Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Naravno da neće. Jelena Riznić je samo modernija, slađe upakovana verzija Staše Zajović. Zajovićka bar ne krije ko je, kakva je i koji joj je andrak. Riznićka glumi obično slatko čeljade iz naroda ali kada se pogleda malo bolje njeno ponašanje tokom intervjua (na stranu govor na protestu, nego govorim o običnim diskusijama u studiju) vidi se da je od onih ljudi ''Biće po mom ili neće biti nikako'' odnosno ''ili se složi sa mnom ili ću te ekskomunicirati''.

Bio sam kod mojih kad je bila epizoda Kesića sa njom kao gošćom. Ja odma kažem daj da preskočimo ovo, znam ovu malu to je Barbie feministkinja. Ovi kao ne ne, čekaj da čujemo. Reko ok. Ide diskusija, ova drobi, drobi, drobi... Mislim na one rečenice u fazonu ''svet mrzi žene i devojčice'', ''žene same su se izborile za svoja prava'', ''zahtevam od javnosti...'' U jednom momentu moja majka kaže ''Ova ko Zelenski, samo stane pred kameru i izdaje radne naloge''. Mi ostali u smeh a ja u fazonu ''lepo sam vam rek'o''. :D

Ovo naravno ne znači da ne podržavam proteste ili da ne podržavam neke stvari za koje se one i drugi učesnici zalažu. Ali ima i jako puno stvari sa kojima se ne slažem. I kao što ona ima pravo da generalizuje, kritikuje, da očekuje sve što poželi, i ja imam svoje pravo da se ne slažem baš u svemu sa njom i drugima tu.
 
Kakva su pravila za kupovinu oruzja u Srbiji?
Otkucao sam u pretrazivacu:
"kupovina revolvera srbija"

ima gomila prodavnica, ogroman izbor.

Da li je to sada liberalizovano, pa samo udjes i kupis?
 
How yes no.

Lakše ćeš da voziš avion nego legalno da nabaviš oružje. Još ako hoćeš da ga nosiš, e tu je lakše u spejs šatl da uđeš, no da dobiješ tu dozvolu. Legalno, naravno.

To kad čuješ Srbija ovo, ima ovoliko oružja, ima onoliko oružja... To nisu novi naraštaji i legalno posedovanje, nego ostalo od ratova kako je ko štekao i donosio kući. Ima i lovaca naravno i tu je na taj način najlakše dobiti dozvolu za posedovanje oružja, ali ne Gloka nego karabina i sličnog. Ali i za to postoje uslovi, da si član udruženja, itd.
 
Kakva su pravila za kupovinu oruzja u Srbiji?
Otkucao sam u pretrazivacu:
"kupovina revolvera srbija"

ima gomila prodavnica, ogroman izbor.

Da li je to sada liberalizovano, pa samo udjes i kupis?

Колико сам испратио ту тему закон о поседовању и ношењу оружја у Србији је један од најригорознијих на свету, иако на први поглед не делује тако,
постоји ставка да ако хоћеш дозволу мораш да докажеш полицији "да ти је безбедност угрожена", што значи да си у милости и немилости оних који одлучују о томе и да могу једноставно само да те одбију и ником ништа ,
тако да дозволу могу да добију само они који имају дебелу везу у полицији.
 
Колико сам испратио ту тему закон о поседовању и ношењу оружја у Србији је један од најригорознијих на свету, иако на први поглед не делује тако,
постоји ставка да ако хоћеш дозволу мораш да докажеш полицији "да ти је безбедност угрожена", што значи да си у милости и немилости оних који одлучују о томе и да могу једноставно само да те одбију и ником ништа ,
тако да дозволу могу да добију само они који имају дебелу везу у полицији.

Kako objasniti tako veliku ponudu oruzja i toliko prodavnica oruzja, ako je politika tako rigorozna.
 
Kako objasniti tako veliku ponudu oruzja i toliko prodavnica oruzja, ako je politika tako rigorozna.
Не знам, има близу мене једна продавница оружја, али поред пиштоља продају све и свашта ножеве, сузавце, реплике пиштоља, телескоп палице, разне предмете за самоодбрану, ваздушне пиштоље и пушке, петарде, ватромет и слично.
 
Imam neproverenu insajdesrku informaciju da su radnici nase Sluzbe poceli da se bave jednim unosnim poslom: prevozom migranata do nasih severnih i zapadnih granica.
U ovom poslu ne trpe konkurenciju i unistavaju je brutalnim metodama.
Taksisti mozda znaju vise o ovome.
 
Park ispred beogradske autobuske stanice ih je prepun svake veceri. Krajnja odlazna destinacija im je Sombor. Tromedja tri zemlje. Kroz dve imaju izbor za ulazak na putu za dalje...
Tako da ko hoce...??...nije nikakva skrivena tajna.
 
:cool:

smrdljivi grad je zadovoljan sobom S.jpg
 
Povodom potonuca ovog splava (Freestyler), zanima me da li splavovi imaju izlaze za slucaj opasnosti, protivpozarnu zastitu itd.
Zanimljivo je da su ulaznice bile i do 1000E za najelitnija mesta.


Untitled-1-copy.jpg
 
Park ispred beogradske autobuske stanice ih je prepun svake veceri. Krajnja odlazna destinacija im je Sombor. Tromedja tri zemlje. Kroz dve imaju izbor za ulazak na putu za dalje...
Tako da ko hoce...??...nije nikakva skrivena tajna.
Od danas je Hrvatska deo Sengena, tako da treba ocekivati kidisanje migranata na Sid i okolinu.
 
I jesi i nisi zavisi kako se gleda. Propustio si zabavu zivota za kojom svi stranci koji dolaze balave. Neki dolaze samo zbog toga cak iz Slovenije npr :)
a tebi tu pod nosom i nisi otisao barem da zvirnes. U principu se ide u periodu zivota kada si malo mladji :)
 
Da li sam propustio mnogo?
Јеси. Ниси видео да сплав има само један улаз/излаз, а то је онај мост који га спаја са обалом. Ниједан сплав нема посебан излаз и везу са копном у случају нужде. Све иде преко тог једног.

Propustio si zabavu zivota za kojom svi stranci koji dolaze balave.
Има бољих места од сплавова. То није забава живота.
 
I jesi i nisi zavisi kako se gleda. Propustio si zabavu zivota za kojom svi stranci koji dolaze balave. Neki dolaze samo zbog toga cak iz Slovenije npr :)
a tebi tu pod nosom i nisi otisao barem da zvirnes. U principu se ide u periodu zivota kada si malo mladji :)
Smeta mi buka. Ona je velika i kad prodjes pored takvog splava.
I ne razumem taj koncept zabave.
Ljudi sed ei ne mogu da cuju jedni druge.
Nedavno sam bio u takvoj kafani. Nema muzike, ali buka j etakva da ne cujes sagovornika.
 
Splavovi sluze da se grupe muskaraca s jedne strane i grupe devojaka s druge strane sale medjusobno gledaju celu noc, malo cackaju telefone, onda se napune alkoholom, izslikaju iz sto vise uglova i onda se vrate kuci sami samcijati. Jedni druge ubedjujuci kako je bio "haos i ludilo" koliko je bilo dobro. 🙂
 
Splavovi sluze da se grupe muskaraca s jedne strane i grupe devojaka s druge strane sale medjusobno gledaju celu noc, malo cackaju telefone, onda se napune alkoholom, izslikaju iz sto vise uglova i onda se vrate kuci sami samcijati. Jedni druge ubedjujuci kako je bio "haos i ludilo" koliko je bilo dobro. 🙂
Не.
 
Vrh