Šta je novo?

Zlatibor

Ако ништа прелеп поглед на далековод :)
 
И прелепи звуци короне кад је киша или магла!
 
Pozdrav,
trenutno sam u procesu pronalaska manjeg apartmana na Zlatiboru (30-35m2), kao investicija, koji bi se veciski izdavao kasnije.
Zanima me vase misljenje vezano za ova dva projekta i njihove investitore, da li neko ima iskustva sa njima?
Kako vam se cini lokacija, cena i generalno ako je neko takodje u procesu pronalaska stana tamo, moze da mi se javi ;)
Generalno gledam da izbegnem sam centar, zbog onog haosa tamo, ali opet zbog izdavanja treba da lokacija bude pristojna, i ovaj deo je jos koliko toliko u sumi, sto mi se svidja.

1. MD Inzenjering (Subotica)
- zgrada je skoto gotova i useljiva (ceka se upotrebna dozvola)
- 2000e/m2 bez PDV-a


2. Stan Projekt DOO (Beograd)
- Royal Gardens
- zgrada ce biti gotova krajem 2022
- 1900-2000e/m2 bez PDV-a u trenutnoj fazi
- isti investitor je radio kompleks Titova Vila
royal-gardens-01.jpg


Lokacija obe zgrade:
Takodje, i mene zanima ova tematika.
Vidim da se cesto pominju razni monstrumi,pa me zanima,da li je Royal Garden zapravo najveci objekat na Zlatiboru,i kako ce on uticati na buducu ponudu i potraznju?
 
Ukucao sam u Booking ovaj vikend na Zlatiboru i daje 1100 slobodnih smestaja. Cene su sarolike, ali ima i novih apartmana u centru za oko 5000 noc.

Sta vi mislite o ovim podacima, da li je previse apartmana u ponudi i da li se isplati izdavati po ovim cenama.
 
Ponuda je mnogo veca od potraznje i to diktira cenu

Kada god sam isao nalazio sam danas za sutra nove apartmane (Kalman ili oko crkve) za 30-40e po nocenju, ljudi su verovatno racunali bolje da taj vikend uzmu ista nego nista jer se radnim danima van raspusta svakako nema kome izdati
 
Ponuda je mnogo veca od potraznje i to diktira cenu

Kada god sam isao nalazio sam danas za sutra nove apartmane (Kalman ili oko crkve) za 30-40e po nocenju, ljudi su verovatno racunali bolje da taj vikend uzmu ista nego nista jer se radnim danima van raspusta svakako nema kome izdati
Sa tom cenom jedva da moze pokriti troskove struje (sad zimi ako je grejanje na struju) plus ostali troskovi .....
 
Ukucao sam u Booking ovaj vikend na Zlatiboru i daje 1100 slobodnih smestaja. Cene su sarolike, ali ima i novih apartmana u centru za oko 5000 noc.

Sta vi mislite o ovim podacima, da li je previse apartmana u ponudi i da li se isplati izdavati po ovim cenama.

Svi koji lupaju 70-100k € da bi kupili stan i izdavali ga su promašili temu. Drugar s posla, renta kuću u centralnoj Istri s bazenom preko leta 400€/dan, a ima i skupljih od njegove. Dođu dve porodice, uzmu kuću roštiljaju, kupaju se u bazenu i niti ne odu do plaže, tako da lokacija nije ni bitna, uopšte ne mora biti u blizini mora.
Tako da i ovi na ZL što planiraju uložiti u stan što bliže centru i platiti 2000e/m2 su mi smešni stvarno.

To je lova, a ne 40-50€ dan pa još dok platiš režije i sve isplatit ćeš stan za jedno 89 godina.

Pogledaj koliko ima lux kuća na Zlatiboru koje mogu primiti 8+ osoba i koje su cene za NG?
 
