Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

tja, pa ne znam, meni je bilo autenticnije onako staro i raspalo,
ovako izgleda kao neka sterilna gastarbajterska vila...

salim se :D dobar rad :kk:
 
1milance1":3fwvbzi2 je napisao(la):
relja":3fwvbzi2 je napisao(la):
Hvala, verovatno nisam pročitao objašnjenje ispod fotografija, a premaz i jeste nijansa boje očišćenog metala.

Ovom gradu prvo trebaju ovakve intervencije, pa tek onda mega giga projekti.
Apsolutno se slazem sa tobom, prvo se trebaju srediti i rekonstruisati objekti kao sto je Geozavod, i vratiti im prvobitni sjaj, pa posle pricati o sega-mega projektima :grand:

Ispravak, čisto radi preciznosti, znači bivši objekat, bivšeg Geozavoda, današnjeg Geološkog zavoda.
 
Drakche":10u8qjhs je napisao(la):
tja, pa ne znam, meni je bilo autenticnije onako staro i raspalo,
ovako izgleda kao neka sterilna gastarbajterska vila...

salim se :D dobar rad :kk:


и ја више волим прљаве фасаде са тим зубом времена илити патином... мислим да то има више шарма....таква је италија нпр.. колико ја знам.

међутим јасно је да се то не исплати.
 
krcko":jkxsyfea je napisao(la):
1milance1":jkxsyfea je napisao(la):
relja":jkxsyfea je napisao(la):
Hvala, verovatno nisam pročitao objašnjenje ispod fotografija, a premaz i jeste nijansa boje očišćenog metala.

Ovom gradu prvo trebaju ovakve intervencije, pa tek onda mega giga projekti.
Apsolutno se slazem sa tobom, prvo se trebaju srediti i rekonstruisati objekti kao sto je Geozavod, i vratiti im prvobitni sjaj, pa posle pricati o sega-mega projektima :grand:

Ispravak, čisto radi preciznosti, znači bivši objekat, bivšeg Geozavoda, današnjeg Geološkog zavoda.
Ok, obraticu paznju na to :kk: :D
 
Wuxa;110410110 je napisao(la):
Covece koja razlika sa samo malim "zahvatom"

1rapvo.jpg


sam1117-copy-belgrade.jpg

by Soliter
sa ssc wuxa
 
Николау81, добро дошао на форум.
Укњижен ти је први плусићћћ
Предпостављам да си и ти један од оних који је радио на крову Задруге па отуда и слике које си поставио. По детаљима које си сликао види се да је рађено доста квалитетно. :kk:
Да ли можеш мало више да кажеш о самим радовима и шта ће се све још радити.
 
Od mene deseti plus za prvi post Nikolau81, dobro nam došao na forum!
 
PPV i ekipa obisli su zgradu zadruge ,kazu da ce je navodno orenovirati ,da li je neko nasao na netu snimak njihove posjete bilo je na b92 cini mi se
 
Omladinska zadruga se konačno iseljava, upao im je direktor Direkcije za imovinu Republike Srbije, (u čijem je vlasništvu zgrada) gospodin Vorkapić, onog dana kada je bio u poseti Šeik sa privremenim gradskim organom, i momentalno im uručio dopis da se što pre isele, trenutno traže malo više vremena da nađu drugu lokaciju.........
 
Nebi im dao ni minut vec bi cim se seik okrenuo naredio da ih fizicki izbace direkt na ulicu
 
Direktore, mozda imaju neki papir koji ih stiti?

Edit:
Korumpiran je ovaj sistem do srzi. Imam primer u mojoj firmi gde se pokusalo raskrstiti sa enormnim troskovima za pojedine persone, ali nazalost one imaju ugovore koji ih (za sad) stite ko bele medvede.
Mozda je i takav slucaj sa prostorom?
 
Laki72, u ovom slučaju nije tako. Elem, ta privatna zadruga je poslednji trag, ili ti zaostavština bivšeg Geozavoda, današnjeg Geološkog zavoda, dok su oni bili korisnici zgrade, pa su razni direktori imali, recimo dil, sa tim vlasnikom Omladinske zadruge, što je On vrlo uspešno koristio godinama. Onog dana kada je i papirološki zgrada prešla na legalnog stanara, Pravosudnu akademiju Republike Srbije, (odluka-zaključak Vlade Republike Srbije, od 27. aprila 2010), zadruga je trebalo odmah da se iseli, i da im Direkcija za imovinu pošalje dopis ili momke......e sad, što nije.....
 
U tom slucaju se slazem sa Direktorovom konstatacijom da bi leteli istog trena napolje, stim sto bi im nalozio i placanje svih meseci zakupa prostora, kao i kaznu za neovlasceno koriscenje i uzurpiranje imovine.
Cudna smo mi zamlja, ovde sve moze...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Potpuno se slažem. Pravna služba (ako je imaju) Direkcije za imovinu Republike Srbije, bi trebalo sve to da im ispostavi, pokrene postupak itd, itd........
 
laki72":23t6f1il je napisao(la):
U tom slucaju se slazem sa Direktorovom konstatacijom da bi leteli istog trena napolje, stim sto bi im nalozio i placanje svih meseci zakupa prostora, kao i kaznu za neovlasceno koriscenje i uzurpiranje imovine.
Cudna smo mi zamlja, ovde sve moze...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

Protivpravno useljenje
Član 219
(1) Ko se neovlašćeno useli u tuđu zgradu, stan, poslovne ili druge prostorije,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.
(2) Ako izrekne uslovnu osudu za delo iz stava 1. ovog člana, sud će naložiti obavezu učiniocu da u određenom roku napusti i isprazni prostorije u koje se neovlašćeno uselio.
(3) Za delo iz stava 1. ovog člana gonjenje se preduzima po predlogu.
 
U toku je kompletno čišćenje zgrade, naredna tri dana, neko preduzeće "KOLUBARA INVEST GRADNJA" d.o.o. iz Beograda, je došlo sa kamionom i nekih 50-tak radnika.........
 
Odlicna vijest jeli to znaci da ce i podrum ocistiti ,a sta ce sa stvarima prosao sam danas oko 16h gorila je rasvjeta mjestimicno na spratovima
 
Podrum je pod vodom, i to se neće za sada dirati, odnosno sanirati, isušiti ili ti već..........Stvari, tj. inventar od Geološkog zavoda, pola ide kod njih za potpalu njihove kotlarnice, a pola na deponiju..........
 
Ne svidja mi se kako je očišćen ovaj deo fasade. Prolazeći tuda primećujem sve više "masnih" fleka.
Da li je restaurator tražio da fasada što pre poprimi rustičan izgled ili je to uticaj atmosferalija i izduvnih gasova?
 
Mozda je mokra meni tako djeluje ,na ranijim slikama se nisu vidjele masne fleke kako ih nazivas
 
Vrh