Šta je novo?

Zlatibor

Dakle evropski bogataši će da upale svoj privatni avion, da dođu na Zlatibor u Srbiju da bi šetali, džogirali, vozili bicikl i išli na komplet lepinje.

- Where can we get clean, iodine enriched air this weekend honey?
- Say no more dear. We are heading to SERBIA!
- Perfect!!!
-----------------------------------------------------------------------------------
Ovo je primer nepoštovanja sopstvene države i naroda (naravno ako je uopšte reč o srbinu!) i spada u domen najjeftinijeg samopljuvanja! Naravno da na Zlatibor već dolaze stranci i da su oduševljeni kako smeštajem tako i hranom i srdačnošću naših domaćina i uopšte naroda, tako da ovakvi neinteligentni pamfleti spadaju u domen autošovinizma...a inače taj član je već iskazivao stavove pune mržnje prema svemu što je srpsko!
Da je bilo volje moglo se napisati nešto tipa:

- Honey we have a new destination where we can land our plane, do you want to jump this weekend...
- Of course dear, but are you sure it's safe there?
- Yes dear, our business partners just came from the Expo and suggest Serbia and especially Zlatibor, where they had a conference, as an undiscovered gem of Europe!
.....(after a few days on Zlatibor)
- Dear you should have taken me earlier, not that it pleased all my glands, but I feel rejuvenated and more beautiful after this fairytale mountain...and it is especially interesting that we saw almost all the sports teams in preparation and could watch a live golf competition...we have to tell all our acquaintances about this in detail!
And next year bring me here first and then we'll go to St.Moritz
:cool:
Znači, kada se budu sagradili sadržaji a pre svega Sportski tereni za pripreme, Golf tereni i aerodrom za privatne džetove sigurno je da će pohrliti svetski džet set na novu destinaciju jer oni lete svugde gde mogu blizu da slete, a na nama je posle kako ćemo se pokazati kao domaćini i zadržati dugoročno i takve goste
 
Dakle evropski bogataši će da upale svoj privatni avion, da dođu na Zlatibor u Srbiju da bi šetali, džogirali, vozili bicikl i išli na komplet lepinje.

- Where can we get clean, iodine enriched air this weekend honey?
- Say no more dear. We are heading to SERBIA!
- Perfect!!!
-----------------------------------------------------------------------------------
Ovo je primer nepoštovanja sopstvene države i naroda (naravno ako je uopšte reč o srbinu!) i spada u domen najjeftinijeg samopljuvanja! Naravno da na Zlatibor već dolaze stranci i da su oduševljeni kako smeštajem tako i hranom i srdačnošću naših domaćina i uopšte naroda, tako da ovakvi neinteligentni pamfleti spadaju u domen autošovinizma...a inače taj član je već iskazivao stavove pune mržnje prema svemu što je srpsko!
Da je bilo volje moglo se napisati nešto tipa:

- Honey we have a new destination where we can land our plane, do you want to jump this weekend...
- Of course dear, but are you sure it's safe there?
- Yes dear, our business partners just came from the Expo and suggest Serbia and especially Zlatibor, where they had a conference, as an undiscovered gem of Europe!
.....(after a few days on Zlatibor)
- Dear you should have taken me earlier, not that it pleased all my glands, but I feel rejuvenated and more beautiful after this fairytale mountain...and it is especially interesting that we saw almost all the sports teams in preparation and could watch a live golf competition...we have to tell all our acquaintances about this in detail!
And next year bring me here first and then we'll go to St.Moritz
:cool:
Znači, kada se budu sagradili sadržaji a pre svega Sportski tereni za pripreme, Golf tereni i aerodrom za privatne džetove sigurno je da će pohrliti svetski džet set na novu destinaciju jer oni lete svugde gde mogu blizu da slete, a na nama je posle kako ćemo se pokazati kao domaćini i zadržati dugoročno i takve goste
Labude. Nemoj stati sa pisanjem na ovoj temi. Molim te. 😂😂😂
 
Sad bi još da se izigravaju sa svima nama a ovamo perfidno omalovažavaju sve srpsko...već dokazano! Kad bi barem imali nešto pametno i duhovito da nam kažu...a ovako dosadno, šuplje i tupavo omalovažavanje da prosto preliva!
Sve srpsko im ne valja a sve sa zapada je divno i bajno...haha, ma kako da ne :ROFLMAO:
 
Sad bi još da se izigravaju sa svima nama a ovamo perfidno omalovažavaju sve srpsko...već dokazano! Kad bi barem imali nešto pametno i duhovito da nam kažu...a ovako dosadno, šuplje i tupavo omalovažavanje da prosto preliva!
Sve srpsko im ne valja a sve sa zapada je divno i bajno...haha, ma kako da ne :ROFLMAO:
Odlično ti je ovo.

