Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

ah-shit-here-we-go-again.gif


Inače, hvala Dzigi na obaveštenju, verovatno bi mi i promaklo da nisam video ovde.
 
Hoće li sad opet neka nova tabloidna novinarka da mu ponudi 20e, kafu i paklu cigareta za intervju u kojem će ga pitati da li treba da ga se plaši i šta bi joj radio da može, da bi se posle požalila da joj je sigurnost bila ugrožena... ili će na telegram grupama da ga uhode i slikaju kako jede punjenu pljeskavicu dok sedi na pločiniku u 13.45, a zatim čeka 13icu u 14.17. Na Banovom brdu i piša u žbunje u 16.27 itd.

Najgore je što ga društvo pusti tako kao kera i niko se ne stara, niko ne kontroliše i vraćanje u kriminal je gotovo zagarantovano... Da barem imamo NGO koja bi se bavila bivšim robijašima da ne budu povratnici, da im ponude neke poslove i krov nad glavom za neko prvo vreme...

Ako je za lečenje postoji i mera obaveznog psihijatrijskog lečenja u ustanovi, dakle društvo je odgovorno ako ga pušta tek tako, a ne on koji je psihopata... Sad svi iščekujemo da napravi novo delo pa da ga opet hapse...
 
Noki wrote:
,, Ako je za lečenje postoji i mera obaveznog psihijatrijskog lečenja u ustanovi, dakle društvo je odgovorno ako ga pušta tek tako, a ne on koji je psihopata... Sad svi iščekujemo .... ,,

Poslednje vreme je prepuno primera da razvod braka je potkovano osudom za nasilništvo sa sumljivom merom obaveznog psihijatrijskog lečenja u ustanovi
koje traje više godina

Sve je to na prvi pogled ispravno i dobro uradjeno u borbi protiv kriminala....
Avaj kada se zagrebe ispod površine, iza mase slučajeva , uz friigidnost sudova i naredjenoj nultoj toleranciji, krije se obična pljačka i otimanje imovine od bivših supruga.obaveznog psihijatrijskog lečenja u ustanovi
E protiv takvog ,, prilivegovanog,, kriminala nema leka u ovom gradu, jer svaki pokret ka pravdi, meru produžava i povecava osim bega i spašavanja žive glave što dalje od grada i sistema....
Nedao Bog nikom takva iskustva
A slažem se za istinske nasilnike da trebaju da ogovaraju.
 
Poslednja izmena:
otimanje imovine od bivših supruga.

I see... Pričao si svojevremeno i o pretećem matrijarhatu, ali nisi želeo da ideš u detalje... ako ne pričamo, ako ne baciš svetlo na svoj ugao, ne možemo znati kakva opasnost vreba i da li vreba...
 
Zna se i vidi se upravo kroz privilegovan kriminal

S jedne strane, pravo pitanje je u rodnoj ravnopravnosti ko je ,,slabiji,, pol ?
Po meni nema slabijeg pola. Snaga, moc, mentalne mogucnosti, nadarenost i dr. su vrlo raznovrsne merne stavke, te svaka jedinka koristi ono što joj leži i omogucava život i boljitak.
Ukratko:
-Nema slabijeg pola
Poenta:
-Izbroj koliko udruženja, društva , organizacija i službi se bavi ženskim pitanjima, a koliko muškim ?
Sa toliko favorizovanja jedne strane, tupavo je govoriti o rodnoj ravnopravnosti jer samim time u bilo kakvoj ,,trci,, i unapred je jasno ko je pobednik sa takvom zaledjinom.
Konkretno: Tekuca otimačna imovine ,,bivših,, je zapravo omogucena upravo privilegijama što je dozvoljen kriminal ,,slabijim,, polu. sa jasnim odredištem NE ka jednakost,i vec ka surovom matrijahatu.

Fala Bogu, ja ga necu dočekati 😃
 
Poslednja izmena:
Kakve su sanse da se u nekoj blizoj buducnosti srusi Centralni zatvor i da se to makne iz gradskog jezgra i da se izgradi nesto pametnije 😑 pitanje je samo gde sa tolikom brojem zatvorenika?
 
Od kad je to Centralni zatvor u ''gradskom jezgru''? Osim ako se mislilo na ''gradsko tkivo''...

A drugo, šta bi niklo na njegovom mestu? Nešto ovako, nehumana investitorska kanjončina sa mediokritetskim zgradurinama?
36850-32615b78412ed63b613905e23478d0b7.jpg

Ja radije ne bih to, hvala.

