Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Драга Лана, верујте ми да је управо пруга можда и једини квалитет ове локације.
 
Па, Лана, ту прекопута имате дефакто метро станицу, и по највећем шпицу одатле сте за 15-ак минута на Вуковом споменику. Колима вам треаба сат.

Возови ће ићи, по обнови пруге, на сваких 15 минута. А кажу у будућности и на 10.

То је луксуз за београдске прилике.
 
Lokacija je odlicna u Zepterri. Stare gradnje, puno zelenilla, dovoljan razmak izmedju zgrada, to samo moze da se nadje u starim blokovima, nazalost. Sada investitori gledaju da naprave sto vise kvadrata ali to ie do drzave vec pitanje..Stanujem u Belvillu, jedna od najboljih ako se vec moze reci novogradnji. Ima prostora izmedju zgrada, lokala, ljuljaskica za decu, ali zelenila skoro pa nista. Odavde se ne bismo selili da imamo veci stan, ali nazalost moramo. Belviil ima svoju dusu, blizinu svega, posta, obdaniste, trzni centar. Sve je stvar ukusa. Sakura preko puta sto se gradi je odlicna, ali nismo nasli nazalost odgovarajuci stan i spratnost, sto se nama svidja je rasprodato. Oko Sakure ima malo vise zelenila i bice prelep park, ali jedino sto se se guzva mnogo povecati zbog autobuske stanice.Treba gledati lokaciju koja odgovara kome zbog blizine posla. Uzeli smo stan u zepterri bas zbog lokacije, investiror jeste rigidan, ali stan koji smo uzeli nam super odgovara i nista ne bih menjala. Mozda i moze ali mi nismo pokusali jer nam ne treba. U Belvillu se isto retko kada igramo i setamo, kada imamo vremena svakako idemo pored reke da setamo ili negde van Bg. Zepterra se super brzo gradi, mislim da ce kinezi i pre roka zavrsiti sve. Generalno je ceo Bg sada pretrpan i zatrpan, novogradnje svuda nicu. Treba izabrati blizunu posla i komfornost u stanu, ostalo sto se kvaliteta tice svuda je sada manje vise isto barem sto se NBGD tice. Svakako je teska odluka izabrati i prelomiti gde sta uzeti.
 
Uzeli smo manji stan ovde za izdavanje.
Meni je lokacija celog tog poteza (west, wellport, itd..) ne bas dobra, suvise zgrada na malom prostoru, previse guzve, previse vozila, premalo zelenih povrsina, na stranu sto ce se ovde graditi jos 5+ godina.

Sto se tice unutrasnje baste samo za stanare, zivimo u takvom kompleksu, stan gleda na bastu, to se pretvorilo u igraliste za decu sa divljackim urlicima po vise sati dnevno, brisanje blatnjavih patika po zidovima zgrade, itd... takodje basta sluzi i kao javni toalet za kucne ljubimce, tesko je shvatiti da vlasnici ostavljaju izmet u dvoristu zgrade...

Cenim da ce u Zepteri biti vrlo slicno posto je kultura naroda na istom nivou bez obzira na plateznu sposobnost stanara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774233#p774233:k4fgijb6 je napisao(la):
bokili84 » 12 Сеп 2020 11:46 pm[/url]":k4fgijb6]Da li mozda neko zna sta predstavlja gradjevina zaokruzena na slici? Zapoceta gradnja objekta koja stoji vec neko vreme...
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774238#p774238:k4fgijb6 je napisao(la):
Гага » 13 Сеп 2020 12:31 am[/url]":k4fgijb6]@Бокили84, то је дивља градња и то тако стоји већ 25 + година. Док није изграђен УМП тј. Булевар хероја са Кошара, ту су се скупљали наркомани и скитнице, тако да баш није било препоручљиво туда пролазити, а ту је и била и густа шума разног дивљег растиња. Једина лепа ствар у свему томе је то што је ту било јако пуно фазана. Ја сам туда прошао једном пре неких 15 година и хвала лепо никад више, све док није почела градња постојећег Булевара, и поставио сам доста фоторепортажа о томе.

Причало се свашта шта је ту све требало да буде, тако да сад и није битно. Битно је то, да ће се то наравно рушити, пошто би у том делу између приватне основне школе "Савремена" и, ајде да тако кажем, будуће железничке станице "Тошин бунар", тј. до оних сада пословних зграда, једна би исто требала да се руши а и онај спортски балон, ће бити "занатско-комерцијални центар". Такав је план, а постављао сам раније, на теми о УМП-у, Тошином бунару, план тога.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774242#p774242:k4fgijb6 je napisao(la):
bokili84 » 13 Сеп 2020 12:40 am[/url]":k4fgijb6]Hvala ti na brzom odgovoru a ako mozes prosledi mi link gde si pisao o tom planu?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774246#p774246:k4fgijb6 je napisao(la):
Гага » 13 Сеп 2020 01:02 am[/url]":k4fgijb6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774242#p774242:k4fgijb6 je napisao(la):
bokili84 » 13 Сеп 2020 12:40 am[/url]":k4fgijb6]Hvala ti na brzom odgovoru a ako mozes prosledi mi link gde si pisao o tom planu?
То је било на теми о УМП-у , а и теми о реконструкцији Тошиног бунара кад је рађена 2015.године. Треба копати по темама, а немам баш пуно времена. Кад пронађем :mrgreen: јављам ти везу на овој теми.
@Бокили84, нисам заборавио да ти одговорим, тј. да пронађем везу, где сам писао о овом плану. Да будем искрен нисам ни копао по темама, немам баш нешто пуно времена, можда је боље овако да ти одговорим, пошто све имам у посебном документу за блок 40, а и дошло је до извесне промене у плану.