Dakle, imamo uništavanje resursa i lažni patriotizam koji je jedino služio za pljačku i otimanje.

Na moj validan predlog kako unaprediti elitni turizam imamo omalovažavanje drugog mišljenja i proglašavanje jednog jedinog mišljenja za ispravno. Severna Koreja mod.

Nemoj stati moj Labude. 😂😂😂 Dobro je ovo, baš dobro.

Uzgred, prodaješ golf sirotinji kao ne znam šta. U bg imamo teren. U hrvatskoj gomilu. Po evropskim metropolama desetine terena. U nekim zemljama stotine. Sport ko sport.

Niko se neće oduševiti kad čuje da there's a golf course in SERBIA! 😂😂😂 Daj smisli drugu foru.
 
Ja ne znam sto se cudite i Labudu i Dejanu kada pisu lepo o buducnosti Zlatibora? Pa i sada raste konstantno broj gostiju a jos nema nista od novih sadrzaja. Kada bude jednog dana izgradjeno sve sto je u planu pa to ce stvarno da bude jedna od atraktivnijih svetskih lokacija.
Zamislite samo grad na onoj nadmorskoj visini sa jos nekoliko gondola sa dva aerodroma, sa autoputevima do cg i bg, sa golf terenima, sa fudbalskim terenima, tornjem na vrhu tornika, zlatnim gradom i ribnickim jezerom za kupanje, jednog dana i sa aqwa parkom, trznim centrom, zatvorenim stadionom, automotodromom,…zemljistem poklonjenom hilandaru privedenom nameni…
Pa realno to ce biti mesto atraktivnije od st moritza, samo je pitanje koliko ce vremena trebati da se obezbede sredstva za sve planirane projekte. Neko je napisao i mislim da je u pravu da ce ovi nasi da obezvrede nekretnine na zlatiboru jer kasne sa projektima i sadrzajima, ali sta je tu je, ja samo kazem kada sve to bude to ce biti deseta dimenzija.
A ovi sto komentarisu kako su objekti blizu jedan drugog, ljudi shvatite da je po planu da nastane grad, a ungradu je takav urbanizam, pogledajte samo ovaj hotel Bor karizma sa jedne strane ima plato sa druge ima objekat na 5 metara pa je najskuplji hotel na Zlatiboru. Pa valjda menadzment takvog lanca hotela bolje zna sta je potrebno turisti nego pojedini komentatori ovde.
 
Botovski predlog za elitni turizam u srbiji su bili kurvanje i kockanje hahaha, a u njihovoj lijepoj hrvatskoj navode da ima gomila golf terena :ROFLMAO:
 
Ja ne znam sto se cudite i Labudu i Dejanu kada pisu lepo o buducnosti Zlatibora? Pa i sada raste konstantno broj gostiju a jos nema nista od novih sadrzaja. Kada bude jednog dana izgradjeno sve sto je u planu pa to ce stvarno da bude jedna od atraktivnijih svetskih lokacija.
Zamislite samo grad na onoj nadmorskoj visini sa jos nekoliko gondola sa dva aerodroma, sa autoputevima do cg i bg, sa golf terenima, sa fudbalskim terenima, tornjem na vrhu tornika, zlatnim gradom i ribnickim jezerom za kupanje, jednog dana i sa aqwa parkom, trznim centrom, zatvorenim stadionom, automotodromom,…zemljistem poklonjenom hilandaru privedenom nameni…
Pa realno to ce biti mesto atraktivnije od st moritza, samo je pitanje koliko ce vremena trebati da se obezbede sredstva za sve planirane projekte. Neko je napisao i mislim da je u pravu da ce ovi nasi da obezvrede nekretnine na zlatiboru jer kasne sa projektima i sadrzajima, ali sta je tu je, ja samo kazem kada sve to bude to ce biti deseta dimenzija.
A ovi sto komentarisu kako su objekti blizu jedan drugog, ljudi shvatite da je po planu da nastane grad, a ungradu je takav urbanizam, pogledajte samo ovaj hotel Bor karizma sa jedne strane ima plato sa druge ima objekat na 5 metara pa je najskuplji hotel na Zlatiboru. Pa valjda menadzment takvog lanca hotela bolje zna sta je potrebno turisti nego pojedini komentatori ovde.
To što pišeš je masovni turizam i sad kako je tako je. Ali nije elitni turizam za bogatu klijentelu.

Ja sam predložio sadržaje za ekstra bogatu klijentelu ovaj me optuži da sam izdajnik. Jbt.

