Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
Uocio sam nesto jako opasno. Vozio sam se pre neki dan solarisom, neki karaburmin, i primetio sam da fali par srafova na podu zgloba i najezio sam se. Dovoljno mi je srednjoskolsko znanje fizike da zakljucim da nije pametno zglob koji ima 20 srafova voziti sa 16...u pitanju su enormna opterecenja i pritisak koji ce dovesti do ozbiljnih ostecenja vec oslabljene konstrukcije.

Ono sto me je jos vise najezilo je cinjenica da gsp gleda da svaki sraf i svaki deo koji nije nuzan skine i proda za jos novca koji ce otici bogzna kome.

A koga briga sto ako se ovako nastavi, kroz godinu-dve, bicemo svedoci raspadanja zglobnih autobusa na ulicama. I to bukvalno.
 
Ti pričaš o poklopcu zgloba? Misliš da se time drže prednji i zadnji deo? To čime se zaista drže, ne možeš da vidiš iz kabine. Inače, i do sada su se baš otkačinjale prikolice od prednjeg del🙄
 
Ti pričaš o poklopcu zgloba? Misliš da se time drže prednji i zadnji deo? To čime se zaista drže, ne možeš da vidiš iz kabine. Inače, i do sada su se baš otkačinjale prikolice od prednjeg del🙄
Razumem onda, moja greska, ali poenta stoji. Ako nastave da kradu delove autobusi ce poceti da se raspadaju.
 
Nažalost, ja se sećam kada se otkačila na 73-ci, kada je poginula žena. Ima tome više od 30 godina, doduše.
 
Nije da ne može da se desi, al mora baš da se pogreši, ili da je konstrukcijsko rešenje baš loše. Lično sam video da je spala prikolica na lastinoj 206-ici na Konjaniku. Klecnuo verovatno baš jako, i pokidao spojeve. Spala je jednom i na Japancu pre xy godina na Karaburmi, ako se dobro sećam. Video kako izgledaju šrafovi debeli kao prsti koji to drže, plus spojke, i opet ne znam šta je moglo da izazove da baš spadne. No, možda to i nije bio Japanac. Prošlo je mnogo godina. Na starijim autobusima se to verovatno pre moglo dogoditi. Na BMC-ima je to baš loše estetski rešeno, kad ti sa zemlje možeš da vidiš spoj na krovu.

@Lazar B.
Nije tu stvar ni o kakvoj krađi šrafova, nego o nemaru. Jedan odvrne, ostavi za intervenciju, drugi namesti nešto pa se štafovi otktrljaju i pogube. Ne prođe onaj koji treba to da proveri, jer često nema ni vremena. To je boljka organizacije održavanja u GSP-u.
 
Pa spala je i na 1355 pre 2-3 godine kad je i rashodovan.. Dal je na 77 bio, ne mogu sad da se setim.. Al je danima vozio sa dosta spuštenom prikolicom, videlo se da će da mu spadne samo je bilo pitanje trenutka kad ce se to desiti.. Valjda je za garažu išao uz pomoć kamiona i viljuškara GSPovog.. Imam negde I sliku u kompjuteru..


@vucko

U tvitu ti piše 30mil dinara. Zar se ne radi o cifri od 30mil eura za farbanje Solarisa?
 
Pa spala je i na 1355 pre 2-3 godine kad je i rashodovan.. Dal je na 77 bio, ne mogu sad da se setim.. Al je danima vozio sa dosta spuštenom prikolicom, videlo se da će da mu spadne samo je bilo pitanje trenutka kad ce se to desiti.. Valjda je za garažu išao uz pomoć kamiona i viljuškara GSPovog.. Imam negde I sliku u kompjuteru..


@vucko

U tvitu ti piše 30mil dinara. Zar se ne radi o cifri od 30mil eura za farbanje Solarisa?
ispravi me ako gresim, ali zar to nije otprilike 152000 eurapo solarisu? da malo naduvana cena za jedan bus? (pod pretpostavkom da farbaju svih 199). msm ipak je to samo farba folija i lak valjda.
152000 evra je inace vise od pola kupovne cene tih solarisa.
 
Poslednja izmena:
Da, moja greška, jer sam hteo da napišem da je više od 3mil eura a napisao sam 30mil eura(dodao sam nulu)..
 
403 je rashodovan a 408 je imao neki kvar kad je radio na 15ici pre 15ak dana i od tad je izašao jednom na 703L1, moguće da je i on završio ali to nije ništa definitivno.. Mada od dolaska ovih par solo moguće da su i njega otpisali.
 
403 je rashodovan a 408 je imao neki kvar kad je radio na 15ici pre 15ak dana i od tad je izašao jednom na 703L1, moguće da je i on završio ali to nije ništa definitivno.. Mada od dolaska ovih par solo moguće da su i njega otpisali.
zanimljivo... jedva pokriju polaske a bacaju...mada sta znam, ipak su stari autobusi u pitanju..
 
Upravo prosao Higer 343X na 65. Ne pamtim kad sam zadnji put video higera na liniji od kako su stavili "kante".
 
Ништа ново. Не знам зашто обавештавате.
pa da jer smo navikli da se kupuju kante koje crkavaju pa da ih menjaju druge kante koje rade i opet crkavaju. al sta mi tu mozemo osim da gledamo, jel tako?
a i takodje, sta fali da probam malo da probudim neku diskusiju...
 
Diskusiju o čemu? Sažvakana priča mali milion puta isto kao za 52, izgleda što je više pominjemo tako je guramo u besmisao.
 
Нисам очекивао да ће у новом БМЦ-у прокишњавати кров. Конкретно, ради се о једном од БМЦ-ова на линији 88.
 
^^^Za takve stvari korisnicima i služi identifikacioni broj vozila (garažni broj, inače jednostavniji i kraći od nisko postavljenih tablica), samo što kad si u žurbi ili na prepunom stajalištu naši nisu vidljivi. Nemaš pojma koliko bi u prijavljivanju pomogli unutrašnji brojevi kod vozača i motora ili bar na panelu iznad srednjih vrata.

Neki Kosmajevi autobusi imaju zalepljene unutrašnje brojeve, ali to nažalost nikad nije postalo praksa, kamoli pravilo. Kao što imaš pravo da reklamiraš neki loš proivod, tako treba da imaš pravo da reklamiraš lošu prevoznu uslugu, sa nedvosmislenim dokazima (ne možeš reći 35xx nego lupam 3561 radi kredibiliteta primedbe na rad).
 
E danas je bilo zanimljivo videti bus #493 (još je živ?)... Linija 308,nema prozor tj fali celo staklo iza prednjih vrata 🤣🤣🤣

Na šrafove smo navikli, vrata, šiber... Ali da fali prozor 😁
Inače se oseća u srednjem delu neki čudan miris... Nizbrdo i ide nekako.
 
Ik-218 #448 Linija 73 Srafovi na podu stoje
IMG_20230327_174824188.jpg
 
da li je tacna informacija da je ostao ziv jedan ik103 sa NBGD, 492? ako jeste, da li ga je neko video na nekoj liniji nedavno...?
 
Vrh