Šta je novo?

Zlatibor

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886294#p886294:jdf43b7v je napisao(la):
Dovla Banacanin » Pon Okt 04, 2021 4:55 pm[/url]":jdf43b7v]Odlično samo tako nek nastave ! I ja smatram da je Zlatiboru potreban taj novi ulaz sa magistrale od strane Hotela Tornik jer će se tako rastereti ceo Zlatibor .

Slažem se. Ovo im je jedan od boljih poteza. Još da reše problem parkinga i smeća, pa da se krene u ozbiljno pošumljavanje i spašavanje šta se spasit da.

Za one koji nisu primetili, samo da nadodam da se ovde već nazire nova pešačka/biciklistička staza levo uz cestu. Ne znam da li će biti asfaltirana ili popločana behatonom ali bi se trebala protezati čak od Karaule do Tornika, što će biti fantastično kada se realizuje!
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    78,7 KB · Pregleda: 3.475
Da li neko zna šta se dešava sa kamerom na trgu?

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887210#p887210:2z04isu1 je napisao(la):
Covko23 » Čet Okt 07, 2021 12:36 pm[/url]":2z04isu1]Da li neko zna šta se dešava sa kamerom na trgu?

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

Mislim da sam u jednom trenutku negde pročitala da su izgubili saglasnost vlasnika objekta na kojem je bila ta kamera i da neko vreme nije radila.

U svakom slučaju bi trebalo postaviti novu jer ova od 2006.godine ima rezoluciju kao Nokia 3310.
 
CherryBlossom":2gtutgsa je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887210#p887210 je napisao(la):
Covko23 » Čet Okt 07, 2021 12:36 pm[/url]":2gtutgsa]Da li neko zna šta se dešava sa kamerom na trgu?

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

Mislim da sam u jednom trenutku negde pročitala da su izgubili saglasnost vlasnika objekta na kojem je bila ta kamera i da neko vreme nije radila.

U svakom slučaju bi trebalo postaviti novu jer ova od 2006.godine ima rezoluciju kao Nokia 3310.
Hvala

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
"Opština Čajetina raspisala je tender za izradu projektne dokumentacije za izgradnju sportskog centra Zlatibor u podnožju Tornika.

Kako je navedeno u projektnom zadatku, kao centralni sadržaj budućih aktivnosti treninga i priprema fudbalskih ekipa na Zlatiboru, planiran je fudbalski centar koji će se sastojati iz stadiona, objekata fudbalskog centra, fudbalske hale i pomoćnog terena, atletskog stadiona, premijum i standard trening zone i pešačke zone sa avenijom sporta.

U zoni stadiona nalaziće se glavni i pomoćni stadion. Glavni stadion je planiran kao stadion UEFA kategorije 2 ili više, kako bi na ovom stadionu mogle da se odigravaju i takmičarske utakmice svih domaćih takmičenja, a po potrebi i određene utakmice nacionalnih selekcija.
...
Najzad, kada je reč o pešačkoj zoni koja je zamišljena kao avenija sporta, navodi se da je trasom sadašnjeg asfaltnog puta koji vodi ka centru Zlatibora potrebno koncipirati pešačku zonu, okvirne površine 15.000 m² i dužine oko 1,4 km.

Ova pešačka zona imaće restoran, supermarket i turistički info centar, muzej sporta, dva javna dečija igrališta, trim trkačku stazu dužine do 1,3 km i veštačku stenu za penjanje.

Zapadno od pešačke zone predviđen je i novi aflatni put za pristup centru, a između ovog puta i pešačke zone potrebno je predvideti zonu za parkiranje sa minimum 300 parking mesta."

