Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Сплав не служи да би водио салонске разговоре на "Ви" на пристојној удаљености.
Ај то, но не можеш ни себе чути како мислиш.

Можда би тај проблем међуполног гледања с краја на крај могло решити тиме да не трешти баш толико све време... Наравно да се гледају када ем не могу смислити шта ће рећи, ем свакако се не би разумели па и вриштали једни другима у уво!
 

Potpuni haos na Novom Beogradu: „Oko sokolovo“ se sudarilo s dva automobila


Na uglu Bulevara umetnosti i Mihajla Pupina nešto posle 20.30 sati, došlo je saobraćajne nesreće između vozila "Oko sokolovo" i dva putnička automobila.

Kako javlja reporter Nova.rs sa lica mesta, komunalni policajac je i dalje zaglavljen u vozilu.

Na fotografijama se može videti da je vozilo sistema “Oko sokolovo” prevrnuto na bok.

Pogledajte fotografije:

1673553117-2c25b442-bb0d-4afb-9af4-bc55688d351c-copy-2-2048x1536.jpg


1673553088-784a85f7-edc6-4458-bee8-671c2fd7b03f-copy-scaled.jpg


1673553080-c8e47333-ddab-44f2-80ba-21f9d5aa1a8e-copy-scaled.jpg


Kako su za Nova.rs rekli iz Hitne pomoći, u ovom sudaru nema povređenih lica, te nisu slali ekipu na teren.

 
Koliko je Beograd bezbedan za bogate ljude? Da li nam je cilj da se vecina imucnih odseli i zivi na Floridi, u Berlinu, ili u Londonu? Primer je paljenje lokala Baka Praseta, koje je toplo pozdravljeno u delu javnosti. Zar ima boljeg dokaza opsteg primitivizma?
 
U kom kontekstu da li je bezbedan za bogate ljude? Imućni ljudi su svuda mete lopova, bilo u Beogradu ili u Parizu ili Moskvi. Nema tu neke razlike, a to uključuje čak i lokale sa skupom robom.
S druge strane paljenje lokala tog lika nema veze sa time da li i koliko on ima para, nego sa time šta on radi "sa strane" i sa kime se druži i kome se zamerio. Nije mu niko bacio koktel na lokal jer ima pare, nego zbog toga ko je i čime se sve bavi.
 
То што се десило Баки прасету је сукоб међу самим богаташима - јутјуберима, дилерима и медијским тајкунима. Е сад, постоје лоша искуства богатих нпр. почетком 2000их са Земунцима који су киднаповали Мишковића, Брениног сина и сл.
 
A moguće da je i konkurencija radila. Poznanik živi tu blizu, kaže non stop red. Sve u svemu to se tako ne radi.
 
А можда је и рекет у питању. Ко зна, мутан је тај естрадно-угоститељски свет.
 

moće biti narko žex mada ne bih otpisivao konkurenciju, za kratko vreme do trećeg mesta na glovu i kao što reče poznanik non stop gužva. I zašto baš to mesto od 5 lokacija. Ipak smo država gde i dalje vlada bratska konkurencija i divlji zapad. Svakako teško će saznati ko je ali sad bar zna kako da se čuva.
 
Koliko je Beograd bezbedan za bogate ljude? Da li nam je cilj da se vecina imucnih odseli i zivi na Floridi, u Berlinu, ili u Londonu? Primer je paljenje lokala Baka Praseta, koje je toplo pozdravljeno u delu javnosti. Zar ima boljeg dokaza opsteg primitivizma?
Baka Prase je bio omrznut.
Mislim da ga ne mrze sto je bogat, nego iz drugih razloga.
 
