Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

CAA8469D-DB17-40CB-BB8E-8A9941945CA5.jpeg
8AACCD2F-9E27-4049-B5F3-5AABE54F6AE0.jpeg
3BFEE1FB-7209-4F46-8394-B7B2D0638014.jpeg
670097FB-7A18-4C49-AB5C-2BD01C968F3D.jpeg
81CE8DCE-7B34-40FE-963A-0A34D5642B78.jpeg
C89EC299-FC74-4D79-99FB-A2885A6D02EF.jpeg
96A0EC2F-BEBD-4690-9D09-A2E9F41865DD.jpeg
F0E70EFF-6F9B-42B0-880C-0A742516CCE1.jpeg
D0419E28-24CE-4BEF-BE8E-07AA4A3C17D3.jpeg
 
Ponovo je uspostavljena zabelezba. Da li ima neko ima informaciju o čemu se radi?
 
Status radova od juče

Pitanje: Da li Zepterra vredi 300e više od Savade, a pogotovo sada kada je faza 2 otkazana (ako se ne varam)?
 
Pozdrav svima, prvi put pišem.

Zabeležba se vratila jer problem sa tužbom advokata prema investitoru nije rešen. Sada je zgrada/investitor u velikom problemu jer niko od keš kupaca ne može da uknjiži stan, a niko od kreditnih kupaca ne može da realizuje kredit. Nekima su banke odbile zahtev, nekima stopirale. Prodato je više od pola stanova u zgradi tako da se radi o stotinama kupaca. Ljudima je blokiran novac jer su dali učešća po predugovorima i sad nemaju kuda. Situacija je ozbiljna i mnogo ljudi je u problemu.
 
Kakvo izivljavanje od strane investitora , projektnog biroa , dizajnera , prodajnog centra I svih struktura umesani u ovaj nazovimo projekat.Nema stavke u kojoj nisu omasili na stetu kupaca,pocevsi od toga da kupci nisu imali mogucnost odabira plocica , boje , najeftiniji bojleri , Klime , ograda na stubistu iz vremena crne metalurgije, neugledna , prehistorijska ,sramota za dizajnera , i najnovije , zidovi u hodnicima , mora da je visak matrijala sa neke okolne farme , ponovo bravo za tim , ubili su u nama svaku pomisao na renomirane proizvodjace, dobavljace i materijale. Kombinacija kina -srbija i za nekoga besplatni kvadradi i profit na stetu kupaca. Cudno u svemu kako je sve izrezirano I precutno odobreno , bez da se pozovu na odgovornost .
 
Potvrdjujem, jedan sam od kupaca, jako los odnos prodaje cw-cbs i investitora. Maksimalna cena uz maksimalno zakidanje na kvalitetu, vrlo diskutabilna arhitektonska resenja, itd.. bar za klasu ispod objekata slicne cene.
Na moje primedbe prodaja kaze, citiram, "minimalistički i sofisticarni dizajn uz najkvalitetnije materijale"...
 
Kakvo izivljavanje od strane investitora , projektnog biroa , dizajnera , prodajnog centra I svih struktura umesani u ovaj nazovimo projekat.Nema stavke u kojoj nisu omasili na stetu kupaca,pocevsi od toga da kupci nisu imali mogucnost odabira plocica , boje , najeftiniji bojleri , Klime , ograda na stubistu iz vremena crne metalurgije, neugledna , prehistorijska ,sramota za dizajnera , i najnovije , zidovi u hodnicima , mora da je visak matrijala sa neke okolne farme , ponovo bravo za tim , ubili su u nama svaku pomisao na renomirane proizvodjace, dobavljace i materijale. Kombinacija kina -srbija i za nekoga besplatni kvadradi i profit na stetu kupaca. Cudno u svemu kako je sve izrezirano I precutno odobreno , bez da se pozovu na odgovornost .
Sto ste kupili stan tu? Sve ovo sto ste naveli, sem boje zidova u hodniku, se znalo na pocetku.
 
Izvinjavam se ali sta se to tacno nije znalo od stvari koje je "Savo" naveo?
 
Izvinjavam se ali sta se to tacno nije znalo od stvari koje je "Savo" naveo?
Nisam video ni jedan render unutrasnjosti, niti mi je pokazan ni u jednom trenutku od strane prodaje i dalje ne znamo kako ce unutrasnjost da izgleda, osim da ce biti minimalistički i sofisticarni dizajn uz najkvalitetnije materijale.

Postojao je pokazni stan ali je naknadno receno, posle potpisivanja predugovora, da ipak nece biti plocice i oprema iz demo stana i da se do danjeg ne zna koja oprema ce biti ugradjena.

U ugovoru je tipski navedeno da ce oprema biti visoke klase, na kraju su npr. ugradjeni jeftini Bosch bojleri umesto uskih Ariston koji se ugradjuju u slicnim objektima, npr. Savada koja je bila dosta jeftinija, za klime slicna prica...

Itd...

Posto sam kupio stan u Kenediju po nesto nizoj ceni, mogu da kazem da je Zeptera bar za nivo ispod.

Te floskule "sto si kupio stan" molim te ostavi za neku drugu priliku.
 
Hahaha... nije floskula, stvarno sam pitao.
Zasto ste kupili stan ako vam je bitan hodnik a niste videli ni jedan render istog pre potpisivanja ugovora? Zasto ste kupili stan gde jasno ne stoji u specifikaciji koji ce bojler biti u stanu a to vam je bitno? Zasto ste kupili stan a niste mogli da izaberete plocice?

Od svega pomenutog nista nije definisano u ugovoru, pa zasto ste ga onda potpisali?
Verujem da ima ljudi kojima su ove stavke jako bitne, ali mi nije jasno da onda kupe stan pod takvim uslovima, pa se onda zale na forumu.

Btw u specifikaciji koju ja imam stoji inverter LG, Mitsubishi klima sto je i ugradjeno. Takodje, plocice su Marazzi sto je isto u skladu sa specifikacijom.
Postoji slika hodnika, na sajtu, gde se vide i gelenderi (ruzni su, to se slazem)


A zasto na primer ne kazete, da neke pozicije, koje nisu jeftine, nisu bili planirane ni komunicirane a sada ih ima.

Da se razumemo, ja sam takodje kupac stana i nemam nameru nikoga da branim, naprotiv, ali prosto neke stvari nisu tacne.
Pri tome ima mnogo vaznijih stvari iz ugovora koje nisu ispostovane, ali to nije tema.
 
Kada placam stan 3k i imam uveravanja prof. prodavca da ce sve biti vrhunski onda tako i ocekujemi, sve ostalo mi smrdi na podvalu sto je ovde i slucaj.
Podvalili su i tebi ali ja bar priznajem da sam ispao magarac a ti se tešiš da si dobio to sto si platio a zapravo su ti uvalili restlove sa kineskog trIsta,. ja necu ziveti u tom stanu pa ce mi pasti dosta lakse nego tebi kada te "ošamari" stvarnost.

Ne znam za primer da sam dobio vise nego sto pise u ugovoru, takve stavke nema, zato imas bojler ispod sudopere kao standard kvaliteta, cevke od radijatora koje vire 10 cm iz poda, vrlo cudne rupe u zidovima (nikada tako nesto nisam video), zelene hodnike, gelendersku bravariju na nivou novobeogradskih solitera, itd...
 
Poslednja izmena:
Vrh