Mislim da ne budem pogrešno shvaćen, ne kažem da je super imati stambene i komercijalne objekte kojih pored je - zatvor. Ali ne vidim baš ni da taj zatvor, na tom mestu, u tom kraju, u tim okolnostima, nešto mnogo pa smeta nekome.

Po meni je mnogo veći problem, sramota i prioritet za Beograd ovaj brlog od naselja koji se nalazi ispod CZa nego sam taj CZ. Haos od ulica, haos od objekata, trotoari nepostojeći ili skarabudženi, ko zna koliko ima kanalizaciju, struja i kablovi vise sa bandera, parkiranje nikakvo do bedno... Mene takve stvari kod Beograda mnogo više brinu i ''pogađaju'' jer su poput gangrenoznog tkiva, i imaju tendenciju da se šire. Jer gde se takvo bezakonje i haos tolerišu, to se posle širi kroz naselje, jer svaki sledeći vidi to i poželi da i on ''malo nadogradi''. Pola nadogradnji u Beogradu je prošlo na foru ili pod parolom ''pa šta, i onaj tamo je nadogradio, pa mogu onda i ja''. A drugo što bi usledilo je da dođe investitor pa posadi nepropisnu zgradurinu gde joj mesto nije. Jer prosto, može mu se. Haos od naselja i haos od uprave koja je nadležna za taj kraj, i šta ga briga, on dobije dovoljno papira, izgradi šta ima, rasproda i piči dalje. Ne zanima ga šta će posle biti s tom mikrolokacijom. I onda tako svaki sledeći. I više se ''bojim'' takvih naselja i takvih praksi, i opšteg srozavanja kriterijuma i propisa, nego što CZ izgleda ružno ili ima ružnu konotaciju.

Istočnom delu grada najpre treba širenje ulica i uređenje saobraćajne mreže (pod time mislim i da se reše glupačke slepe ulice), uređenje infrastrukture, obuzdavanje divlje ili nepropisne gradnje, dovođenje parkiranja u red, i radovi na tome da neke mikrolokacije postanu humanije sadnjom drveća, obnovom, uređenjem trotoara i slično.
 
Nisam se lepo izrazio gradsko tkivo kako god, pa da palo mi je na pamet da se umesto zatvora napravi Bacvanska residence, Bacvanska garden 😀 tako nesto, a zatvor da se prebaci u Surcin pored sajma i stadiona. Za okolinu si u pravu težak raspad.
 
Sa toliko favorizovanja jedne strane, tupavo je govoriti o rodnoj ravnopravnosti jer samim time u bilo kakvoj ,,trci,, i unapred je jasno ko je pobednik sa takvom zaledjinom.
Konkretno: Tekuca otimačna imovine ,,bivših,, je zapravo omogucena upravo privilegijama što je dozvoljen kriminal ,,slabijim,, polu. sa jasnim odredištem NE ka jednakost,i vec ka surovom matrijahatu.

Ali zakonske odredbe su postavljene tako da su polno neutralne. I zlostavljac i zlostavljačica, tj. nasilnici oba pola bi bili izbačeni iz stana ako je to neophodno?

Ne znam tačno o kojoj otimačini bivših govoriš, pretpostavio sam da govoriš o nasilju u porodici, ali da postoje društvene situacije u kojima su i muškarci kao pol diskriminisani ili obespravljeni, postoje...
 
Zna se i vidi se upravo kroz privilegovan kriminal

S jedne strane, pravo pitanje je u rodnoj ravnopravnosti ko je ,,slabiji,, pol ?
Po meni nema slabijeg pola. Snaga, moc, mentalne mogucnosti, nadarenost i dr. su vrlo raznovrsne merne stavke, te svaka jedinka koristi ono što joj leži i omogucava život i boljitak.
Ukratko:
-Nema slabijeg pola
Poenta:
-Izbroj koliko udruženja, društva , organizacija i službi se bavi ženskim pitanjima, a koliko muškim ?
Sa toliko favorizovanja jedne strane, tupavo je govoriti o rodnoj ravnopravnosti jer samim time u bilo kakvoj ,,trci,, i unapred je jasno ko je pobednik sa takvom zaledjinom.
Konkretno: Tekuca otimačna imovine ,,bivših,, je zapravo omogucena upravo privilegijama što je dozvoljen kriminal ,,slabijim,, polu. sa jasnim odredištem NE ka jednakost,i vec ka surovom matrijahatu.

