Šta je novo?

Zlatibor

Sto se tice Bugarske ekipa sa Zlatibora je trebala, umesto da ide u švicu za know how, da ode do Bugara, Pirin u blizini Banakog ima pirin golf country club i da iskopira celu tu pricu, to je ono sto treba Zlatiboru, takav sistem, hotel 5*, apartmani i jedan deo za prodaju sa golf terenom i pratecim sadrzajima. Idem tamo cesto, vrhunska prica za prihvaljiv novac. Inace, za izgradnju golf terena 18rupa, minimum treba 3 godine od pocetka radova do otvaranja za igru.
 
Ako treba na jbn Borovec da se ugledamo...Borovec. Selendra sa raspad ponudom a la Divcibare i glavnom atrakcijom u vidu nasih pevaljki C razreda. Bukvalno nemas gde da sednes na veceru pismenu.

Jeste zlo, i arhitektura, i gradnja, i beton, i korupcija kod nas, sve tacno. Ali daj druze mani me...Borovec...

Inace sto se hotela tice, ne vidim cemu patnja za poznatim svetskim lancima. Hoteli na Zlatiboru ne da su luksuzni, nego cak i preterani. Tornik je preteran, kic. Ali hiper luksuzan. Ovaj novi u centru je isto hiper luksuzan. Imaju spa centre kakve nemas da vidis u Svajcarskoj ni za 2000 eura za noc.

Zlatiboru treba uredjenje, za sta je voz otisao, plan, koji ne postoji, ukus, koji ga je mimoisao, sadrzaj, koji ne postoji i pre svega, klijentela koja sve ovo navedeno zna da nagradi i kazni prigodno, sto se ne desava, jer su moderni Zlatibor, bas ovakav kakav je, izradili kupci, a ne graditelji.
 
Sto se tice Bugarske ekipa sa Zlatibora je trebala, umesto da ide u švicu za know how, da ode do Bugara, Pirin u blizini Banakog ima pirin golf country club i da iskopira celu tu pricu, to je ono sto treba Zlatiboru, takav sistem, hotel 5*, apartmani i jedan deo za prodaju sa golf terenom i pratecim sadrzajima. Idem tamo cesto, vrhunska prica za prihvaljiv novac. Inace, za izgradnju golf terena 18rupa, minimum treba 3 godine od pocetka radova do otvaranja za igru.
borovec je rupa ali Pirin je nesto drugo

 

Bugari su izgradili ovo 2007 pa da racunamo koliko su ispred pre nego ih popljujemo.
Ma mi samo znamo da pljujemo. Nego hvala na snimku dovoljno je zamisliti ovo preslikano pored ribnickog jezera na kome ce moci i da se okupa uz ostale planirane sadrzaje samo hejter moze da kaze da nece valjati. Pa ja licno bih se preselio da zivim na Zlatiboru tada.
 
Па и неће да ваља ако избетонирају обалу и прогласе је приватним поседом, ако већ нису...
 
Da, takoreći dive nam se. Mislim da je to najviše zbog narodnjaka, klope i sportista.

Ali oni ne źive ovde.
 
Sto se tice Bugarske ekipa sa Zlatibora je trebala, umesto da ide u švicu za know how, da ode do Bugara, Pirin u blizini Banakog ima pirin golf country club i da iskopira celu tu pricu, to je ono sto treba Zlatiboru, takav sistem, hotel 5*, apartmani i jedan deo za prodaju sa golf terenom i pratecim sadrzajima. Idem tamo cesto, vrhunska prica za prihvaljiv novac. Inace, za izgradnju golf terena 18rupa, minimum treba 3 godine od pocetka radova do otvaranja za igru.
Ne vidi se baš najbolje ali pogledaj sliku gde piše "Zlatni grad" https://forum.beobuild.rs/threads/zlatibor.3968/post-1216032 ...biće tu i hotela sa 5* i onih alpskih drvenih luksuznih kuća
Golf tereni u Pirinu su stvarno zadivljujući, kao i ceo pristup, nema šta, ali ubeđen sam da ovi budući zlatiborski oko Ribničkog jezera mogu da se naprave da izgledaju dosta interesantnije, zbog okolnog terena i samog jezera naravno.
Veoma važno je i što će aerodrom za privatne džetove biti na 10-ak minuta od jezera, a komercijalni na oko 30-ak min, što će dodatno privući golfere i sličnu ekipu kojoj to naročito znači zbog drugih poslovnih obaveza (brzina dolaska/odlaska)...Pirin je tu na preko 2h vožnje od aerodroma u Sofiji. Što kaže @Skijas mnogi će zbog toga izabrati Zlatibor za život, plus ako ti i prestonica zemlje bude na 1.5h kolima ili 20-ak minuta avionom. Naravno, trebalo bi to mudro iskoristiti u svakom smislu!

