Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa što se javljate kad ne znate ni kakvi sadržaji se tek pripremaju na Zlatiboru, a želite da komentarišete pošto-poto, i posle se jasno nađete uvređeni ko strine!

Podaci su neumitni, Zlatibor je na drugom mestu iza Beograda, a po Opštinama u nekim mesecima i prvi. I šta sad, ništa, naš narod će uvek pre da kupi tamo nego da ulaže u akcije na Wall Street-u. Kragujevac je isto veoma likvidan i obećava
Zlatibor konstantno ~ 10x manji promet nego Savski venac i ~ 4x manji promet nego Novi Beograd. Nemoj da sebe varaš da je Zlatibor kao opština prva u bilo čemu u Srbiji. Cene novogradnje po m2 jesu prestigle Beogradsku "periferiju" i vikend naselje na Kopaoniku. Ali, veliko ali, sve su to uglavnom neke garsonjerice, možda je i tu obrazloženje zašto se tamo kupuje toliko - jednostavno za te pare se u Beogradu ne može ništa kršteno kupiti (pogotovu ne garsonjere). Ponuda na Airbnb/Booking.com takva da ima apartmana da biraš za 30 evra za noć. Ne znam nikoga ko bi zakupio garsonjeru tamo na duže vreme. Ne znam nikog ni ko bi se tamo preselio. Nema tu profita od rente. Meni su pre 5 godina nudili da kupim renovirani hotel u samom centru za 700 evra po m2, ljudi su samo hteli da pobegnu odatle i presele se na CG primorje. To je bio tzv. "venčani list", zarada samo ako si tamo 100% vremena.

I meni je žao što ljudi kupuju po više stanova u smogu zarad izdavanja, ali šta ću. Bolje omogućiti ljudima da ulažu u turističke centre i po više nekretnina, nego da gomilaju po gradovima gde ljudi kupuju za život
Networking efekat grada je nešto što Zlatibor nikad neće imati iako je već sad gradsko naselje. Da parira Kopaoniku (pa i Jahorini) ne može jer na tim planinama ima mnogo manje mesta za gradnju. O lepotama planina, nadmorskoj visini, snegu, skijanju... bespredmetno i pričati.

Bukvalno, jedina 2 razloga zašto je cena nekretnina na Zlatiboru toliko visoka je 1) pranje novca, i 2) gađanje niše prodaje novogradnje za 70-90k evra. A s ozbirom na ponudu i mogućnost dalje gradnje, nema tu nikakve zaštite od inflacije za kupce.
 
Opet grešiš i pogrešno meriš, trenutno se ne može meriti po cenama u odnosu na S.Venac niti iko to ovde potencira, radi se o broju prodatih jedinica novogradnje! Srednja cena S.Venca je 4100 a Zlatibora 2000 i u to nema sumnje. Ali ipak, najskuplji penthaus na Zlatiboru je prodat za 4800, znači ima slučajeva, i sve ih je više, ja generalno o tome pričam kako ima sve lepših i boljih zgrada...i naravno da se tome radujem!!

Najveće pranje novca je verovatno u Beogradu, jer je najveće tržište tako da ne moraš ovde da nam prodaješ mu.. za bubrege

Inače sve više ljudi iz IT sektora se doseljava i počinje život na Zlatiboru, znači mladi, perspektivni i pametni ljudi koji mogu da rade online bilo gde, prosto sebi biraju kvalitetna mesta za život...a vidiš ti sam izjavljuješ kako nikoga ne znaš. Što znači da nisi kompetentan da previše komentarišeš Zlatibor jer ne pratiš lokalne stvari. To si recimo mogao da pročitaš u lokalnim novinama

Kakav li je to krš što ti je nuđen za 700 evra, daj molim te ne zasmejavaj nas
 
Koliko ima osnovnih i srednjih škola na Zlatiboru? Koliko fakulteta? Koliki su ti stanovi koji se prodaju tamo? Koliki je % popunjenosti?

Hotel koji mi je nuđen je bio premali za eksurzije i kampove ekipa a prevelik da se servisira bez stalno zaposlenih. Daleko, veoma daleko od krša. Ekipa (porodica) koja je bila vlasnik je radila i rental posao u CG (kao i mi između ostalog), nije da pišem napamet :)

Zna se koje su niše uspešne na Zlatiboru, garsonjerice tu ne spadaju. A one guraju Zlatibor u statistici.
 