Dakle tax free kocka i legalizacija prostitucije će privući tu klijentelu. Morate znati ko vam je konkurencija. Dakle imate high profile sex turizam na jahtama po Sredozemlju. Moramo odvući te turiste.

Ili ne moramo i idemo samo na masovni turizam. Ali meni je to veća šteta. Uništićemo prirodni resurs Zlatibora. Već rekoh to je gotova priča.


Ne možeš u isto vreme i stisnuti i pr*nuti. Razvijati masovni turizam i računati na ekstra bogatu klijentelu. Kao prvo čim imaš novac mrziš gužvu. I na šetalištu i u saobraćaju.
 
To što pišeš je masovni turizam i sad kako je tako je. Ali nije elitni turizam za bogatu klijentelu.

Ja sam predložio sadržaje za ekstra bogatu klijentelu ovaj me optuži da sam izdajnik. Jbt.

Dakle tax free kocka i legalizacija prostitucije će privući tu klijentelu. Morate znati ko vam je konkurencija. Dakle imate high profile sex turizam na jahtama po Sredozemlju. Moramo odvući te turiste.

Ili ne moramo i idemo samo na masovni turizam. Ali meni je to veća šteta. Uništićemo prirodni resurs Zlatibora. Već rekoh to je gotova priča.


Ne možeš u isto vreme i stisnuti i pr*nuti. Razvijati masovni turizam i računati na ekstra bogatu klijentelu. Kao prvo čim imaš novac mrziš gužvu. I na šetalištu i u saobraćaju.
Tu si u pravu. Sad dal je tu potrebna bilo kakva promena zakona mislim da nije, potrebno je da se izgrade svi planirani sadrzaji pa ce ta bogata klijentela naci vec nacin da se odvoji od obicnog sveta. Mogu da odsedaju po hotelima sa 5 zvezdica dok ce narod iznajmljivati apartmane za 30evra. Sustina je da se sve izgradi dolazice vise evropskih klubova na pripreme za njima ce ove nase devojke koje jure fudbalere za njima ovi koji jure takve devojke itd…
 
goran predlaze legalizaciju postojeceg stanja, a Labud isto to samo na visem nivou (skuplje)
ne znam da li je cuo neko za neki dobar golf teren u Ukrajni (pre rata), Litvaniji, Poljskoj, Rumununiji (a ino percepcija srbije je moooogo gora), s druge strane istocnoevropske "lepotice".....
 
goran predlaze legalizaciju postojeceg stanja, a Labud isto to samo na visem nivou (skuplje)
ne znam da li je cuo neko za neki dobar golf teren u Ukrajni (pre rata), Litvaniji, Poljskoj, Rumununiji (a ino percepcija srbije je moooogo gora), s druge strane istocnoevropske "lepotice".....
Ja ukazujem na nelogičnost. Razvija se masovni turizam besomučno. Uništavaju se resursi. A ovamo se prodaje priča o evropskim bogatašima. Pa nemojte bre to tako.

Ok sve. Gura se masovnost, dosta je već uništeno. Mogu i hoteli sa 5* da prođu, al nemojte te nebuloze valjati.

Da imaju naloge pod imenom i prezimenom ne bismo to čitali. 100%.
 
Ja ne znam sto se cudite i Labudu i Dejanu kada pisu lepo o buducnosti Zlatibora? Pa i sada raste konstantno broj gostiju a jos nema nista od novih sadrzaja. Kada bude jednog dana izgradjeno sve sto je u planu pa to ce stvarno da bude jedna od atraktivnijih svetskih lokacija.
Zamislite samo grad na onoj nadmorskoj visini sa jos nekoliko gondola sa dva aerodroma, sa autoputevima do cg i bg, sa golf terenima, sa fudbalskim terenima, tornjem na vrhu tornika, zlatnim gradom i ribnickim jezerom za kupanje, jednog dana i sa aqwa parkom, trznim centrom, zatvorenim stadionom, automotodromom,…zemljistem poklonjenom hilandaru privedenom nameni…
Pa realno to ce biti mesto atraktivnije od st moritza, samo je pitanje koliko ce vremena trebati da se obezbede sredstva za sve planirane projekte. Neko je napisao i mislim da je u pravu da ce ovi nasi da obezvrede nekretnine na zlatiboru jer kasne sa projektima i sadrzajima, ali sta je tu je, ja samo kazem kada sve to bude to ce biti deseta dimenzija.
A ovi sto komentarisu kako su objekti blizu jedan drugog, ljudi shvatite da je po planu da nastane grad, a ungradu je takav urbanizam, pogledajte samo ovaj hotel Bor karizma sa jedne strane ima plato sa druge ima objekat na 5 metara pa je najskuplji hotel na Zlatiboru. Pa valjda menadzment takvog lanca hotela bolje zna sta je potrebno turisti nego pojedini komentatori ovde.
Moram da odgovorim, ipak se preteruje ovde.

