Šta je novo?

Cene nekretnina

Neverovatno opet raste cena a realno je da ocekujemo da se malo smiri trziste.

Zeljko uspesno prodao dronove za 2.3 milijarde

Svajcarac ulece 2 milijarde u firme koje imaju nekretnine ili same nekretnine


Ako udje 4.3 milijarde na trziste u Srbiji na ovaj ili onaj nacin to ce se svakako odraziti na cene nekretnina.

Impact Is Imminent!
Ne ulazi on da kupuje stanove jer su preskupi, nije on lud da ih kupuje po ovim cenama, nego mu je cilj da ih pravi jeftino a prodaje po precenjenoj ceni :) Da se kladimo da ce ga gradi stanove, a ne da ih kupuje?
 
U sarlatanstvo PRDC-a nemojte sumljati niti jedan promil. Sav uspeh ceimati strogo sa sopstvenom drzavom zbog politicko propagandnog potkusurivanja
 
Podaci za februar su azurirani na cenenekretnina.rs!
Hvala.

Ako mogu, predlozio bih da u dropovima za opstinu i katastarsku opstinu dodas checkboxove, tako da moze da se izabere vise opstina odjednom ili izbaci neka koja kvari prosek (npr. Savski venac)

Takodje bilo bi zanimljivo dodati filter za kvadraturu, pa na nekoj opstini izvuci trendove za stanove odredjene kvadrature (neka varijanta od-do filtera).

EDIT: Da i ako moze da se prikaze cena medijana umesto ili pored prosecne. Mislim da bi to bilo dosta korisno.

1677189065007.png
 
Poslednja izmena:

Malopre sam se cuo s drugarom koji ceo život stanuje u broju pored ovog, u Vardarskoj ulici, inače vrlo interesantna informacija. Taj plac su posedovali dvojica visokoobrazovanih doktora s Čubure. Dali plac investitoru s Čubure, u zamenu za nekoliko stanova. I gle čuda, investitor probija limit što se tiče spratova, zgrada već godinama nema upotrebnu dozvolu. Vlasnici placa odlepili od stresa i nervoze, pa mole druge komšije da ne naprave istu grešku kao oni.
I pored takve situacije, investitor je uspeo da proda većinu stanova, uključujući i ovom naivnom fudbaleru. Stan koji nije uknjižen, ima uvek potencijalnu opasnost sa: "Marš napolje, stan nije tvoj, kupili smo ga pre tebe, ali se nismo odmah uselili".
Međutim, notari imaju specijalan program za proveru duplih prodaja, samo ne znam kako precizno funkcioniše, to valjda Vradović ili neko upućen zna?
Kako naši ljudi vole da uštede pare time što kupe neuknjižen stan, pa "super su prošli", kad ono međutim... "mačak u džak" što bi mi u Crnoj Gori znali reći.
 
Poslednja izmena:
Ne znam za taj slucaj i jako cesto ima "senzacionalistickih tekstova" samo da bi pokupili klikove.
Ono sto znam da je drzava jako puno uradila na tome da ne postoje duple prodaje. Sistem javnih beleznika libra ne dozvoljava duple prodaje tek tako i javni beleznik prakticno isto odgovara za to. Osim toga zabranjene su kupoprodaje nelegalizovanih nekretnina sto je jako dobro. Svakako ako se desi neki sporadaican slucaj.
 
Mnogo je vise neverovatno koliko je velicanstven tvoj talenat za spinovanje vradovicu, zaista sam odusevljen tvojoj hladnokrvnosti kojom prelazis preko strahovitog pada prodaje, i pises samo ono sto ti je u interesu, iskreno politicari bi prave diplome trebali kod tebe da steknu, jer ih sve pravis na amatere👏👏ali ne padaju bas svi na te spinove, hajde pa da pocnemo, januar je bio mesec ogromnog pada prodaje, a u februaru se slobodni pad nastavlja, zakljucno sa 22gim,dakle 77% meseca je proslo, prodaja je tek na polovini nivoa u Januaru koj je i sam, ponovicemo mesec ogromnog pada prodaje, a februar ce po svemu sudeci biti nastavak tog ogromnog pada prometa😅🤣😁😎 po svim kriterijumima..
Svi znamo sta sledi sa cenama cim prodaja bude potpuno stala😎🥳😁🤣
Neverovatno opet raste cena a realno je da ocekujemo da se malo smiri trziste.