Bukvalno, jedina 2 razloga zašto je cena nekretnina na Zlatiboru toliko visoka je 1) pranje novca, i 2) gađanje niše prodaje novogradnje za 70-90k evra. A s ozbirom na ponudu i mogućnost dalje gradnje, nema tu nikakve zaštite od inflacije za kupce.
Ruku na srce i nije. Iako je moj rodjeni brat kupio stan tamo i ne slažem se sa njegovim izborom, opet Zlatibor je iz nekog razloga 12 meseci živ. Sa druge strane u odnosu na Kopanik pogodan je za ljude sa decom tj porodicu, a uz to je jeftiniji. Jednostavno nemaš ni infrastrukturu ni sadržaje za porodične ljude na Kopaoniku (a uz to i da te ne ošišaju), nema čak ni trotoara, dakle samo i jedino skijanje što je verovatno razlog zašto ljudi većinom idu na Zlatibor. I možda se zato odlučuju na kupovinu tamo iako je prihod od rente veći na Kopaoniku ili isti ali za mnogo manje cimanja kao što si napisao. NIsam gledao sadašjne cene jer se plaašim ali kada sam pre godinu gledao neki spa dan za mene i ženu bez 50e po osobi u Beogradu nisam našao. Za 90e noć za dvoje, a uz to dete ne plaća ništa zakupio sam apartman u Tornik Hotelu koji ima i dečije bazene. Neki mesec pre toga sam bio i u Hotelu Putnik na Kopaoniku ali je bilo baš zeznuto sa detetom jer ne možeš nigde da šetaš, dok je Putnik u sezoni 4x skuplji.

Možda se i zbog toga gledaju ti apartmani za one sa manjim džepom pa bar da se prošetaju malo i da se deca istrče umesto da provedu dan u nekom tržnom centru. Što se tiče CG, i dan danas mi nije jasno zašto neko letuje tamo kada postoji mnogo boljih i cenovno jeftinijih/istih destinacija. Navikli ljudi jbg, kao što su navikli na Zlatibor.
 
Ukupan iznos odobrenih stambenih kredita u prva četiri meseca po godinama (podaci NBS):
2021.g. 46,78 milijardi RSD
2022.g. 40,11 milijardi RSD
2023.g. 30,33 milijardi RSD

Mislim da 2020 nije za poređenje zbog korone, a pre toga je bilo dosta manje što je logično obzirom da su i cene bile manje.
Ako posmatramo isti period u godini, što je valjda logično, za sada pad u 2023 u odnosu na 2022 oko 25%.
Ne znam koliko je bitan podatak, ali nadam se da je nekome bar koristan...
 
Ukupan iznos odobrenih stambenih kredita u prva četiri meseca po godinama (podaci NBS):
2021.g. 46,78 milijardi RSD
2022.g. 40,11 milijardi RSD
2023.g. 30,33 milijardi RSD

Mislim da 2020 nije za poređenje zbog korone, a pre toga je bilo dosta manje što je logično obzirom da su i cene bile manje.
Ako posmatramo isti period u godini, što je valjda logično, za sada pad u 2023 u odnosu na 2022 oko 25%.
Ne znam koliko je bitan podatak, ali nadam se da je nekome bar koristan...
A koliko je taj pad ako obracunas broj kvadrata kupljenih za te kredite? Još veći...
 
Ukupan iznos odobrenih stambenih kredita u prva četiri meseca po godinama (podaci NBS):
2021.g. 46,78 milijardi RSD
2022.g. 40,11 milijardi RSD
2023.g. 30,33 milijardi RSD

Mislim da 2020 nije za poređenje zbog korone, a pre toga je bilo dosta manje što je logično obzirom da su i cene bile manje.
Ako posmatramo isti period u godini, što je valjda logično, za sada pad u 2023 u odnosu na 2022 oko 25%.
Ne znam koliko je bitan podatak, ali nadam se da je nekome bar koristan...
Jos jedan real estate vunder kind novice :)

Zaista komentar na mestu, al se pitam gde ste svi cucali do sada :)

Poplava strucnjaka, kao vojnih analiticara posle odlaska najveceg i jedinog pravog - Lazanskog
 
Koliko ima osnovnih i srednjih škola na Zlatiboru? Koliko fakulteta? Koliki su ti stanovi koji se prodaju tamo? Koliki je % popunjenosti?

