Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

Homer Jay":38r6eh31 je napisao(la):
U Karađorđevoj haos. Kolone. Saobraćaj se jedva kreće. Sve bruji. Rade na Zadruzi, rade na kružnom toku, istovaraju neke stvari u Mikser haus. Valjda će se sve koliko-toliko normalizovati kada radovi budu gotovi, a za šest meseci - kada, bože zdravlja, kamioni prestanu da idu ovom trasom - biće prava milina :)

Inače, do Zadruge sam došao šetajući kraj reke i negde kod Beton hale sretnem grupu stranaca. Dok smo se mimoilazili, učiniše mi se ljudi poznatim odnekud i onda mi sine kroz glavu - 'ladno Rowina Armale i (ako me oči ne varaju) Mohamed Alabbar, kao i još par likova u odelima koji su bili u pratnji :D


Danas je čini mi se bila posebno velika gužva, na raskrsnici kod Ekonomskog semafori nisu funkcionisali.

Vezano za samu zadrugu i kvalitet rekonstrukcije, možda bi stvarno bilo bolje da ipak sačekamo da sve bude završeno.

I mene su uplašile fleke na fasadi, ali izgleda da ih polako popravljaju, pa čak i one šipke za zastave nisu toliko upadljive kada se posmatraju uživo.

Nego, bilo je reči negde da će možda Šeik iskeširati i za sređivanje okolnih fasada... Trebao si Homere da budeš
malo navalentan i pitaš Rowinu i društvo da li imaju i to u planu. :D
 
PredragT":2q9r96lr je napisao(la):
Kada se postuju pravila kretanja kruzni tok dobro funkcionise, bolje nego raskrsnica pre njega, problem nastane kada neki ljudi pocnu neshvatljivo da se ponasaju kao recimo vozaci crvenog autobusa i zutog kamiona na slici
Као и возач белог аутобус, камиона са приколицом и цистерне.. Под хитно полупати асфалт и ставити траву у средину!
 
Somi303":1jc0kiwl je napisao(la):
PredragT":1jc0kiwl je napisao(la):
Kada se postuju pravila kretanja kruzni tok dobro funkcionise, bolje nego raskrsnica pre njega, problem nastane kada neki ljudi pocnu neshvatljivo da se ponasaju kao recimo vozaci crvenog autobusa i zutog kamiona na slici
Као и возач белог аутобус, камиона са приколицом и цистерне.. Под хитно полупати асфалт и ставити траву у средину!

I onda ce kamioni da idu preko trave. :D
 
spatiotecte":2o8v3zxk je napisao(la):
Somi303":2o8v3zxk je napisao(la):
PredragT":2o8v3zxk je napisao(la):
Kada se postuju pravila kretanja kruzni tok dobro funkcionise, bolje nego raskrsnica pre njega, problem nastane kada neki ljudi pocnu neshvatljivo da se ponasaju kao recimo vozaci crvenog autobusa i zutog kamiona na slici
Као и возач белог аутобус, камиона са приколицом и цистерне.. Под хитно полупати асфалт и ставити траву у средину!

I onda ce kamioni da idu preko trave. :D


Postave se lepo šiljci i gotova priča!
 
20140530190904.jpg


20140530190914.jpg


20140530191035.jpg


20140530191105.jpg


20140530191149.jpg


20140530191153.jpg


20140530191209.jpg


20140530191214.jpg


20140530191217.jpg


20140530191628.jpg


20140530191708.jpg


Sramni izgled okoline

20140530191723.jpg


20140530191725.jpg
 
Daleko od toga da sam jedva čekao da kritikujem, ali mislim da ovo treba iskomentarisati:

Hercegovačka treba da bude novi izlaz na Savsku obalu za pešake i bicikliste (po svom položaju, pravcu, širini, uostalom - postoji ...).
Dosadašnji kolovoz je bio preširok, toliko da je to čak bilo i zbunjujuće za vozače, tako da je na rasppolaganju bilodovoljno prostora da se naprave široki trotoari koji bi pešaci i biciklisti koristili za izlaz na Savu.
Ali, umesto širokih trotara stavili su ovo široko razdelno ostrvo i kosa parking mesta, što je po meni promašaj.

Wild Duck":1audw7jz je napisao(la):

a koliko je stvar besmislena, vidi se po ovom kanalu za slivnik koji u luku obilazi oko šahta. Suludo.

Wild Duck":1audw7jz je napisao(la):
(znam da "kanal za slivnik" nije pravi termin...)


Wild Duck, + za slike.
 
Ima ovim slikama oko dve nedelje, nisam stigao da ih postavim, ali evo...

20140521211257.jpg


20140521211304.jpg
 
Dačo i Predraže pohvale i plusići za slike.

Predraže, zavidim ti na pogledu koji imaš, meni ova zgrada i okruženje nikada ne bi dosadilo.

Još sa ovim noćnim osvetljenjem, ufff milina.

Možda je minus jedino teretni saobraćaj, ali i to će se valjda uskoro smanjiti.
 
Večeras je sa Brankovog mosta delovala primamljujuće :) Očekivao sam da će Predrag okačiti slike i evo - obradovao me je!
 
Nešto razmišljam gledajući ovu staru sliku što je direktor postavio, ako nisu imali recimo da vrate kupole
na bočnim stranama, mogli su barem da centralnoj kupoli vrate stari izgled.

To sigurno nisu veliki troškovi, u pitanju su minimalne investicije.
 
Danas sigurno neće. Verujem da će najava zvaničnog otvaranja biti propraćena veoma agesivnom medijskom kampanjom - tekstovi, prilozi, pamfleti, pre i posle slike, šeik, Beograd na vodi, pogača, so, crvena traka, renderi, animacije, Rovina, Mali, Vučić, milijarde, planovi, nacrti...
 
Lepo osvetljenje Bg zadruge :kk:
samo da ne bude i u bojama Amsterdamskog red ligt districa
a raširene u poselednje vreme preko Bgd fasade i fontana
 
tu firmu za rasvetu koja je verovatno ako ne i sigurno u srodstvu sa nekim sa vlasti treba hitno zatvoriti i naplatiti za javno ruglo par miliona,to sa mozgom i ukusom nema veze.
Stranci za skupštinu misle da je kockarnica a fontane sve do jedne izgledaju jeftino ko da su made in PRC,i to sve zbog prelepih raznovrsnih boja.
Stiče se utisak da je i Skoplje manje kičasto
 
Pa zar nije dovoljno ukljuciti samo bela svetla i stvar je resena? Koliko znam , to su led svetla koja imaju vise boja, dovoljno je , valjda , samo da se ukljuce samo bela svetla i nece biti sareno. Inace , moje misljenje je da je to sarenilo katastrofa.
 
Upravo to! LED rasveta ima mogućnost da menja boje, samo je uključiš na belu i sve ok.

Malo današnjih slika. Nema nekih većih promena, osim što su stigla ova simpatična drvca:

zadruga-drvca.jpg


zadruga.jpg
 
Tužno je što mora da dođe stranac i da uzme stranog arhitektu da bismo dobili nešto drugačiji trotoar od ML Loznica behatona ili neko drugo drvo sem platana i jasena ...
 
Vrh