Šta je novo?

The One - Novi Beograd

Pretpostavljam da bi sprečili vozila za dostavu da se parkiraju oko ulaza i po trotoaru.

Jedna od danas sa klupama:
20230207_110719.jpg
 
Dogodilo se to da im je sve pomalo skliznulo...
Malo im skliznule slovne oznake lamela u odnosu na kucni broj, malo im skliznula fonatana u decje igraliste, a onda je decje igraliste skliznulo u zelenu poljanu. Malo su im skliznule i garaze , pa su na dosta mesta busili i krpili spoljne zidove i zalivali necime. A malo vise su im i rokovi skliznuli... A da ne bude tu kraj sklizavanju, ograda faze 2 skliznula je u prostor faze 1, posto je razmak izmedju zgrada faze 1 i faze 2 trebao da bude 17m .
Brine me samo sta li ce sledece da sklizne.
 
Meni se čini da je One extra urađen i ne razumem nezadovoljstvo
 
Koliko se ocekuje cena kvadrata u fazi 2?

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
 
Da li je nekome od stanara pomenuto da ce bas firma La Presidenta da radi poslove odrzavanja i to sa cenom odrzavanja 0.72E + PDV po m2 i 7E + PDV za gazno mesto ?
PItam iz razloga, sto mi ova cena deluje previsoko, obzirom da u celom kompleksu nema nista specijalno za odrzavanje osim trave. (nema ni decjeg igralista, ni one famozne fontane, mahom je sve poplocano BEXATONOM, i jedan portir je za ceo kompleks), pa mi ova cena nekako nepravdana.
U prethodnom kompleksu u kojem smo ziveli odrzavanje je kostalo 0.4 E + PDV po m2 + 3E+PDV za garazno mesto. Predstavnici stanara trazili su ponudu od nekoliko firmi koje vrse usluge odrzavanja (CityFacility, FirstFacility, HAUZMAJSTOR) i dobili najbolju ponudu za odrzavanje.
 
Da li je nekome od stanara pomenuto da ce bas firma La Presidenta da radi poslove odrzavanja i to sa cenom odrzavanja 0.72E + PDV po m2 i 7E + PDV za gazno mesto ?
PItam iz razloga, sto mi ova cena deluje previsoko, obzirom da u celom kompleksu nema nista specijalno za odrzavanje osim trave. (nema ni decjeg igralista, ni one famozne fontane, mahom je sve poplocano BEXATONOM, i jedan portir je za ceo kompleks), pa mi ova cena nekako nepravdana.
U prethodnom kompleksu u kojem smo ziveli odrzavanje je kostalo 0.4 E + PDV po m2 + 3E+PDV za garazno mesto. Predstavnici stanara trazili su ponudu od nekoliko firmi koje vrse usluge odrzavanja (CityFacility, FirstFacility, HAUZMAJSTOR) i dobili najbolju ponudu za odrzavanje.
Živim u drugom kompleksu gde ista ova firma radi održavanje. 0,72€ sa PDV + 10€ za garažu. Sramni su i užasni! Bukvalno smo svi ogorčeni na njih koliko samo gledaju da uzmu pare i da apsolutno ništa ne rade. Upravnica koja je postavljena je takva da bi svaka ružna reč za nju bila pohvala. Trenutno smo u procesu smenjivanja te bratije i angažovanja drugih. Ako i dalje imate vremena, gledajte na sve moguće načine da izbegnete to sto vam se nameće!
 
Živim u drugom kompleksu gde ista ova firma radi održavanje. 0,72€ sa PDV + 10€ za garažu. Sramni su i užasni! Bukvalno smo svi ogorčeni na njih koliko samo gledaju da uzmu pare i da apsolutno ništa ne rade. Upravnica koja je postavljena je takva da bi svaka ružna reč za nju bila pohvala. Trenutno smo u procesu smenjivanja te bratije i angažovanja drugih. Ako i dalje imate vremena, gledajte na sve moguće načine da izbegnete to sto vam se nameće!
Postoji li mogućnost da se to izbegne i kako?
 
Trebao bi neko da pokrene potpisivanje peticije, ako je većina za to da se promeni firma za održavanje, onda to neće biti problem
 
Kancer Prezidenta i Jelena Terzic kao upravnik se upravo sutira iz GDS Petice zajedno sa Esonom koji radi ciscenje po slicnom cenama kao u one-u.
Daleko joj lepa kuca i njoj i LaPresidenti.
Lopine najgore.
 
I u kenediju je ista firma, ali morace da bude 2 godine, a posle toga ja se nadam sut karti.
Mislim da u tih 0.72e po m2 nije ukljuceno obezbedjenje, to je samo odrzavanje, bar je tako u kenediju.
Meni odrzavanje skuplje od rezija, van pameti.
 
I u kenediju je ista firma, ali morace da bude 2 godine, a posle toga ja se nadam sut karti.
Mislim da u tih 0.72e po m2 nije ukljuceno obezbedjenje, to je samo odrzavanje, bar je tako u kenediju.
Meni odrzavanje skuplje od rezija, van pameti.
Skupite se kao stanari, prikupite 2/3 potpisa i raskinite ugovor. I sa njima i sa upravnikom ako niste zadovoljni. Najbolje je da se kao stanari organozujete i angazujete advokata da vam objasni sta i kako.
 
