Šta je novo?

Cene nekretnina

Ostavljam veliku mogucnost da je lupetanje, ali ako se desi onda itekako utice na trziste nekretnina.
 
Kao što mnogi pričaju na ovom forumu da smo mi "plitko tržište" za nekretnine. Izgleda da smo isto tako plitko tržište za automobile, tehniku, odeću, hranu.... Skoro za sve proizvode mi smo malo tržište i onda ga nazovu drugim imenom - stabilno. Naša ekonomija je stabilna samo iz razloga što je nemamo. Nerazvijena je jer nema dovoljno novčane mase koja bi podržala to veće tržište. I zato se plasira manje proizvoda, potražnja se povećava jer niko neće da rizikuje gubitak.
Potpuno isto misljenje imam, tj ovo sve nije ni misljenje vec samo jedine realne cinjenice toga sta je i kako je kod nas
 
jel istina da se stanovi na NBGu izdaju za 600-1000 evra,ono trosobni? Da li moze neko da potvrdi to?
 
Ostavljam veliku mogucnost da je lupetanje, ali ako se desi onda itekako utice na trziste nekretnina.
Ovo će najviše uticati na trenutne poluge vlasti jer ako to urade(sankcije Rusiji) prvi put će mobilisati opoziciju protiv sebe, ali ne onu građansku opoziciju koja ih ne dotiče, već onu patriotsko-radikalnu koja će iskoristiti taj postupak i lako mobilisati ogromni narodni korpus koji je naklonjen Rusiji , koji im je jedina pretnja i to oni dobro znaju. Ovde zaboravite na izbore i "demokratiju". A cene nekretnina će najmanje biti bitne... Zato V. nikada neće uvesti sankcije Rusiji, već se sprema za nove vanredne izbore u Sept. I sve se svodi na prolongiranje dok se rat ne završi, ako se završi... Moje mišljenje.
 
jel istina da se stanovi na NBGu izdaju za 600-1000 evra,ono trosobni? Da li moze neko da potvrdi to?
Drugar je izdao stan kod okretnice tramvaja (bukvalno na poljani) 85 kvadrata za 1000 evra Rusima. Stan je renoviran i bas dobro opremljen , ali je to ipak jedna od losijih lokacija na NBG.
Mada je sada trziste malo palo i teško bi ponovo izdao za taj novac.
 
Drugar je izdao stan kod okretnice tramvaja (bukvalno na poljani) 85 kvadrata za 1000 evra Rusima. Stan je renoviran i bas dobro opremljen , ali je to ipak jedna od losijih lokacija na NBG.
Mada je sada trziste malo palo i teško bi ponovo izdao za taj novac.
Moji roditelji izdaju lepo sređen stan od 65 m2 za 800 eur u Bloku 21.
 
Pokusavam da ukazem da je judgemental. Ne branim nikoga. To je cest slucaj u Srbiji da su ljudi neuvidjajni.
Osim toga ni administracija foruma ne voli etiketiranje (to je officijalni naziv) :)

Zanimljivo resenje u Hrvatskoj zbog cene rentiranja subvencije.
 
Pokusavam da ukazem da je judgemental. Ne branim nikoga. To je cest slucaj u Srbiji da su ljudi neuvidjajni.
Osim toga ni administracija foruma ne voli etiketiranje (to je officijalni naziv) :)

Zanimljivo resenje u Hrvatskoj zbog cene rentiranja subvencije.
Imaš na prethodnoj strani isti link, drugi portal. Mladi hrvati nisu oduševljeni rešenjem, radije bi da pale u Irsku.
 
jel istina da se stanovi na NBGu izdaju za 600-1000 evra,ono trosobni? Da li moze neko da potvrdi to?
Po meni je logicnije pricati o XY EUR/m2, trosoban stan je danas sirok pojam.
Bolje lokacije na NBG kao i siri centar (Djeram, Lion, Lipov lad npr.) za dobro sredjen trosoban stan iz SFRJ a to znaci 70-90 m2 (kompletno renoviran) moze se dobiti 10-12 EUR/m2 bez problema, za manje stanove i do 15 EUR/m2. Ukoliko nije ful renoviran cene idu dole.
Naravno na oglasima se moze videti svasta pa ima stanova u Malom Mokrom Lugu za koje ljudi traze iste cifre kao na Dorcolu, ali to su nebuloze...
 