Fala Bogu, ja ga necu dočekati 😃
Pa sve te probleme koje si naveo treba da reši upravo rodna ravnopravnost. Ovaj obojeni deo poruke je zaista najjadniji argument, jer rodna ravnopravnost se bavi "izjednačavanjem" svih rodova, a ne isključivo muškog ili isključivo ženskog. Upravo ta rodna ravnopravnost treba da donese i poboljšanje u tom besmislenom tradicionalnom viđenju da su "žene brižan pol i da treba da odgajaju decu i da njima dete automatski pripada nakon razvoda" i slično. Dakle bavi se i muškim i ženskim problemima u društvu. Ali je jasno da su žene u mnogim sferama daleko manje cenjene, prihvaćene i da im se daje manje značaja nego muškarcima - zbog toga ti se čini da se bave samo ženskim pitanjima - upravo jer žene imaju više problema u društvu.
 
,, zbog toga ti se čini ...,,
Ma da ... pričinjava mi se ...

Ko ima uši, neka sluša, ko ima oči neka gleda...
Nit sam čorav, niti gluv 😃
a pamtim i
,,Carevo novo odelo,, 😎
 
Poslednja izmena:
,, zbog toga ti se čini ...,,
Ma da ... pričinjava mi se ...

Ko ima uši, neka sluša, ko ima oči neka gleda...
Nit sam čorav, niti gluv 😃
a pamtim i
,,Carevo novo odelo,, 😎
Pa eto, sinoć dve vesti, jedna do druge - jednoj ženi (i maloletnoj ćerki) bivši muž pokušao da sruši kuću bagerom, drugu ženu (majku troje dece) muškarac pokušao da ubije karabinjerom. I to nisu, nažalost, izolovani slučajevi.
Da li ti se i to samo "ne pricinjava", ne znam, odluči. Očigledno ti ne ulazi u glavu sa ravnopravnost ne znači favorizovanje jednog pola, niti znači uopšte favorizovanje. To je napor da se polovi izjednače u svim sferama.

A sad, da li žene ne žele da rade određene poslove jer su fizički teški, pa eto moraju muškarci, je opet glup argument. Ako ne žele, ne moraju, a to onda ne znači da ne treba da postoji ravnopravnost u poslovima koje obavljaju podjednako dobro. Pitanje je da li je žele jer je teško ili im se ne pruža šansa da rade jer društvo smatra da nisu dovoljno jake ili nešto treće možda. Isto važi i za muškarce koji žele da se bave poslovima u kojima mahom preovladavaju žene, gde im (naše) društvo stavlja stigmu sa onda nisu "pravi" muškarci. Najbanalniji primer - žena koja vozi kamion - svi se odmah čude, kao wow. Taj wow efekat je upravo ono što treba ravnopravnošću da nestane, jer to nekakvo divljenje (u najboljem slučaju) odmah znači da se smatra da žena nije pogodna za taj posao i da je to impresivno da može da radi. Ili ako odvezeš auto u mehaničarsku radionicu, tamo imaš dva mehaničara - muškarac i žena. I tebi daju ženu mehaničarku - kako se osećaš, kakve su ti misli? Isto i za medicinsku struku, više ima medicinskih sestara koje su žene, nego muškaraca (postoji li uopšte stručni naziv za muškarce u tom poslu?). Šta društvo odmah misli o tim muškarcima?

Tu nastupa rodna ravnopravnost, koja bi zakonski trebalo društvo da primora na promene u razmišljanju i da umanji diskriminaciju. I društveni aspekt je samo jedan deo ravnopravnosti.
 
Žena koja vozi kamion ili popravlja auto u kanalu jeste impresivan prizor. Iz mnogo razloga. Od toga da su nam mozgovi različiti, pa samim tim i sposobnosti i načini na koje radimo stvari, preko toga da su nam tela različita, pa sve do toga da su nam i životni stilovi i izazovi različiti (npr kako će trudnica da vozi ili da se zavlači i savija po autokanalu).

Ne sećam se kad sam zadnji put čuo da je neki muškarac manje muškarac zato što radi ženski posao. Ne kažem da nema toga, samo kažem da je to daleko manje nego što SJW i PC agenda pokušava da predstavi. Dobro sad, možda po srpskim selima je to izraženije, vrlo je moguće da jeste. Ali srpsko selo i nije prosek Srbije, jer jedan Beograd sadrži 1/3 stanovništva Srbije a nisam ovde naletao na takve reakcije. Tako da... naaah.