Više na eKapija: https://www.ekapija.com/news/3444995/zl ... ompleks-sa
 

Prilozi

  • zlatibor_sportski_centar_131021_tw630.jpg
    zlatibor_sportski_centar_131021_tw630.jpg
    46,6 KB · Pregleda: 2.805
  • zlatibor_sportski_centar_270721_tw630.jpg
    zlatibor_sportski_centar_270721_tw630.jpg
    57 KB · Pregleda: 2.798
"Акција пошумљавања, која се спроводи у оквиру пројекта „Пошумљавања претоварне станице Златибор“ започела је данас, а радове изводи KJP Zlatibor Čajetina. Осим радника зеленила у овај посао укључили су се и запослени из управе предузећа, а на нашу велику радост и ученици ОШ" Димитрије Туцовић" са Златибора са својим наставницима, који су нам стална подршка у бројним акцијама
Пројектом је предвиђена садња 925 садница црног бора, али је набављено нешто више, тако да је засађено око 1500 садница. Наредне седмице планирана је садња 132 панчићеве оморике, а након тога и 225 садница брезе.
С обзиром да је реч о деградираној површини, пошумљавању су претходили обимни припремни радови, који су подразумевали дренирање и насипање земље, па тек онда садњу.
Вредност пројекта је 2.024.748,50 динара, који Министарство заштите животне средине финансира са 1.557.192 динара, а остатак Општина Чајетина. "

Izvor: KJP
 

Prilozi

  • 247254180_423732085817546_8660167113461798516_n.jpg
    247254180_423732085817546_8660167113461798516_n.jpg
    124,6 KB · Pregleda: 2.458
  • 247271046_423732035817551_4874421450369283086_n.jpg
    247271046_423732035817551_4874421450369283086_n.jpg
    113,2 KB · Pregleda: 2.458
Evo dokle se došlo s uređenjem ove saobraćajnice. Dole uz KALMAN zgrade se vidi još jedan novoformirani kružni tok.

Mislim da je ovo parking, nadam se da će ga biti dosta i da će odmah po uvođenju ovog parkinga u naplatni sistem komunalni redari i policija krenuti sa kažnjavanjem svih nepropisno parkiranih vozila po trotoarima i onih koji vole upaliti sva četiri pa ostaviti auto pola sata na ulici :bg4:

Kad bi barem pošumljavali i ovaj deo levo i desno uz cestu... :grand:

Zamislite drvored breza u kombinaciji sa borovima i jelama. Sve više mi se sviđaju breze, ima da ih posadim oko svoje kuće :D
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    43,4 KB · Pregleda: 2.167
  • 2.jpg
    2.jpg
    78,9 KB · Pregleda: 2.176
I biće dole još jedan, gde je bila dečja igraonica pored restorana "Zavičaj".
 
Живим за дан када ће уклањати непрописно паркирана возила,пре свега са тротоара,зелених површина ....Лудим за онај вашар око цркве где се пењу по зеленом површинама...
Бреза ти је најлепша,једино ако ти не смета лишће да скупљаш на јесен....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894774#p894774:yf4uahrv je napisao(la):
CherryBlossom » Суб Окт 30, 2021 6:24 pm[/url]":yf4uahrv]
file.php

Зар није било боље да су направили улицу с четири траке и уздужна места за паркирање с већим засебним паркингом с посебним улазом ту и тамо? За то има довољно места на улици како је већ направљена, без накнадног проширења.
С оволиким бројем косих места с обе стране улице све време ће неко улазити и излазити, тражити место с обе стране, и ометати саобраћај у обе траке.
Таква места за паркирање су добра само за паркинге кроз које не иде редован саобраћај.

.......

