Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Pozdrav forumaši,

Moj prvi post na forumu. Osvrnuo bih se na pojašnjenje ovog videa koji je okačio član ( Vrtar Ceraka)
Na prvoj fotografiji

Objekti koje gradi Viraga Building obeleženi crvenim oznakama
Drugi investitor Top Hill obeležen plavim oznakama

Kao što vidimo, plac skroz levo je kupljen od strane investitora Top Hill i tu je planirana gradnja stambenog objetka ali preciznijih informacija nemam kada će radovi biti započeti.
vidikovac_2.jpeg


Na fotografiji broj dva može se videti takođe plac obeležen cvenom bojom koji pripada investitoru Viraga Building gde je planirana gradnja objekta Vidik 3 prema izvoru informacija sa sajta investitora- proleće 2023.
vidikovac1.jpeg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav forumaši,

Moj prvi post na forumu. Osvrnuo bih se na pojašnjenje ovog videa koji je okačio član ( Vrtar Ceraka)

Na prvoj fotografiji

Objekti koje gradi Viraga Building obeleženi crvenim oznakama
Drugi investitor Top Hill obeležen plavim oznakama

Kao što vidimo, plac skroz levo je kupljen od strane investitora Top Hill i tu je planirana gradnja stambenog objetka ali preciznijih informacija nemam kada će radovi biti započeti.
Pogledajte prilog 150853

Na fotografiji broj dva može se videti takođe plac obeležen cvenom bojom koji pripada investitoru Viraga Building gde je planirana gradnja objekta Vidik 3 prema izvoru informacija sa sajta investitora- proleće 2023.Pogledajte prilog 150854
Ovi kao da se takmice ko ce kome vise da zakloni. Vidik prop'o, od vidika ima samo naziv Vidik. Od ovog novog vida urbanizma dobijem ospice.
 
Zdravo, da li su komsije iz prve faze pozvane da biraju plocice (da li se uopste biraju ili gresim)? Pre neki dan su okacili slike na instagram i vidim da lepe neke sive i bele plocice. Ok za te sive, ali bele koje izgledaju najobicnije malo mi to bezveze. :-| Ako neko moze da podeli iskustvo, bas me zanima :) Hvala!
 
Zdravo, da li su komsije iz prve faze pozvane da biraju plocice (da li se uopste biraju ili gresim)? Pre neki dan su okacili slike na instagram i vidim da lepe neke sive i bele plocice. Ok za te sive, ali bele koje izgledaju najobicnije malo mi to bezveze. :-| Ako neko moze da podeli iskustvo, bas me zanima :) Hvala!
Mi smo izabrali sve vec za oba kupatila i plocice za kuhinju (zid), ali se ne secam da sam negde te bele videla. 😳 Ovo sto smo izabrali izgleda super ( bar na slikama), jedno kupatilo u sivoj varijanti a drugo u bez.
 
Zna li neko ima li slobodnih stanova i koja je cena trenutno?
 
Da i mi smo takodje birali plocice za kupatila i kuhinju. Ima par varijanti, pa ko sta voli.
U neko dogledno vreme pozivace se kupci za izbor parketa ( koliko mi je receno bice svetlija i tamnija varijanta).
Takodje sam i pitao za opciju obilaska stanova, tipa otvorena vrata za sve kupce, i to ce biti moguce u neko dogledno vreme.
 