До промене је дошло у ПДР, неће се рушити једна од оних пословних зграда предузећа Лус Текстил доо. Легализована је на време, а пошто су у овом делу блока, као и у целом блоку 40, предвиђени само пословно-производни објекти, не и стамбени, остављена је-легализована је из разлога што се уклапа у целину блока. Мислим да је у том објекту и мањи део производње Лус-а, пошто је централа предузећа у Рашкој, а ово предузеће се бави производњом војне и полицијске одеће и опреме, личних заштитних средстава, радних одела за запослене у трговинским радњама,...

Значи, градиће се објекат за комерцијалне садржаје, од тих пословних зграда до оне дивље грађевине. Можда ће бити нешто мање квадратуре и имаће П+2 спрата. Мишљења сам да ће да буде сличан објекат и исте намене на месту где је сада она дивља грађевина.

Први план приказује да је овај комерцијални центар требало да буде изграђен на месту обе ове пословне зграде о којима сам писао.
блок 40_угао тошиног бунара и умп_комерц.објекат.jpg

Ово је нови план овог дела блока 40
Blok_40_resized_20201120_103708901.jpg

Ортофото снимак са уцртаним положајем комерцијалног објекта
исечак_ортофото.JPG

Предпостављам да ће кроз овај комерцијални објекат бити урађен и пролаз за железничко стајалиште „Тошин бунар“. Изградњом овог објекта, смањиће се и бука која ће долазити проласком возова, мада бука није толико велика.
 
Steta je samo što je železnička stanica sakrivena iza svih tih objekata, mnogi ljudi neće znati za nju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795600#p795600:2q67ehpb je napisao(la):
spatiotecte » 22 Нов 2020 02:56 pm[/url]":2q67ehpb]Steta je samo što je železnička stanica sakrivena iza svih tih objekata, mnogi ljudi neće znati za nju.
Сигурно ће изградити пролаз/е кроз комерцијални центар до железничког стајалишта "Тошин бунар".
 
Inace, topla voda u kuhinji nece dolaziti od glavnog bojlera, bice "klasicno" resenje sa bojlerom ispod sudopere, bzvz.
 
Radijatori, bojleri, externe klime.. sve na nivou gradnje od pre pola veka..

Ipak west jeste visoko iznad proseka :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805165#p805165:9f994zft je napisao(la):
MrGood2016 » Ned Dec 20, 2020 11:38 am[/url]":9f994zft]Radijatori, bojleri, externe klime.. sve na nivou gradnje od pre pola veka..

Ipak west jeste visoko iznad proseka :)

Upravo.. jedini kompleks koji se može nazvati luksuznim, nije jasno zašto je toliko bitno imati pločicu 1x2m kad uveče dođeš i nemaš tople vode jer je neko u kući ugasio/zaboravio da upali bojler.. centralna priprema tople vode, zgrada koja se greje na gas (da li na individualne ili centralni kotao) i koja sama odlučuje kada će da se greje, ne da ti toplane gase grejanje noću.. to bi trebalo da je osnovni komfor, ali i osnovni preduslov da bi se nešto moglo nazvati luksuznim..
 
Da li je ovde planirana neka zelena površina ili ponovo imamo Blok 11 situaciju? Takođe, odakle je planiran glavni kolski prilaz?
 
Vucko, mozda ovo moze da pomogne...
 

Prilozi

  • Zep.jpg
    Zep.jpg
    32,7 KB · Pregleda: 4.804
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791323#p791323:2iisw5ai je napisao(la):
SerbBG » Ned Nov 08, 2020 4:37 pm[/url]":2iisw5ai]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790445#p790445:2iisw5ai je napisao(la):
Glamočak » Čet Nov 05, 2020 9:18 pm[/url]":2iisw5ai]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789048#p789048:2iisw5ai je napisao(la):
bokili84 » Sub Okt 31, 2020 2:04 am[/url]":2iisw5ai]Koliko mi je poznato, investitor ne dozvoljava bilo kakvo prekrajanje stambene jedinice ali ti opet proveri. Imas trosobne stanove i sa manjim kupatilima ali su oni okrenuti ka parku dok su ovi sa vecim okrenuti ka westu....
Momenat kada investitor ne dozvoljava prekrajanje zidova prilikom kupovine stana dok nisu ni do kote 0 stigli znači da nećemo ni gledati opciju da kupimo tu stan.
Jako loš princip ako su se njega pridržavaju.

