Šta je novo?

ZOO vrt - ' Vrt dobre nade'?

Kakava Ada Huja da se jadne životinje potruju. Loša lokacija između dva mosta, pored ciganmale gde se stalno pale neki otrovi. To što vama lično odgovara jer živite u blizini ili vam se eto sviđa ideja da bi vam kraj bio atraktivniji ne znači da je objektivno lokacija dobra. Čuj da naprave zoo jer deca žive na Karaburmi. Zoo pre svega mora da ima savršene uslove za životinje, da im se obezbedi što prirodnije okruženje a ne da se guše od smrada saobraćaja i rukavca jer je eto nekome blizu.
 
Циган мала да се сели. Мени је та локација даља aли је површински погоднија и саобраћајно добро повезана.
 
Nece se nikad seliti zooloski vrt videcete. Veca je sansa da ga ukinu, a nov nece napraviti. Preveliki je to projekat i previse bi kostao
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Осим ако буде у склопу Експо-националног стадиона.
 
Daj Bože da ga ukinu i pošalju životinje na neko lepše mesto.
 
Животиње из врта углавном нису више способне за живот у природи. Изузетак су само белоглави судови који се размножавају у врту па се њихови младунци воде у кањон Увца да поправе популацију те врсте у природи.
 
Nevezano za to da li su životinje sposobne za život u prirodi ili ne, ovde preovladava mišljenje jednog dela ljudio da je Zoo vrt samo jedno mučilište i da je životinjama u prirodi milion puta bolje, a u realnosti je to daleko od istine (mislim na prirodu).

Drugo, mnogi Zoo vrtovi su se specijalizovali za očuvanje i razmnožavanje retkih (generalno) i / ili ugroženih vrsta na određenom području, pa ih onda puštaju u prirodu.​
 
Naš zoo nije jedan od tih. Napisala sam da ih pošalju na bolje mesto, ne da ih puste da tumaraju nesnađene po prirodi. Postoje uslovniji vrtovi, ne naš raspali zoo koji zapravo za mnoge vrste i jedinke i jeste - mučilište.
 
Треба направити адекватан зоолошки парк. Овај на Калемегдану је време прегазило још 60их, нешто мало је побољшано последњих 30 година, али главни проблем је мањак простора.
 
.... главни проблем је мањак простора....
Jok БГД има 60 кма у пречнику
Главни проблем је мањак памети, предходна, садашња и наредна је отишла и одлази преко границе ....
 
Мислио сам на мањак простора у самом врту на Калемегдану. Град има простора у кругу од 5 км око Калемегдана. Али нажалост истина је да нам одлазе паметни.
 
Зоолошки врт
Ова зграда изгледа као да није у Србији, већ у, рецимо, Енглеској. На жалост, са задње стране не изгледа тако лепо, пузавице су пропале, а фасада није добро одржавана.
У згради је била и канцеларија некадашњег директора Врта, Вука Бојовића, на првом спрату; био сам једном тамо ради договора о телевизијској емисији у којој сам био његов гост.












Врт добро изгледа у пролеће, док је зеленило свеже и бујно, пре летњих врућина и суше.

Било би сјајно да Београд, и Србија, имају више оваквих скулптура - квалитетних и добијених на поклон.





Сјајно! Одуживање на овај начин значајним личностима из разних области је још нешто што ме подсећа на Енглеску.







За мање и слабије покретне животиње, Врт је колико-толико добар. За оне веома покретне и брзе, веома је лош, многе такве су у веома скученим кавезима, без иједне травке. Има изузетака, тамо где има више простора, пећина, водопада дрвећа.





















На овом месту Врт има доста посетилаца, мало где је у самом центру града као овде.
 
Poslednja izmena:
Naš zoo nije jedan od tih. Napisala sam da ih pošalju na bolje mesto, ne da ih puste da tumaraju nesnađene po prirodi. Postoje uslovniji vrtovi, ne naš raspali zoo koji zapravo za mnoge vrste i jedinke i jeste - mučilište.
Bio sam za vikend, tuga. Obican gavran u kavezu cami dok iznad njega lete i grakcu slobodni obicni gavranovi. Vukovi, zivotinje koje predju kilometre, setaju u krug u malom zatvorenom kavezu. Da ne pricam za ostale vrste. Razumem ako se bave zastitom, razmnozavanjem i obnavljanjem ugorzenih vrsta, ali zasto onda i ove koje sam naveo za koje bas i nema razloga da budu u uslovima koji su u beoogradskom vrtu. Moja cerka se doduse odusevila zivotinjama bas kao i ja kada sam bio mali. Ali kad poraste ako se nesto ne promeni ima da se razocara.
 
ZOO vrt
384777680_10232866289504005_6350527202803586786_n.jpg

 
Naš zoo nije jedan od tih. Napisala sam da ih pošalju na bolje mesto, ne da ih puste da tumaraju nesnađene po prirodi. Postoje uslovniji vrtovi, ne naš raspali zoo koji zapravo za mnoge vrste i jedinke i jeste - mučilište.
Kada ste bili poslednji put u Beo zoo vrtu?

Ne vidim po čemu je to naš vrt raspaliji od recimo Budimpeštanskog.

Jeste mali ali je sasvim pristojan.

Ljudi kada govore o vrtu govore o njegovom izgledu pre 20 godina kada su poslednji put i bili tamo...
 
Kada ste bili poslednji put u Beo zoo vrtu?

Ne vidim po čemu je to naš vrt raspaliji od recimo Budimpeštanskog.

Jeste mali ali je sasvim pristojan.

Ljudi kada govore o vrtu govore o njegovom izgledu pre 20 godina kada su poslednji put i bili tamo...
Evo ja sam recimo bio pre jedno mesec dana i sve izgleda normalno. Životinje su čiste, kavezi su ok :)
 
Vranac, bila sam skoro, to što je vama ok da životinja bude u betonskom kavezu od 3m3 je vaše viđenje normale, mislim i dan danas ima ljudi koji kerove drže u dvorištu na lancu i hrane mokrim hlebom, to ne znači da to tako treba i da je svetski ili zdravorazumski standard.
 
Pa nije zdravorazumski ni držati u dvorištu opasne vrste pasa bez lanca, pa se eto i to radi, uprkos tome što su nemali broj puta napadali prolaznike ili ljude iz komšiluka.​
 
Vranac, bila sam skoro, to što je vama ok da životinja bude u betonskom kavezu od 3m3 je vaše viđenje normale, mislim i dan danas ima ljudi koji kerove drže u dvorištu na lancu i hrane mokrim hlebom, to ne znači da to tako treba i da je svetski ili zdravorazumski standard.
a tipa ostali zoo vrtovi sveta imaju teritoriju australije gde drže životinje?
 
Ја се надам да након смрти слонице Твиги неће набављати новог слона пре пресељења на већи простор.
 
Sve velike i opasne zivotinje treba preseliti u vece vrtove ili uspavati.
Na mestu Zoo vrta ostaviti manje i domace zivotinje.
 
Успављивање није баш адекватна мера.
Треба направити још један велики зоо врт за велике животиње, најбоље на Ади Хуји. Београд је довољно велик да има два врта. На Калемегдану свакако да остану мање животиње.
 
Samo mogu da :rolleyes: na kombinaciju ubijanja životinja bez nekog razloga i ekstaze pri pogledu na ljude koji razvlače robu iz kontejnera i prodaju je na ulici praveći nered pritom.
 
Vrh