Problem modernih dokoličara i svirača frulici (koji u ovo doba opšte socio-ekonomske katastrofe nemaju pametnija posla nego da drve kolac oko političke korektnosti) je što često brkaju pojmove ravnopravnosti i jednakosti. Odnosno pokušavaju da izjednače muškarce i žene, što je apsurdno. I naravno, pokušavaju da ta jednakost važi samo onda kada feminacijima i PC sviračima odgovara da se primenjuju njihovi dvostruki standardi, a kada ne odgovara onda se nalaze izgovori i demagogije.
 
Jedno je ravnopravnost zena, drugo je pritisak na zene da u svemu budu kao muskarci.
Ravnopravnost je dobrovoljna, ono sto nam servira neoliberalizam je totalitarno djubre.
Propaganda primorava zene da se odreknu svoje sustine.
 
Žena koja vozi kamion ili popravlja auto u kanalu jeste impresivan prizor. Iz mnogo razloga. Od toga da su nam mozgovi različiti, pa samim tim i sposobnosti i načini na koje radimo stvari, preko toga da su nam tela različita, pa sve do toga da su nam i životni stilovi i izazovi različiti (npr kako će trudnica da vozi ili da se zavlači i savija po autokanalu).

Ne sećam se kad sam zadnji put čuo da je neki muškarac manje muškarac zato što radi ženski posao. Ne kažem da nema toga, samo kažem da je to daleko manje nego što SJW i PC agenda pokušava da predstavi. Dobro sad, možda po srpskim selima je to izraženije, vrlo je moguće da jeste. Ali srpsko selo i nije prosek Srbije, jer jedan Beograd sadrži 1/3 stanovništva Srbije a nisam ovde naletao na takve reakcije. Tako da... naaah.

Problem modernih dokoličara i svirača frulici (koji u ovo doba opšte socio-ekonomske katastrofe nemaju pametnija posla nego da drve kolac oko političke korektnosti) je što često brkaju pojmove ravnopravnosti i jednakosti. Odnosno pokušavaju da izjednače muškarce i žene, što je apsurdno. I naravno, pokušavaju da ta jednakost važi samo onda kada feminacijima i PC sviračima odgovara da se primenjuju njihovi dvostruki standardi, a kada ne odgovara onda se nalaze izgovori i demagogije.
Okej, hajde da to jeste impresivno kao što kažeš. Da li onda to treba da ističe da je impresivno? Da li treba da se iščuđavamo na takva dešavanja? Zašto je potrebno biti impresioniran? Poenta je u tome da žena ili muškarac, koji rade posao u struci u kojoj ne preovladava njihov pol, ne treba da bude nekakva revolucija, impresivna stvar ili ne znam kakvo čudo, nego treba da se njihove sposobnosti vrednuju jednako, naravno ako ih poseduju. To da li je neko biološki manje ili više predodređen za nekakve fizičke ili psihičke sposobnosti, ne znači da ta osoba odmah treba manje ili više da se vrednuje, niti da više zarađuje. Ako isti posao rade isto odlično, onda se tako vrednuju, ili ako rade bolje ili lošije, onda se i prema tome vrednuju - ali isključivo prema rezultatima, a ne prema polu i nekakvim biološkim predispozicijama.
Uostalom, da li neko ima nekakve biološke predispozicije je nebitno na kraju, ako je osoba loša ili dobra u tom poslu. Kad se samo setim da sam mrzeo da idem u vrtić, samo i isključivo zbog vaspitačice koja je bila zla. I toliko sam do sada čuo priča kakva je ova ili ona vaspitačica bezobrazna prema deci. Učiteljica iz prva dva razreda osnovne nas je redovno spuštala, vređala i ponašala se zlo prema nama, ponekad nas čak i ćuškala bez razloga. A onda je došao učitelj koga smo svi obožavali i koji nas je naučio više o životu nego bilo ko drugi. Čovek kojeg smo na kraju svi smatrali svojim drugim ocem. Dakle to nije stvar biologije, nego sposobnosti i iskustva.