St. Moritz sam po sebi nije nesto atraktivan, arhitektura moderno-sterilna izvan starog grada. Ljudi idu u St.Moritz/Celerinu radi skijanja zimi, a ceo taj potez Engadina-St. Moritz-Celerina ima nekoliko predivnih jezera (veca i lepsa od Ribnickog) i pesacke staze koje su atraktivne za letnji turizam. Drugo, u St.Moritzu dominiraju cetvorospratnice, ima ponegde 6-8 sratova ali su to hoteli sa 5 zvezdica a ne aparthoteli a-la Zlatibor. St. Moritz/Celerina je olimpijski centar, Zlatibor nije i nikad nece biti.

Drugo, ceo taj potez Engadina-St. Moritz je okruzen planinama koje dostizu 3500 pa i do 4000 m visine ka Italiji, klimatski uslovi za odrzavanje kvalitetnog snega su neuporedisvi sa Zlatiborom. Ni Kopaonik ni Stara planina nemaju dovoljnu visinu za danasnje uslove (jedino Brezovica), centri kao Zlatibor nece ni imati snega za 20 godina. Ako se dobro secam vrh Tornika je ispod 1500m.

Mozda najvaznije, ono sto izdvaja Svajcarske alpe je sto u dosta ski centara stizes direktno vozom, ukljucujuci St. Moritz. I to je poseban dozivljaj, vozovi sto idu preko planina tipa trenino Bernina i sl. po meni su daleko zanimljiviji od Zlatiborske gondole koja je na kraju samo gondola kojih ima bezbroj. Zamisli da postoji brza pruga direktno do Zlatibora, e to bi bilo nesto.

Sa druge strane, naravno da broj turista raste, Srbija je neuporedivo razvijenija nego sto je bila, da nije bilo rata bili bismo verovatno u 5 najbogatijih zemalja u Evropi. Ogromna prednost Zlatibora je sto je blizu Beograda i sto auto-put ka Mackatu polako ali sigurno napreduje. Nekada je odlazak iz BG ili NS do Zlatibora bio celodnevna zabava, danas je to neuporedivo brze a tek ce da bude. Takodje, cene smestaja/ishrane na Zlatiboru su niske cak i za Srpske uslove, tako da je i to jedan od razloga - vikend break na Zlatiboru je daleko lakse priustiti nego ranije.
Dakle nemam nista protiv razvijanja Zlatibora kao velikog turistickog centra, ali ne za klasicni zimski turizam iz cisto geografskih razloga. I ne, nece biti atraktivniji od olipijskog centra St. Moritz/Celerina. Verovatno ce imati veci kapacitet lezajeva, to da.
 
Moram da odgovorim, ipak se preteruje ovde.

St. Moritz sam po sebi nije nesto atraktivan, arhitektura moderno-sterilna izvan starog grada. Ljudi idu u St.Moritz/Celerinu radi skijanja zimi, a ceo taj potez Engadina-St. Moritz-Celerina ima nekoliko predivnih jezera (veca i lepsa od Ribnickog) i pesacke staze koje su atraktivne za letnji turizam. Drugo, u St.Moritzu dominiraju cetvorospratnice, ima ponegde 6-8 sratova ali su to hoteli sa 5 zvezdica a ne aparthoteli a-la Zlatibor. St. Moritz/Celerina je olimpijski centar, Zlatibor nije i nikad nece biti.

Drugo, ceo taj potez Engadina-St. Moritz je okruzen planinama koje dostizu 3500 pa i do 4000 m visine ka Italiji, klimatski uslovi za odrzavanje kvalitetnog snega su neuporedisvi sa Zlatiborom. Ni Kopaonik ni Stara planina nemaju dovoljnu visinu za danasnje uslove (jedino Brezovica), centri kao Zlatibor nece ni imati snega za 20 godina. Ako se dobro secam vrh Tornika je ispod 1500m.

Mozda najvaznije, ono sto izdvaja Svajcarske alpe je sto u dosta ski centara stizes direktno vozom, ukljucujuci St. Moritz. I to je poseban dozivljaj, vozovi sto idu preko planina tipa trenino Bernina i sl. po meni su daleko zanimljiviji od Zlatiborske gondole koja je na kraju samo gondola kojih ima bezbroj. Zamisli da postoji brza pruga direktno do Zlatibora, e to bi bilo nesto.