Успут, летос сам изнајмљивао апартман у једној од тамно-браон зграда при дну брда и сваки дан гледао потпуно необезбеђено градилиште и незаштићене раднике на врху високе грађевине на парцели за коју сам мислио да мора да остане зелена површина, тик уз пешачки и колски прилаз зградама и улицу с друге стране. Незавршена зграда-монструм се види на слици иза браон зграда, по средини. После неколико дана су поставили ограду која је била на метар од зида грађевине и није нимало уклонила опасност да било шта да падне одозго на лицу места усмрти пролазника испод; првих дана су туда пролазила и кола.
Све у вези с том зградом је било криминално и крајње опасно поступање у сваком смислу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894884#p894884:2a85ty5c je napisao(la):
Саша » Ned Okt 31, 2021 12:40 am[/url]":2a85ty5c]

Зар није било боље да су направили улицу с четири траке и уздужна места за паркирање с већим засебним паркингом с посебним улазом ту и тамо? С оволиким бројем косих места с обе стране улице све време ће неко улазити и излазити, тражити место с обе стране, и ометати саобраћај у обе траке.

Таква места за паркирање су добра за паркинге кроз које не иде редован саобраћај.


Jeste ali mislim da su te parcele na kojima je saobraćajnica trenutno u vlasništvu Republike Srbije ali kada bude završena restitucija i u ovom delu to će morati biti kompenzovano naslednicima a kvadrati koje zauzima vrede milione, zna se pošto je ar u centru, i svaki puta je sve skuplji.

Bilo je spominjanja da se rade tri podzemne garaže da upotpune potrebe parkinga ali o tome lično ne znam ništa osim ovoga sa 13. sednice Skupštine opštine Čajetina:

"Pored toga usvojen je Plan detaljne regulacije „Gold gondole“, koji se odnosi na izgradnju zgrade kod početne stanice i izgradnje javne garaže u vlasništvu opštine, kao i garaže koja će se nalaziti iznad početne stanice gondole i saobraćajnice koja povezuje zgrade “Kalman“ početnu stanicu gondole i hotel Tornik"


. Po meni otvaranjem ovog parkinga se ispunjava osnova za sistematsko kažnjavaje svih nepropisno parkiranih vozila, a te pozemne garaže kad god da se otvore samo će dodatno pomoći brzom pronalaženju slobodnog parkinga.

I da, parkiranje na zelenu površinu ili trotoar je dno dna, treba da nas bude sramota kakav smo narod!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    542,6 KB · Pregleda: 2.030
Imal li sta novo , kako napreduju radovi na sredjivanju puta i pesackih staza u blizini Gondole ? Hoce li se praviti i podzemna garaza ?
 
Iz magle, za nekoliko dana, kako sam i najavio pre neki dan, izronio još jedan kružni tok, tako da će ih od Obudojevice do "Tornika" biti čak 3.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211110-001913.jpg
    Screenshot_20211110-001913.jpg
    283,8 KB · Pregleda: 1.458
Hvala na slici branik. Samo da sve asfaltiraju pre snega. Da li su se pustili u upotrebu taj novi parking i novu saobraćajnicu?

Jedan lep video:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pl4nLWDfhXY[/youtube]
 
Prolazi se, iako nije otvoreno, nema signalizacije. Za parkingom gore sad nema potrebe.
Nastala je nova saobraćajna situacija na spoju nove saobraćajnice, uočio sam pre neki dan. Ničim nije obeleženo ni da je zatvoreno, ni da je u gradnji, tako da ko dolazi od od Arome ka pijacu, mora da vodi računa, jer oni što sad dolaze odozgo, novom, po pravilu desnog, imaju prednost
 
"Duž nove ulice Zlatibor dobio više parking mesta nego što je do sada imao izgradonjom ulice od hotela „Tonik“ ka naselju Kalman preko padine Obudojevica, Zlatibor je uz rasterećenje saobraćaja u turističkom centru dobio nova parkirališta.

Zbog sve većeg broja turista, samim tim i automobila, najposećenijoj srpskoj planini potrebno je oko hiljadu parking mesta a do sada ih je, računajući ona pod nadležnosti KJP „Zlatibor“, bilo 200 u sve tri zone. Od pre neki dan „u ponudi“ ih je još 240 i nalaze se duž nove ulice koja prolazi kraj početne stanice gondole.