Šta vidite kao najveću opasnost po razvoj digitalne ekonomije u Srbiji?

“Odliv kadrova. Velika je globalna borba za kadrove, posebno one školovane, kreativne, sa energijom da probaju dok ne uspeju. Svakog dana celo društvo mora da se bori za takve ljude i sebe čini atraktivnijim za život. Srbija iz godine u godinu postavlja negativne rekorde kada je demografija u pitanju, što dodatno diže vrednost onima koje imamo. Linije fronta u ovoj borbi su gradovi od 30-50 hiljada ljudi, koje moramo učiniti dobrim mestima za lični i profesionalni razvoj. Kada neko iz bilo kog grada iz Šumadije dođe u Beograd, ta osoba je jednom nogom u inostranstvu, jer su njegove društvene veze već ‘rastanjene’ do pucanja”.
 
Pokusavam da ukazem da je judgemental. Ne branim nikoga. To je cest slucaj u Srbiji da su ljudi neuvidjajni.
Osim toga ni administracija foruma ne voli etiketiranje (to je officijalni naziv) :)

Zanimljivo resenje u Hrvatskoj zbog cene rentiranja subvencije.
Najbolje rešenje ima Slovenija sa neprofitnim stanovima.
Oni non stop imaju konkurse za stanove uglavnom za mlade (deca i obrazovanje su dodatni plus na rang listi).
Moj rođak je dobio stan u Ljubljani na dobroj lokaciji (Moste), a placa oko 3,5 evra po kvadratu mesecno uključujući i održavanje zgrade.
U Ljubljani je cena kvadrata preko 4000 evra, pa je ovo super povoljno.
 
Boris Malagurski:
Preko 50.000 ljudi je stradalo i više od 125.000 je povređeno u razornim zemljotresima koji su pogodili Tursku i Siriju. Mrtvih ima u svim gradovima blizu epicentra zemljotresa osim u jednom — gradu Erzinu u Turskoj. Zašto? Zato što je gradonačelnik odbijao da uzima mito od investitora za gradnju van propisa. Rukovodstvo Erzina tako može danas da se pohvali da se u njihovom gradu usled zemljotresa nije srušila nijedna zgrada i da nije stradalo nijedno ljudsko biće. S druge steane, tamo gde cveta korupcija vene ljudski život. Možda to nije uvek očigledno, ali kad-tad dođe na naplatu. Razmislite o tome pre nego što uzmete paket namirnica ili novčanicu za glas na izborima — da li želite da živite u korupciji ili u zdravom sistemu?
 
A
Boris Malagurski:
Preko 50.000 ljudi je stradalo i više od 125.000 je povređeno u razornim zemljotresima koji su pogodili Tursku i Siriju. Mrtvih ima u svim gradovima blizu epicentra zemljotresa osim u jednom — gradu Erzinu u Turskoj. Zašto? Zato što je gradonačelnik odbijao da uzima mito od investitora za gradnju van propisa. Rukovodstvo Erzina tako može danas da se pohvali da se u njihovom gradu usled zemljotresa nije srušila nijedna zgrada i da nije stradalo nijedno ljudsko biće. S druge steane, tamo gde cveta korupcija vene ljudski život. Možda to nije uvek očigledno, ali kad-tad dođe na naplatu. Razmislite o tome pre nego što uzmete paket namirnica ili novčanicu za glas na izborima — da li želite da živite u korupciji ili u zdravom sistemu?
Apsolutno si u pravu..skidam kapu.👍👏👏👏👏👏👏
 
U Americi sedmi mesec zaredom pad cena nekretnina:


Medijalna kupoprodajna cena je do sada pala za 13% u odnosu na pik iz juna 2022. i sada je na istom nivou kao pre godinu dana.

