Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Znaci išla su 3 voza predhodnica placi o ovaj obični navodno 6 sati i 30 min
 
Kad pomenu barca jel to maršal nije došao plavim vozom
Pogledajte prilog 156339
1679046146971.png



Na ovom snimku koji prokazuje navodno otvaranje pruge vidi se da je Plavi voz
 
Raspisan je tender i za rekonstrukciju pruge Zaječar-Prahovo, rok za podnošenje ponude je 21. April.

Srbija Kargo je raspisao tender za opravku lokomotive 661-121.
Kao da su čitali moje poruke ovde na forumu u vezi ulaganja u dizel vozni park.🤣
 
Zbog Infrastrukturnih radova na ulaznom koloseku TPS Zemun biće od 25.03-29.03 2023. otkazivan noćni voz "Lovćen" Zemun-Bar & Bar-Zemun.

Voz u gore navedenom periodu neće saobraćati celim prevoznim putem.
 
Ne postoji neka alternativa ovome, da se promeni početna stanica? Nerealno mi je da se otkaže polazak na liniji dugoj skoro 500km zbog radova na početku trase
 
Verovali ili ne, oni tvrde da nema drugačije alternative za ovakvu odluku.
Ne znam zašto ne iskoriste depo Plavog voza za tih nekoliko dana, očigledno da tu ima još poteškoća.

Mislim da su mogli malo da se potrude oko rešenja za ovu situaciju.
 
1679171322968.png

Да ли је овде онај излаз из тунела где Соко клецне?
 
Делује ми да се види разлог...

Човече, скриншот је из времена изградње пруге, није ни засторна призма завршена, нема ни контактне мреже, виде се и радници на слици. Зар заиста мислиш да је тако остало?
 
Рекао Весић у јутарњем на РТС-у. Ако сам добро чуо - нешто мање од 3 милиона. Пре укључења са Прокопа водитељка рекла 1,5 милион. Још кад би рекли на које возове се ово односи. Рече Весић да има око 1000 месечних карата. Опет не рече за који ранг воза и релацију. Битно је да се набацају бројеви, небитно је шта означавају.

С обзиром да је рекао да је било нешто мање од 20000 полазака, то је око 54 дневно тако да би 3 милиона требало да се односи на све рангове возова.
 
Било би и боље да је Прокоп нормално повезан са градом.
 
С обзиром да је рекао да је било нешто мање од 20000 полазака, то је око 54 дневно тако да би 3 милиона требало да се односи на све рангове возова.
Što i nije loše.
 
3 miliona putnika nije uopšte loša brojka. Ali, više od pola je bilo u IC vozovima, tj putovanja između Beograda i Novog Sada. Većina putovanja Regiom su takođe bila Beograd-Novi Sad. Najveći potencijal na ovoj liniji tapravo leži u mestima između, ali zbog loše povezanosti stanica lokalnim javnim prevozom ti putnici su većinom izostali. Zato viđamo dosta automobila parkiranih kod stanica i retko ko ko ide peške. Inđija, recimo, ima višestruko više putnika nego Stara Pazova jer je stanica u naseljenoj zoni. Mislim da ćemo prave brojke videti kad se stanice povežu sa mestima i industrijskim zonama u blizini, a Begrad Centar dodatno poveže linijama JPP.
Što se prokopa tiče, spuštanje trola, reorganizacija nekih linija da idu na prokop (recimo 53 i 33), i omogućavanje dobre pešačke veze sa Mostarom.
 
Зар заиста мислиш да је тако остало?
Не знам за шта ме питаш. Ако гледамо овај спој, сигурно да није. Мада ме чуди да нису варене шине за ту брзину.

Међутим грбица која се види даље на слици, мислиш да је и она исправљена? Капирам да је телеобјектив у питању и да се голим оком то не примети
 
Vrh