Mislim, opet dugačko pisanje za nešto što se svodi na pružanje jednakih šansi i brisanje diskriminacije, i zaista ne vidim zašto je to teško primeniti. Uvek ima slučajeva gde neko nešto radi lošije ili bolje, što ne znači da treba odmah generalizovati celu grupu i smatrati da su svi takvi. Ima brdo divnih vaspitačica i učiteljica, kao i loših. Odličnih mehaničara, kao i onih koji nemaju pojma, a prave se da znaju sve. I to ne znači odmah da su svi ili ovakvi ili onakvi.
 
Pa pazi, do skora je reakcija na nešto što je osobi impresivno - bila skroz normalna. Tek sa metastaziranjem SJ i PC ratnika, i novijih generacija koje su osetljive na sve, to je postalo nešto uznemirujuće i teško za obrađivanje.

A sad zašto se u ljudima javi reakcija na nešto što vide kao impresivno, pa jbg, javi se, to je ljudski. Tak'i smo jbg. SJ i PC ratnici neka se žale Majci prirodi šta nas napravi takve.
Kao što se već žale što nas napravi u svega dva pola (+hermafroditi), jer bi oni hteli da ih bude nekoliko.
Ako isti posao rade isto odlično, onda se tako vrednuju, ili ako rade bolje ili lošije, onda se i prema tome vrednuju - ali isključivo prema rezultatima, a ne prema polu i nekakvim biološkim predispozicijama.
Pa tako i biva. Prosto, muškarac na fizičkom poslu može da uradi više nego žena. Zato dobija i veću platu. Ne znam šta je tu problem.
Uostalom, da li neko ima nekakve biološke predispozicije je nebitno na kraju, ako je osoba loša ili dobra u tom poslu.
Pa ne, upravo biološke predispozicije su jedan od uslova i faktora koliko će biti dobar na poslu. Nisu jedini faktor. Ali jesu jedan od.
Nismo svi građeni isto, samim tim ne možemo ni svi da budemo istih performansi na istom poslu.
Mislim, opet dugačko pisanje za nešto što se svodi na pružanje jednakih šansi i brisanje diskriminacije, i zaista ne vidim zašto je to teško primeniti.
Zato što današnji feminaci, SJ i PC svirači frulice imaju dvostruke standarde, a često ni sami ne znaju šta žele. Jedan od dokaza toga je i da sam feminizam ima 350 struja i škola misli, i o jednoj te istoj temi ili događaju, jedna grupa feminacija može da ima jedno mišljenje, a druga grupa da ima skroz suprotno. Sve te delatnosti i mentaliteti spadaju u granična ponašanja, ljude koji vole sve(t) da dele na crno i belo, čisto dobro i čisto zlo, ''my way or the highway'', i nisu sposobni ni za introspekcije, ni za kompromis, ni za balans, ni za logiku, ni za rad sa drugim ljudima i razvijanje socijalnih veština. Zato ih tretiram isto kao što tretiram ekstremne levičare ili ekstremne desničare, ili ekstremne komunjare ili ekstremne kapitaljare - volej u smeru suprotnom odakle su došli. Jer nema poente pričati sa graničnim poremećajima, pogotovu iz takvih pozadina. Takvima najpre treba terapija i kurs iz emotivne i socijalne inteligencije, a posle nekoliko godina rada na tome, moći ćemo dalje da pričamo o drugim, kompleksnijim temama.

Mislim ne može neka feministkinja koja nema dana radnog staža na pravom poslu, da nekome drži predavanja o radu, pravima, normama, društvu... i da zahteva od svakog da je shvati 100% ozbiljno, a ako je ne shvati, onda da se duri. Ne ide brate. Kao što ne ide kada 20-godišnja Phoebe Plummer hoće da priča o globalnim problemima, a niti ume to, niti ume da sprovodi aktivizam koji neće naići na osudu i kontra-efekat od onoga što je zamislila. Ne ide brate. Mora da se ima i neko znanje i neko iskustvo iza sebe. A piskaranje po kolumnama feminističkih časopisa ili senzacionalističke tinejdž-akcije se tu ne računaju. Zato što su potrebna i mnoga iskustva, a jedno od njih je i rad sa ljudima i razumevanje kako ljudi i kolektivi funkcionišu. Pa i svet na kraju krajeva, jer je za neke od tih aktivizama - poput ovog kojim se bavi Plummer - neophodno i razumeti fiziku i hemiju iz osnovne škole, koji nalažu da, osim solarne, nema dobijanja energije iz nekog izvora bez rasturanja nečega i bez pravljenja novog problema. A većina feminacija, SJ i PC svirača (kao i zelena agenda i eko-fanatici) su tu vrlo mlitavi sa znanjem, a misle da su jako pametni, najpametniji na svetu. A često su i psihički i socijalno felerični (granično razmišljanje i poremećaji su čest slučaj).

