Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Poštovani i,
planiram da kupim PVC stolariju. Da li neko ima iskustva sa firmom Panda Group iz Rume

Hvala unapred
 
Panda iz Rume postoji dosta dugo. Na žalost, ne znam ni šta rade ni kako. Moraćete da potražite iskustva lokalno.

Veka Softline 82 je dobar sistem i profil.
Ako ste čitali ovu temu i moje postove, videćete da je moje mišljenje da je staklopaket najvažniji, pa onda profil i okov.
Tu je i montaža, a vrlo je važno postojanje roletni.
 
Panda iz Rume postoji dosta dugo. Na žalost, ne znam ni šta rade ni kako. Moraćete da potražite iskustva lokalno.

Veka Softline 82 je dobar sistem i profil.
Ako ste čitali ovu temu i moje postove, videćete da je moje mišljenje da je staklopaket najvažniji, pa onda profil i okov.
Tu je i montaža, a vrlo je važno postojanje roletnii

Panda iz Rume postoji dosta dugo. Na žalost, ne znam ni šta rade ni kako. Moraćete da potražite iskustva lokalno.

Veka Softline 82 je dobar sistem i profil.
Ako ste čitali ovu temu i moje postove, videćete da je moje mišljenje da je staklopaket najvažniji, pa onda profil i okov.
Tu je i montaža, a vrlo je važno postojanje roletni.
Imam trokrilne stare drvene i planiram da stavim Veka dvokrilne,ali su mi preko telefona rekli da je sve preko 150 cm u sirinu mnogo,tako da cu morati mozda da zazidam prozor za nekih 30 cm 🤔
 
Ni slučajno nemojte da zaziđujete.
Dvokrilni prozor širine 1800 mm je standard. Krilo širine do 1200 mm je apsolutno izvodljivo.
Potražite Vi još neku ponudu od nekih boljih i sposobnijih proizvođača stolarije.
Pandu zaboravite.
 
Opredelila sam se za Schuco sa 3-slojnim staklom i 3 dihtunga na svim spoljnim pozicijama.
...
Javiću da li je ugradnja protekla kako treba.
Ugradnja je protekla maksimalno uredno, s tim što su zaboravili jedan komarnik ali ugradiće ga kasnije (nije hitno za stanovanje). Ekipa je složno i uredno uradila posao dobrom brzinom, s obzirom na broj otvora i na potrebna manja štemovanja.
Stolarija deluje dobro i "mrsno", što se kaže, okov lepo radi, osim šnapera koji na svakoj od pozicija gde ga ima radi malkice drugačije (pruža drugačiji otpor) ali to nije ništa strašno.
Ono što me je (malo) razočaralo je da je odraz u staklima kriv i to mi bode oči. Na alu prozorima na kući pored krivljenje odraza je minimalno, a na Schuco je dosta veliko.
Nadam se da će se u eksploataciji dobro pokazati, da neće žuteti i da okov neće prečesto stradati.
 
Krivljenje odraza u staklu je samo i isključivo zbog (ne) kvaliteta stakla, to sa Schuco-om nema veze.
Nadam se samo da je dovoljno kvalitetno da uradi posao što se tiče toplotne i zvučne izolacije.
 
U zaključnici stoji:
Stolarija sadrzi termopan stakla 4+16+4+16+4 Niskoemisiono + flot + flot + Argon Ug=0,9 W/(m2.K)
 
Pozdrav svima. Planiramo da ugradimo nove prozore koji su izlaz na terasu iz dnevne sobe. Širina prostorije je 4200mm a visina 2600mm. Dobili smo ponudu za Rehau Synego
2 fiksna prozora sa obe strane Dimenzije (ŠxV): 600mm x 2200mm i u sredini kao balkonska vrata Dimenzije (ŠxV): 2000mm x 2200mm
Gore bi bila dva fiksna prozora Dimenzije (ŠxV): 2000mm x 600mm
To bi otprilike izgledalo ovako
Da li je to dobro rešenje po pitanju izolacije, buke... ili je bolje ipak se opredeliti za aluminijumske profile. Da li su bolje podizno klizne varijante?

Hvala
 
Ako Vama odgovara ovakva pozicija i podela, onda je ok.
PVC ima bitno bolje karakteristike od aluminijuma. Prednost aluminijuma je veliki izbor boja.
Šta god da se stavlja, znajte da je staklopaket najvažniji za izolaciju, što termičku što protiv buke.
Podizno klizni je verovatno najlepši, ali je najgora varijanta što se tiče izolacije u odnosu na ove dve varijante. I ubedljivo najskuplji.
Moja preporuka je da idete na pvc Rehau Synego, ali sa troslojnim staklom.
 