Definitivno u današnje vreme mora postojati doza fleksibilnosti po pitanju izmena/zahteva potencijalnih kupaca. Naravno u granicama "podnošljivog" . Veliki broj ljudi ,naročito onih koji kupuju veće stanove , angažuje projektante enterijera i sigurno da imaju određene želje kako bi stan prilagodili sopstvenim potrebama.
Pri pojavi projekta razmisljala sam o kupovini manjeg stana u Zepteri. Bili su jako neprofesionalni. Meni je u tom momentu lokacija odgovarala jer imam stan u West a Wellport mi ke ocajan ( mracne prostorije, puno stanova na spratu). Sada citam komentare i drago mi je sto sam odustala od Zeptere. Prilikom kupovine stana u Westu mogli ste da izaberete sta god zelite , jako su predusretljivi. Sve zaista lepo funkcionise. Naravno odrzavanje je dosta skupo ali se isplati.
Posle Westa nisam naisla na novogradnju na NBG a delom u starom delu grada ( Vracar ne dolazi u obzir) koji je po arhitektonskom resenju adekvatan.
PS: svojevremeno sam gledala Maxima zgrade i one su mi dalekoooo ispred svih ali taj kraj pokvarise japanski i kineski kulturni centar. Nadala sam se necem lepom prekoputa blok 12 ali projekat je ocajaaaaann.
 
Ispada da nema zgrade koja je po Vasoj meri... Da li ste gledali Sakuru?
 
Onda West Tower, to Vam je sigurno po meri. Za takvu meru ipak treba malo vise novca. Ne znam da li na kulu postoji zamerka.. ili jos bolje periferija, kupite kucu i sve napravite po meri, od bojlera, smart sistema i nacina grejanja.
 
Pri pojavi projekta razmisljala sam o kupovini manjeg stana u Zepteri. Bili su jako neprofesionalni. Meni je u tom momentu lokacija odgovarala jer imam stan u West a Wellport mi ke ocajan ( mracne prostorije, puno stanova na spratu). Sada citam komentare i drago mi je sto sam odustala od Zeptere. Prilikom kupovine stana u Westu mogli ste da izaberete sta god zelite , jako su predusretljivi. Sve zaista lepo funkcionise. Naravno odrzavanje je dosta skupo ali se isplati.
Posle Westa nisam naisla na novogradnju na NBG a delom u starom delu grada ( Vracar ne dolazi u obzir) koji je po arhitektonskom resenju adekvatan.
PS: svojevremeno sam gledala Maxima zgrade i one su mi dalekoooo ispred svih ali taj kraj pokvarise japanski i kineski kulturni centar. Nadala sam se necem lepom prekoputa blok 12 ali projekat je ocajaaaaann.

Ne verujem da imas vise od 18 godina...
 
[/quote]
Pri pojavi projekta razmisljala sam o kupovini manjeg stana u Zepteri. Bili su jako neprofesionalni. Meni je u tom momentu lokacija odgovarala jer imam stan u West a
[/quote]

Ako vec imas stan u westu, tesko ces naci nesto bolje.
Jedino place one na dedinju, od toga nema bolje i luksuznije, jedino sto su stanovi ogromni, plafon preko 3m itd..
A nesto normalnije mozes oogledati kenedy residence, ja sam tu kaparisao i mislim da je po lokaciji i okruzenju jako dobar projekat za stanovanje. I materijali su dobri po meni.
 
Meni se nije svideo sistem grejanja i hladjenja u West-u. Bolje receno sistem je ok, ali resenje po stanovima lose, one resetke u podu nisam mogao da svarim. Ruzne, leglo prasine i prljavstine, duva iz njih kao iz TA peci... Druga stvar, stan je celom duzinom gledao na komsijski direktno na 10ak metara distance... malo rastojanje izmedju zgrada. Zgrade iz prve dve faze, losa zvucna izolacija izmedju stanova.
 
Zato lepo uzmes stan na 20. ili visem spratu i neces sigurno gledati u komsije. Ne znam ima li neki stan u Zepteri koji nece gledati na komsije osim stanova u kojima ce se uzivati u svemu sto donose pruga i jedna od najprometnijih saobracajnica?


A svakako bi trebalo svako ko daje 2.5k za m2 da razmisli da outsource-uje housekeeping i da se ne bavi ciscenjem prasine. Treba ceniti malo sopstveno vreme ako se vec novac ne ceni (tj vreme potroseno da se taj novac zaradi).
 
Nulta kota postignuta kao sto je i planirano do 31.12.2020.godina i poceli su radovi iznad povrsine zemlje. Jedna danasnja fotografija u prilogu.
 

Prilozi

  • BB7CCE9C-44CA-4408-9D84-D6F3FAEFC987.jpeg
    BB7CCE9C-44CA-4408-9D84-D6F3FAEFC987.jpeg
    460,2 KB · Pregleda: 2.779
Vrh