Sa druge strane, naravno da broj turista raste, Srbija je neuporedivo razvijenija nego sto je bila, da nije bilo rata bili bismo verovatno u 5 najbogatijih zemalja u Evropi. Ogromna prednost Zlatibora je sto je blizu Beograda i sto auto-put ka Mackatu polako ali sigurno napreduje. Nekada je odlazak iz BG ili NS do Zlatibora bio celodnevna zabava, danas je to neuporedivo brze a tek ce da bude. Takodje, cene smestaja/ishrane na Zlatiboru su niske cak i za Srpske uslove, tako da je i to jedan od razloga - vikend break na Zlatiboru je daleko lakse priustiti nego ranije.
Dakle nemam nista protiv razvijanja Zlatibora kao velikog turistickog centra, ali ne za klasicni zimski turizam iz cisto geografskih razloga. I ne, nece biti atraktivniji od olipijskog centra St. Moritz/Celerina. Verovatno ce imati veci kapacitet lezajeva, to da.
Sad kad citam odgovor da priznam odmah moja greska uzeo sam to mesto za primer a da nikad nisam ni bio tamo, u sustini sam samo hteo da kazem da uz sve sto se planira da se izgradi moze zlatibor da bide jako attaktivan za turiste. Pa ipak su im neki stranci radili taj plan razvoja koji nije nerealan malo vise turista i da ostanu svi malo duze i eto ti tih 10 miliona nocenja.
 
Moram da odgovorim, ipak se preteruje ovde.

St. Moritz sam po sebi nije nesto atraktivan, arhitektura moderno-sterilna izvan starog grada. Ljudi idu u St.Moritz/Celerinu radi skijanja zimi, a ceo taj potez Engadina-St. Moritz-Celerina ima nekoliko predivnih jezera (veca i lepsa od Ribnickog) i pesacke staze koje su atraktivne za letnji turizam. Drugo, u St.Moritzu dominiraju cetvorospratnice, ima ponegde 6-8 sratova ali su to hoteli sa 5 zvezdica a ne aparthoteli a-la Zlatibor. St. Moritz/Celerina je olimpijski centar, Zlatibor nije i nikad nece biti.

Drugo, ceo taj potez Engadina-St. Moritz je okruzen planinama koje dostizu 3500 pa i do 4000 m visine ka Italiji, klimatski uslovi za odrzavanje kvalitetnog snega su neuporedisvi sa Zlatiborom. Ni Kopaonik ni Stara planina nemaju dovoljnu visinu za danasnje uslove (jedino Brezovica), centri kao Zlatibor nece ni imati snega za 20 godina. Ako se dobro secam vrh Tornika je ispod 1500m.

Mozda najvaznije, ono sto izdvaja Svajcarske alpe je sto u dosta ski centara stizes direktno vozom, ukljucujuci St. Moritz. I to je poseban dozivljaj, vozovi sto idu preko planina tipa trenino Bernina i sl. po meni su daleko zanimljiviji od Zlatiborske gondole koja je na kraju samo gondola kojih ima bezbroj. Zamisli da postoji brza pruga direktno do Zlatibora, e to bi bilo nesto.

Sa druge strane, naravno da broj turista raste, Srbija je neuporedivo razvijenija nego sto je bila, da nije bilo rata bili bismo verovatno u 5 najbogatijih zemalja u Evropi. Ogromna prednost Zlatibora je sto je blizu Beograda i sto auto-put ka Mackatu polako ali sigurno napreduje. Nekada je odlazak iz BG ili NS do Zlatibora bio celodnevna zabava, danas je to neuporedivo brze a tek ce da bude. Takodje, cene smestaja/ishrane na Zlatiboru su niske cak i za Srpske uslove, tako da je i to jedan od razloga - vikend break na Zlatiboru je daleko lakse priustiti nego ranije.
Dakle nemam nista protiv razvijanja Zlatibora kao velikog turistickog centra, ali ne za klasicni zimski turizam iz cisto geografskih razloga. I ne, nece biti atraktivniji od olipijskog centra St. Moritz/Celerina. Verovatno ce imati veci kapacitet lezajeva, to da.
Bio sam u St.Moritzu nista posebno,zlatibor 10 puta ljepsi i vise sadrzaja.
 
Ma najgore što ovaj jedan član lupeta i piskara ovde svašta, a niti je pogledao niti je upućen u projekat Novi Zlatibor koji se bazira isključivo na vrhunskim sadržajima koji uglavnom prate elitni turizam, i da je to novo brendiranje cele planine upravo u tom duhu. Na početku razvoja su Norvežani izradili rešenje za masovni turizam, a sada su opštinski organi rešili da pređu na sadržaje i brendiranje i to je to.
Ali slažem se, ima debila koji vise na raznim pink kanalima pa kad čuju reč "elita" odmah balave i priviđa im se elitna prostitucija, jahte i kockarnice...samo ne dozvolite da vam se ikad podsmevaju i generalizuju čitav naš narod sa dekadentnim delom evrope, hrvatske itd i hvataju vas na niske strasti, zbog nekolicine domaćih izroda koji su se priklonili takvim zapadnim devijantnim vrednostima
Mi normalni ljudi kad čujemo za elitne hotele odmah pomislimo na hotelske lance tipa Swisotel, Four Seasons, Hilton i dr. koji nude posebne momente (usluga, ambijent, spa, wellness, hrana, pogled...) i prave doživljaje okoline (planine) u kojoj posluju