Mislim da smo i obližnji toranj sa slika osmislili u duhu savremene arhitekture koji će u okviru celokupnog razvoja biti upečatljiv i prepoznatljiv znak, što može privući veliki broj posetilaca

Ali zbog svega postojećeg čini se da još ne možemo sagledati budućnost i vrednost koji će ovakav razvojni projekat imati...
 
Ako treba na jbn Borovec da se ugledamo...Borovec. Selendra sa raspad ponudom a la Divcibare i glavnom atrakcijom u vidu nasih pevaljki C razreda. Bukvalno nemas gde da sednes na veceru pismenu.

Jeste zlo, i arhitektura, i gradnja, i beton, i korupcija kod nas, sve tacno. Ali daj druze mani me...Borovec...

Zanimljiv pogled, moj je malo drugačiji, imaš dve planine jedna gde je vrh na skoro 3000m i druga gde je vrh 1500m n.v. Pevaljka C razreda zimi uvek peva na 3m snega na vrhu kod opcije a, a kod opcije b zimi je uglavnom bljuzga kačamak i palenta i to ako bude snega. Ima i gora opcija da ga ne bude skoro uopšte kao prošle zime.

Leti je dosta bolja komparacija naravno da Zlatibor ima mnogo toga da ponudi za hajkere i ljubitelje prirode ali opet je to slabo u odnosu na Borovec ( ili Bansko Šaru Durmitor Prokletije) jednostavno fali 1km n.v.

Naravno nekome je super varijanta odmora gde je akcenat na restoranima, bazenima, spa bla bla bla i pismenim večerama ali to onda ima i na Fruškoj Gori ne mora da se cima do Zlatibora.
 
Zanimljiv pogled, moj je malo drugačiji, imaš dve planine jedna gde je vrh na skoro 3000m i druga gde je vrh 1500m n.v. Pevaljka C razreda zimi uvek peva na 3m snega na vrhu kod opcije a, a kod opcije b zimi je uglavnom bljuzga kačamak i palenta i to ako bude snega. Ima i gora opcija da ga ne bude skoro uopšte kao prošle zime.

Leti je dosta bolja komparacija naravno da Zlatibor ima mnogo toga da ponudi za hajkere i ljubitelje prirode ali opet je to slabo u odnosu na Borovec ( ili Bansko Šaru Durmitor Prokletije) jednostavno fali 1km n.v.

Naravno nekome je super varijanta odmora gde je akcenat na restoranima, bazenima, spa bla bla bla i pismenim večerama ali to onda ima i na Fruškoj Gori ne mora da se cima do Zlatibora.
Mi živimo na brdovitom, a ne planinskom balkanu, i sam narod je navikao na ne preterane visine. Mnogo bi bilo 2km visine za nas, vidiš da i na Kopaonik ne ide svako, nekome i smetaju ti oštriji klimatski uslovi i promene.
Kada bude autoputa do Zlatibora to više neće biti cimanje kao sada već prava simfonija, za 1.5h si gore na :coffee:, pa se ako ustreba možeš i uveče vratiti. Znaš da Čačani posle završetka AP dolaze u Bgd samo na kaficu, možda malo prošetaju i vraćaju se nazad isti dan...prosto im prija. AP će mnogo toga promeniti, čak i oni koji do sada nisu ima da krenu samo da, eto, virnu...što bi rekli.

Gledao sam i predloženu trasu od Kotromana i sve ukupno od Sušice će biti oko 100km, znači ipak oko 45 min + pristup do Jahorine 15 min i ovamo do Sušice oko 7 min.
 
Labude ti nisi merodavan kad su razdaljine i vremena za prelaz istih u pitanju. :)

Trenutno je centar BG - centar Zlatibora skoro 3h. Kad se završi AP, neće moći ispod 2h, ma kako god vozio. Što je svakako sjajno. 2h je sasvim ok. 1.5h je mašta na nivou obdaništa i nikad niko neće moći da dođe iz BGD-a na Zlatibor za 1.5h. Al da ne davim temu nanovo u vezi vremena.
 