Zeljko uspesno prodao dronove za 2.3 milijarde

Svajcarac ulece 2 milijarde u firme koje imaju nekretnine ili same nekretnine


Ako udje 4.3 milijarde na trziste u Srbiji na ovaj ili onaj nacin to ce se svakako odraziti na cene nekretnina.

Impact Is Imminent!
 
Na osnovu mog iskustva, nema nikakvog pravila :D Salim se, u principu bude ugovora pre tog datuma uvek.
Sve zavisi od opstine do opstine, Zemun i NBG nisu uneli nijedan ugovor do sada, recimo...
Osim Savskog Venca eksplozija prodaje desila se i na Vračaru. Ove dve opštine su već premašile januar po prodaji dok ostale debelo zaostaju. Takođe u ove dve opštine novogradnja se velikim delom vodi kao starogradnja.
Elem, ako izuzmemo SV i Vračar iz statistike cifre su prilično drugačije, po mom računu cena novogradnje je pala oko 6% a starogradnje 8%.

Bilo bi jako korisno da uvedeš filtere za biranje opština koje ulaze u statistiku.
 
Na ovoj temi izgleda svako vidi ono sta zeli samo wolf treba da omguci sve zive filtere da se to prikaze :)
Ovi ljudi da nisu kupili BNV kupili bi Stari Grad ili nesto drugo. Kupci su kupci samo gledaju sta je najdostupnije.
 
Mnogo je vise neverovatno koliko je velicanstven tvoj talenat za spinovanje vradovicu, zaista sam odusevljen tvojoj hladnokrvnosti kojom prelazis preko strahovitog pada prodaje, i pises samo ono sto ti je u interesu, iskreno politicari bi prave diplome trebali kod tebe da steknu, jer ih sve pravis na amatere👏👏ali ne padaju bas svi na te spinove, hajde pa da pocnemo, januar je bio mesec ogromnog pada prodaje, a u februaru se slobodni pad nastavlja, zakljucno sa 22gim,dakle 77% meseca je proslo, prodaja je tek na polovini nivoa u Januaru koj je i sam, ponovicemo mesec ogromnog pada prodaje, a februar ce po svemu sudeci biti nastavak tog ogromnog pada prometa😅🤣😁😎 po svim kriterijumima..
Svi znamo sta sledi sa cenama cim prodaja bude potpuno stala😎🥳😁🤣
Milion puta je na temi pomenuto i objasnjavano da se se podaci na rgz upisuju sa zakasnjenjem.
Cinjnenica da su u ovom trenutku podaci već na polovini januara uopste nije povod za slavlje, posto ce se popunjavati bar jos cetiri nedelje.
 
Agenti cepaju i u CG.

Rastu rente u Budimpesti
 
Poslednja izmena:
Rasulo u Bosni


U Hrvatskoj sranje u ventilatoru

Nema ništa od toga, DJ Žeks donosi na naše tržište novih 5 milijardi.
 