Predsednik Stamatović je lepo rekao da je osnova razvoja sportski i medicinski turizam sa novim sadržajima koji će privući i jaču elitnu klijentelu

Već postoji 3 ili 4 hotela sa 5 zvezdica a posle izgradnje svih planiranih sadržaja biće mesta za dodatnih minimum 20-30 hotela sa 4 i 5*
 
Nažalost Zlatibor je gotova priča, imaće on svoje goste nije da neće ali biće samo fensi kasaba na brdu.
Ako Evropa nešto ima to su planine, velike planine sa sadržajem tokom cele godine. Manje više sve zemlje osim Holandije, Danske, Mađarske...
Ko hoće avanturu ide u Bosnu, CG, Albaniju, Rumuniju...
Ovo ostaje domaćoj kvazi eliti i nešto turista u tranzitu.
Ali neka rokaju tu do kraja slobodno, samo nek ostave na miru Taru, Staru, Goliju...
 
Zlatibor ce biti, pre svega, atraktivan za domace turiste (tj Beograd i NS) jer pruza sasvim dovoljno za vikend turizam.
Steta je sto je 'masovni' turizam kod nas == stvaranje grada u prirodi. Moglo je i moralo sve da bude bolje i lepse, ali sta je tu je (jednostavno soliterima koji su slepljeni jedan uz drugi nije mesto na ovakom mestu). Zlatibor, tj okolina, nudi itekako mnogo - ali da li ce stranci dolaziti u 'masovnom' broju je veliko pitanje. Pre svega jer moramo znati da i ostali iz regiona ne stoje u mestu
Eto recimo Bugarska je u zadnjih 20ak godina razvila 3 (tri) zimska centra: Bansko, Borovec i Pamporovo koji su u inostranstvu dosta bolje promovisani. Trebamo dosta uloziti u promociju u inostranstvu i pre svega moramo targetirati ona trzista koji su realna, jer ni ostali ne sede skrstenih ruku.
Ja licno mislim da se trebamo fokusirati na Kinu, jer dobar deo njih zeli samo da vidi Evropu i zbog direktnih letova sada im mozemo biti pocetna i krajnja stanica na Euro tripu :)
 
Zlatibor ce biti, pre svega, atraktivan za domace turiste (tj Beograd i NS) jer pruza sasvim dovoljno za vikend turizam.
Steta je sto je 'masovni' turizam kod nas == stvaranje grada u prirodi. Moglo je i moralo sve da bude bolje i lepse, ali sta je tu je (jednostavno soliterima koji su slepljeni jedan uz drugi nije mesto na ovakom mestu). Zlatibor, tj okolina, nudi itekako mnogo - ali da li ce stranci dolaziti u 'masovnom' broju je veliko pitanje. Pre svega jer moramo znati da i ostali iz regiona ne stoje u mestu
Eto recimo Bugarska je u zadnjih 20ak godina razvila 3 (tri) zimska centra: Bansko, Borovec i Pamporovo koji su u inostranstvu dosta bolje promovisani. Trebamo dosta uloziti u promociju u inostranstvu i pre svega moramo targetirati ona trzista koji su realna, jer ni ostali ne sede skrstenih ruku.
Ja licno mislim da se trebamo fokusirati na Kinu, jer dobar deo njih zeli samo da vidi Evropu i zbog direktnih letova sada im mozemo biti pocetna i krajnja stanica na Euro tripu :)
Ne bih se skroz složio, viđeni su i bugarski turisti na Zlatiboru, za crnogorce, bosance i makedonce da ne pričam, neki put mi se čini da su većina. Slažem se da su većina verovatno naši srbi, ali definitivno će autoput sa aerodromom promeniti sadašnje stanje, i to drastično. Iz Beograda 1,5h, NS i Niš za 2h, do crnogorske obale kada se završi i taj krak autoputa biće manje od 2,5h, Jahorina na 45min-1h...ili avionom iz Frankfurta, Pariza, Londona za 1,5-2h!
Ali se definitivno slažem da se ne sme sedeti skrštenih ruku, i stalno poboljšavati i usluge i smeštaj, kao i same sadržaje. Naravno i kinezi, koji su do korone bili većina među strancima su već počeli da dolaze
 
Ne bih se skroz složio, viđeni su i bugarski turisti na Zlatiboru, za crnogorce, bosance i makedonce da ne pričam, neki put mi se čini da su većina.
Mislim da nisi razumeo bas najbolje moj post koji si citirao - Bugarska je bio primer zemlje u okruzenju koja nece sedeti skrstenih ruku i koja se promovise na medjunarodnim (pre svega Evropskim) trzistima. To sto imas Bugara na Zlatiboru je itekako prirodno zbog blizine (geografske), zbog kulture i jednostavno im je lako da organizuju taj izlet, kada zele da vide nesto malo drugacije van njihove zemlje.

