Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

@relja od citiranog posta pa nadalje imaš o projektu
 
Ali zato budite sigurni da nikad neće biti srušena susedna kafana Central Pub. Zašto? Zato što je ona sastajalište za vladajuću klasu.
 
Која се сад ту па класа састаје? Питам озбиљно, да знам поред кога пролазим.
 
Galens je na društvenim mrežama pokrenuo reklamnu kampanju za novobeogradsku Pupinovu palatu, a aktivirali su i sajt:
montaza2-scaled.jpg


Meni su ova i ona Grujina zgrada što će se graditi na uglu Milutina Milankovića i Omladinskih brigada nekako slične. Pritom ova baš nepotrebno "zavija" još jednom kod Yettelovog data centra (ogromna siva kutija kod rampe za Airport City). Trebalo je da se odmaknu od njega, suludo su blizu.

I na ovoj slici se vidi da u Bloku 65 zaista svako vodi svoju politiku. Kao u Kalušerici, prvi napravi kuće, pa onda provuci put između :mad:
 
Galens je na društvenim mrežama pokrenuo reklamnu kampanju za novobeogradsku Pupinovu palatu, a aktivirali su i sajt:
montaza2-scaled.jpg


Meni su ova i ona Grujina zgrada što će se graditi na uglu Milutina Milankovića i Omladinskih brigada nekako slične. Pritom ova baš nepotrebno "zavija" još jednom kod Yettelovog data centra (ogromna siva kutija kod rampe za Airport City). Trebalo je da se odmaknu od njega, suludo su blizu.

I na ovoj slici se vidi da u Bloku 65 zaista svako vodi svoju politiku. Kao u Kalušerici, prvi napravi kuće, pa onda provuci put između :mad:
S kao sr*nje.
 
Pa ima baš dosta zelenila, mislim na Bežaniji!
A i sportski tereni su postali baš prava retkost u novim naseljima. Jbt pa gde će se parkirati svi ti ljudi?
 
Dolaziće se istom onom ulicom kojom se i sada dolazi iz pravca Omladinskih brigada do Airport city i Rode.
 
Za prilaz bilo kojoj zgradi dovoljan je sokak. I to uvek i jeste sokak, u Bloku 2 kod Fontane npr. profila užeg od 1+1.

Važno je da ulice 1. reda i gradske magistrale nisu sokaci.
 
Pa ne baš, jer ako do kompleksa vodi sokak, a u sokacima su konfliktne situacije i međusobna blokiranja češća nego kod drugih saobraćajnica, onda će pičvajzi nastali u ili oko tog sokaka da se prelivaju i na okolne saobraćajnice. Drugim rečima - zablokiraju se tupsoni negde u sokaku ili na izlazu iz garaže, naređa se kolona sve do okolnih ulica i prelije i na njih. I eto zastoja u ulici pored. Pogotovu što masa ljudi u Beogradu prosto ne ume da vozi, ili bar ne ume da funkcioniše u sinergiji sa drugim ljudima i okruženjem. A i nije retkost da se garaže u Beogradu, kao i njihovi prilazi odnosno ulazi i izlazi projektuju neadekvatno, mimo propisa i preporuka ili bez uzimanja u obzir šire okoline. Al dobro, živi bili pa videli.
 
Zgradi? Ja ovde vidim jedan kompleks zgrada, i pored njega još nekoliko drugih, zasebnih zgrada.
 
Pa da, imamo, zato što su ovde oduvek vladali i upravljali slepci. A i deo ljudi ih pratilo u tom slepilu.

No dobro, pošto nam se očigledno razlikuju perspektive gledanja na ovaj render i plan, neka ostane na ovome - živi bili pa videli. Ne isključujem ja mogućnost da to na kraju dobro funkcioniše. Ali ne isključujem ni da se pretvori u fijasko. Isto važi i za druge komplekse koji niču po gradu (a nisu još skroz izgrađeni), a neki od njih su na krajnje diskutabilnim lokacijama. Videćemo.
 
Što se toga tiče - širina blokovskih saobraćajnica - nema šta da se pretvori u fijasko. Ali ono što treba (mora), to je da se obližnji Tošin bunar i Zemunska prošire sa 2+2 na 3+3. E, tu bi mogao da bude fijasko u najavi.
 
Можда спорни буду тротоари ка Земунској због ранијих склепотина.
 
Mislim da nema problema. Ali moraju da se ukinu parking mesta, da se odvrate ljudi od zaustavljanja uz ivicu (niskom ogradom, kao što je to nekad bilo u Bulevaru Lenjina), tojest, da se taj pravac podigne maksimalno koliko može na nivo gradske magistrale, jer to je produžetak autoputa. Ostaje da se raskrsnica sa HSK/N. Dobrovića deniveliše po projektu, i da se ona sa Gandijevom kvalitetnije reši.
 
Мени делује овај нижи објекат до Земунске да је скроз до коловоза, то беше неки ресторан који неће дирати, па да нема тротоара у том делу.
 
To bi trebalo da je onaj bivši ...barnik. I to je, koliko se sećam, neka bašta tamo uz ulicu. Ne može to da bude prepreka.
 
Vrh