Skupite se kao stanari potpisite skupite 2/3 potpisa i raskinite ugovor. I sa njima i sa upravnikom ako niste zadovoljni. Najbolje je da se kao stanari organozujete i angazujete advokata da vam objasni sta i kako.
Kod nas u kupoprodajnom ugovoru pise da moraju biti 2 godine, ne znam da li se moze promeniti.
2/3 stanara skupiti kod nas je fantazija, ja koliko vidim nema puno useljenih.
 
U održavanje garaže ulazi i odražvanje sistema kao što su dojava požara, odimljavanje, sprinkler, rasveta, i sve ostalo. Ali u prve dve godine, koliko bi ovi trebalo da budu tu, sve je u garanciji, i na izvođačima radova je da organizuju popravke.
Tako da će tek posle isteka garancije održavanje garaže biti realno skuplje po korsinike.
 
Tamo je skuplje od ovoga što je navedeno da se plaća u The One...
Belvil je oko 0.4e, ali to je zato što su to sve stari ugovori i teško im je da sada podignu cene npr. duplo. Mada su zbog zakonske odredbe u Belvilu neke zgrade prešle na jedinstvenu cenu održavanja po stanu što je oko 4500 din. Opcija je da stanari izglasaju da se plaća ponovo po m2, ali je to očigledno nemoguća misija, tako da je ista cena za "garniseru" ili troiposoban stan.
 
Ja iskreno i ne razumem tu naplatu po m², ajde da je po broju clanova domacinstva, ali kakve veze ima kvadratura?
 
U prakticno svakoj zgradi, daleko je vise malih stanova nego velikih. Posto je jedan stan-jedan glas princip, skupstine stanara zato i izaberu placanje po kvadratu, tj da manji stanovi malo placaju. Kod mene u zgradi npr se i zajednicka voda i struja dele po metrima kvadratnim , a ne kao sto je logicno po clanu domacinstva.
 
Sto se odrzavanja tice postoji investiciono i redovno, koje je zakonom regulisano. Cak i ako je objekat nov investiciona sredstva se akumuliraju za danas sutra i ne daj boze. Sto se tice redovnog odrzavanja tu svakodnevnog posla tek ima. Verujem da ce i vase naselje imati tehnicko osoblje sa obezbedjenim prostorijama. Sve to kosta i cena je donekle sto se posmatranja iz tog ugla tice opravdana. S druge strane dolazimo do kvaliteta uslugoe, odnosno onog sto je oku vidljivo, to je ono sto je lose ali situacija je takva da vecina firmi danas tako radi. Na kraju ima i dela do samih stanara...danas vise niko nece da obrise deo hodnika ispred svojih ulaznih vrata.
 
U prakticno svakoj zgradi, daleko je vise malih stanova nego velikih. Posto je jedan stan-jedan glas princip, skupstine stanara zato i izaberu placanje po kvadratu, tj da manji stanovi malo placaju. Kod mene u zgradi npr se i zajednicka voda i struja dele po metrima kvadratnim , a ne kao sto je logicno po clanu domacinstva.
zasto bi bilo koga interesovalo koliko si ti prijavio clanova domacinstva da imas?
po vama dvojici bi isti trosak odrzavanja trebalo da platim ja sa 47kvm i maxi koji ima 1500kvm. dakle nidje veze.
ako je neko kupio stan od 100kvm, zivi sam u njemu i nece da proda i kupi manji - to je njegov problem.
 
U održavanje garaže ulazi i odražvanje sistema kao što su dojava požara, odimljavanje, sprinkler, rasveta, i sve ostalo. Ali u prve dve godine, koliko bi ovi trebalo da budu tu, sve je u garanciji, i na izvođačima radova je da organizuju popravke.
Tako da će tek posle isteka garancije održavanje garaže biti realno skuplje po korsinike.
@stemar : Zasto Laprezidenta mora da bude dve godine?

Prilikom potpisivanja anex-a ugovora, investitor je nametnuo da potpisemo papir na kojem se kupac obavezuje da ce se naci firma koja ce odrzavati kompleks. Nigde se ne pominje Laprezidenta, znaci moze biti bilo koja firma koja pruza usluge odrzavanja. Sve firma koje sam pominjala takodje nude usluge odrzavanja sprinkler sistema, sistema dojave pozara, videonadzora, obezbedjenja, rasvete ...
 
zasto bi bilo koga interesovalo koliko si ti prijavio clanova domacinstva da imas?
po vama dvojici bi isti trosak odrzavanja trebalo da platim ja sa 47kvm i maxi koji ima 1500kvm. dakle nidje veze.
ako je neko kupio stan od 100kvm, zivi sam u njemu i nece da proda i kupi manji - to je njegov problem.
A gde je pa tebi tu logika, poredis stambene i poslovne jedinice. Ako nas cetvoro zivi u 120m² i njih petoro zivi u 60m², da li mi iz veceg stana vise trosimo lift ili zajednicko dvoriste ili sta god, samo zato sto nam je stan vece povrsine. Sasvim je logicno da se napalacuje po clanovima domacinstva, jer ti clanovi i koriste zajednicke stvari, a ne kvadratura stana. Sto se maksija tice, verujwem da za poslovne objekte postoji drugaciji obracun...
 
Vrh