Mozda ne bi bilo lose da, pored broja oglasa za izdavanje stanova, pratimo i broj oglasa za prodaju stanova.
Trenutno na Halo Oglasima u Beogradu;
  • 10.699 oglasa za stanove za prodaju
  • 5.388 oglasa za stanove za izdavanje (za nijansu vise nego pre 10-ak dana, najvise u poslednjih nekoliko meseci od kad pratimo)
 
Meni samo nije jasno kako se misli da cene padnu ako recimo na Kopaoniku kvadrat PREMIJUM-a premašuje 8000, na Zlatiboru ide ka 6000, na Divčibarama ide 3000...i onda u isto vreme imate gradove gde se recimo prodavci polovnih stanova automatski vezuju za Premijum nove objekte u svojoj okolini (koji idu 5000 do 10000) i traže nenormalne cene. Potrebno je edukovati i kupce i prodavce i kad odeš kod tog prodavca polovnog stana da mu kažeš:"Prijatelju tvoj stan spada u STANDARD kategoriju i ne možeš očekivati nenormalnu cenu!".,..ili isto tako da odemo kod investitora i ako je preterao lepo mu kažemo da su mu stanovi u STANDARD klasi i da je nerealno da traži više od XY para po kvadratu!
Ovako ćemo da nastavimo do Sudnjega dana da se prepiremo i ubeđujemo na forumu tipa "Slobodan pad" vs "To the Moon"!

Da se naši iz dijaspore vraćaju, vraćaju se, ali ne verujem da oni nešto posebno podižu cene, sudeći po ovih mojih nekoliko rođaka koji isto nisu iz sektora nekretnina vidim da se svi dobro razumeju u opremljenost, dizajn, funkcionalnost i sve one faktore koji nisu u vezi sa lokacijom a koju forsira tzv. običan needukovani domaći čovek

 
Poslednja izmena:
Meni samo nije jasno kako se misli da cene padnu ako recimo na Kopaoniku kvadrat PREMIJUM-a premašuje 8000, na Zlatiboru ide ka 6000, na Divčibarama ide 3000...i onda u isto vreme imate gradove gde se recimo prodavci polovnih stanova automatski vezuju za Premijum nove objekte u svojoj okolini (koji idu 5000 do 10000) i traže nenormalne cene. Potrebno je edukovati i kupce i prodavce i kad odeš kod tog prodavca polovnog stana da mu kažeš:"Prijatelju tvoj stan spada u STANDARD kategoriju i ne možeš očekivati nenormalnu cenu!".,..ili isto tako da odemo kod investitora i ako je preterao lepo mu kažemo da su mu stanovi u STANDARD klasi i da je nerealno da traži više od XY para po kvadratu!
Ovako ćemo da nastavimo do Sudnjega dana da se prepiremo i ubeđujemo na forumu tipa "Slobodan pad" vs "To the Moon"!

Da se naši iz dijaspore vraćaju, vraćaju se, ali ne verujem da oni nešto posebno podižu cene, sudeći po ovih mojih nekoliko rođaka koji isto nisu iz sektora nekretnina vidim da se svi dobro razumeju u opremljenost, dizajn, funkcionalnost i sve one faktore koji nisu u vezi sa lokacijom a koju samo zna tzv. običan needukovani domaći čovek


Prosto. Tako što imaš prodavce kojima gori pod nogama i svesni su da, ako stave nerealnu cenu stan prodati neće. Onda te cene vuku i ostale. Osnovi tržišne ekonomije.
 
Meni samo nije jasno kako se misli da cene padnu ako recimo na Kopaoniku kvadrat PREMIJUM-a premašuje 8000, na Zlatiboru ide ka 6000, na Divčibarama ide 3000...i onda u isto vreme imate gradove gde se recimo prodavci polovnih stanova automatski vezuju za Premijum nove objekte u svojoj okolini (koji idu 5000 do 10000) i traže nenormalne cene. Potrebno je edukovati i kupce i prodavce i kad odeš kod tog prodavca polovnog stana da mu kažeš:"Prijatelju tvoj stan spada u STANDARD kategoriju i ne možeš očekivati nenormalnu cenu!".,..ili isto tako da odemo kod investitora i ako je preterao lepo mu kažemo da su mu stanovi u STANDARD klasi i da je nerealno da traži više od XY para po kvadratu!
Ovako ćemo da nastavimo do Sudnjega dana da se prepiremo i ubeđujemo na forumu tipa "Slobodan pad" vs "To the Moon"!