U kom kontekstu da li je bezbedan za bogate ljude? Imućni ljudi su svuda mete lopova, bilo u Beogradu ili u Parizu ili Moskvi. Nema tu neke razlike, a to uključuje čak i lokale sa skupom robom.
S druge strane paljenje lokala tog lika nema veze sa time da li i koliko on ima para, nego sa time šta on radi "sa strane" i sa kime se druži i kome se zamerio. Nije mu niko bacio koktel na lokal jer ima pare, nego zbog toga ko je i čime se sve bavi.
Mislim da je Bgd dosta bezbedan za bogate ljude koji se ne eksponiraju.
 
По богате су најопаснији други богати људи. Земунцима су други богаташи давали предлоге кога да рекетирају, уцењују и киднапују.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Mislim da je Bgd dosta bezbedan za bogate ljude koji se ne eksponiraju.
Pa samo time što se ne eksponiraju su već sebi omogućili koliko toliko bezbednost - nebitno da li je u Beogradu. Ako su već rešili da se razbacuju, onda će morati da dižu zidove, kamere, vrata sa 12 mehanizama zaključavanja, alarme na blindirana prozore, itd.
 
Jedan članak o istoriji smrtne kazne u Srbiji u moderno doba.


Smrtna kazna je u Srbiji primenjivana od nastanka moderne države 1804. pa sve do 2002. godine, a zanimljivo je da pogubljenja nikad nisu bila električnom stolicom ili injekcijom.

U prvim decenijama 19. veka, smrtna kazna u Srbiji je primenjivana veoma često, i to za najrazličitija krivična dela: ubistvo, krađu, političke delikte, čedomorstvo, pa čak i za „smešenije“ (vanbračni polni odnos).

Do 1842, za ubice je bila propisana „ekvivalentna“ smrtna kazna, što znači da je ubica imao biti ubijen na isti način (pa i istim oružjem) na koji je bila ubijena žrtva. Pored toga, tela pogubljenih su skoro uvek javno izlagana na točku na određeno vreme ili „do potpunog raspadenija“. 1858. godine su ukinuti svi načini pogubljenja osim streljanja, a tela pogubljenih više nisu javno izlagana.

Od 1905. godine smrtne kazne u Beogradu više nisu izvršavane javno, nego na skrovitim mestima bez prisustva publike, ali su u drugim gradovima i selima izvršenja i dalje ostala javna i prisustvovale su im hiljade posmatrača.

Posle stvaranja Kraljevine Jugoslavije donet je jedinstven Krivični zakonik za celu zemlju. On je kao jedini način pogubljenja propisano vešanje. Smrtnu kaznu vešanjem su izvršavali državni dželati (krvnici). Izuzetak su bile smrtne presude vojnih sudova, koje su izvršavane streljanjem.

Posle Drugog svetskog rata, za samo nekoliko godina u celoj Jugoslaviji je izrečeno oko 10.000 smrtnih presuda od kojih je većina izvršena. Pored političkih krivičnih dela, smrtna kazna je izricana i za imovinski kriminalitet – krađe i pronevere državne imovine i, najzad, za ubistva i razbojništva.

Od 1950. godine, broj smrtnih kazni značajno opada. Reforma iz 1959. bitno je ublažila strogost krivičnog zakonodavstva. Smanjen je broj kapitalnih krivičnih dela i ukinuta je smrtna kazna za imovinski kriminalitet.

Ukinuto je izvršenje smrtne kazne vešanjem, pa je jedini zakonski način pogubljenja ostalo streljanje bez prisustva javnosti. Smrtnu kaznu u Srbiji izvršavao je osmočlani streljački vod, čiji članovi nisu znali ko od njih ispaljuje prave metke, a ko “ćorke”. A broj izrečenih smrtnih kazni u Jugoslaviji pada na dve do tri godišnje.

Poslednja smrtna kazna u Srbiji​


Dana 14. februara 1992. u Somboru je streljan Johan Drozdek, osuđen na smrt 1988. godine zbog silovanja i ubistva šestogodišnje devojčice. Devojčicu je ubio kako bi se osvetio njenom ocu koji mu nije dao stari bicikl. (koja pobuda čoveče)

U Srbiji, koja je od 1992. godine bila deo Savezne Republike Jugoslavije, sudovi su od 1991. do 2002. godine izrekli 19 smrtnih kazni, od kojih nijedna nije izvršena.