Hotel koji mi je nuđen je bio premali za eksurzije i kampove ekipa a prevelik da se servisira bez stalno zaposlenih. Daleko, veoma daleko od krša. Ekipa (porodica) koja je bila vlasnik je radila i rental posao u CG (kao i mi između ostalog), nije da pišem napamet :)

Zna se koje su niše uspešne na Zlatiboru, garsonjerice tu ne spadaju. A one guraju Zlatibor u statistici.

Postoji jedna osnovna škola, još jedna osnovna i jedna srednja ubačene u Urbanistički plan. Opština je poklonila 70 hektara manastiru Hilandar i tu se planira nešto obrazovnog tipa kao kamp ili slično što postoji po svetu. I to zemlje koju je Opština mogla da proda investitorima za ne male novce

Fakultet? Važno je reći forumskoj javnosti da si hteo da "spustiš" onako po seljački, bezobrazno! Naravno da ga nema, bar za sada...
Stanovi su relativno mali, uglavnom se kupuje investiciono. Procenat popunjenosti odličan, organizacija čišćenja i "recepcije", keteringa odlična i funkcioniše celogodišnje. Komunalne službe rade perfektno, zelenilo svake godine posadi dobar broj sadnica drveća, oko sokolovo radi posao pa više nema onog parkiranja gde ko kako hoće itd itd...šteta je što ne pratiš Zlatiborske vesti znao bi svašta-nešto.
To za 700 evra nema na Zlatiboru već 20 godina, ili je ljudima bilo baš hitno tipa neka operacija, dugovi ili sl. Cene van centra u naselju Zova ili Jelena Anžujska na 20-30min peške od jezera su već na 1800. Centar je od 2500 pa do 3800...i ono što mene raduje je pojava tih stvarno dobrih zgrada koje podižu ugled i uopšte privlače i strance. Povećan je broj Holanđana, Britanaca, Nemaca i raste iz godine u godinu. To su ljudi koji znaju da se fokusiraju na prave stvari i sebi žele zdrav odmor.

Na koje niše misliš?

Jos jedan real estate vunder kind novice :)

Zaista komentar na mestu, al se pitam gde ste svi cucali do sada :)

Poplava strucnjaka, kao vojnih analiticara posle odlaska najveceg i jedinog pravog - Lazanskog

Šta se čudiš Favelito, već neko vreme ovde važi "kada pametan zaćuti a bu**** zajaši...". Što bi pametni ljudi gubili svoje dragoceno vreme na 100, 200, 300 ili kusur stranica verglanja, spuštanja, omalovažavanja, ismejavanja, pljuvanja sopstvene zemlje i slično...toliko konstantno ispiranje mozgova da se na dva dijametralno suprotna stava, jedan odmah ispod drugog, od strane jednog istog člana stavlja lajk :)
 
Postoji jedna osnovna škola, još jedna osnovna i jedna srednja ubačene u Urbanistički plan. Opština je poklonila 70 hektara manastiru Hilandar i tu se planira nešto obrazovnog tipa kao kamp ili slično što postoji po svetu. I to zemlje koju je Opština mogla da proda investitorima za ne male novce

Fakultet? Važno je reći forumskoj javnosti da si hteo da "spustiš" onako po seljački, bezobrazno! Naravno da ga nema, bar za sada...

Pa labude, ovaj vid komunikacije ne priliči forumu. Pitao sam zato što mnogi Zlatibor više ne percipiraju kao planinu.

Stanovi su relativno mali, uglavnom se kupuje investiciono. Procenat popunjenosti odličan, organizacija čišćenja i "recepcije", keteringa odlična i funkcioniše celogodišnje.
Deluje kao da si ti deo ekipe koja sve to organizuje, čim to tako hvališ. I čim navijaš za rast cena samo na Zlatiboru.

Ruku na srce i nije. Iako je moj rodjeni brat kupio stan tamo i ne slažem se sa njegovim izborom, opet Zlatibor je iz nekog razloga 12 meseci živ. Sa druge strane u odnosu na Kopanik pogodan je za ljude sa decom tj porodicu, a uz to je jeftiniji.

Upravo to, jeftiniji je, i to dosta. Apartmani za više osoba su 30 evra za noć na Zlatiboru. Šta vredi 12 meseci. Ponuda je uradila svoje. Hoteli sa dodatnim sadržajima (spa, bazen) su druga priča. Skup kvadrat, mali profit, kakva je to investicija?
 