Labude ti nisi merodavan kad su razdaljine i vremena za prelaz istih u pitanju. :)

Trenutno je centar BG - centar Zlatibora skoro 3h. Kad se završi AP, neće moći ispod 2h, ma kako god vozio. Što je svakako sjajno. 2h je sasvim ok. 1.5h je mašta na nivou obdaništa i nikad niko neće moći da dođe iz BGD-a na Zlatibor za 1.5h. Al da ne davim temu nanovo u vezi vremena.
200km po 130km/h to mu dodje 1.5h
I to je da se postuje ogranicena brzina
Sad komentarisati ko gde zivi i koliko mu treba da se domogne autoputa malo je besmisleno, sustina je da su ranije trebali sati i sati a spasce na sat i po
 
200km po 130km/h to mu dodje 1.5h
I to je da se postuje ogranicena brzina
Sad komentarisati ko gde zivi i koliko mu treba da se domogne autoputa malo je besmisleno, sustina je da su ranije trebali sati i sati a spasce na sat i po
Sad po ovome ispade @Skomi da ipak ti nisi merodavan 😎
Ali nema veze, ne znam što te to muči, ne znam da li znaš da postoji istraživanje Saobraćajnog fakulteta i nadležnog ministarstva da se podigne maks.brzina na autoputevima na 150km/h...znači ljudi razmišljaju i o tome
 
Untitled.png
 
ne znam da li znaš da postoji istraživanje Saobraćajnog fakulteta i nadležnog ministarstva da se podigne maks.brzina na autoputevima na 150km/h...znači ljudi razmišljaju i o tome
Imas li malo vise informacija o tome? Ovo me bas zanima jer sam isto cuo da se na nivou nekoliko EU zemalja razmatra povecanje na 140 i 150 km/h (Italija, Austrija), dok je u Poljskoj i Bugarskoj 140 km/h vec duze vreme.
 
Ne misli se na trenutno stanje, već pričamo kad bude izgrađeno i završeno, a bre Miško :)
Kad se pusti deonica Požega biće već na oko 2h, a ceo deo do Zlatibora kad bude onda će biti nešto ispod 1.5h

I nego šta ćeš nego ćeš da častiš, ja vozim za 1.5h a ti plaćaš ručak sve redom 🍻🍲🌶️🍨🍰
 
Imas li malo vise informacija o tome? Ovo me bas zanima jer sam isto cuo da se na nivou nekoliko EU zemalja razmatra povecanje na 140 i 150 km/h (Italija, Austrija), dok je u Poljskoj i Bugarskoj 140 km/h vec duze vreme.
Na žalost nemam osim da i naši proučavaju i sagledavaju tu mogućnost...onda stižemo za 1h15min i Skomi-ja ima da izujemo za ručak ;)
 
Ako ima onih kojima nije jasno zbog cega je skocio broj turista na Zlatiboru, evo odgovora.

Prijavljivanje za vaučere počelo je danas na šalterima Pošte Srbije, iznosi na njima su 10.000 dinara. Za vaučere se prijavilo više od 4.000 ugostitelja.

Prva ovogodišnja kvota od 100.000 vaučera za subvencionisani odmor podeljena je za samo 2 sata.

Udruženje "Moja Srbija" uputilo je poziv Vladi Republike Srbije da već u narednim danima pusti u opticaj dodatnih 150.000 vaučera, čime bi se u velikoj meri zadovoljile potrebe zainteresovanih građana.
 
Imas li malo vise informacija o tome? Ovo me bas zanima jer sam isto cuo da se na nivou nekoliko EU zemalja razmatra povecanje na 140 i 150 km/h (Italija, Austrija), dok je u Poljskoj i Bugarskoj 140 km/h vec duze vreme.
Неће се повећавати нигде. Смањиће сви кад-тад због загађења. Холандија је већ смањила, они имају дневно и ноћно ограничење брзине, а у Немачкој је борба већ пар година да се ограничење уведе. Све то због наводног смањења загађења...
 
Sjajne vesti, RZS je objavio najnovije zvanične podatke da je broj stranih turista u prvih 5 meseci ove godine skočio za velikih 50% u odnosu na isti period prošle godine. Za celu prošlu 2023 u odnosu na 2022 ovaj skok dolazaka stranih turista je iznosio 77%. Veliki skok broja stranih gostiju je počeo da zadivljuje, može se samo zamisliti šta će biti kada krenu dodatni letovi iz Kine, a naročito kad Razvojni projekat dostigne svoj vrhunac, posle koga se očekuje da broj noćenja poraste 4-5 puta u odnosu na danas...!

Iznova i iznova padaju svi pijačarski plaćeni tekstovi gde se pljuje i laže o Zlatiboru kako propada, ili samo što nije
 
Vrh