Narodna skupština Srbije je 26. februara 2002. izmenila Krivični zakon tako što je iz njega izbrisala smrtnu kaznu. Prema čl. 24 važećeg Ustava: “Ljudski život je neprikosnoven. U Republici Srbiji nema smrtne kazne”.
 
Зар није нови тренд међу БГ богаташима живот у солитеру? :D
Jeste. U Kuli 24/7, kamere svuda, ulazak na otisak prsta, kontrola rigorozna. :)
Beograd je dosta sigurniji grad od drugih gradova iz mog iskustva za sve ljude pa i za "bogate". (Samo sto je to vrlo nedefinisan pojam).

Baka prase je realno "slucaj". Mozda i nije uradio ne znam sta mozda je samo bio sa nekom devojkom od nekoga. Naravno moguce su razne opcije.
Svakako je slucaj za posmatranje i nije pravilo nego izuzetak. 90te i Zemunci nije Srbija danas. Takodje sve je mnogo transparentnije.
 
Ниси у току, Бака је у јутјуб ратом са медијским тајкуном блиским свим властима, Митровићем :D
 
Video sam ali iskreno deluje mi namontirano da podignu traction i jedan i drugi. Iskreno i ja bi tako uradio (na njihovom mestu). Senzacije dizu traction a ne ako kazes “jao kako su lepo uradili Knez Mihailovu” jer nas narod obicno voli samo lose stvari i ludorije. Kao onaj sa konjem na izborima pre neku godinu.

Paljenje lokala je isto senzacija da kazes tako da je svasta moguce…

Scenografija ide, muzika ide, ton ide …. :)
 
Muzika ide, ton ide: "jer ja piš..m po tebi u svojoj šaim se majici"... 🎶🎵🎶 vuhu!

"Naš narod voli..." Znači volim ludorije al inteligentne ludorije kao Dnevnjak svojevremeno... Ovo je jedna bahata, primitivna nabeđena prsotina od čoveka i ja mu ni na jedan video nisam kliknuo, niti ću. Moj doprinos njemu je 0. A Dnevnjak nema šta nisam odgledao i više puta i zapratio još davno i svaki doprinos bih im dao...
 
Video sam ali iskreno deluje mi namontirano da podignu traction i jedan i drugi.
Došao je i taj dan da se složim sa vradovicem. Ceo taj događaj je bio namešten, em za rejting obojice, em za skretanje pažnje sa drugih događaja u to vreme. Odjednom nikom ništa, kao da se ništa nije desilo.
Slično su uradile i pevaljke Teodora i Mahrina, ova odbila drugu da urade pesmu zajedno, pa snimila tiktok kako plače, pa nastala svađa između njih dve. Nedelju dana kasnije se javljaju obe kao "moša ono je bio samo pr potez, mi smo već snimile sve zajedno".
 
Zasto je ukinuta smrtna kazna u Srbiji?
Da li se smanjio broj teskih kriv. dela, pa ova kazna kao mera zastrasivanja nije bila potrebna ili radi uskladjivanja sa EU?
 
Zasto je ukinuta smrtna kazna u Srbiji?
Da li se smanjio broj teskih kriv. dela, pa ova kazna kao mera zastrasivanja nije bila potrebna ili radi uskladjivanja sa EU?

Ne možeš biti članica ne EU nego Saveta Evrope a da ne ukineš smrtnu kaznu... Tako da je to bio razlog usklađivanje sa modernim, evropskim tokovima...

A u BG, ja samo znam za CZ i Padinsku Skelu... Nisam ih obišao nažalost. Znam da je u Sremskoj Mitrovici dugo vremena bilo očajno stanje, jako loša uprava i loše postupanje sa zatvorenicima... To se tek lagano menjalo početkom 2000tih...
 
Vrh