Šta je novo?

Zlatibor

Златибор ће за 10 година да буде један од највећих градова у Србији.
 
Naši prijatelji pokušali da kupe kuću za život do 3km od centra (zbog škole za decu). Nema ništa dobro ispod 170.000€ a sve se bliži 200k €.

Pogledajte cene na oglasima. I to što je jeftinije u stvarnosti ima nerešna pitanja zemljišta za koja saznate u katastru i nakon što geometar odradi svoj deo posla.

Ko bude imao dobru kuću na dobroj lokaciji za 5-10 godina će moći da dobije četvrt miliona evra bez problema ako ne i više.
 
klasicni vasar....treba bezati sto dalje od centra...
Jel Gondola ponovo normalno radi?znam da nije radila pre neki dan zbog vetra...
 
Нешто мало слика и влогова са те гондоле?
 
Нешто мало слика и влогова са те гондоле?
Pa dokle više da je vlogiraju? Postoji već par godina, nije više tako hit za Youtube kao prvih par meseci.... Sad su hit novi hoteli i njihovi lobby, wellnessi, bazeni...

Ta godnola definitivno najbolji pogodak te vlasti tamo, bilo bi fora da se spoji sa vrhom Karaula... Pa da ide delomično iznad naselja sa iz pravca severa Karaula-Centar-Ribnica-Tornik/Čigota.
 
Златибор

Обудојевица сликана из баште "Колибе код Милунке":



Ево, као пример кретања цена, априлске понуде за куповину апартмана - намештених и потпуно опремљених - у х. "Квин", чија се изградња завршава на око 800 м од центра (в. и две слике у мојој претходној објави); претходна понуда, дата у брошури, била је 2.400 евра по квм, с ПДВом:



































 
Poslednja izmena:
Најсимпатичнији ми онај лабуд са Сашиних слика. Бојим се да је викендица све мање. Поједоше их зградурине.
 
100% avansno Bato! Solarno ... odma lova, apartman dodje za godinu dve....

što kaže neko...bolje uzeti plac 4-5 km od centra napraviti ili kupiti vikendicu i imati mir i uživanje u pravom Zlatiboru...a ne ovaj vašar u centru...to ima i u kaludjerici...sve sa ovom barom od jezera i palačinkarnicom.
 
U celom ovom haosu gore mene interesuje kako je organizovano grejanje svih ovih zgradurina. Ako svaka ima svoju kotlarnicu, i ne postoji centralna kotlarnica (i to na gas, a pretpostavljam da ne postoji, jer za to ipak treba malo urbanističkog planiranja) - pa tamo će uskoro biti smog kao u bilo kom drugom gradu.
 
U danima visokog pritiska smoga ima poprilično, ali najveći broj zgrada greje se na struju. Uglavnom svaki apartman ima svoj automni sistem grejanja
 
U celom ovom haosu gore mene interesuje kako je organizovano grejanje svih ovih zgradurina. Ako svaka ima svoju kotlarnicu, i ne postoji centralna kotlarnica (i to na gas, a pretpostavljam da ne postoji, jer za to ipak treba malo urbanističkog planiranja) - pa tamo će uskoro biti smog kao u bilo kom drugom gradu.

Samo struja Srbina spašava!

Ne mogu da verujem da će neko dati 250.000-300.000€ za stan u tom Queenu, za te pare možeš kupit vikendicu ne dalju od 1.5km od centra i rentati po 100+€ dan.

Baš me zanima koliko će biti cena iznajmljivanja tog apartmana.
 
Златибор

Ево њихове замисли, односно - понуде:


Првобитна понуда (у 2. варијанти) је била по моделу процента 60:40 у корист власника апартмана.
 
Златибор

Ево њихове замисли, односно - понуде:


Првобитна понуда (у 2. варијанти) је била по моделу процента 60:40 у корист власника апартмана.

Fino su to oni složili, da im drugi financiraju hotel, ako platiš 3.000€ kvadrat a dobijaš 14€/mesečmo znači za 17-18god si ga otpatio... A šta sa mogućom štetom + naravno da za par godina sve treba menjati jer svako ko se ozbiljno bavi turizmom kupuje nov nameštaj i tehniku svakih 5-6god.

Nikad ali nikad ne bih kupio stan tamo. 10000x bolja opcija je vikendica, pogotovo što ih je sve manje i što im cene rastu baš zato. Za razliku od apartmana, kojima cene također rastu ali ih je sve više i to nije opravdano. Za par godina će kuće koje sada vrede 150k biti 200-250k jer ih je sve manje, pod uslovom da imaju više od ona nehumana 4 ara placa...

Ta četiri ara su pravila iz 80ih koja sada više ne vrede zbog novonastalog stila gradnje...
 
Неко рече да је на Златибору почела наплата казни за паркирања на зеленим површинама и на местима где то није дозвољено . Ево 2 сликице од викенда . Срамота ! У самом центру,недалеко од цркве. Саобраћајна полиција стоји поред ,не реагује ,Комунална полиција пролази не реагује, докле више???
Z2.jpg
Z1.jpg
 
Неко рече да је на Златибору почела наплата казни за паркирања на зеленим површинама и на местима где то није дозвољено . Ево 2 сликице од викенда . Срамота ! У самом центру,недалеко од цркве. Саобраћајна полиција стоји поред ,не реагује ,Комунална полиција пролази не реагује, докле више???
Pogledajte prilog 136331Pogledajte prilog 136332
Lako je sad kad su kazne smanjene.
A svakako to nije nadležnost saobraćajne
 
А не , све што је у вези управљања возилима и учешћа у саобраћају има везе са саобраћајном полицијом . Е сад друга је ствар што ини неће са тим да имају посла па су тај део посла препустили комуналцима где их има ,али дефинитивно то је њихова обавеза,
Што се тиче Златибора , тврдим да си највећи проблем локалци који паркирају где год стигну , а не верујем да њима пишу комуналци казне . ( Ја сам горе полу-домородац ,али су ми табле БГ па пазим).

НАјављују као од 01.06. да креће са радом систем Око Соколово,па ћемо видети да ли ће то нешто побољшати ( надам се да софтвер неће селективно радити као садашњи манекени у комуналним униформама ) .
 
Неко рече да је на Златибору почела наплата казни за паркирања на зеленим површинама и на местима где то није дозвољено . Ево 2 сликице од викенда . Срамота ! У самом центру,недалеко од цркве. Саобраћајна полиција стоји поред ,не реагује ,Комунална полиција пролази не реагује, докле више???
Pogledajte prilog 136331Pogledajte prilog 136332

Pogledaj tu parcelu u katastru čija je mada katastar nije pouzdan jer su mnoge parcele tamo u Vlasništvu Republike i Opštine a zapravo su pod sudskim sporom i samo se čeka da završi restitucija pa da opet budu privatne.

Po meni obavezno da pooštre kontrolu. S dečijim kolicima ne možemo voziti po trotoaru koliko ima auta koji su najašili te iste trotoare...
 
"На Златибору се од данас почело са применом савременог система за надзор и регулацију саобраћаја „Око соколово“. Овај систем намењен је сузбијању непрописног паркирања и других комуналних прекршаја, а покрива готово све улице на Златибору и главну улицу у насељеном месту Чајетина.
Општина Чајетина се на овај корак одлучила првенствено због несавесних возача који своје аутомобиле непрописно паркирају на тротоарима, пешачким прелазима и зеленим површинама, али и паркинг местима која нису намењена њима – као што је случај са местима за особе са инвалидитетом."

KJP Zlatibor
285132355_832926238096170_3434630853505392245_n.jpg
 
Vrh