Da se naši iz dijaspore vraćaju, vraćaju se, ali ne verujem da oni nešto posebno podižu cene, sudeći po ovih mojih nekoliko rođaka koji isto nisu iz sektora nekretnina vidim da se svi dobro razumeju u opremljenost, dizajn, funkcionalnost i sve one faktore koji nisu u vezi sa lokacijom a koju forsira tzv. običan needukovani domaći čovek

Sta mislis, kako su pale cene pre 10-ak godina? Krenula je kriza 2008., i vec posle par godina su cene bas dosta pale. Da li su pale tako sto su kupci ubedjivali prodavce da spuste cene ili su prodavci sami spustili cene jer su videli da ne mogu da prodaju po pocetnim zeljenim cenama? Jednostavno je. Onaj kome treba novac i zeli da proda stan drzace stan na oglasima i godinama po visokoj ceni i nece moci da ga proda. I sta mu ostaje kao resenje za prodaju? Jedino da spusti cenu, vrlo prosto :)
 
Kao neki benchmark za trziste koje je totalno stalo treba uzeti 2014, 2015 godinu.

Ovaj februar je, sa verovatno ni 50% unetih prodaja, vec na nivou februara iz tih godine. Dosta to jos mora da pada. Ako je pad uopste krenuo.
 
Kao neki benchmark za trziste koje je totalno stalo treba uzeti 2014, 2015 godinu.

Ovaj februar je, sa verovatno ni 50% unetih prodaja, vec na nivou februara iz tih godine. Dosta to jos mora da pada. Ako je pad uopste krenuo.
Da li padovi i skokovi cena nekretnina imaju uvek isti šablon, kroz istoriju? Mislim, da li na osnovu nekih prethodnih (ekonomskih) događaja možemo da predviđamo buduće? Da će se baš na isti način odigrati? Da li će biti ista dinamika. Da li je "kriza" identična onoj iz tih godina koje navodiš. Ako je uopšte kriza... Moje mišljenje je da se varijable prilično razlikuju od tog perioda i da je teško da će događaji biti isti. Ja bih najviše voleo da verujem da je na osnovu prethodnih događaja lako predvideti budućnost, kada bi to bilo tako svi bi bili bogati.
 
Da li padovi i skokovi cena nekretnina imaju uvek isti šablon, kroz istoriju? Mislim, da li na osnovu nekih prethodnih (ekonomskih) događaja možemo da predviđamo buduće? Da će se baš na isti način odigrati? Da li će biti ista dinamika. Da li je "kriza" identična onoj iz tih godina koje navodiš. Ako je uopšte kriza... Moje mišljenje je da se varijable prilično razlikuju od tog perioda i da je teško da će događaji biti isti. Ja bih najviše voleo da verujem da je na osnovu prethodnih događaja lako predvideti budućnost, kada bi to bilo tako svi bi bili bogati.
Slazem se, ali ja samo govorim o diskretnoj vrednosti koju treba gledati, ne znam kojom putanjom i brzinom ce se doci do nje, ako se uopste dodje.
 
Da li padovi i skokovi cena nekretnina imaju uvek isti šablon, kroz istoriju? Mislim, da li na osnovu nekih prethodnih (ekonomskih) događaja možemo da predviđamo buduće? Da će se baš na isti način odigrati? Da li će biti ista dinamika. Da li je "kriza" identična onoj iz tih godina koje navodiš. Ako je uopšte kriza... Moje mišljenje je da se varijable prilično razlikuju od tog perioda i da je teško da će događaji biti isti. Ja bih najviše voleo da verujem da je na osnovu prethodnih događaja lako predvideti budućnost, kada bi to bilo tako svi bi bili bogati.
Kada centralne banke krenu da obaraju kamate onda su tada cene stanova blizu nekog dna. Za 8-12 meseci nakon toga bi trebalo da ljudi opusteno mogu da uzimaju kredite iz banaka (sa spustenom kamatom) i eto ti novi novac u sistemu.
 
Vrh