Šta znam, ako gledam primer mog brata, ide se na to da ima gde da ode kada je tamo, čime štedi deo novca, a kada nije tamo da izdaje. Ljudi su jednostavno navikli na Zlatibor, kao jedinu planinu sa nekom infrastrukturom, nadam se samo za sad.
 
Prvi clan stavljen na "ignore" je beli labud, da mi se odmori mozak od zlatibora🤣😎
Ps konacno da je pocelo i javno da se pise o padu cena nekretnina
Screenshot_20230530_022059_com.facebook.katana.jpg
 
Ja razumem svačiji stav, ali vi izgleda ne želite da razumete da preko 100 sportskih ekipa svake godine dolazi na pripreme na Zlatibor! Zar bilo ko zdrave pameti može da pomisli da čitavi štabovi i stručni timovi tih ekipa ne znaju zašto je za organizam, a naročito jednog sportiste, to veoma dobro...stvarno svašta, pali smo u diskusiji ispod nivoa jednog školarca!
 
Zasto je u Sofiji recimo kvadrat novogradnje u sirem centru, ne neka periferija od 1200 pa na vise, a ima bas dobar izbor za 1500e/m2?


Oni su u EU, materijal ih isto kosta kao i nas, njihovi majstori isto.
Beograd je na lepsem mestu, dve velike reke, ali ostalo nije bas na nivou. Oni jos imaju i metro, jaku dijasporu...
Kako se njima isplati da za toliko prodaju, kolika im je zarada? Koliko vidim, nisu to neke krsine, a ni mi ne mozemo da se pohvalimo nekim kvalitetom sem malog broja izuzetaka.

Ove njihove cene su neka realnost po kojoj bi nasi ljudi mogli sebi da priuste stan, ali i to bi im bilo otezano u ovom periodu visokih kamatnih stopa.
Pretpostavljam da su cene zemljišta dosta niže i da je to jedan od faktora.

Govorili smo već da kod njih postoji more koje privlači deo investicija.
 
Koga to vas ne zanima? Labud ocigledno nije jedan covek vec je to nalog neke agencije za promociju Zlatibora.
Vrati unazad Olivere pa vidi kako se razno razni ovde grupišu predstavljajući neku većinu, a ima ih svega do 20 na ovom sajtu ali su najgrlatiji i najfrekventniji, pa prvo njima izvadi reči iz konteksta. Nema nikakve agencije naravno, uobražavaš!

Ali onda na pravim planinama treba zabraniti kvadove i takav urbanistički haos i svi srećni, neka ide ko kome kako odgovara i šta traži.

Žao mi je što nismo sposobni da napravimo nešto sa ukusom, kvalitetno, uređeno, održivo...jedini primer toga je Palić, koji nismo mi napravili (a koji uspešno uništavamo).

Trudimo se svi da doprinesemo tome, ali po meni treba i cena nekretnina još da poraste u turističkim centrima da bi to bilo ostvarivo

Vrednost nekretnine na Zlatiboru i u urbanim sredinama je merenje baba i žaba po mom mišljenju. Zlatibor je turistička destinacija, ne znam koliko ljudi tamo kupuje nekretnine da bi zapravo živeli? Ili možda sam ja neupućen...
Sve više i više, kada se autoput sagradi biće udaljeni na svega 1,5 sat do Beograda, kao do Valjeva!! Ti danas imaš Mateju Kežmana koji se preselio sa ženom i decom u svoje apartmane na Kopaoniku, ostale izdaje naravno. Ali on je sportista i ta surova kopaonička klima mu prija. Zlatibor je zimi mala beba u tom smislu za Kopaonik, tako da ima sve više ljudi koji odlazi gore da živi zbog blaže i pitomije klime i geografije. Žene naravno uživaju jer ima keteringa sa raznovrsnom hranom, kao i higijenskih ekipa koji samo špartaju sa pikapovima odnoseći/donoseći veš. Čišćenje stanova takođe itd itd sve je to veoma uigrano gore. Da ne pričam o spa centrima, velnesu i dr
Dovoljan ti je podatak da same žene izjavljuju da bi se jedino na Zlatibor usudile da idu same sa decom!

