Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

Zbunici ispred ulaza su bili postavljeni probe radi
33lf59l.jpg
 
Zašto nisu obnovili one ukrase koje nosi prednja kupola? Takođe nisu obnovljene zadnje kupole.
 
dedinje":1zcc17xh je napisao(la):
Zašto nisu obnovili one ukrase koje nosi prednja kupola? Takođe nisu obnovljene zadnje kupole.

Da budem iskren, prvo mi je to palo na pamet, i napisao sam u nekom od postova da su recimo mogli ako ne kupole da vrate da barem vrate krune na centralnoj.

Ali, dovoljno mi je da se setim da je ova zgrada praktično bila na sigurnom putu da postane ruina... Tako da sam zahvalan i zadovlojan i na ovome.

Nego, prolazio sam danas pored zadruge, nisam imao mobilni nažalost ali sam primetio da recimo onaj kran pomoću koga su skidali fleke sa gornjih delova fasade nije otišao, parkiran je pored.

Možda to znači da imaju još neke stvari da odrade. I još jedna stvar, stvarno se nadam da će srediti donji deo fasade, prilično musavo deluje uživo. Za razliku od gornjeg dela gde stvarno nema nikakvih varijacija u boji.
 
milanobelgrade":1a81br5m je napisao(la):
Предраже шта би са жбунићима који су били посађени у ту баштицу испред главног улаза?

Snimali su nesto ispred zgrede, neku reklamu ili nesto slicno pa su za potrebe snimanja postavili te zbunice
 
Danas su žbunjići bili na ostrvcetu ispred ulaza u zgradu. Verovatno je ono prethodno bila samo proba, pa su ih zasadili tek sada kada je baštica kompletirana. Video sam i da je iz pojedinih saksija izvađeno drveće i da se tek obavljaju pripreme za sadnju. Ohrabrujuć detalj je da je, koliko sam video, u saksije sprovedeno crevo za navodnjavanje :)
 
Jeste, vratili su iste zbunice koji su bili postavljeni privremeno za snimanje reklame a saksije su postavljene na rupe u plocniku iz kojih su preko dna saksija u njih uveli kabal za struju (verujem da ce osvetliti drvece u saksijama) i jos neko crevo, moguce da je to za navodnjavanje posto su saksije svaki dan vlazne...
 
Јесте наводњавање саксија у питању. гвирнуо сам у једну од тих рупа и у њима се налазио бужир за напонски кабл као и вентил од водоводне цеви.
 
direktor":2zclj9pb je napisao(la):
Pa da zavirimo malo unutra dobri covjek mi poslao na mejl

cam01185.jpg


Vidi se jasno da je i ovde radilo zamazivanje površina u štuko mermeru.

Čudo su naši restauratori, čudo!

Kada imaju monohromnu jedno obraznu fasadu, onda izmažu kako im volja, kao uskršnje jaje - da bi bila ljepša i novija, i izmaštaju dekoraciju (slučaj sa zgradom u Balkanskoj i tolikim drugim).

Ako zgrada poseduje dekoraciju, onda je oni izravnaju glet masom.

Kada je u originalu postojala polihromija, oni na fasadu (ili enterijer) nabace monohromnu farbu (osim Zadruge, ovo se u skorije vreme desilo sa fasadom muzičke škole Stanković)

Samo da ne bude kao u originalu.

Sramotno!

To je definitivno namerno učinjeno i to se definitivno namerno čini.

Neko se pošteno z.....va sa našom inteligencijom.

Treba li da verujem da će se enterijer vratiti u svoje prvobitno stanje?




dsc07205.jpg
 
Pa ni to mu nije prvobitno stanje, zamazivana je ona mnogo puta.

Meni je na primer zdanje Novog dvora još fascinantnije. U enterijeru tog zdawa ni jedan detalj nije originalan, sve je premazano, izmenjeno, preradjeno i prepravljeno ... to se dešava sa starim zgradama u Srba.
 
Ova zuta sto se pojavila u salter sali je orginalan izdrzala je zeleno zamazivanje valdja ce i ovo bjelo , do neke nove prilike
 
Nisam baš sve pratio, ako može info oko zadruge.. jel će tamo biti neke kancelarija za BNV? Odnosno ko je vlasnik zadruge, Beograd, BNV, Arapi ... ?
 
direktor":4lju78p4 je napisao(la):

Odlicna, verovatno nesvesna, ilustracija shizofrenicnosti srpskog drustva. Ovo divno zdanje, a tik uz njega tutnje teski kamioni.
Sve polovicno, peosmisljeno, a opet lepota svugde oko nas. Verovatno je bas u tome i sarm ove sredine...
Ta lezernost kada ne dovodi do ocajanja, pleni :gobb:
 
Da li se menjalo vlasništvo nad zadrugom, od ovog novog projekta? Da li je zadruga sada možda vlasništvo te firme koja pravi BNV?
 
Zgrada je i dalje drzav no vlasnisto ovi iz bnv bice samo korisnici
 
Након што сам видео шта урадише од ентеријера ,могу само да закључим да боље да нису ништа ни дирали унутра осим санације делова конструкције, изолације, исушивања итд.

Ово кречење је варваризам класични.
 
Delija":1opdo774 je napisao(la):
Након што сам видео шта урадише од ентеријера ,могу само да закључим да боље да нису ништа ни дирали унутра осим санације делова конструкције, изолације, исушивања итд.

Ово кречење је варваризам класични.

:kk:

Hvala Bogu da neko to takođe kaže i pomene i da nismo samo puki i nemi verifikatori nečijeg iživljavanja na temu "kako mali Perica zamišlja restauraciju istorijskih zdanja"...
 
stf":25hbihbt je napisao(la):
Meni je na primer zdanje Novog dvora još fascinantnije. U enterijeru tog zdawa ni jedan detalj nije originalan, sve je premazano, izmenjeno, preradjeno i prepravljeno ... to se dešava sa starim zgradama u Srba.

Verovatno da bi se time dodvoravalo populizmu i iskazivala jeftine politika tipa "samo da je sveže okrečeno, narod to voli"...
 
Vrh