Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Cudi me, Kinezima je ovo prva investicija u Srb,.ocekivao bih da su otvorili četvoro očiju prilikom kupovine parcele tj. uradili ozbiljan due diligence.
 
Da li neko ima nove informacije u vezi nove zabelezbe od 06.01.2022. Da li ce to uticati na rok izgradnje i predaje stanova kupcima?
 
Da li neko ima nove informacije o pomenutim zabelezbama?
Deluje kao da se usporila gradnja.. koje informacije daje investitior?
 
Zastita za klimu i zaluzine stigle;)
E7604CE0-4A6D-48B3-8AD9-C13ECE4EFF36.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:
Veliko razočarenje sa kvalitetom i onim sto je ponudjeno u prodaji a na kraju dobijeno. Odstupanja su velika, deluje jeftino i daleko od renomiranog kvaliteta i izgleda. Lokacija je jedina pozitivna stavka.
 
Lana, sta Vas je toliko razocaralo? Sta je to sto je obecano a na kraju nije uradjeno?
 
Lana, sta Vas je toliko razocaralo? Sta je to sto je obecano a na kraju nije uradjeno?
Kvalitet bojlera u zgradi, ograda u hodnicima, zastori na terasama kao u zatvoru.Na samome pocetku su nam rekli da će nam ponuditi par opcija pločica da izaberemo pa na kraju se svelo na pločice koje su oni izabrali. Ovo je samo moje mišljenje koje je bazirano na našoj kupovini. Možda smo previše očekivali. Wellport stanovi mi deluju mogo kvalitetnije.
 
Za bojlere se slazem, i ja sam se nasmejao kada sam video, ocekivao sam Ariston /bar su tako pominjali u prodaji/ a dobili smo, slobodno mogu reci, smece! Ali to nije veliki problem, moze se jednostavno zameniti kome ne odgovara… Za ogradu se takodje slazem, izgleda izuzetno jednostavno i jeftino. Zastore necu komentarisati, to je stvar ukusa i meni se recimo dopadaju. Sem navedenog, sve sto su obecali su i ispunili (ulazna i sobna vrata, kvalitet parketa, stolarije, plocica…).
 
Za bojlere se slazem, i ja sam se nasmejao kada sam video, ocekivao sam Ariston /bar su tako pominjali u prodaji/ a dobili smo, slobodno mogu reci, smece! Ali to nije veliki problem, moze se jednostavno zameniti kome ne odgovara… Za ogradu se takodje slazem, izgleda izuzetno jednostavno i jeftino. Zastore necu komentarisati, to je stvar ukusa i meni se recimo dopadaju. Sem navedenog, sve sto su obecali su i ispunili (ulazna i sobna vrata, kvalitet parketa, stolarije, plocica…).
Slažem se da je stvar ukusa i da neke stvari možemo promeniti. Ja već znam da ću promeniti ali ne mogu tako lako da prihvatim da moram da renoviram stan koji toliko košta. Ponovo ovo je lični stav. Znam da su mnogi zadovoljni.
 
Potpuno Vas razumem. Meni je bilo cudno da nije moguce doplatiti i uvesti podno grejanje u kupatilima na primer…
 
Da li neko ima nove informacije u vezi nove zabelezbe od 06.01.2022. Da li ce to uticati na rok izgradnje i predaje stanova kupcima?

Mi smo još početkom godine odustali od kupovine stana u Z65, baš zbog navedene zabeležbe.
Naš advokat je probao da dodje do informacije o čemu je reč i saznao da je neki advokat tužio investitora i probao da se upiše na parceli. U tom trenutku (kraj decembra), predmet je otišao na drugostepenu instancu, ali nismo znali da li je već zakazan termin ročišta ili ne. Ideja je verovatno bila da privoli investitora na vansudsko poravnanje kako bi dobio traženi novac i ne bi kočio proces prodaje. To je pretpostavka advokata. Savetovao nam je da odustanemo jer smatra da ovo može da se oduži. "Možda će se rešiti do Božica, a možda neće ni do Uskrsa", da citiram njegove reči od tada. Banka sigurno neće odobriti kredit dok situacija ne bude čista jer neće moći da upiše hipoteku.
Kod nas je to presudilo da na kraju odustanemo, jer smo kreditni kupci i nismo želeli da se igramo.

Žao mi je zbog svih vas što ovo još nije rešeno. Baš loše i za kupce i za investitora.
Nama se jako svideo kvart i pozicija, ali ipak je presudila nerešena situacija.

Srećno sa ovim. Nadam se da će se uskoro rešiti na dobrobit svih.
 
Mi smo još početkom godine odustali od kupovine stana u Z65, baš zbog navedene zabeležbe.
Naš advokat je probao da dodje do informacije o čemu je reč i saznao da je neki advokat tužio investitora i probao da se upiše na parceli. U tom trenutku (kraj decembra), predmet je otišao na drugostepenu instancu, ali nismo znali da li je već zakazan termin ročišta ili ne. Ideja je verovatno bila da privoli investitora na vansudsko poravnanje kako bi dobio traženi novac i ne bi kočio proces prodaje. To je pretpostavka advokata. Savetovao nam je da odustanemo jer smatra da ovo može da se oduži. "Možda će se rešiti do Božica, a možda neće ni do Uskrsa", da citiram njegove reči od tada. Banka sigurno neće odobriti kredit dok situacija ne bude čista jer neće moći da upiše hipoteku.
Kod nas je to presudilo da na kraju odustanemo, jer smo kreditni kupci i nismo želeli da se igramo.

Žao mi je zbog svih vas što ovo još nije rešeno. Baš loše i za kupce i za investitora.
Nama se jako svideo kvart i pozicija, ali ipak je presudila nerešena situacija.

Srećno sa ovim. Nadam se da će se uskoro rešiti na dobrobit svih.
Sud je doneo presudu i ovo je ponisteno, ceka se na katastar da obrise zabelezbu
 
Trenutno ne dozvoljavaju nikakve izmene, meni smeta jedan red pločica koji ću skidati svakako. Mislio sam da je bolje i da ga ne postave ali nema šanse. Bar ja nisam uspeo.
Kontaktirao sam i podizvodjace ali nisu dobili zeleno svetlo od investitora.
 
Daleko smo od skidanja zabelezbe. Nazalost sad vec postaje ozbiljan problem. Zgrada ce biti gotova do 30.06. (citaj krajem Juna) ali kreditni kupci ako se usele do Nove godine bice uspeh.
 
A zašto je zabeležba problem za kreditne kupce a nije za upotrebnu dozvolu?
 
Zato što banka neće odobriti kredit ako ne može da se upiše hipoteka na stan. Hipoteka je jedina garancija da će kredit biti isplaćen.

Baš mi je žao što je sve ovako ispalo.
Sta je ispalo ? Ne sirite paniku i dezinfomacije bezveze, situacija ce biti resena svakako i u procesu resavanja je, nemojte ljudima nabijati nepotreban pritisak.

Posebno ako niste upoznati sa situacijom kako je doslo do postavljanja iste zabelezbe
 
Moze li neko ko je kupio/planira da kupi stan u ovom kompleksu molim vas da mi pise u DM? Hvala!
 
Neko je pisao za projektno finansiranje pa sad ne mogu da nadjem poruke, sta se desava sa tim? Koje banke ste uzimali za kredit?
 
Vrh