Sta reci onda za Srbe koji itekako cine dobar deo turista u Bugarskoj, zimi na skijalistima, leti na Crnom moru, takodje Rila nacionalni park je pun ekskurzija iz Srbije (mi smo pre korone pravili jedan team building tamo)?

Opet, Bugarska je samo navedena nehotice kao primer da moramo shvatiti da nismo sami i da imamo itekako veliku konkurenciju - jer su i ostale zemlje u okruzenju itekako obdarene prirodnim lepotama.
ili avionom iz Frankfurta, Pariza, Londona za 1,5-2h!
e to je pitanje svih pitanja - Kako 'namamiti' nekog iz Pariza, Londona ili Frankfurta da dodje do Zlatibora i zasto? To je nesto cime TO Zlatibor i pre svega TO Srbije trebaju da se bave

Zlatibor itekako ima sto sta da ponudi, ali to mora da se prezentuje. Ali trenutni centar Zlatibora nije to. Najvece prednosti Zlatibora su prelepa okolina i sto se u blizini nalaze i Zlatar i Tara, sto "ruza vetrova" ima pozitivno dejstvo na zdravlje i ima stvarno potencijala i dosta da ponudi u okoini. Najveca mana Zlatibora je sam centar mesta, koje je postalo grad sa onim soliterima (kojima stvarno tu nije mesto) i sto je postao jos jedan simbol tako sirokopopularnog "snobizma" medju srbljem
Nedostaju nam neki sadrzaji poput ozbiljnog SPA centra u prirodi, promovisanju aktivnosti na otvorenom (ozbiljnom uredjenju pesackih/trim staza, biciklistickih staza). Nisam nikakav ekspert u turizmu niti imam nekih dodirnih tacaka sa istim, ali eto ja bih licno pogledao koji su potencijali za dovlacenje sportskih ekipa iz ino na pripreme i ponovo pokusao bih da izvucem maksimum iz najavljenih (i postojecih) direktnih letova za Kinu
 
Ja ne znam sto se cudite i Labudu i Dejanu kada pisu lepo o buducnosti Zlatibora? Pa i sada raste konstantno broj gostiju a jos nema nista od novih sadrzaja. Kada bude jednog dana izgradjeno sve sto je u planu pa to ce stvarno da bude jedna od atraktivnijih svetskih lokacija.
Zamislite samo grad na onoj nadmorskoj visini sa jos nekoliko gondola sa dva aerodroma, sa autoputevima do cg i bg, sa golf terenima, sa fudbalskim terenima, tornjem na vrhu tornika, zlatnim gradom i ribnickim jezerom za kupanje, jednog dana i sa aqwa parkom, trznim centrom, zatvorenim stadionom, automotodromom,…zemljistem poklonjenom hilandaru privedenom nameni…
Pa realno to ce biti mesto atraktivnije od st moritza, samo je pitanje koliko ce vremena trebati da se obezbede sredstva za sve planirane projekte. Neko je napisao i mislim da je u pravu da ce ovi nasi da obezvrede nekretnine na zlatiboru jer kasne sa projektima i sadrzajima, ali sta je tu je, ja samo kazem kada sve to bude to ce biti deseta dimenzija.
A ovi sto komentarisu kako su objekti blizu jedan drugog, ljudi shvatite da je po planu da nastane grad, a ungradu je takav urbanizam, pogledajte samo ovaj hotel Bor karizma sa jedne strane ima plato sa druge ima objekat na 5 metara pa je najskuplji hotel na Zlatiboru. Pa valjda menadzment takvog lanca hotela bolje zna sta je potrebno turisti nego pojedini komentatori ovde.
Менаџмент неког ланца зна шта је боље за ланац не за туристу.
 
Менаџмент неког ланца зна шта је боље за ланац не за туристу.
Ja ne znam da li se pojedinci ovde prave glupi ili to stvarno jesu? Normalno da menadzment misli sta je dobro za hotel ali za hotel sigurno nije dobro da je prazan. I ako su procenili da blizina susesnih objekata nece da utice na posecenost i to u hotelu sa bas visokim cenama, red bi bio da prestanete vise da se iscudjavate trenutnim urbanistickim uslivima na zlatiboru.
 
