Šta je novo?

Zlatibor

jedan od investitora
ako je to onaj veliki plac iza pumpe
koliko sam shvatio, to bi trebalo da bude kompletno zatvoreno naselje
 
Da li taj kompleks ima potencijala? Meni se svidio radi nekih stvari. Cijena je dosta dobra.
 
Nemam vise informacija (ni na ovim iznesenim ne bih smeo da se zakunem)
ovo je sve sto znam:
Veliki prazan plac iza NIS pupme posle kruznog toka radi Brena (tj ona je jedan od investitora), trebao bi da bude zatvoren kompleks sa gomilom jedinica (cuo sam 1500 ali mi to zvuci bas mnogo)
 
Nemam vise informacija (ni na ovim iznesenim ne bih smeo da se zakunem)
ovo je sve sto znam:
Veliki prazan plac iza NIS pupme posle kruznog toka radi Brena (tj ona je jedan od investitora), trebao bi da bude zatvoren kompleks sa gomilom jedinica (cuo sam 1500 ali mi to zvuci bas mnogo)
Ne pricate o istom placu. Ovo za sta pita je 500m pre kruznog toka kada se ide iz pravca uzica i nije prazan plac objekti su u izgradnji.
 
Ne pricate o istom placu. Ovo za sta pita je 500m pre kruznog toka kada se ide iz pravca uzica i nije prazan plac objekti su u izgradnji.
Jeste. Već su konstrukcije podignute od nekoliko objekata. Biće ukupno 600 apartmana plus hotel koji je povezan sa apartmanima staklenim hodnicima. Meni jako dobro djeluje. Jeste da je premasovno i prenatrpano ali to je jedini način da uz apartman imate pravi SPA centar, a ne improvizacije što je slučaj u manjim kompleksima i u pojedinačnim većim zgradama.
 
Labude, ako može jedno pitanje. Naravno, i za ostale učesnike. Šta misliš o projektu "Park resort". To se gradi odma uz magistralu. 6 ili 7 zgrada sa apartmanima i klasični hotel u sredini. Dobra stvar je što su sve zgrade povezane sa hotelom toplom vezom. Samim tim i sa svim hotelskim sadržajima. Lokacija je dosta dobra što se tiče blizine samog centra (500-600 metara) ali malo je problem blizina magistrale. Takodje i pretrpanost zgradama i ogroman broj apartmana. Ali po meni je najbolje to što će se iz apartmana moći doći u bade mantilu i papučama do bazena i SPA centra. Da li imaš neke detalje o tom projektu i da li nešto više znaš?
Pa otprilike si sve lepo opisao, zapazio i sam zaključio. S druge strane jedan deo našeg naroda je čudan, nekad voli iz buke u buku da ide ;) Možda @Skijas ima neku info da li će ta magistrala da se "izmesti" jednog dana kada se završi autoput i obilaznica
Šteta je što nisu dali bolji opis tih 5000m2 sadržaja, koliko od toga odlazi na Spa centar i koliki su bazeni za plivanje...ako imaš planove podeli...

Mislim da je i sam investitor svestan svega ovoga i naročito magistrale pa je zato i dao male prodajne cene u startu. Recimo projekat hotela Adora21 koji se nalazi iza crkve i Maksija je imao u proseku cene oko 3000 za apartmane i do 5500 za penthause sa najboljim pogledom. Možda je "Park resort" delom zbog magistrale ali delom i zbog masovnosti spustio cene, to ne znamo
 
Bazen i SPA centar ukupno 2.000 M2. Bazen za odrasle 200 M2. Bazen za djecu 100 M2. Manji spoljni bazen koji se grije.
Dobra stvar je što se i zgrade sa apartmanima rade u hotelskom stilu. Veliki hodnici sa mjestom za sjedanje i toaletom na svakom spratu i dva lifta. Optikom su apartmani povezani sa recepcijom za bravu/karticu ulaznih vrata (koja su visoka od poda do plafona), grijanje (podno) i kablovsku.
Po meni ovaj kompleks ima potencijala. Blizina magistrale možda i nije tako loša jer će biti jedna odvajajuća traka koja će voditi direktno u kompleks.
 
