Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

direktor":2u36q2nd je napisao(la):
Nije deblji je vidi se na slikama ,ali nije debeo kao u knezu ,i stavlja se na malter za razliku od kenza gdje se ploce stavljaju na pjesak i predvidjene su za laka vozila , dok ce ovdje koristiti samo pjesaci

Odlično! Hvala na info-u. Nadam se stubićima svuda oko pešačke da im odmah ne bi testirali opterećenje vozači kamiona.
 
Ivicnak ce biti prilicno visok tako da nevjerujem da ce neko moci da se popne ,inace bila je i ona likusa nesto naredjvala imali su nekhi problema sto se slikala u kanu sa maketom
 
Da sam znao da će direktor da slika ne bih ja fotkao, ali nema veze... Od viška glava ne boli! :)


20140527175314android.jpg


20140527175334android.jpg


20140527175432android.jpg


20140527175505android.jpg


20140527175554android.jpg


20140527175625android.jpg
 
Kao što možete videti, prilično musav je još ostao donji deo fasade, gornji je čini mi se popravljen onim premazivanjem.
 
Izgleda da su uspešno "izvukli" fleke sa fasade koja gleda na Travničku ulicu, tako da ne sumnjam da će i prizemlje u finišu biti sređeno. Trotoar je baš prjatno iznenađenje - deluje mnogo kvalitetnije u odnosu na ono što smo navikli u Beogradu.

Direktore, jesu li ove klupice za eksterijer?

dsc09128.jpg


Još kada se posadi zelenilo, zamene bandere i sredi kružni tok, biče to lepo mestašce. Jedino mi ove "Belgrade waterfront" zastavice deluju malo suvišno. I brine me šta će biti s krovom Zadruge :?
 
Neznam mislim da je enterijer posto su slicne elemente unosili unutra , vidjecemo , kroz par dana otvaranje navodno 1 juna a kafe restorana 10 juna vidjecemo
 
Homer Jay":lbkf41v7 je napisao(la):

OMG!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shok: :shok:

OMG!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shok: :shok: :shok:

I can't believe!

Such a thing... ... in Belgrade!!!!!!!!

:gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :kk: :kk: :kk: :kk: :pob: :pob: :pob: :vops:
 
E, sad bi mogli i kolovoz da srede, ne znam kako bi kaldrma odgovarala ovom sarenom trotoaru, kapiram da je to malo moguce sve dok kamioncine tutnje kroz ulicu.

Nisam bas upucen, sta su tacno planirali sa ovim delom trotoara pri ulazu?
Bivis":xsmevigk je napisao(la):

Izgleda da ce ovo ostrvce napred biti zeleno, ali sta je sa ovim srednjim delom gde je jos uvek zemlja?
Da nije predvidjeno za zaustavljanje automobila za 'svecane goste'? ili ce takodje biti poploceno kao ostatak trotoara?
 
Direktore a ko je ona mala, slatka garava što je bila juče tamo... Podseća na onu iz Monte Karla?

Poslato sa telefona preko tapatalk-a.
 
Pa to je ona licno dosla u inspekciju , nesto je vikala , na nadzor u vezi nekih cigana , prozora koji nesmiju da se zatvaraju itd sa njom je bio i neki indijac
 
Ona je arhitektica, a otkud to da vrsi nadzor ovde, nemam pojima.

Cak sam pomislio da je mozda ona projektovala Beograd na Vodi.
 
http://www.dodaj.rs/f/42/l1/1zKRuwQ1/20 ... ndroid.jpg

Примећујем да је комплетно уређење околине Задруге по снс-у подређено аутомобилима и то чак не ни аутомобилима наших суграђана већ блиндираним лимузинама свима нам познатих скотова на власти и бахатих арапа.

Једина сврха оног смешног кружног тока који је ту добуџен је да се те блиндиране лимузине лакше окрећу а чињеницу да је и овако мали плато испред задруге појео овај нови колски прилаз ваљда ни не треба посебно да елаборирам.
 
Iznela je ta arhitektica tada i neke zamerke na ovaj vec poplocani deo trotoara pa su ga onda razbucali i sada treba da ga popravljaju. Mislim da je zakljucila da ima isuvise belih ploca pa su te sto su visak izvadili...
 
spatiotecte":2739ywdi je napisao(la):
Ona je arhitektica, a otkud to da vrsi nadzor ovde, nemam pojima.

Cak sam pomislio da je mozda ona projektovala Beograd na Vodi.


Čekaj jel ona srpkinja, mislim nije mi to toliko važno, samo pitam... Pošto onako, deluje egzotično! :mrgreen:

20140527175538android.jpg


Ova je fotkica od juče, zaboravio sam da tada postavim.
 
nombre":3svibxdl je napisao(la):
Klasican post jednog hejtera.

20140527175625android.jpg


Свако коме овај призор није у најмању руку чудан због гротескно уског тротаора испред фронталне фасаде (и то какве) оваквог здања не завређује да му се адекватно одговори.

Кубус, архитектура, позиција, два бочна крила,пређашње стање, будућа намена, околне лице...И још много тога просто забрањују овако узан тротоар испред централног и најистуренијег дела зграде.
 
da ovaj trotoar ipak nije malo too much? Mislim malo odudara od svega.
 
Ma hoce to se jos radi rasvjeta par slika nabrzinu trcah do prodavnice sa meterijalima uletio sam pred samo zatvranje
 
Vrh