Jahorina na 45min
Labude razumem da obožavaš Zlatibor, ali koliko god ga obožavao ove satnice što pišeš su teška nebuloza. Pola sata - 45 min zimi kad veje treba iz Pala da se popneš na Jahorinu kamoli iz druge države da stigneš do same Jahorine. I kad nema snega treba 15tak min od Pala do Jahorine za desetak km kako misliš iz druge države da stigneš za 45min. Pa taj rekord staze ne bi napravio Sena u najboljim danima da mu komplet zatvore saobraćaj.

Eto recimo Bugarska je u zadnjih 20ak godina razvila 3 (tri) zimska centra: Bansko, Borovec i Pamporovo koji su u inostranstvu dosta bolje promovisani.
Imao sam sreću ove godine da obiđem Bansko i Borovec. Mnogo su to ozbiljnije planine u odnosu na planine Srbije (Doduše ako računamo Šaru onda i mi imamo ozbiljnog takmaca). Najviše zbog same visine. Musala (Rila, Borovec) je najviši vrh Balkana sa 2925m, skoro 1km vertikalne razlike u odnosu na npr Kop ili Staru. Previše da bi se upoređivalo. Vihren (Pirin, Bansko,) je drugi najviši vrh Balkana 2914m, (treći je Olimp, Grčka) slična priča mnogo više snega zimi, mnogo ozbiljnija planina za hajking leti. Pritom su sama mesta totalno različita Borovec ima istoriju dužu od 100god. Osamdestih je bio redovan organizator vožnji u svetskom kupu. Ta sad već antička gondola i dalje vozi iz centra ka vrhu. Ali je samo mesto jako malo. Bansko je ogromno u poređenju sa Borovcem. S tim što iako je grad nije u soliterima i odiše nekim lepim planinskim šmekom.
 
Labude razumem da obožavaš Zlatibor, ali koliko god ga obožavao ove satnice što pišeš su teška nebuloza. Pola sata - 45 min zimi kad veje treba iz Pala da se popneš na Jahorinu kamoli iz druge države da stigneš do same Jahorine. I kad nema snega treba 15tak min od Pala do Jahorine za desetak km kako misliš iz druge države da stigneš za 45min. Pa taj rekord staze ne bi napravio Sena u najboljim danima da mu komplet zatvore saobraćaj.
Ne, nisi pratio, pisalo se o vremenu potrebnom da se dođe kad bude izgrađen autoput, a ne sada! Od Sušice do Pala će biti oko 100km i to se može preći za oko 45 min, plus prilaz
 
Ajmo nešto konkretno, batalimo mlaćenje prazne slame.

Šta je sa delom "obilaznice" od hotela Tornik do magistrale?

Jel to 100% završeno, pušteno zvanično ili je potrebno zaobilaziti neke tarabe da bi se tuda prošlo,
ili je blokirana ?

Pravo da kažem niisam ni očekivao konkretne informacije.
Sve mlaćenje prazne slame. Beskorisno ...

Biću ovde naredna 4 meseca, ali nemam nameru da napišem neki koristan info,
nedaj bože okačim neki photo. Jok. Više ne.

Žalosno je sve ovo ...
 
Ne, nisi pratio, pisalo se o vremenu potrebnom da se dođe kad bude izgrađen autoput, a ne sada! Od Sušice do Pala će biti oko 100km i to se može preći za oko 45 min, plus prilaz
Ma ispratio sam ali ti nisi realan. Jednostavno sve vezano za Zlatibor pišeš u prenabudženom superlativu. Vremena potrebna da se dođe do pomenutog minimalno skraćuješ 30%, vreme za izgradnju ap skratiš 50%+, sam opis mesta je 300%+ u odnosu na npr Monte Karlo itd. Ali meni je to ok, optimizam jača organizam.

Ajmo redom za ovo, prvo napisao si i mislio Zlatibor-Jahorina, ne Sušica-Pale. Ali ajde da ti dam prednost i tako pa da vidiš da ni to nema teorije. Sušica-Pale će biti pre oko 130km nego 100km. Neka bude 120km to je najidealniji mogući scenario mada za tako nešto mislim da nema nikakve šanse. Na tom putu čeka te granični prelaz, gde i kad nema gužve zadržaćeš se desetak min. Znači u najidealnijim uslovima da nema žive duše na putu, da su vremenske prilike idealne i da nema zadržavanja na granici to mora da bude 1h plus. Realno kad se završi ap centar Zlatibora centar Jahorine će u idelanim uslovima biti oko 1h45min što je svakako sjajno.
 
Vrh