Bio sam na zlatiboru u subotu. Nocio. Otisao samo da bih se skolnio iz beograda i spavao 1 vece bez klime, ovo su utisci:
1. Klima je takva da cemo mi iz gradova bezati kao klimatske izbeglice da se nasapavamo malo i nadjemo negde gde mozemo da izadjemo iz stana/kancelarije/auta/TC i da se prosetamo i spavamo normalno
2. Ponuda pristojnog smestaja koji ima pristojan spa sa bazenom u srbiji je mizerna, cega su i hotelijeri svesni pa su cene za takav smestaj ozbiljno naduvane i za 98% gradjana nedostupne (smestaja bez SPA/bazena ima ali ovoga puta smo hteli malo i da se osvezimo)
3. Zlatibor je.... Budva 2000tih bi bila ponosna a Mirijevo i Kaludjerica se srame od nedostojnosti onakvih urbanistickih monstruma i promasaja. Srecom nismo bili u centru vec gore ka Karauli ali sve to polako stize i gore.
4. Zlatibor je izabrao svoj "urbanisticki put" i tu nema mnogo sta da se doda, ono sto sam ja primetio da dodatni cemer ove nekada prelepe planine jesu gomile suta, djubreta, ostataka matierija koje su samo ostavljene (kod zavrsenih projekata), uvaljene na tuje, prosute i rauste po ono malo zelenih povrsina koje su ostale. gomila nedovrsenih sponica ulica, trotoara, ulaza/izalaza sa placeva....

Steta, velika steta, ovo mesto je nepovratno unakazeno
 
Bio sam na zlatiboru u subotu. Nocio. Otisao samo da bih se skolnio iz beograda i spavao 1 vece bez klime, ovo su utisci:
1. Klima je takva da cemo mi iz gradova bezati kao klimatske izbeglice da se nasapavamo malo i nadjemo negde gde mozemo da izadjemo iz stana/kancelarije/auta/TC i da se prosetamo i spavamo normalno
2. Ponuda pristojnog smestaja koji ima pristojan spa sa bazenom u srbiji je mizerna, cega su i hotelijeri svesni pa su cene za takav smestaj ozbiljno naduvane i za 98% gradjana nedostupne (smestaja bez SPA/bazena ima ali ovoga puta smo hteli malo i da se osvezimo)
3. Zlatibor je.... Budva 2000tih bi bila ponosna a Mirijevo i Kaludjerica se srame od nedostojnosti onakvih urbanistickih monstruma i promasaja. Srecom nismo bili u centru vec gore ka Karauli ali sve to polako stize i gore.
4. Zlatibor je izabrao svoj "urbanisticki put" i tu nema mnogo sta da se doda, ono sto sam ja primetio da dodatni cemer ove nekada prelepe planine jesu gomile suta, djubreta, ostataka matierija koje su samo ostavljene (kod zavrsenih projekata), uvaljene na tuje, prosute i rauste po ono malo zelenih povrsina koje su ostale. gomila nedovrsenih sponica ulica, trotoara, ulaza/izalaza sa placeva....

Steta, velika steta, ovo mesto je nepovratno unakazeno
Gdje si bio smješten? Kakav je taj konkretno smještaj?
 
Hotel Queen of Zlatibor, pristojan smestaj, nije jeftin ali nije ni skup u poredjenju sa vecinom slicnih, jos se uigravjau ali su ljubazni i predusretljivi.
i ono sto je najvaznije, izdvojeni iz onog vasara u centru
vec od hotela Bor krece prstanje. pomenuti hotel iz nekog razloga drzi jako glasnu muziku na terasi kao da su zurke, a u najboljem slucaju je kafic. ne znam kako ih oni ostali apartmani u okolini nisu dosad zapalili.
 