Labude, o toj niši sam i pričao. Moja deca svake godine idu na kamp na Zlatibor i uživaju, cela ekipa je smeštena u jednom hotelu gde imaju i zatvoren i otvoren teren, i to je jedino što je uspešno tamo (pored par skupljih hotela koji imaju zilion sadržaja). Šta vlasnik jedne ili 2 male garsonjerice može da uradi u toj postavci? Njegova konkurencija samo raste a gostiju za male garsonjerice sve manje. Potvrdiću i da je primetan odbojan stav kod svih i u mom okruženju po pitanju bilo kakvog odmora tamo.
Ne moraš da potvrđuješ stav drugih ljudi, oslobodi se, niko ovde osim ovih 20-ak najgrlatijih ti neće zameriti :cool:
Ja to i pokušavam da ovde kažem. Zlatibor je vazdušna banja sa izrazitim sportsko-medicinskim turizmom, i glupo je da zbog jeftine arhitekture i čaršijskih priča osoba koje se najviše razumeju u vrstu piva i kafe koju piju, ne koristimo te Božije blagodati. Ovo ostalo ćemo lagano popravljati i već se uveliko radi na tome. Ponavljam neće me nikad ćelavi i krezubi, uz to i tupavi investitori odbiti od te prirodne lepote...

Kao sto sam vec pricao, a moderatori me uredno brisali, treba svi da navijamo za labuda i Zlatibor. Ako bi se svi ovi sa "viskom kesa" sa kojim "ne znaju sta da rade" otisli na Zlatibor :) mi bi smo ovde, u Bg, mogli da se nadisemo svezeg vazduha. Tako da ja navijam za labuda, svi peraci para - trk na Zlatibor, tamo je vas tor. :) Pa nek tamo uzimaju luksove, vile i konake, ovde u Bg da ostanemo mi dosdni, sto samo hoce stanove, a sto zive od plate. Labud je na nasoj strani.

Jesi gembler, al si inteligentan čo'ek :cool: ...ali otkud ti to da samo perači para kupuju po više stanova u Beogradu. Iz mog okruženja svi koji imaju neku ušteđevinu i zaradu gledaju da kupe neku nekretninu, ne kažem da generalno nema sitnih političarskih duša ogrezlih u korupciju. Jedino što ne prihvatam da mi kao zemlja tu prednjačimo, toga ima i na zapadu u dosta prefinjenijoj formi, u belim rukavicama, ali ih to moralno nimalo ne odvaja od ovih naših!
 
Vrati unazad Olivere pa vidi kako se razno razni ovde grupišu predstavljajući neku većinu, a ima ih svega do 20 na ovom sajtu ali su najgrlatiji i najfrekventniji, pa prvo njima izvadi reči iz konteksta. Nema nikakve agencije naravno, uobražavaš!
Nista ja ne vadim iz konteksta niti uobrazavam.

Pisao si u mnozini, to moze znaciti samo dve stvari, da vas ima vise od jednog ili ... ovo drugo ne mogu da napisem jer bi mi verovatno bio obrisan post.
 
Ne znam sto uopste ulecete u polemiku, samo prijavite coveka za spam pa nek otvara pod "Regionalni razvoj" svoju temu
 
Jedna informacija koju sam upravo dobio, new minel ima prodajni dan, sada sam dobio obavestenje. Kad sam zvao jos mislim prosle ili pre 2 godine da su imali neki veoma cudan plan za garaze, nije mogla da se kupi ako kupujes stan ispod odredjene kvadrature ali je moglo da se iznajmi iz poslovne zgrade. Ne znam kako je sad, ako ima zainteresovanih 2, 3 i 4 jun tosin bunar 270a I sprat.
 
Jedna informacija koju sam upravo dobio, new minel ima prodajni dan, sada sam dobio obavestenje. Kad sam zvao jos mislim prosle ili pre 2 godine da su imali neki veoma cudan plan za garaze, nije mogla da se kupi ako kupujes stan ispod odredjene kvadrature ali je moglo da se iznajmi iz poslovne zgrade. Ne znam kako je sad, ako ima zainteresovanih 2, 3 i 4 jun tosin bunar 270a I sprat.
Cinjenica je da ima sve vise prodajnih dana, ali i dalje su popusti mali, 50 ili 100 evra popusta na cenu od 3k evra je apsolutno nista i nimalo ne utice na neciju odluku da kupi. Ko ima pare, kupice i za 3k, ko nema, nece za 2.950. Popust mora da bude barem 10% da bi se pricalo da popust uopste postoji :)
 
Ja pratim cene vise od godinu dana i ne vidim pad uopste na oglasima (gledam hotel jugoslaviju, naselje stepu i vracar, cene na oglasima nikad vece, kao i kamate. A glupo bi mi bilo da nekome ko trazi 3000 po kvadratu ponudim 2400...

