Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

stf":bi4ad0lc je napisao(la):
Tužno je što mora da dođe stranac i da uzme stranog arhitektu da bismo dobili nešto drugačiji trotoar od ML Loznica behatona ili neko drugo drvo sem platana i jasena ...

Tužno, ali po svemu sudeći istinito. :(
 
Pa ovi se jos nisu usemili sa mmloznicom , a trotoar nije projekotvao novica gotovina , koji svaki drgui put zaboravi da uradi taktilne ploce za invalide ,itd
 
zadruga.jpg


Видим, одужила се санација фасаде...

Ово зеленило је освежење.
 
Deluje pristojno, uz sve one zamerke koje smo i do sada spominjali.

Možda ne bi bilo loše da se postave replike starih stubova kontaktne rasvete i bandera, kao kod SKC-a i ispred železničke stanice (mislim da je ta autentična).

Daj bože pa da ovo bude novi izlaz ka Savi:

direktor":3vib8l8a je napisao(la):

U produžetku, sve do pružnog prelaza, su sve objekti nebitne funkcije (osim Lastine stanice) i ruglo Beograda.
 
Zelenilo je stvarno prijatna promena, valjda je u planu i desna strana zadruge za postavljanje ovih stabala a ne samo leva. I naravno, da ne zaborave da odrade ovaj donji deo fasade koji je ostao musav.
Direktore plus za slike! Ti si stvarno postao institucija ovde na forumu.

Poslato sa telefona preko tapatalk-a.
 
Pogled na zgradu super pogled iz zgrade uzas!!!

kad vidim da rašire onu mrezicu preko stare fasade da ne padne nekome nesto na glavu ne bude mi dobro
 
Ала су нас купили са ових пет стабала ... :D
ваљда неће да се осуше од небриге за месец дана :?
 
Neće a ključni razlog je taj što ih neće "održavati" "Zelenilo Beograd" ... oni verovatno ne znaju ni koja je ovo vrsta ...
 
За кружни ток сам прилично сумњичав,али мора се признати да ово изгледа све боље :grand:
 
Jos jedan lep detalj, kamene klupe na trotoaru

20140603123949.jpg


A ispred Zadruge je danas posebno zanimljivo, dosta nekih ekipa sa kamerama kao da ce danas da otvore zgradu iako jos nisu gotovi radovi ...

20140603124044.jpg
 
mogli bi koje drvo u saksiji da ubace na ovaj kružni tok.
 
PredragT":31edbo6k je napisao(la):
Jos jedan lep detalj, kamene klupe na trotoaru
Још један детаљ који говори да су странци овде умешали прсте ... "нашима" то не би никад пало на памет ... увек се сетим Булевара ... трговачка улица и најпознатија пешачка штрафта од преко 2 километра без једне једине клупе ... наши "стручњаци" ... :roll:
 
Milisave, ne bi smeli zbog preglednosti kružnog toka. Predraže odlične fotke, nego bacih pogled na skyscrapercity i moram da priznam da ni sam nisam očekivao toliko kritika sa njihove strane.

Ima pravih bisera tipa
Аааааа, саксијасто дрвеће, хахахахаха

Немам речи колико аљкаво ово све делује овде.
, ili
pre uslaska u "obnovljenu" zgradu noge lepo natopiti i propisno ukaljati u za to predviđenoj minornoj zardinjeri - kaljugarnici, a onda fino naneseno blato na cipele po mogucnosti sto bolje preneti na poplocani deo
...

U principu ne dovodim u pitanje njihovo pravo na kritiku, ali jedno je kritika a drugo je bespotrebno hejtovanje što bi klinci rekli.

Suština je da mi je neko rekao pre godinu dana da će zadruga sada ovako izgledati pomislio bih da je ili pijan ili lud, trećeg nema.
 
Inače "saksijasto drveće" je posađeno pre nekoliko meseci na više ulica Dorćola: Solunska, Gospodar Jovanova, Gospodar Jevremova, Drinčićeva - tako da ipak JKP Zelenilo nije zaslužilo toliko kritika. Nije da su zaslužili ni neke preterane pohvale, ali eto čisto da se zna...
 
To zelenilo su Potemkinova sela, treba slikati za par meseci... Bacene pare
Nisu u stanju da odrzavaju zelenilo ni ispred svojih kafica, vec puste da pozuti i osusi se. I nikome to ne smeta, cak ih i ne povade.
Licno sam nekoliko puta to komentarisao, gledaju te belo i okrenu na zezanje.
BEZNADEZNO.
A o Gradskom zelenilu, naravno sve najgore. :kafa:
 
Naravno da je neuporedivo bolje, ali meni ova boja fasade deluje nedovršeno.
 
Ове две купасте саднице поред улаза су већ промашај.

http://www.dodaj.rs/f/2d/xc/4KCdLM0t/20140603124044.jpg

Након ових финишерских радова изгледа да одговорни сматрају фасаду завршеном па сад ваљда имам право и да критикујем фасаду која је и даље мусава у приземљу.
 
Da li samo meni fasada pre rekosntrukcije (pored toga što je bila musava i oronula)

Bivis":2lwtcbpg je napisao(la):
u poređenju sa izgledom posle rekonstrukcije
PredragT":2lwtcbpg je napisao(la):

deluje kao gladak kamen naspram malterisanom zidu? Ili je to optička varka?
 
Vrh