-Ovom investicijom dobili smo više parking mesta nego što smo do sada imali i ona će biti raspoređena u plavu zonu gde je naplata, koja će početi narednih dana, 40 dinara po satu, - kaže za „Blic“ Vera Blagojević, rukovodilac Komunalne službe KJP „Zlatibor“.

Novi korak na rešavanju problema nedostajućih parking mesta, kaže ona, biće načinjen na proleće kada će biti otvorena i prva javna garaža na Zlatiboru koja će moći da primi 100 automobila i koja će se takođe nalaziti kraj početne stanic gondole.

Novoizgrađena ulica preko Odubojevice, koja još uvek nije dobila ime, dugačka je oko 400 metara, na njena oba kraja nalazi se kružni tok, a duž nje biće napravljene pešačke i biciklističke staze i posađen drvored."


Izvor BLIC: https://www.blic.rs/biznis/zlatibor-je- ... ci/p0kbvcr
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897530#p897530:3tczirwy je napisao(la):
branik » Sre Nov 10, 2021 9:17 am[/url]":3tczirwy]Prolazi se, iako nije otvoreno, nema signalizacije. Za parkingom gore sad nema potrebe.
Nastala je nova saobraćajna situacija na spoju nove saobraćajnice, uočio sam pre neki dan. Ničim nije obeleženo ni da je zatvoreno, ni da je u gradnji, tako da ko dolazi od od Arome ka pijacu, mora da vodi računa, jer oni što sad dolaze odozgo, novom, po pravilu desnog, imaju prednost
I šta sad, mi odemo u Kalmanove zgrade i platimo ko Sv.Petra kajganu i gledamo na šta? Ulicu, automobile, parking? Da makar zasade taj drvored, ako će tu saditi
Izgleda da najlepsi pogled imaju oni apartmani sto gledaju na Tić polje, samo sto su daleko od luna parka ( da, to je nama vrlo bitna stavka, ne pitajte nista.....)
 
Iskreno, meni te Kalman zgrade nikada nisu bile interesantne. Za iznajmiti mi se ne sviđaju jer su tik do ceste koja je dosta prometna i oko koje sve vrvi od gradnje i preko puta zgrade a i s bočne strane prema pijaci i ovoj novoj cesti.
Ono mao zelenila što imaju je baš žalosno, toliko stanova, okrenuli milione evra a posadili par jadnih sadnica od kojih se neke breze već suše.

Što se tiče kupovine nekretnine u Kalman zgradi, za one koji nisu upućeni zvuči kao super opcija pogotovo oni stanovi koji gledaju prema padini i skijalištu ali ako malo bolje zagrebete biti će vam jasno da je ta parcela pod sporom i da će po završetku istoga iza tih zgrada niknuti nove i onda će i KALMAN biti u sendviču kao i mnoge druge zgrade i ode pogled na terase i osmospratnice.

Što se tiče KALMANA, samo u AROMU jer je 0-24h, ništa više.
 
....a nekad je bila ona zgrada gde je Aroma i prvi red ispred. Sad sve otislo..... mi smo birali nas te apartmane sto gledaju na padinu, malo iluzije o prirodi, a u centru si. Osim toga zgrada odlicne za porodice sa decom, lift...ali se stvarno sve menja. Pored Arome se pravila jos jedna zgrada na mestu parkiga u junu, do sada je mozda i zavrsena. Buka nesnosna, ne znam ko ce da kupi stan u onakvom cudovistu, em blizu susedne zgrade, em nema pogled na zelenilo.... strasno.
Toliko je gradnja gusta da ja ne znam ni gde bi trazili smestaj a da je opet blize centru, a da ima neki pogled ( da se ne lazemo, to je najteze naci izgleda)
 
I šta sad, mi odemo u Kalmanove zgrade i platimo ko Sv.Petra kajganu i gledamo na šta? Ulicu, automobile, parking? Da makar zasade taj drvored, ako će tu saditi

Дођите код мене ,најлепши крај код цркве,шта тражите у распаднутом Калману? :D :D :D :D :D :sesir:
 
Rešenje za Zlatibor je jednostavno, zaobiđite ga...eventualno Gazprom pumpa i to je to...
 