Zdravo, da li su komsije iz prve faze pozvane da biraju plocice (da li se uopste biraju ili gresim)? Pre neki dan su okacili slike na instagram i vidim da lepe neke sive i bele plocice. Ok za te sive, ali bele koje izgledaju najobicnije malo mi to bezveze. :-| Ako neko moze da podeli iskustvo, bas me zanima :) Hvala!
Anci, te bele su bile opcija za kuhinju (zid), ali srećom ne jedina. Ni meni se nisu dopale. U prvoj fazi, opcije za kupatilo su bile dosta raznovrsnije nego za kuhinju, ali sve u svemu ok je. U oba slučaja, mogla je da se odabere kombinacija koja će da odgovara različitim enterijerima.
 
ostvarene cene iu oktobru 2022

Pogledajte prilog 149480

Izvor je https://www.cenenekretnina.rs/
Ali primecujem da je na tom sajtu pin za Vrtove Ceraka na pogresnoj lokaciji. Pokazuje na novogradnju do Lidla a ne na Vrtove.
Zna li neko da li stanovi u Vrtovima vec mogu da se upisuju u katastar s obzirom na trenutan nivo zavrsenosti? I ako mogu pretpostavljam da bi se onda radilo o prvoj fazi?

Na temi o cenama nekretnina (
https://forum.beobuild.rs/threads/cene-nekretnina.2149/post-1010338
) je vec pomenut taj slucaj, izgleda da je druga zgrada (neka koju gradi Iliev) ubelezena kao Vrtovi Ceraka.

Bice ispravljena greska ove nedelje, posto su ovo zgrade Kneza Višeslava 61-61a.

Da li su uopste upisani stanovi iz bilo koje faze Vrtova Ceraka u katastar? Ja koliko vidim ispada da nema nijedan?
 
Bice ispravljena greska ove nedelje, posto su ovo zgrade Kneza Višeslava 61-61a.

Da li su uopste upisani stanovi iz bilo koje faze Vrtova Ceraka u katastar? Ja koliko vidim ispada da nema nijedan?
Još uvek su u izgradnji, tako da ne mogu ni da budu upisani u katastar.
 
Još uvek su u izgradnji, tako da ne mogu ni da budu upisani u katastar.
Nije zbog toga, već zato što su kupci potpisivali samo predugovor a ne i ugovor. Na nekim drugim projektima u gradu se odmah u startu potpisuje ugovor o kupoprodaji i tad se on vidi u katastru (poredim oba slučaja u istom momentu, u izgradnji kad ni ašov praktično nije zaboden). Koliko sam se raspitao, slična je pravna sigurnost uz 2 bitne razlike - 1) predugovor se ne vidi u registru cena nepokretnosti i 2) datum koji gleda Poreska za povraćaj PDV-a za kupovinu prvog stana je datum potpisivanja ugovora u oba slučaja, znači pomeren za cca 2 godine u budućnost kad se kupuje stan u izgradnji potpisivanjem predugovora u odnosu na slučaj kad se stan u izgradnji kupuje potpisivanjem ugovora. Ovaj datum je bitan kad se planira proširenje porodice, kupovina još neke nekretnine itd.
 
Nije zbog toga, već zato što su kupci potpisivali samo predugovor a ne i ugovor. Na nekim drugim projektima u gradu se odmah u startu potpisuje ugovor o kupoprodaji i tad se on vidi u katastru (poredim oba slučaja u istom momentu, u izgradnji kad ni ašov praktično nije zaboden). Koliko sam se raspitao, slična je pravna sigurnost uz 2 bitne razlike - 1) predugovor se ne vidi u registru cena nepokretnosti i 2) datum koji gleda Poreska za povraćaj PDV-a za kupovinu prvog stana je datum potpisivanja ugovora u oba slučaja, znači pomeren za cca 2 godine u budućnost kad se kupuje stan u izgradnji potpisivanjem predugovora u odnosu na slučaj kad se stan u izgradnji kupuje potpisivanjem ugovora. Ovaj datum je bitan kad se planira proširenje porodice, kupovina još neke nekretnine itd.
Odakle Vam ova informacija? 🤔 Mi smo potpisali ugovor.
 
(Zdravo svima, prvi post :) )

Da li postoji neki render/crtež/skica, kako će se kompleks ovih zgrada (Vrtovi, TopHill, Vidik) saobraćajno povezati sa okolnim ulicama (Kneza Višeslava, Pilota Mihaila Petrovića, Luke Vojvodića??) ?