Inače, u svakoj generalizaciji i stereotipu uvek ima bar 50% istine, a često i mnogo, mnogo više.
 
Poslednja izmena:
A sad, da li žene ne žele da rade određene poslove jer su fizički teški, pa eto moraju muškarci, je opet glup argument.

Taj argument koji je Bender predočio nije glup jer pokazuje i više od samo posla, pokazuje da su ostale brojne sfere gde se od muškaraca očekuje isto tj. više, kao i ranije, dakle ravnopravno ide jednostrano, samo u korist žena što nije u redu... To ne znači da ne treba da budu ravnopravne ili ne daj bože da trpe nasilje ili diskriminaciju, znači samo da je društvo i dalje manje osetljivo i ne prepoznaje pozicije u kojima su muškarci u podređenom položaju, to se nekako podrazumeva da tako treba..

Hoćeš ravnopravno? Onda nema više da očekuje da muško mora da plati piće na prvom dejtu... Hej bre ja sam kroz ceo faks, drugaricama u preko 80% slučajeva plaćao piće i kafu jer to tako treba, deo je kulture, a nikakvu konkretnu protivčinidbu od njih nisam imao i vrlo su lepo koristile privilegije i uvrežena društvena shvatanja koja su im išla u korist, toga se ne odriču lako ni danas!

Radiš, ekonomski privređuješ, nezavisna, lapo lapo... Jednom ja plaćam, drugi put ti...

Da ne govorim da je muškarac i dalje dužan da istrpi više, fizički više, emocionalno više, naša duša mora da istpri više, dečaci ne plaču, dečacima ide veća i težu kazna, nego devojčicama itd... Ne mora to da bude fizička kazna...

Okačio sam bio ovaj primer nedavno...
InShot_20230408_153634733.jpg


Identična situacija.

Svi su bili jao jadna devojčica, nemoj da je se izlaže sramoćenju...

A za dečaka, tako treba, bravo, ni jedna osoba se nije usprotivila!

Identična situacija! Oboje su lagali i nešto ukrali.

Predrasude u pogledu negativnog profilisanja su takođe češće kod muškaraca... Sumnjiviji je da ukrade, otme, napadne... Znači ja sam za i da poštujemo individualne karakteristike ali pol i rod postoje sa razlogom, nije nas bog napravio u jednom istom polu...

Muški model je plaćen manje, muški teniser je plaćen više, više privuče reklama, sponzora, gledaniji su... Ne može se sve dovesti u neku polnu/rodnu uravnilovku, prosto nije prirodno ili recite privilegijama ćao...

Takođe sam već 3 puta pričao da ona sama može da preuzme donirani genetski materijal i postane majke, dok sam muškarac ne može, što je najdirektnija moguća diskriminacija...
 
Slažem se ja u skoro svemu tome, sad da ne citiram svaki deo posebno. Ima uvek ekstremista koji neko poboljšanje u društvu žele da stave i favorizuju na jednu stranu, kao i da se slepo bore za jednu stranu, pri čemu poništavaju i vređaju drugu stranu, pa čak i žele da im uskrate određena prava.
Što se tiče tih bioloških predispozicija, ja i dalje stojim pri tome da to ne sme da bude argument za nečiju bolju platu. Ako muškarac u nekoj firmi bolje radi isti posao od neke žene, onda treba da zarađuje više. Ali to ne sme da ima veze sa time što je on muškarac, nego zato što jednostavno ta pojedinačna osoba radi posao bolje. Ako npr. imamo dva vozača autobusa na istoj liniji, koji rade isti broj smena, imaju isti broj kašnjenja, prekršaja, itd., a jedno je muško, a drugo žensko, onda moraju imati zagarantovanu istu platu. A to nažalost u mnogim sferama nije slučaj. A verujem u našem društvu da je to tako, posebno jer je kod nas tabu da se diskutuje visina plate među kolegama.

Mislim, na kraju, normalno je da nemamo isto mišljenje, očigledno sam sad u manjini 😂 Ali bi mi bilo drago da ovakve neke stvari ne izjednačavamo sa akcijama ekstremista, jer su u srži bitne za razvoj društva i jednakost/ravnopravnost.
 
Vrh