Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

Sve spremno za svecano otvaranje >>> :kafa:

20140627105607.jpg
 
Pa biće valjda aktivistkinja i aktivista....
 
Ја искрено поушавам да схватим како ико може и даље овај послић сматрати варваризмом ...
 
Pa koliko znam na forumu niko nije pomenuo varvarizam sem ako ne mislis na komentare na info sajtovima
 
Заправо Игоре, било је далеко огавнијих етикетирања.
 
Cvece na travi ne predstavlja nista na arapskom jer to nisu radili Arapi nego jkp Zelenilo Beograd. Arapi su sredjivali samo neposrednu okolinu Zadruge . Medjutim Apari odnosno ljudi koji su radili na sredjivanju Zadruge su imali primedbe na rad ljudi iz Zelenila i izmenili su njihov projekat po kome je cvece trebalo da bude crvene i narandzaste boje, oni su insistirali da bude ove plavkaste. Da li samo zato da bi se lepse slagalo sa okolinom ili boje njima imaju neko vece znacenje to ne znam...
 
Sve pohvale za odlicnu reportazu.

Realno ovako dobru rekonstrukciju smo mogli samo da sanjamo.
 
Ja sam zbunjen. Jel rekonstrukcija odlicna ili ofrlje radjena? :)
 
Јел задруга стално отворена, до колико сати, ради ли данас?
 
Od ponedeljka ce biti za javnost otvorena.
 
Feanor":haz0gktw je napisao(la):
Ja sam zbunjen. Jel rekonstrukcija odlicna ili ofrlje radjena? :)

Одрађена је ни боље ни горе од било које друге реконструкције која је урађена у Београду у последњих 20 година. Међутим, благо је рећи да неке хвата хистерија у жељи да опљуну што јаче могу по овом послу.

Реконструкција није темељна, него делимична, а делом се ни не ради о реконструкцији већ ревитализацији и пренамени.
 
Сумирајући Директорове, и још неких других, коментаре закључих да се ради о "крпљажи".
 
+1

Onolika zgrada, a naročito u onakom stanju, teško da može da se rekonstruiše za ovo vreme. Bojim se da ne bude "Drži vodu dok majstori odu".
 
rasho62":3nj39xe1 je napisao(la):
Сумирајући Директорове, и још неких других, коментаре закључих да се ради о "крпљажи".

Uradjena je delimična rekonstrukcija,Arapi su donirali 2 miliona (za kompletnu rekonstrukciju je potrebno oko 6),u svakom slučaju bolje izgleda nego pre rekonstrukcije.
 
Samo neko ko nikada nije bio u toj zgradi, ili prolazio skoro svaki dan pored nje pre rekonstrukcije može reći da se radi o običnoj krpačini.

Toliko olakih i prozivoljnih ocena, a veći problem je u tome što i kada se neko javi da demantuje ili ispravi izrečeno
dobije etiketu da je SNS bot. Takva je nekako atmosfera stvorena. Ne znam zašto, ali morao sam to da napišem iako mi je AV lično mrzak a njegova politička stranka odbojna.

Elem da se vratim na temu. Reč je o delimičnoj rekonstrukciji, neko je ovde pominjao krov, da bilo bi lepo da je i to odrađeno, mada da je stvarno u toliko lošem stanju i da prokišnjava verujem da bi to bilo na listi prioriteta. Ovako izlgeda zarđalo, ali niko od nas ne može posmatrajući sa Brankovog mosta da da realno stanje.

Vezano za podrum, mrzi me da kopam po postovima, ali znam da se bio javio jedan od članova foruma koji je izjavio da je voda ispumpana i da su ugrađene pumpe. Što je složićete se bolje nego da kao svih ovih godina podrum konstantno pliva u vodi.

Opet ponavljam, zgrada je bila ruina, godine i godine nemara i neodgovornog gazdovanja ostavile su svoj trag. Vrhunac je bio po meni kada su dozvolili one umetničke performanse, gde su šarali po zidovima i kačili neke predmete a sve u slavu avangardne umetnosti.

Sada je ogroman posao odrađen, ostaje da se nadamo da će u bližoj budućnosti biti odrađena kompletna rekonstrukcija, ali kako je bilo sada je odlično.
 
Vrh