Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Sad sam pročitao da je kamion pun plinskih boca sredio banderu tj stub od kontaktne mreže, pa je zato bio poremećaj na trolama.

Kao u filmu, sreća da nije došlo do velikog praska 😮
 
Djp je samo odlucio da nama u Vinci ukine prevoz jer je na ulazu u Vincu pukla cev po jedno cetvrti put u poslednjih par meseci, iako su tu bili radovi i stavljene su navodno nove cevi. Ovo je sramno da nema dalje, samo ti ukinu prevoz bez ikakvog obavestenja, bilo kakve table, bez apsolutno ikakve informacije, jer ih boli k**** za Vincu i ceo gradski prevoz u opštini Grocka. Ostavili su ljude da mrtvi umorni nakon posla koji rade vikendom, pešače 3.5km, tj jedno bar 40 minuta, srećom pa sam ja bio kod kuće da povezem moju majku. Izgovor im je kako je vikend i svakako malo ljudi ide negde, pa nema potrebe da se uvodi 307L od škole u Vinci do okretnice na brdu. Ovde Lestanci trljaju ruke, jer sva vozila sa 307 bace na 306 da bi se vozila vrtela po Smederevcu i da bi vozači imali isti red vožnje kao na 307, jer je turaza 306 i 307 skoro ista. I onda neko kaže kako gradski prevoz treba da se placa i kako je sramota sto mi neki ne plaćamo i da smo krivi za sve. Za nedelju dana mi se desilo da prvo vozač samo obidje stanicu bez da pogleda jer ima putnika, nakon toga isti vozač je samo prošao stanicu i iskljucio se za garažu pod izgovorom neispravnosti vozila, a bus je bio potpuno ispravan i najnormalnije iz Vince otišao u garažu i već sutra bio na liniji, nego je taj vozač očigledno dobro pokriven u gsp-u i može mu se da radi takve stvari u dogovoru sa dispecarom i treća situacija da se Higer 3520 pokvari i još jednom moram da čekam 25-30 minuta u sred radnog dana.
 
Totalni kolaps na potezu 300 i Smederevcu, 307 čekao 40 minuta i sad samo stojimo u gužvi
2B8B012E-55F7-4085-9CE8-DD44ADE21BFF.png
 
Totalni kolaps na potezu 300 i Smederevcu, 307 čekao 40 minuta i sad samo stojimo u gužvi
Video sam, oko 4 je vec kolona bila do bajdine, pa sam skrenuo na 313.

Ne znam sta se desilo, nerealna guzva, verovatno se desio neki sudar ili mozda gospoda iz konvara opet prave sr***
 
Danas su zbog radova na kružnom toku Bežanija haotično ispale iz reda vožnje linije ispod. Očekujmo ovakvu situaciju barem do 31. marta, a možda čak i duže, zavisi kada se završe radovi na kružnom toku. Ljudima iz Surčina i okolnih naselja toplo preporučujem da izbegavaju linije koje koriste taj kružni tok, to jest da koriste isključivo 607, 860I i 860MV.

70
72
74
75 (Dešavalo se da ne krene po pola sata, da idu 6 autobusa u jednom smeru a u drugom ništa)

(Linije iznad su ispale iz reda vožnje iako ne koriste kružni tok, gužva se napravila u Nedeljka Gvozdenovića zbog zastoja u Surčinskoj)

71 (Ne kreće po 20 minuta)

601 (Dešavalo se da ne kreće po pola sata i time preskoči 5 polazaka, dok u suprotnom smeru idu 3 vozila jedno iza drugog)

602 (Linija na kojoj je totalni raspad sistema, ceo dan ne postoji red vožnje, vozači 3248 i 3249 imaju dogovor da ceo dan idu jedan za drugim od početne do poslednje stanice, dok 3247 u suprotnom smeru ide sam, naravno van reda vožnje)

603
604

605 (Dešavalo se da u jednom smeru bude 4 vozila, dva na okretnicama, a samo jedno operativno u drugom smeru)

610
 
Poslednja izmena:
Samo da ispravim da 71 koristi kružni tok, osum ukoliko nije privremeno izmenjena trasa.
 
Danas sam bio do Tempa na uglu Gospodara Vučića i Bačvanske. U povratku sam čekao autobus da se dobacim do Cvetka. Nailazi mi 55 u koji sam jedva ušao. Ovakvo stanje se može uporediti samo sa periodom sankcija kada vrata na vozilima nisu mogla da se otvore čitavom širinom. Svi smo izašli kod Cvetka. Dok smo išli od škole Vojislav ilić ka Cvetku, jedna žena me pitala da li silazim na sledećoj stanici. Odgovorih da sve i da ne silazim, moram da siđem jer je poslednja. A kada smo stigli na okretnicu, počeli ljudi da izlaze, i jedna starija žena koja je sedela, govori mi da krenem da ne stojim. I njoj sam odgovorio da bih rado ali da ne mogu preko drugih ljudi.​
 
Кружни ток изградити на раскрсници код Архитектонске ако икада прошире Јужни булевар.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Na potezu 300 je opšti haos zbog radova. Na Smederevcu čekanja i jače od pola sata na bilo koju liniju, a Lasta najpametnije sve preusmerila na autoput. Red vožnje ni ne postoji više za gradske linije, nego svako kreće kako stigne. Čuo sam da će biti protesta, ali nije proverena informacija.
 
