcu ali jeste na Kalvariji :)
 
Gugl Kalvariju obelezava sve do Železničke maltene.

Kad se pretrazuju oglasi za stanove na akalvariju, izlaze i oni u Mozerovoj i Zivka Petrovica.

Ako neko ima preciznu definiciju granica Kalvarije neka ih podeli :)
 
Па ти си своје поновио сто пет пута на овој теми и ја се не љутим.


Па сад Калварија, можда је прецизније рећи између Калварије и циган мале, битна је микролокација, уосталом сваки ко оде тамо да погледа схватиће о чему причам,

али ево кажу неки да нисам објективан, тако да не мора и не треба нико да слуша моје мишљење ако му се свиди пројекат,
само не ваљају вам овакве реакције, превише агресивна кампања доноси контраефекат.
Ma lokacija totalni lom realno.
 
Gugl Kalvariju obelezava sve do Železničke maltene.

Kad se pretrazuju oglasi za stanove na akalvariju, izlaze i oni u Mozerovoj i Zivka Petrovica.

Ako neko ima preciznu definiciju granica Kalvarije neka ih podeli :)
Wikipedia kaže:
"Kalvarija se nalazi na lesnom bregu iznad ulice Tošin bunar i proteže se do Zlatiborske ulice. U novije vreme ovaj naziv se koristi za šire područje, urbanistički proširenu zonu do novijeg naselja Marija Bursać, koje se prostire od parne strane Zlatiborske ulice sve do ulice Sime Šolaja"
Dakle svi su u pravu. :)
 
Gugl Kalvariju obelezava sve do Železničke maltene.

Kad se pretrazuju oglasi za stanove na akalvariju, izlaze i oni u Mozerovoj i Zivka Petrovica.

Ako neko ima preciznu definiciju granica Kalvarije neka ih podeli :)
Kalvarija na Gugl Mapi nije dobro obeležena, pričam o zelenkastom okviru naselja, na klik. Sam naziv naselja (tekstualni) je na dobrom mestu na mapi.

Jednostavno je, Zlatiborska ulica je granica Kalvarije. Možda može i Zlatiborska sama da se uključi u Kalvariju, ako to nešto znači. Pitaj lokalce, kada budeš dronom slikao zgradu, ako budeš u prilici.

Što se tiče pretrage stanova na popularnim sajtovima i Kalvarija naselja, rezultati iz pomenutih ulica izlaze na pretrazi za Kalvariju, to je tačno. Čini mi se da je takvo ponašanje novijeg datuma. Ne smem da tvrdim, mislim da pre 2 godine nije tako bilo.

Iz nekog razloga je na internet mapama i sajtovima pomena zapadna granica naselja. Mozda je slučajnost ili je nekome u interesu da se ceo kraj zapadno "rebrendira".
 
Skele postavljene, ali za sada samo na strani ka marije bursac :)
IMG_0711.jpeg
 
Par ljudi je iznad lepo napisalo - Zlatiborska ulica je granica, kako sam je u jednom ranijem postu nazvao, "prave" Kalvarije:

Park Jelovac, zatim "prava" Kalvarija (od Zlatiborske do bivse Bozidara Adzije, tj. Nedeljka Ercegovca), parkic kod stepenica Kalvarica, suma oko Zelengorske i Izletnickog puta su pravi raj za setnju, decu i odmor od svakodnevne trke. Blizina reke i centra Zemuna je takodje plus, u Gopodskoj ili na Keju si za 20 i kusur minuta peske. Kao i blizina SC "11. April" sa svojim otvorenim i zatvorenim sadrzajima i blizina autoputa, na nepunih 1.5 km.

Lepo se vidi i strukturom - od Bozidara Adzije do Zlatiborske je lepo i uredjeno naselje, sa ulicama u zelenilu, raskosnijim kucama... Izmedju dva svetska rata, bogati Zemunci su u tom delu gradili vile i letnjikovce, tako da se za taj kraj zadrzao kolokvijalni naziv "zemunsko Dedinje". Neke od tih vila i dan danas postoje, najvise u Nedeljka Ercegovca. Ko bude imao posla u "Infostanu", cak ce i ulaziti u jednu od njih (nalazi se na pocetku ulice, sa neparne strane)... Neke su posle rata nacionalizovane, neke i dan danas stoje zapustene zbog neresenih imovinskih odnosa. Opet neke renovirane ili na njihovim mestima uradjene nove, jer u tom kraju zivi prilicno dobrostojecih ljudi.
Svakako se lako vide "granice" Kalvarije, tj. dela do Zlatiborske ulice. Kraj kojim ce buduce komsije, pogotovo sa decom, vrlo rado setati, u miru i zelenilu.

A ovo novokomponovano "prosirivanje" Kalvarije na zapad, deluje mi kao da forsiraju sami investitori zadnjih 10-15 godina, kako bi svoju lokaciju bar recima, na prvu ucinili atraktivnijom i na taj nacin priblizili potencijalnim kupcima (kao sto su svojevremeno filovali opise za MB blok, koji je realno u livadi). Pa tako gomilu novogradnji u Zivka Petrovica, koja je jos par ulica paralelno na zapad dalje od Zlatiborske, takodje mozete pronaci pod lokacijom Kalvarije.
Ako nekoga slucajno zanima, trenutno postoji jedna manja novogradnja na "pravoj" Kalvariji, parna strana Nedeljka Ercegovca je u pitanju (oko broja 40). Nisam se raspitivao za cenu, ali verujem da itekako prati tu lokaciju.

Da se vratim na temu, neko je izneo strah da su radovi na R7+ usporeni, da se sa stolarijom stalo na 4. spratu... Kao neko ko prolazi svakog dana pored objekta, deluje mi da nema razloga za brigu. Kada krenem na posao, svakog jutra gomila radnika ulazi na gradiliste, isti slucaj i kada se vracam sa posla i kada i oni zavrsavaju.
Evo i par slicica od prekjuce - iako je subota u pitanju, "biju" od ranog jutra. Mozda ce nekome biti interesantno, zadesio sam se pa sam iskoristio priliku i usput fotkao iz dvorista drugara i komsije. Na prve 3 slike se vidi da kranom dizu i unose materijal na povuceni sprat sa zadnje strane objekta. A na poslednjoj da kranovima izvlace materijal na krov, na delu ka frontu, tj. Marije Bursac.

IMG_20230722_01.jpg


IMG_20230722_02.jpg


IMG_20230722_04.jpg


IMG_20230722_03.jpg
 
Poslednja izmena:
Vise se siri ka novom beogradu nego ka zemunu. Ovo su one parcele ispod 11. Aprila, preko puta studentskog doma pa juzno do autoputa (oko kafane radnicki). Ako nekoga interesuje da ne gubi vreme da ne trazi po katastru 👍🏼
 
Vrh