Ево слика из средине јула ове године. Био сам у (одличном) апартману у Калмановим зградама, унапред изнајмљеном, и по доласку се изненадио када сам видео овог монструма; већ сам писао овде како су радници и градилиште били необезбеђени, све у вези с том зградом је изгледало криминално:



Првих дана су могла, ту где пролази камион, да прођу возила јер није било никакве градилишне ограде; после су је поставили на метар од зида грађевине, што је и даље било потенцијално опасно за пешаке било шта да падне одозго:





Ево још слика из тог раздобља:















Такозвана Титова вила (в. лево) и нове зграде око ње; за кућу су рекли да ће бити "музеј и ресторан":



















 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898752#p898752:3v9xpw4y je napisao(la):
Niko Kažanegra » Pon Nov 15, 2021 8:11 am[/url]":3v9xpw4y]I šta sad, mi odemo u Kalmanove zgrade i platimo ko Sv.Petra kajganu i gledamo na šta? Ulicu, automobile, parking? Da makar zasade taj drvored, ako će tu saditi

Дођите код мене ,најлепши крај код цркве,шта тражите у распаднутом Калману? :D :D :D :D :D :sesir:

U pravu si, lep kraj kod crkve. Kuća ili apartman?

Znam jedne mlade ljude koji su po nama pobedili zlatiborski sitem: kupili su pre par godina neuređenu kuću iz '80ih na 4 ara oko 1km od centra ka severu, pa onda plac do sebe, pa onda još zemlje oko kuće u svim smerovima. Takva pozicija kuće da im ne može zasmetati nijedna sedmorospratnica, kapa im para od rente a ukoliko požele prodati kuću dobit će 300k bez problema jer tolikih placeva tako blizu više nema tako da šta god da odluče prešli su igricu.

Plac im je svake godine sve veći jer dokupljuju, trenutno su na oko 15-16 ari mislim. Kuća 150 kvadrata novo obnovljena i novo nameštena, garaža, oko 7-8 kreveta, centralno struja... Otkako su to kupili nisu ništa gradili niti žele graditi, samo su renovirali postojeće i sade bilje i cveće.

Gost dobije celu kuću i gospodski se odmori a plati kao drugi u stanu u Kalmanu. Mir, tišina, cveće, četinari, egzotično drveće,pet friendly, letnjikovac, roštilj, sve moguće igračke za decu i sve to na 10min pešte kod centra ili 2min autom. Deca se mogu igrati na ogromnom placu koji ima preko 50 vrsta biljaka i cveća jer su gazde okoreli kolekcionari biljaka i pejzažni arhitekti.
 
Pozdrav,
trenutno sam u procesu pronalaska manjeg apartmana na Zlatiboru (30-35m2), kao investicija, koji bi se veciski izdavao kasnije.
Zanima me vase misljenje vezano za ova dva projekta i njihove investitore, da li neko ima iskustva sa njima?
Kako vam se cini lokacija, cena i generalno ako je neko takodje u procesu pronalaska stana tamo, moze da mi se javi ;)
Generalno gledam da izbegnem sam centar, zbog onog haosa tamo, ali opet zbog izdavanja treba da lokacija bude pristojna, i ovaj deo je jos koliko toliko u sumi, sto mi se svidja.

1. MD Inzenjering (Subotica)
- zgrada je skoto gotova i useljiva (ceka se upotrebna dozvola)
- 2000e/m2 bez PDV-a


2. Stan Projekt DOO (Beograd)
- Royal Gardens
- zgrada ce biti gotova krajem 2022
- 1900-2000e/m2 bez PDV-a u trenutnoj fazi
- isti investitor je radio kompleks Titova Vila
royal-gardens-01.jpg


Lokacija obe zgrade:
 
Vrh