Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Наставак рушења чика Јанковићевог магацина, коначно оде у историју. Слике од данас-24.12.2021.




 
Чини ми се да ће ово бити први стамбени блок са оградом до булевара.
 
Није, има и насеље тј. изграђена Ексингова стамбена зграда, а имаће и насеље "Лековита башта". И један део насеља "Запад 65" је ограђен металном оградом, исто до Булевара хероја са Кошара.
Ограда код бившег Цептеровог магацина и стамбене зграде која се сад гради је била одувек ту, односно цео плац је био ограђен са свих страна, када је магацин изграђен.
 
Prolazio sinoc, deluje da nema pomaka u izradi fasade, narocito sa unutrasnje strane.gde nisam video nijedan panel (bar sa strane sa koje sam gledao).
 
Danas sam i ja bio do gradilišta. Konačno je počela ugradnja panela sa unutrašnje strane. Paneli mi deluju sveže ugrađeni, tako da izgleda da su tek danas, eventualno juče počeli ugradnju. Takođe, gradilište mi deluje dosta živo. Nadam se da je to znači da se konačno otkočila ugradnja panela.
 
Ima li mozda vesti o tome kada se ocekuje da ce biti moguce aplicirati za kredit i da li su ispunjeni svi uslovi za apliciranje sto se gradnje tice?
 
Razmisljamo da kupimo stan u Z65 ali nam je advokat skrenuo paznju na neku zabelezbu koja postoji na parceli, upisana sredinom 2021. godine. To je verovatno razlog zasto kreditnim kupcima jos uvek nije stigla potvrda o izgradjenosti, jer bi verovatno bio problem sa bankama kada bi aplicirali za kredit.
Mozda se zbog toga i kasni sa ugradnjom panela, kao izgovor dok se ne resi problem sa zabelezbom.
Da neko ima dodatne informacije u vezi sa ovim?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220109-211811_Chrome.jpg
    Screenshot_20220109-211811_Chrome.jpg
    93,5 KB · Pregleda: 282
Pogledaj stranu 17.
Hvala, procitao sam, samo mi je nelogicno da se u zabelezbi iz 2019. godine spominje odluka iz sredine 2021., 2 godine kasnije.
Pricao sam sa savetnicom u banci, dok se ta zabelezba ne resi, banka najverovatnije kredit nece pustiti, kao sto je receno.
Otud tu zabelezbu povezujem sa kasnjenjem fasade, jer nema svrhe da izdaju potvrdu o 80% izgradjenosti pa da bude problema sa odobravanjem kredita, ovako imaju izgovor da nesto kasni i nije do njih. To je moje razmisljanje.
Ocekivao bih da kreditni kupci dobiju potvdu o izgradjenosti cim se resi problem sa zabelezbom, pre toga svakako ne, a ocekivao bih i da se ugradnja fasade tada ubrza.
Postoji i nova zabelezba od 06.01.2022., nadam se da je vezana za ovu problematicnu.
 
Hvala, procitao sam, samo mi je nelogicno da se u zabelezbi iz 2019. godine spominje odluka iz sredine 2021., 2 godine kasnije.
Pricao sam sa savetnicom u banci, dok se ta zabelezba ne resi, banka najverovatnije kredit nece pustiti, kao sto je receno.
Otud tu zabelezbu povezujem sa kasnjenjem fasade, jer nema svrhe da izdaju potvrdu o 80% izgradjenosti pa da bude problema sa odobravanjem kredita, ovako imaju izgovor da nesto kasni i nije do njih. To je moje razmisljanje.
Ocekivao bih da kreditni kupci dobiju potvdu o izgradjenosti cim se resi problem sa zabelezbom, pre toga svakako ne, a ocekivao bih i da se ugradnja fasade tada ubrza.
Postoji i nova zabelezba od 06.01.2022., nadam se da je vezana za ovu problematicnu.
80% Izgradjenosti je vec postignuto, a pustanje kredita ide kada se zatvori cela fasada, sto se tice panela znam da su rekli da je bilo kasnjenje i da su se fokusirali na unutrasnje radove zbog toga
 
