Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Takve stvari se saniraju i popravljaju i tokom gradnje, ali objekat se sleže, a tokom poslednjih nekoliko meseci nije bilo kap kiše, nezapamćeni hidrološki minimum i jednostavno sada je u septembru pala velika količina kiše i negde se novo pokazalo, naročito ako je na višim nivoima gde može biti procedna atmosferska voda (koje nije bilo), ne podzemna. Pričamo za garažu. A ovo u lokalima i ulazu mi je nejasno, jedino ako je pluvia sistem odvodnje sa krova pa negde da prolaze tu vertikale i puštaju (što je malo verovatno) ili je prelivanje/podlivanje sa platoa ili eventualno iz vodovodnih cevi...najvažnija stvar je da su prisutni i da se time bave, ako to ne rade, onda to može biti znak za potencijalno alarmantno..

Dodatno, jeste, nedopustivo je da dođeš u takav objekat i platiš toliko i očekuje te bara, ali imajte na umu da ranije nije se išlo toliko ispod zemlje na NBg, tamo i gde postoje garaže na ranijim objektima su dizali cele platoe i objekte i garaže imali u prizemlju/polunivou ili maksimalno do -1, a sada se ide do -3 na NBg gde je podzemna voda maltene do pola -2 nivoa konstantno.
 
Poslednja izmena:
Takve stvari se saniraju i popravljaju i tokom gradnje, ali objekat se sleže, a tokom poslednjih nekoliko meseci nije bilo kap kiše, nezapamćeni hidrološki minimum i jednostavno sada je u septembru pala velika količina kiše i negde se novo pokazalo, naročito ako je na višim nivoima gde može biti procedna atmosferska voda (koje nije bilo), ne podzemna. Pričamo za garažu. A ovo u lokalima i ulazu mi je nejasno, jedino ako je pluvia sistem odvodnje sa krova pa negde da prolaze tu vertikale i puštaju (što je malo verovatno) ili je prelivanje/podlivanje sa platoa ili eventualno iz vodovodnih cevi...najvažnija stvar je da su prisutni i da se time bave, ako to ne rade, onda to može biti znak za potencijalno alarmantno..

Dodatno, jeste, nedopustivo je da dođeš u takav objekat i platiš toliko i očekuje te bara, ali imajte na umu da ranije nije se išlo toliko ispod zemlje na NBg, tamo i gde postoje garaže na ranijim objektima su dizali cele platoe i objekte i garaže imali u prizemlju/polunivou ili maksimalno do -1, a sada se ide do -3 na NBg gde je podzemna voda maltene do pola -2 nivoa konstantno.
Pretpostavljam da se razumete u materiju, pa pitanje... Kako se sanira curenje kroz vertikalni zid garaze, npr. na -1 ili -2 nivou ? Ocigledno je p(r)opustila spoljna hidroizolacija.
 
Priča se da će biti nekih lepih detalja i poboljšanja izgleda samog ulaza :) eee i to da vidimo kako će da naprave

detalj_01.png

detalj_02.png
 
Tako se pričalo da će zelenilo u zardinjerama ispred prozora biti zasađeno i svuda isto kako bi zgrada izgledala kao sa rendera. Epilog je da investitor ne želi to da sadi niti bilo šta radi po tom pitanju te je sve ostalo na pustoj prodajnoj priči.
Isto tako vidim i gore najavljena poboljšanja - prodajna priča, nije lako prodati stan kad kupci vide ovakve ulaze.
Biće mi drago da nas sve razuvere delima međutim... Neka za početak trenutno stanje u ulazima urede i sakriju ružna vrata za struju i drugo.
 