Ne treba da te uopšte bude sramota. Kao što ni njih nije sramota da traže neke sumanute cene. Samo na taj način se mogu dozvati pameti.

Posmatraj to kao akcije u supermarketu. Imaš proizvode koji su često na 50% popusta. I tek kada su na tih 50% popusta imaju cene kao na Zapadu, tj. to im je neka realna cena. Po punoj ceni se retko kada prodaju, tj. kada se neko pređe. A onda prodaja ide po tim cenama sa tzv. popustom, tj. iole normalnim cenama. (A proizvođač i prodavac i tada zarađuju).
 
Ne znam sto uopste ulecete u polemiku, samo prijavite coveka za spam pa nek otvara pod "Regionalni razvoj" svoju temu
Nemojmo preterivati, gde je demokratija i sloboda govora na koju se pozivate...pa na ovoj temi se više spominju Sofija, Stokholm, Beč i drugi gradovi evrope nego jedan Zlatibor koji je silom prilike nehotice izbio na drugo mesto u Srbiji, posle Novog Sada

Vas nekolicina se gadi kada Vradović, Defke i drugi upoređuju Beograd sa tim evropskim gradovima, a u isto vreme se štrecate kada se spomene drugoplasirani u zemlji. Šta uopšte hoćete, jel znate, i kakvu to temu namećete za Cenu nekretnina!? Možda vam samo priča o propasti i slobodnom padu odgovara...?
 
Ukupan iznos odobrenih stambenih kredita u prva četiri meseca po godinama (podaci NBS):
2021.g. 46,78 milijardi RSD
2022.g. 40,11 milijardi RSD
2023.g. 30,33 milijardi RSD

Mislim da 2020 nije za poređenje zbog korone, a pre toga je bilo dosta manje što je logično obzirom da su i cene bile manje.
Ako posmatramo isti period u godini, što je valjda logično, za sada pad u 2023 u odnosu na 2022 oko 25%.
Ne znam koliko je bitan podatak, ali nadam se da je nekome bar koristan...
A koliko je taj pad ako obracunas broj kvadrata kupljenih za te kredite? Još veći...
 
Cinjenica je da ima sve vise prodajnih dana, ali i dalje su popusti mali, 50 ili 100 evra popusta na cenu od 3k evra je apsolutno nista i nimalo ne utice na neciju odluku da kupi. Ko ima pare, kupice i za 3k, ko nema, nece za 2.950. Popust mora da bude barem 10% da bi se pricalo da popust uopste postoji :)
Stanovi nisu roba široke potrošnje pa da postoje fluktuacije u cenama, kako što je u Lidlu mladi sir u toku prošle nedelje bio 179 dinara na popustu, a sada se vratio na redovnu cenu od 359 dinara. Kada se govori o stanovima, tu su cene prilično definisane, a stvarni popusti nikada, ali nikada nisu javni. Kod velikih projekata, poput BNV nudili su se popusti određenim strukturama ljudi, koji su iz interesnih sfera značajnih za investitora, pa se desavalo da se stanovi koji su na tržištu nuđeni za 5500+ eur nekome prodaju za 4000 eur, to znam iz prve ruke. Sa druge strane, oni bilbordi po gradu gde piše "popust akcija, 2950 eur+pdv" su običan marketing I ništa više. E sad, da li je u ovom prvom slučaju po sredi popust ili krivicno delo trgovine uticajem, to je pitanje za analizu 🙃
 
Jedna informacija koju sam upravo dobio, new minel ima prodajni dan, sada sam dobio obavestenje. Kad sam zvao jos mislim prosle ili pre 2 godine da su imali neki veoma cudan plan za garaze, nije mogla da se kupi ako kupujes stan ispod odredjene kvadrature ali je moglo da se iznajmi iz poslovne zgrade. Ne znam kako je sad, ako ima zainteresovanih 2, 3 i 4 jun tosin bunar 270a I sprat.
Odemo nas 50 i svi ponudimo 40-50% nizu cenu na taj njihov jadan popust. I tako na sve prodajne dane drugih projekata. Onda se investitori zapitaju a mi tako izvrsimo gerila marketing u korist kupaca i izvrsimo korekciju tržišta
 
Vrh