Hvala, procitao sam, samo mi je nelogicno da se u zabelezbi iz 2019. godine spominje odluka iz sredine 2021., 2 godine kasnije.
Pricao sam sa savetnicom u banci, dok se ta zabelezba ne resi, banka najverovatnije kredit nece pustiti, kao sto je receno.
Otud tu zabelezbu povezujem sa kasnjenjem fasade, jer nema svrhe da izdaju potvrdu o 80% izgradjenosti pa da bude problema sa odobravanjem kredita, ovako imaju izgovor da nesto kasni i nije do njih. To je moje razmisljanje.
Ocekivao bih da kreditni kupci dobiju potvdu o izgradjenosti cim se resi problem sa zabelezbom, pre toga svakako ne, a ocekivao bih i da se ugradnja fasade tada ubrza.
Postoji i nova zabelezba od 06.01.2022., nadam se da je vezana za ovu problematicnu.
U pravu si, nastao je problem oko te zabelezbe i zato se ne izdaje potvrda za kreditne kupce.
 
Ima li neko neki novi info? Fasada bas sporo napreduje, iskreno se nadam da bar unutra nadoknadjuju to sto spoljasnji radovi kasne, isto tako nadam se da ta zabelezba nece napraviti veci problem
 
Kolega koji se cuo sa prodajom kaze da iz prodaje je dobio info da sve ide po planu, i da ce ta zabelezba biti resena, al bilo bi dobro da neki konkretni info smo svi dobili od same prodaje.... bar mi kreditni kupci, verujem da ovo kes kupce ne dotice
 
Interesuje me vase misljenje za stanove u Zepterri. Ima nekoliko opcija i meni se nijedna ne svidja previse.
1. Stan prema bulevaru.
2. Stan prema unutrasnjosti zgrade. Deluje mi da ce ceo dan biti u senci.
3. Stan prema Wellportu. Takodje je dobra sansa da bude u senci od nove velike zgrade Wellport 3.
4. Verovatno najbolja opcija da ste okrenuti prema West65 zgradama.
Misljenja?
 
Interesuje me vase misljenje za stanove u Zepterri. Ima nekoliko opcija i meni se nijedna ne svidja previse.
1. Stan prema bulevaru.
2. Stan prema unutrasnjosti zgrade. Deluje mi da ce ceo dan biti u senci.
3. Stan prema Wellportu. Takodje je dobra sansa da bude u senci od nove velike zgrade Wellport 3.
4. Verovatno najbolja opcija da ste okrenuti prema West65 zgradama.
Misljenja?
Definitivno po meni stanovi okrenuti ka West65 zgradama
 
+1 za stranu ka West-u.
Pitanje je samo da li je ostalo nešto interesantno na toj strani?
 
Sad mi pade na pamet da treba uzeti u obzir azurnost nasih sudova. Kako zabelezba utice na teh. prijem i uknjizbu objekta? Ne verujem da ce dozvoliti useljenje dok se problem ne resi, krediti nece biti odobreni od strane banaka. Ako se postupak bude oduzio, to pogadja sve, i kreditne i kes kupce koji su vec dobar deo cene platili.
 
Da li je neko bio do gradilisa, video stanove, kako napreduju unutrasnji radovi, ima li neko mozda neke slike da podeli..Hvala
 
Sad mi pade na pamet da treba uzeti u obzir azurnost nasih sudova. Kako zabelezba utice na teh. prijem i uknjizbu objekta? Ne verujem da ce dozvoliti useljenje dok se problem ne resi, krediti nece biti odobreni od strane banaka. Ako se postupak bude oduzio, to pogadja sve, i kreditne i kes kupce koji su vec dobar deo cene platili.
slazem se, tu jedino resenje ispadne da se plati sta god da je problem
 
Vrh