Promet pada vec godinu dana i sada je za 37% nizi nego pre godinu dana:

 
U Americi sedmi mesec zaredom pad cena nekretnina:


Medijalna kupoprodajna cena je do sada pala za 13% u odnosu na pik iz juna 2022. i sada je na istom nivou kao pre godinu dana.

Promet pada vec godinu dana i sada je za 37% nizi nego pre godinu dana:

Ocekujem da nakon ovih informacija, kao po obicaju, neko izbaci vest vezano za to kako dolaze Rusi, kako inflacija ne jenjava, kako se trziste vec vratilo na uzlaznu putanju i slicne vesti na osnovu kojih se da "pretpostaviti" da ce cene stanova jos da rastu i kako ne postoje ni teorijske sanse da padnu :)
 
Bogami Mirijevo 4 ne posustaje. Pored bloka od 9 zgrada skroz gore na vrhu, kreću još dva projektića iznad OŠ Pavle Savić.
Drugi deo Dva Javora oko 2600m2 bgrp, dozvola još iz 2019 pa da ne propadne
I 100m udaljene još dva komada ukupno 3900m2 bgrp.
Naravno barem sve sa dozvolom ali sve bez proširenja bilo koje infrastrukture. Ulica, vodovod, kanalizacija itd...
Cene za ono na vrhu što je najdalje i najjeftinije je od 1600+pdv i 7000+pdv gar.mesto.


Ovo drugo će biti 2k+ verovatno.
Vrli novi svet. Iza svih tih zgrada njive, nema dalje..
 
Bogami Mirijevo 4 ne posustaje. Pored bloka od 9 zgrada skroz gore na vrhu, kreću još dva projektića iznad OŠ Pavle Savić.
Drugi deo Dva Javora oko 2600m2 bgrp, dozvola još iz 2019 pa da ne propadne
I 100m udaljene još dva komada ukupno 3900m2 bgrp.
Naravno barem sve sa dozvolom ali sve bez proširenja bilo koje infrastrukture. Ulica, vodovod, kanalizacija itd...
Cene za ono na vrhu što je najdalje i najjeftinije je od 1600+pdv i 7000+pdv gar.mesto.


Ovo drugo će biti 2k+ verovatno.
Vrli novi svet. Iza svih tih zgrada njive, nema dalje..
ako, i kada bude palo trziste nekretnina, Mirijevo ce roknuti najvise. Kaludjerica 2 bukvalno.
 
Ja sam danas cula da se stan u jako, jako losem stanju, na Vidikovcu, prodao za 2k/m2 I to u roku od deset dana od oglasavanja. Jos ne verujem.
Imam prijatelja koji je u novembru 2008. kupio stan na Ceraku na 1350 EUR/kvm. Isto tako, drugara iz banke koji je u istom mesecu kupio stan na zvezdari (leva strana Dimitrijale prema groblju) za 1600 EUR /kvm i to preko kredita u CHF. A isto tako, ja sam propustio stan kod hotela YU, 2017. na 1150 EUR/kvm. Padale ograde terasa pa smo se istripovali jer smo dobili (pogresan) savet da je do zgrade a ustvari su vlasnici divljali sa renoviranjima... Zivot se sastoji od uspona i padova ili uspeha i promasaja :)
 
Imam prijatelja koji je u novembru 2008. kupio stan na Ceraku na 1350 EUR/kvm. Isto tako, drugara iz banke koji je u istom mesecu kupio stan na zvezdari (leva strana Dimitrijale prema groblju) za 1600 EUR /kvm i to preko kredita u CHF. A isto tako, ja sam propustio stan kod hotela YU, 2017. na 1150 EUR/kvm. Padale ograde terasa pa smo se istripovali jer smo dobili (pogresan) savet da je do zgrade a ustvari su vlasnici divljali sa renoviranjima... Zivot se sastoji od uspona i padova ili uspeha i promasaja :)
Život se sastoji od uspona i padova cena nekretnina :cool:
 
Vrh