"На најпосећенијој планини Србије последњи месеци 2022. године у знаку су великих радова.
Ради се на унапређењу путне и саобраћајне инфраструктуре која је предуслов туристичког развоја. Упоредо се изводе радови на завршетку новог кружног тока на самом улазу на Златибор, поред хотела „Олимп“ и „Агапе“ , обилазници око Златибора и пројекту који се односи на означавање туристичке дестинације Златибор и одредишта на територији општине Чајетина.
Нови кружни ток омогућиће олакшан приступ и одлазак са туристичке дестинације. Туристичка сигнализација је постављена на државним путевима, као и у самом центру Златибора на више локација на фреквентним местима што је од посебног значаја за потребе највећег броја посетилаца. Циљ сигнализације је обавештавање и упућивање корисника до културних, историјских, верских, природних и других туристичких одредишта. Из године у годину како се повећава број посетилаца и аутомобила на Златибору, Општина Чајетина, КЈП “Златибор” и Туристичка организација Златибор теже да обезбеде адекватно обележене и уређене паркинг просторе. Са тим у вези, покренут је пројекат надзора и контроле паркирања “Око соколово” , па је обезбеђен велики број паркинг простора на више локација у самом центру и насељу Златибор.
КЈП “Златибор” Чајетина асфалтирало је највећи паркинг простор на Златибору на потезу од хотела “Олимп”, према Туристичко-рекреативном комплексу Златибор. Овај простор је површине око 7000м2 и намењен је паркирању путничких возила и туристичких аутобуса. Напомињемо, у завршној фази су и радови на обилазници око Златибора укупне дужине од 9.5км. Ова саобраћајница ће у великој мери растеретити саобраћај на Златибору.
Туристички центар Златибор располаже јавним паркинг просторима који се налазе на неколико локација у туристичком насељу. Поред јавних паркинг простора, на Златибору постоје још два паркинга где се наплата врши на наплатним рампама.
Плаћање јавног паркинга врши се куповином паркинг карте или слањем СМС поруке на посебне м-паркинг бројеве. Обухват наплате паркирања подељен је у три зоне: плава, црвена и екстра зона.
Плаћање путем СМС поруке:
Плава зона – СМС на број 8532 - цена 40 динара/сат
Црвена зона – СМС на број 8531 – цена 50 динара/сат
Дневна карта у плавој и црвеној зони – СМС на број 8533 – цена 500 динара (важи од тренутка куповине до краја текућег дана)
Екстра зона – СМС на број 8534 – цена 100 динара/сат
СМС порука треба да садржи само регистарску ознаку идентичну оној на возилу, без размака и специјалних знакова (пример: УЕ321ЛА)
Они који нису регулисали коришћење паркинга мораће да плате доплатну карту у износу од 1.000 динара.
Паркинг карте се могу купити на киосцима и осталим продајним местима на којима је истакнуто обавештење о њиховој продаји.
Постоји могућност куповине месечне карте која важи само за једну регистарску ознаку. Цена месечне карте у плавој зони износи 1.300 динара, у црвеној зони 1.600 динара, а у екстра зони 3.200 динара само за мештане Општине Чајетина и фирме које послују на територији општине.
На Златибору постоји шест јавних паркиралишта:
Паркиралишта у плавој зони:
- паркинг испод цркве (преко пута депаданса хотела Палисад)
- улица Миладина Пећинара (други изнад пијаце)
Паркиралишта у црвеној зони:
- улица Миладина Пећинара (први изнад пијаце)
- паркинг код ресторана Златни бор
Паркиралишта у екстра зони:
- између зграде Поште и Амбуланте.
- почетна станица „Голд гондоле“
Паркинг се наплаћује сваког дана од 07.00 до 21.00 час.
Контролом и наплатом паркирања на јавним паркинг површинама управља Јавно комунално предузеће „Златибор“ Чајетина. Више о томе погледати овде.
Поред јавних паркинг простора, на Златибору постоје још два паркинга:
Паркинг између хотела “Олимп” и Туристичко-рекреативног комплекса Златибор – цена је 100 динара по започетом сату.
Паркинг између тениских терена и језера (код ресторана Језеро) – цена је 100 динара по започетом сату.
На оба паркинга наплата се врши на наплатној рампи."
Mилан Cтaмaтoвић
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    78,2 KB · Pregleda: 242
Златибор постаје град. Има обилазницу, има неколико паркинг зона, зграде, гужва, панорамски точак... Хибрид Будве и Београда.
 
Dosadili ste više, ko papagaji ponavljate jedno te isto. Isto tako je najbogatija opština u Srbiji i ima ubedljivo najveći budžet po glavi stanovnika. Kamo sreće da su sve opštine u Srbiji kao Cajetinska a ne kao što su Babušnica ili Lebane
 
Dosadili ste više, ko papagaji ponavljate jedno te isto. Isto tako je najbogatija opština u Srbiji i ima ubedljivo najveći budžet po glavi stanovnika. Kamo sreće da su sve opštine u Srbiji kao Cajetinska a ne kao što su Babušnica ili Lebane

Srecom Zlatibor je mnogo vise od tog ruznog naselja. Taj deo je unisten nepovratno, dzabe mu najveci budzet po glavi stanovnika.
 