Dobar dan,
Imam pitanje vezano za kondenz na novim alu kutijama (na pvc prozorima) i ima li ikakvog resenja - javlja se iznutra, duz citave unutrašnje ivice, kapljice nacickane jedna do druge koje padnu po gornjoj ivici krila prozora. Stan je renoviran ali niko jos ne zivi u njemu, dakle nema kuvanja, ne pere se ves, itd.
Covek koji je ugradio prozore ugradio je posto sam ovo primetila dodatni stiropor u alu kutiju (koja ga inace nema), izvrsno ukrojio bez procepa, stavio trake, ali opet je javlja kondenz. Kutija uopste nije bila vlazna iznutra kada ju je otvorio, kondenz se pravi samo na toj ivici gde je kutija povijena zbog poklopca i gde nema unutrasnje izolacije u profilu. Da li je covek trebalo da uradi nešto drugo ili je moja greška u startu sto sam uzela alu kutiju? Da mogu vreme da vratim ne bih roletnu ni stavila.... Prokletinja

Molim one koji znaju sta je problem da pomognu... Sta uciniti? Ima li resenja i da li se uopste useljavati dok se ovo ne resi. Stan nema cg, zgrada stara 60 godina.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Kada se budete uselili, biće bitno bolje, biće grejanja, morate da redovno otvarate prozore i da vetrite dok ta vlaga iznutra ne bude isparila.
 
Do
Kada se budete uselili, biće bitno bolje, biće grejanja, morate da redovno otvarate prozore i da vetrite dok ta vlaga iznutra ne bude isparila.
Dobar dan Deko,
Da se najpre zahvalim na brzom odgovoru, i postavim podpitanje - Vi kazete da kad se bude grejalo nece biti tog kondenza iako ce tada vlaga dolaziti od kuvanja, disanja, pranja vesa i drugog? Sada mozda jeste vlaznije zbog moleraja ali opet...ne bih rekla da je bas toliko vlazno ali je moguce da me subjektivni osecaj vara...doduse stalno sve stoji zatvoreno, ne vetrimo.

Nadam se da je tako inace cu morati na psihicko lecenje...uff
 
Koje su na domaćem tržištu alternative Alumil PHOS profilima u smislu vidljive širine stuba?

Dopalo nam se kako izgleda S77 PHOS u showroomu, kažu da mogu da se ugrade troslojna stakla, ali pogledali bismo još nešto ako postoji...
 
Ako Vama odgovara ovakva pozicija i podela, onda je ok.
PVC ima bitno bolje karakteristike od aluminijuma. Prednost aluminijuma je veliki izbor boja.
Šta god da se stavlja, znajte da je staklopaket najvažniji za izolaciju, što termičku što protiv buke.
Podizno klizni je verovatno najlepši, ali je najgora varijanta što se tiče izolacije u odnosu na ove dve varijante. I ubedljivo najskuplji.
Moja preporuka je da idete na pvc Rehau Synego, ali sa troslojnim staklom.
Hvala puno na odgovoru.
 
Do

Dobar dan Deko,
Da se najpre zahvalim na brzom odgovoru, i postavim podpitanje - Vi kazete da kad se bude grejalo nece biti tog kondenza iako ce tada vlaga dolaziti od kuvanja, disanja, pranja vesa i drugog? Sada mozda jeste vlaznije zbog moleraja ali opet...ne bih rekla da je bas toliko vlazno ali je moguce da me subjektivni osecaj vara...doduse stalno sve stoji zatvoreno, ne vetrimo.

Nadam se da je tako inace cu morati na psihicko lecenje...uff
Ma kakvo lečenje.
Vidite da kad god možete, a pogotovo kad je napolju manja vlaga, da širom otvorite prozore, što duže.
Samo u malteru ima desetine litara vode, treba mu dosta da ispari i da se osuši.
 
Da li se netko prijavljujue na ove vračarske subvencije. Znate li šta o firmama koje su na tenderu?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Drustvo dolaze mi majstori u ponedeljak za pvc ,radim 2 dvokrilna(1500x1400) i jedan trokrilni (1800x1400).Vrv cu staviti VEKA SOFTLINE 82(troslojno termo staklo)tako da prenecu vam iskustva sto se tice cene i svega ostalog.pozz
 
Pozdrav svima, pratim ovaj forum odavno što se tiče cena nekretnina najviše :) ali sam sada konačno napravio profil da bih postavio pitanje vezano za drvo alu profile.

Da li je neko imao iskustva sa ovim profilom: https://talaris.rs/prodavnica/drvo-aluminijum-stolarija/profil-premijum/
Drvo je smreka ili smreča i ponudu koju sam dobio je prihvatljivo viša od cene za PVC profil Gealan S9000 u boji zlatni hrast. U pitanju su troslojna stakla punjena argonom, sa ALU komarnicima i ALU roletnama.
Konkretno me zanima da li je ovaj MACO okov dobar i kakva je smreka za stolariju? Čitao sam da je podložna krivljenju pa me interesuje vredi li se upuštati u ovo jer mi je oduvek bila želja da imam drvene prozore a ne plastiku, iako ovi PVC farbani dosta lepo izgledaju.
 
Poštovani, ovo je skroz u redu.
Ne znam nivo cene, ali, ako kažete da je manje od Gealan pvc profila u drvo dekoru, još bolje.
Maco je jedan od tri najboljih u Evropi /svetu.
Troslojna laminirana smreka je u redu ako je dovoljno suva. Naravno, nije na nivou tvrdog drveta kao što su hrast, jasen, bukva, ali za tu cenu....
Talaris to ne pravi, proizvodi jedna druga firma za njih. Zato vidite za neku dobru garanciju i hrabro napred.
 
Ima li netko mišljenje o Vujić valjevo profilima ?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Vrh