Kakvi su za cenjkanje? Meni nude stanove za 3450eur sa PDV-om
 
Pretpostavljam da se razumete u materiju, pa pitanje... Kako se sanira curenje kroz vertikalni zid garaze, npr. na -1 ili -2 nivou ? Ocigledno je p(r)opustila spoljna hidroizolacija.
Ne bavim se HI, ali postoji više od jednog načina za sanaciju, u zavisnosti od toga šta je prvobitna HI, počev od injektiranja, štemanja i zapunjavanja nekim malterom na bazi kristala, premazom penetrata.. ako je membrana HI, možda će malo da se seli voda do slabih mesta dalje, pa ponovo sanacija, mada može biti i da je membrana po poljima (sa trakama) pa se injektira jednom celo polje i ne bi trebalo da ide dalje voda.. ne znam šta je ovde hidroizolacija podzemnih etaža..
 
Na mestu budućih kupaca bih sačekao bar 10 dana da se ovo u potpunosti materijalizuje. Na kraju krajeva 10 dana je prilično kratak vremenski period
 
Bio sam da pogledam ovo cudo, ima par slobodnih stanova u razlicitim ulazima. Ja goru gradnju nisam video skorije od ovih "lux" kompleksa, hodnik raspad sistema - zavrsni finish kao za spoljnu fasadu, jeftine podne plocice i ko bajagi mermer oko ulaza od lifta, tragikomedija koliko je sve neskladno i koliko se vidi da se stedelo na svakom mogucem milimetru., svi elektro ormani goli kao da sam u nekom EPS-ovom trafou.. A najkriminalnije mi je sto su nabavili gelendere pogresnih dimenzija, i umesto da ih preprave, lagano su ih nabili u plocu kao noz u lubenicu, i to na svakom mogucem spratu, tako da gelenderi polu levitiraju. O stanovima i da ne govorim, kriv parket, polomljena stolarija, zidovi sa izbocinama od po 5-10cm..
3450eur za ovo 🤦‍♂️
 
Bio sam da pogledam ovo cudo, ima par slobodnih stanova u razlicitim ulazima. Ja goru gradnju nisam video skorije od ovih "lux" kompleksa, hodnik raspad sistema - zavrsni finish kao za spoljnu fasadu, jeftine podne plocice i ko bajagi mermer oko ulaza od lifta, tragikomedija koliko je sve neskladno i koliko se vidi da se stedelo na svakom mogucem milimetru., svi elektro ormani goli kao da sam u nekom EPS-ovom trafou.. A najkriminalnije mi je sto su nabavili gelendere pogresnih dimenzija, i umesto da ih preprave, lagano su ih nabili u plocu kao noz u lubenicu, i to na svakom mogucem spratu, tako da gelenderi polu levitiraju. O stanovima i da ne govorim, kriv parket, polomljena stolarija, zidovi sa izbocinama od po 5-10cm..
3450eur za ovo 🤦‍♂️
Sve tacno, velika greska sto smo uzeli stan ovde.
 
Najbolja stvar na ovom projektu je stolarija i fasada i parket, sve tačno što ste napisali iznad....ko zna ko se krije iza tih profila...
 
Je l imao neko od stanara problem za uknjizbom? Cuo sam da su postojali problemi od toga, da li je neko ko je kupio skorije stan imao problema?
 
Inace problem sa zabelezbom je resen, jer je bila neka ucena i to je sve sredjeno, mi kreditni kupci nismo imali nikakvih problema i sredstva su sva isplacena
 
Ima par dobrih stvari kao što član iznad reče pre par dana. Ventilisana fasada je jedan od njih. Parket i prozori bi bili druge dve da nisu uništeni prilikom montaže i završnih radova. A najgore od svega je što su zardinjere projektovane da ispuštaju vodu na pločice terasa koja se onda tako prljava sliva, u zavisnosti od veličine terase, metrima do slivnika. S obzirom da pad terena kako na terasama tako i kupatilima često nije ka slivniku imamo tešku glupost za koju investitor uopšte ne haje. Kao i za prijavljene nedostatke prilikom primopredaje.

Hodnici su nalickani za taj neki prodajni dan kao što se vidi iznad. Opet odabrane slike odaju toliko neukusa (kao i boja u hodnicima) da je izlišno više i komentarisati.
 
Vrh