Ako se pretvara u grab u planini za bogate stanovnike, pretvara se u ružan po ukusu ove nove, skorojevićke klijentele.
Ponuda prostora je ogromna, sad već prevazilazi tražnju, bar po ovim cenama.
Kod rentiranja, cene su pale i zbog ponude i zbog toga što sad nekada lepi apartmani sa pogledom, sada taj pogled usmeravaju na zid susedne zgrade.
Neverovatno je odsustvo vizije i plana. Onoliki prostor, a zgrade jedna na drugoj, po 10+ spratova. I po obodu, gde se zidaju manje (bolje reći, niže zgrade) nema garancije da već sledeće sezone neće nići neko čudo i potpuno ih zakloniti.
Ostaće još neko vreme ogromna perionica novca, a kad tog prljavog ne bude u dosadašnjim količinama, moraće da usledi slom. Osim sebe, znam sve više ljudi koji izbegavaju centar. Poslednji put sam bio sredinom avgusta, a na 20' vožnje mi je.
 
Svi to pricaju a opet se sve rasproda. Nijedan ruzni stan na petom spratu bez prilaza, parkinga i stila nije ostao neprodat. U doba koje mnogi ovde smatraju "zlatnim"- ne znam po cemu je zlatno, to je samo jedna tacka u progresiji od siromasnog, pustog mesta do ovoga danas, vecito gradiliste u svakom slucaju i tad i sad, nisi mogao zivu dusu da nadjes od septembra do januara, mozda malo Uzicana ako je lepa subota u oktobru. Sad pocetkom decembra, 2 stepena i kisa u vazduhu, sastavi se nebo i zemlja, hodas kroz oblak i opet prepuno. Tako da, neko laze. Svi se busaju i u prirodu, prirode koliko hoces. Ja odem da vozim bajs, sretnem jednog istog cikicu. Nema nigde ovih sto bi u prirodu. Opet neko laze. Svi se gnusaju kafica i beogradizacije Zlatibora, odes do Tornika, pakao za parking, nigde mesta, kad rade barem crvena i plava na stazi nema guzve. Svi u kaficima. I opet-neko laze.
 
Svi to pricaju a opet se sve rasproda. Nijedan ruzni stan na petom spratu bez prilaza, parkinga i stila nije ostao neprodat. U doba koje mnogi ovde smatraju "zlatnim"- ne znam po cemu je zlatno, to je samo jedna tacka u progresiji od siromasnog, pustog mesta do ovoga danas, vecito gradiliste u svakom slucaju i tad i sad, nisi mogao zivu dusu da nadjes od septembra do januara, mozda malo Uzicana ako je lepa subota u oktobru. Sad pocetkom decembra, 2 stepena i kisa u vazduhu, sastavi se nebo i zemlja, hodas kroz oblak i opet prepuno. Tako da, neko laze. Svi se busaju i u prirodu, prirode koliko hoces. Ja odem da vozim bajs, sretnem jednog istog cikicu. Nema nigde ovih sto bi u prirodu. Opet neko laze. Svi se gnusaju kafica i beogradizacije Zlatibora, odes do Tornika, pakao za parking, nigde mesta, kad rade barem crvena i plava na stazi nema guzve. Svi u kaficima. I opet-neko laze.
Kakvo je stanje sa obelezenim stazama za planinarenje i biciklizam na Zlatiboru?

Ja nisam bio odavno, ali sam skoro gledao na jednoj poznatoj aplikaciji za aktivnosti u prirodi i našao svega 3-4 rute za šetnju. To je stvarno jako malo.

Aktivni odmori i planinski turizam kod nas su tek u povoju, mada prilično zagušeni malogradjanštinom.
 
Što se tiče staza za šetnju, ima na zvaničnom sajtu nekoliko opisanih: pešačke staze, kao i nekoliko osnovnih biciklističkih: Biciklističke staze.
Da li ima nekih ozbiljnih planinarskih ne znam, niti da li ovo može da se nađe u nekoj aplikaciji.
 
Kakva fenserica! Kule i čardaci! 😆🤪
 
Vrh