Da. Super je taj Queen of Zlatibor. Kod njih je cijena m2 bila 2.800 € + PDV 20 % jer se baš vodi kao hotel.
Zna li neko kakav je Prestige Forest Resort? Njima je ostao jedan stan slobodan i nude ga dosta povoljno.
 
Bazen i SPA centar ukupno 2.000 M2. Bazen za odrasle 200 M2. Bazen za djecu 100 M2. Manji spoljni bazen koji se grije.
Dobra stvar je što se i zgrade sa apartmanima rade u hotelskom stilu. Veliki hodnici sa mjestom za sjedanje i toaletom na svakom spratu i dva lifta. Optikom su apartmani povezani sa recepcijom za bravu/karticu ulaznih vrata (koja su visoka od poda do plafona), grijanje (podno) i kablovsku.
Po meni ovaj kompleks ima potencijala. Blizina magistrale možda i nije tako loša jer će biti jedna odvajajuća traka koja će voditi direktno u kompleks.
Bio sam na odmoru pa sad da napisem. Mislim da uopste ne gresis, bice to strasan kompleks kad se zavrsi. To su mi prve komsije pa sam upucen i ja bih uzeo apartman tu da nemam svoju zemlju. Cene su im po meni nize iz prostog razloga sto su krenuli preambiciozno toliki kompleks sve objekte u isto vreme a naisla kriza i prodaja u izgradnji je stala. Znaci jedino treba imati strpljenja oko zavrsetka objekata ali kad bude sve gotovo bice top. Tu prekoputa je planirana autobuska stanica a pricalo se i o trznom centru od koga za sada nema nista ali nije nemoguce da bude u buducnosti. O magistrali nemam nikakve posebne informacije sem sto sam slusao politicare kada su davali izjave oko obilaznice pa kazu da ce se tako u buducnosti izmestiti sav teretni i ostali saobracaj tako da ovom magistralom nastave da idu samo oni koji namenski idu u taj kraj zlatibora.
 
Bio sam na odmoru pa sad da napisem. Mislim da uopste ne gresis, bice to strasan kompleks kad se zavrsi. To su mi prve komsije pa sam upucen i ja bih uzeo apartman tu da nemam svoju zemlju. Cene su im po meni nize iz prostog razloga sto su krenuli preambiciozno toliki kompleks sve objekte u isto vreme a naisla kriza i prodaja u izgradnji je stala.
Kakva sad kriza? Labud nije pominjao nikakvu krizu, a on je baš u toku dešavanja.
 
Bio sam na odmoru pa sad da napisem. Mislim da uopste ne gresis, bice to strasan kompleks kad se zavrsi. To su mi prve komsije pa sam upucen i ja bih uzeo apartman tu da nemam svoju zemlju. Cene su im po meni nize iz prostog razloga sto su krenuli preambiciozno toliki kompleks sve objekte u isto vreme a naisla kriza i prodaja u izgradnji je stala. Znaci jedino treba imati strpljenja oko zavrsetka objekata ali kad bude sve gotovo bice top. Tu prekoputa je planirana autobuska stanica a pricalo se i o trznom centru od koga za sada nema nista ali nije nemoguce da bude u buducnosti. O magistrali nemam nikakve posebne informacije sem sto sam slusao politicare kada su davali izjave oko obilaznice pa kazu da ce se tako u buducnosti izmestiti sav teretni i ostali saobracaj tako da ovom magistralom nastave da idu samo oni koji namenski idu u taj kraj zlatibora.
Hvala na detaljnom odgovoru. I meni se čini da će biti jako dobar kompleks. Čim su objekti sa apartmanima fizički spojeni sa hotelom i svim sadržajima to pravi razliku u startu. Uopšte nije lako graditi istovremeno 6 onolikih objekata. Ja što mogu da vidim od radova na konstrukciji, odlično se izvode. Nadam se i da će završni radovi i oprema biti vrhunski jer i od toga puno zavisi.
 
Vrh