Ako bi se sve linije preusmerile na autoput, kako bi se rešio potez od skretanja za Leštane / Vinču do Ustaničke?
 
Na potezu 300 je opšti haos zbog radova. Na Smederevcu čekanja i jače od pola sata na bilo koju liniju, a Lasta najpametnije sve preusmerila na autoput. Red vožnje ni ne postoji više za gradske linije, nego svako kreće kako stigne. Čuo sam da će biti protesta, ali nije proverena informacija.
Javi za proteste ako čuješ šta, dolazim odmah
 
Veliki sudar u Žarkovu. Sudarili se Peugeot 206 i Opel Astra koja je nakon sudara uletela u Hleb i Kifle. Kašnjenja na svim linijama koje idu kroz Žarkovo su do 10min.
 
Zbog radova u Bulevaru despota Stefana, stvaraju se velike guzve i dolazi do cestih ispadanja na svin linijama koje tuda gravitiraju.
 
Bio protest / obeležavanje početka NATO bombardovanja i sećanja na žrtve istog, ispred vrade. Blokirana raskrsnica Nemanjine i Kneza Miloša.
 
ИНФОРМАЦИЈА О ИЗМЕНИ РЕЖИМА РАДА ЛИНИЈА ЈГП-а ЗБОГ РАДОВА У УЛИЦИ БЛАГОЈА ПАРОВИЋА (I фаза)


Током извођења радова на рекострукцији и изградњи водоводне мреже које ће изводити „ЈКП Београдски водовод и канализација“ у улицу Благоја Паровића, на делу од зоне раскрснице са Жарковачком улицом и наредних 100 метара гледано ка улици Кнеза Вишеслава до кућног броја 119, у периоду од четвртка 30.03. до 13.04.2023. године, мења се режим рада линија ЈГП-а, на следећи начин:

 возила са линија 23, 53 и 56Н, у оба смера ће саобраћати: Пожешка – Трговачка – Аце Јоксимовића – Ратка Митровића – Кнеза Вишеслава и даље редовном трасом;
 привремено се успоставља аутобуска линија 57Л (Баново брдо – Церак Виногради).
 У смеру ка терминусу „Церак Виногради“ ће саобраћати: терминус „Баново Брдо“ – Пожешка – Кнеза Вишеслава – Петра Мартиновића – Београдског батаљона – Благоје Паровића – Кнеза Вишеслава – Пилота Михајла Петровића – Церски венац – до терминуса Церак Виногради;
 У смеру ка терминусу „Баново Брдо“ ће саобраћати: Церак Виногради – Церски венац – Пилота Михајла Петровића – Кнеза Вишеслава – Благоја Паровића – Београдског батаљона – Пожешка – до терминуса Баново Брдо.


 Стајалишта:

 Привремено се укидају стајалишта:
- „Петра Лековића“, „Жарковачка“, „СЦ Кошутњак“, „Пионирски град“, „Луке Војводића“, „Милоје Закића“ и „Ратка Митровића“ у оба смера за линије 23, 53 и 56Н;
 Привремено се успостављaју стајалишта:
- „Београдског батаљона“ (смер ка окретници „Церак виногради“) у улици Благоја Паровића на ЕД стуб који се налази испред кућног броја 103;
- „Београдског батаљона“ (смер ка окретници Баново Брдо“) у улици Благоје Паровића на ЕД стуб који се налази испред кућног броја 123А;
- „Жарковачка“ у улици Београдског батаљона на ЕД стуб који се налази испред кућног броја 2Б.

На измењеном делу трасе, возила ће користити постојећа стајалишта линија ЈГП-а.

Izvor: bgprevoz.rs
 
Оставили су цело Скојевско насеље и ДИФ без превоза. Они нису нормални.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
 привремено се успоставља аутобуска линија 57Л (Баново брдо – Церак Виногради).
 У смеру ка терминусу „Церак Виногради“ ће саобраћати: терминус „Баново Брдо“ – Пожешка – Кнеза Вишеслава – Петра Мартиновића – Београдског батаљона – Благоје Паровића – Кнеза Вишеслава – Пилота Михајла Петровића – Церски венац – до терминуса Церак Виногради;
 У смеру ка терминусу „Баново Брдо“ ће саобраћати: Церак Виногради – Церски венац – Пилота Михајла Петровића – Кнеза Вишеслава – Благоја Паровића – Београдског батаљона – Пожешка – до терминуса Баново Брдо.

Deo koji je nedostajao.
 
Vrh