I da li sve zgrade imaju garaže/parking mesta ili će stanari biti orijentisani na okolne javne parkinge?
 
Evo i ja da potvrdim da smo predugovor potpisali (faza 1) dok ce ugovor ici kada zgrada bude bila na nekih 80% tj. kada zavrse fasadu
 
Ja sam nasao neki regulacioni plan.
Pogledajte prilog 151428
Hvala na slici,
Ovo uključenje na Pilota M.Petrovića ispod pumpe, mi deluje da će izazivati svakodnevni kolaps, pogotovu u intervalima kada se najveći broj vozila kreće kroz raskrsnicu kod McDonald's-a (jutarnji/popodnevni špic) - u kontekstu nepregledne krivine, i brzine kojom vozači iz pravca Rakovice pokušavaju da savladaju uzbrdicu.
Možda bi neki (komotni) kružni tok olakšao situaciju.
 
Није реч о "Вртовима Церака", али је исти инвеститор.
Нема ни годину дана како су зграде из насеља "Плато Бежанија" усељене, а ето једна од рампи за улаз и излаз у гаражу у згради "Рашко" (улаз/излаз из улице Рашка Димитријевића), не ради већ добрих двадесетак дана. Станари се буне, али нема ко да их чује ! Две слике од јуче-14.01.2023.
Надам с еда ће у Вртовима Церака да уграде квалитетнију опрему!
IMG_20230114_144610.jpg
IMG_20230114_133826.jpg



Иначе почело је и застакљивање тераса на згради "Рашко", али је барем урађено са укусом и не шљашти бела боја.
 
Hipotetički, koliko bi koštao stan od 45 kvadrata + 5 kvadrata terasa, a koliko stan od 50 kvadrata bez terase? Pitam pošto je zastakljivanje terasa počelo da izgleda kao neka zaraza (u smislu koliko se masovno radi)?​
 
Није реч о "Вртовима Церака", али је исти инвеститор.
Нема ни годину дана како су зграде из насеља "Плато Бежанија" усељене, а ето једна од рампи за улаз и излаз у гаражу у згради "Рашко" (улаз/излаз из улице Рашка Димитријевића), не ради већ добрих двадесетак дана. Станари се буне, али нема ко да их чује ! Две слике од јуче-14.01.2023.
Надам с еда ће у Вртовима Церака да уграде квалитетнију опрему!
Pogledajte prilog 152468Pogledajte prilog 152469


Иначе почело је и застакљивање тераса на згради "Рашко", али је барем урађено са укусом и не шљашти бела боја.
Kakav investitor, takav izvođač i podizvođači, takav i kvalitet.
Sve gore od goreg.
 
Hipotetički, koliko bi koštao stan od 45 kvadrata + 5 kvadrata terasa, a koliko stan od 50 kvadrata bez terase? Pitam pošto je zastakljivanje terasa počelo da izgleda kao neka zaraza (u smislu koliko se masovno radi)?​
Kosta isto jer je davno proslo vreme kada je cena terase po kvm bila redukovana. E sad, s druge strane stan bez terase je bas nedostatak, a iste se zastakljuju jer generalno zivimo u sve manjim kvadraturama, a prostora nikad dosta. Npr. za porodicu sa dvoje male dece treba 70-80kvm, a kod mene u komsiluku ista zivi u jedva 50kvm.
 
Nije mi jasno kako je stan bez terase nedostatak, kada se stanovi sa terasom masovno pretvaraju u stanove bez terase.

Takođe, ako je cena stana sa terasom i bez terase, iste kvadrature, bez razlike u ceni, zašto se ne pravi više stanova koji bi bili bez terase, odnosno da stanovi budu veći za veličinu te terase?
 
Ja nikada ne bih kupio stan koji je imao originalno terasu, pa je zastaklio i srušio zid između iste i sobe, kako bi proširio zid.
 
Vrh