Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

to sa dvorovima nikad mi nije bilo sasvim jasno iako decenijama živim u beogradu. stari,novi,beli? ako mislite kako pretpostavljam na skupštinu grada pored ulice dragoslava jovanovića hteo bih da dodam da su u glavnoj sali bile velike svečane stepenice izrađene od drveta umetnički u duborezu. one su preživele rat ali ne i oslobođenje kada je neko smatrao da je bolje bez njih pa su uklonjene potpuno. ostao je trag samo na fotografijama.(tastatura me i dalje zeza nekad piše veliko slovo a nekad ne).
 
Stari dvor - skupstina grada , novi dvor -predsjednistvo ,bjeli dvor - bjeli dvor na dedinju u sklopu dvorskog kompleksa
Stepenice o kojima govoris su deontirali njemici i odnjeli dana se nalaze u austriji kao i jedan tramvaj sto vozi po inzbruku sto su maznuli
2q0uaaa.jpg

vise o ovme u temi o dvorovima da neskrecemo sa teme
 
Bulevarac":1u8hnqlc je napisao(la):
Nisam baš sve pratio, ako može info oko zadruge.. jel će tamo biti neke kancelarija za BNV? Odnosno ko je vlasnik zadruge, Beograd, BNV, Arapi ... ?


Vlasnik zgrade je Republika Srbija, a zgradom "gazduje" Direkcija za imovinu Republike Srbije, tj. u njihovoj je nadležnosti ista. U zgradi će biti "showroom" projekta Beograd na vodi, biće izložena velika maketa istog, gde će zainteresovani da razgledaju maketu, ujedno i kaparišu-kupe nekretninu eventualno. Biće i par kancelarija, kuhinja, i resto za ljude koji tu budu radili..............
 
Direktore, a da im trazimo da nam vrate to sto su nam maznuli, moze li se to u danasnje vrijeme?
 
Moze samo u ovoj drzavi nema ko da se bavi tim to je dio ratne stete i imamo pravo traziti povracaj
 
krcko":195edlqd je napisao(la):
Bulevarac":195edlqd je napisao(la):
Nisam baš sve pratio, ako može info oko zadruge.. jel će tamo biti neke kancelarija za BNV? Odnosno ko je vlasnik zadruge, Beograd, BNV, Arapi ... ?


Vlasnik zgrade je Republika Srbija, a zgradom "gazduje" Direkcija za imovinu Republike Srbije, tj. u njihovoj je nadležnosti ista. U zgradi će biti "showroom" projekta Beograd na vodi, biće izložena velika maketa istog, gde će zainteresovani da razgledaju maketu, ujedno i kaparišu-kupe nekretninu eventualno. Biće i par kancelarija, kuhinja, i resto za ljude koji tu budu radili..............

Hvala! Šta se dešava sa zgradom nakon završetka BNV, da li se o tome razmišljalo?
 
Polako nisu ni poceli a pitanje i hoce li i kad ce
 
Valjda bi moralo da stoji dokle će koristiti te prostorije, odnosno da li do završetka radova ili ..., se to ne spominje, pa postoji bojazan da će na kraju, ako se i izgradi BNV ili ako se ne izgradi, zardugu i dalje koristiti oni jer se nigde to i ne spominje. Brojni su vakumi u zakonu, koji omogućavaju mnogo veće mutljavine, pa smatram da je sada pravo vreme insistirati na odgovorima, odnosno ne mislim da je prerano, naprotiv.
 
Stiglo jos zelenila

20140614134447.jpg


Kako nezvanicno saznajem na ovim buducim zelenim povrsinama na kruznom toku ispred Zadruge

20140614061310.jpg


bice trava ukrasena nekim ovakvim cvecem

20140614134507.jpg
 
Dal su to tuje ???

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Prošle nedelje par puta sam prolazio noću pored zadruge u iščekivanju da uslikam jednu noćnu fotku, međutim oba puta
kao za maler noćno osvetljenje nije bilo pušteno.

Predraže ti znaš sigurno, da li uključuju noćno osvetljenje češće ili samo onih par puta kada si ti fotografisao?
 
Ne ukljucuju. Nocno svetlo su ukljucili samo par puta, verovatno za probu. Ja jos cekam da probaju i osvetljenje u saksijama pa da vidim kako ce to da ispadne...
"Tuje" mislim da nisu tuje nego neko drugo rastinje a i mene bas zanima gde ce ih, cim saznam javljam. Mozda ce ih u unutrasnje dvoriste koje sada sredjuju a ispred zgrade i dalje stoje dve prazne saksije tako da ce i u njih nesto ubaciti...
Zelenilo oko Zadruge su osmislili arapi a ove ostale povrsine uredjuje gradsko jkp zelenilo...
 
Ako sam dobro razumeo Vučića kod Bujketa sada, Zadruga će biti otvorena 27. juna.
 
Pitanje je nije smjeo to javno da kaze , vijdecemo
 
Da, promrmljao je nešto u fazonu "možda nisam smeo ovo da kažem", pa je posle toga za BnV upotrebljavao samo neodređeni termin "u narednih nekoliko dana".
 
Večeras sam prolazio i bilo je upaljeno osvetljenje.

Stvarno lepo izgleda, ceo kraj je maltene sinuo! Evo i fotografije.

20140615212019android-1.jpg


Nažalost slikao sam mobilnim tako da kvalitet nije neki.
 
Danas je bila neka svečanost u zgradi, gomila lepo obućenih ljudi, bilo je i stranaca uključujući i jednog Indusa.
 
Indus tu radi na projektu ima ga na jednoj slici ranije sledja , mozda je bila proba ,
 
Bravo direktore za slike, plusić od mene!

Sviđa mi se ono rešenje za uličnu tablu, lepo izgleda.
 
Vrh