Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Danasnje fotografije, dosli su do drugog sprata kako je i po planu, nema kasnjenja na ovom gradilistu, bar ne do sada...
 

Prilozi

  • IMG_2684.jpg
    IMG_2684.jpg
    83,5 KB · Pregleda: 3.857
  • IMG_2687.jpg
    IMG_2687.jpg
    76,9 KB · Pregleda: 3.859
  • IMG_2688.jpg
    IMG_2688.jpg
    81,8 KB · Pregleda: 3.859
Zavrsce pre objeka nego demo stan na kojem rade vec nekoliko meseci...
 
hahahaha imas pravo :D Bas sam ih to i pitao i navode da je problem bio taj sto su morali da se isele iz postojece zgrade gde su vec imali pokazni stan pa dok su nasli novu lokaciju pa iznova sve pravi ponovo... Mene interesuje da li je iko uspeo da od njih dobije dozvolu da uradi bilo sta u svom stanu mimo onog sto je projektovano? Na primer da se u kupatilu uradi podno grejanje i doplati naravno za to?
 
Moje iskustvo je da je nula toleranicija za izmene, recimo navedeno podno grejanje je po default-u u Kenediju.
 
Nadam se da ce svaka nova zgrada u bloku 65 da nadmasi prethodnu . Nekako se nadam da ce Zepterova biti jos lukauznija npr od Westa 65. Da postane luksuzan kvart.
 
Nece biti ni blizu. Cepter zgrada je teski prosek za sve osim za cenu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819906#p819906:33zaefog je napisao(la):
MrGood2016 » 03 Feb 2021 08:50 am[/url]":33zaefog]Nece biti ni blizu. Cepter zgrada je teski prosek za sve osim za cenu.

Da, negde na nivou wellporta ali za vise para.
 
Nema tu ni zasnivanja ni tvrdnji, sve su to aksiomi. Sve je javno i za cepter zgrade, kao i za ostale zgrade pocevsi od materijala i tehnologija pa nadalje.
 
Pa koja je po vama najbolja novogradnja u ovom trenutku na nbg? Ima ih bas puno - preko 10 ozbiljnih vecih gradilista


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na njihovom sajtu pise koje materijale stavljaju. Bice izuzetan kvalitet po tome sto stoji. Ceo kvart je jako kvalitetan, zato i jesu tolike cene. Radovi super idu, sve u roku, za razliku nekih na NBGD koje je korona jako usporila. Kod njih kao da se nista nije desilo, idu ispred dogovorenog. Kad kinez radi on zavrsava i pre roka. Imate sve na njihovom sajtu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na NBGD sva gradilista su premijum kvalitet. Sada samo tako i rade. Zato je i cena u nebu, em lokacija, em materijali.. mada ja mislim da je svakako sve precenjeno, ali takva je trzisna cena, to furaju i moze im se. Dok ljudi kupuju, navaljuju, njima se moze. Kupiti najbolje nesto u izgradnji, kada se zavrse zgrade, cene su astronomskee. Ko moze i ima mogucnost da ceka. Ovde neki “lupaju u praznu slamu”. Nista im ne odgovara, sve je krs. Ni jedno gradiliste ispade da ne valja. Verovatno imaju kuce pa premijum kvalitet i odlicnu lokaciju sa sve sumom i cistim vazduhom u sred NBGD. Budimo realni samo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819980#p819980:26ue18ih je napisao(la):
build_beo » 03 Feb 2021 01:16 pm[/url]":26ue18ih]Pa koja je po vama najbolja novogradnja u ovom trenutku na nbg? Ima ih bas puno - preko 10 ozbiljnih vecih gradilista

Moj utisak je Kenedi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819982#p819982:2alom52e je napisao(la):
durmanka89 » Sre Feb 03, 2021 2:23 pm[/url]":2alom52e]Na njihovom sajtu pise koje materijale stavljaju. Bice izuzetan kvalitet po tome sto stoji. Ceo kvart je jako kvalitetan, zato i jesu tolike cene. Radovi super idu, sve u roku, za razliku nekih na NBGD koje je korona jako usporila. Kod njih kao da se nista nije desilo, idu ispred dogovorenog. Kad kinez radi on zavrsava i pre roka. Imate sve na njihovom sajtu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na njihovom sajtu stoje krajnje generičke indormacije kada je u pitanju opremljenost. Gde ste našli šta od materijala stavljaju?

Što se tiče dinamike, tu se slažem sa vama. Samo bih dodao da ne idu ispred dogovorenog, već su u okviru planiranog vremena. Nadamo se da će tako i ostati.
 
urosk":1etyyq1o je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819980#p819980 je napisao(la):
build_beo » 03 Feb 2021 01:16 pm[/url]":1etyyq1o]Pa koja je po vama najbolja novogradnja u ovom trenutku na nbg? Ima ih bas puno - preko 10 ozbiljnih vecih gradilista

Moj utisak je Kenedi.
Sakura, mada je kenedi na boljoj lokaciji. Kvalitet materijala i sama zgrada definitivno sakura.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sakura je svakako najbolji ali i cena je mnogo visa nego u vecini novogradnji i lokacija je suvise urbana za miran zivot. Kenedi je po mom misljenju idealan sto se tice cene( mada sad su ostali vecinom skuplji kvadrati), lokacije i materijala. Ja sam kupio u kenediju i nadam se da ce i u stvarnosti biti onako kako deluje na papiru.
 
Kolika je prosecna cena kvadrata u Kenediju? Deluje jako lepo preko slika bar a i lokacija mi je poznata. Kako vam se cini The One? I to gradiliste je jako aktivno poslednjih meseci, izasli su i oni iz nulte faze..
 
Moram da napomenem da je cena izgradnje kvadrata na Novom Beogradu ključ u ruke oko 500 eura (+/- 10%). To je važilo za A BLOK, Savadu, SunCity, ACStojanović, Zelena Avenija... i to znam pouzdano. Dosta dobri materijali su se koristili svuda, negde malo bolje, negde malo lošije, ali za rezidencijalnu masovnu gradnju je to u redu. Čak i da se podigne nivo materijala za još jednu nijansu, to je max 10 - 15 % viša materijalna cena izgrađenog kvadrata. A sad, ko se kako snašao za zemljište, porezi, takse, dozvole i ostalo je otprilike još toliko, možda nešto malo više. Ostalo je zarada, tj. projekcija zarade. Naravno, tu su i skriveni troškovi i provizije, a to je rastegljiv pojam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820050#p820050:3faxnjpp je napisao(la):
alex_011 » 03 Feb 2021 06:08 pm[/url]":3faxnjpp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819982#p819982:3faxnjpp je napisao(la):
durmanka89 » Sre Feb 03, 2021 2:23 pm[/url]":3faxnjpp]Na njihovom sajtu pise koje materijale stavljaju. Bice izuzetan kvalitet po tome sto stoji. Ceo kvart je jako kvalitetan, zato i jesu tolike cene. Radovi super idu, sve u roku, za razliku nekih na NBGD koje je korona jako usporila. Kod njih kao da se nista nije desilo, idu ispred dogovorenog. Kad kinez radi on zavrsava i pre roka. Imate sve na njihovom sajtu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na njihovom sajtu stoje krajnje generičke indormacije kada je u pitanju opremljenost. Gde ste našli šta od materijala stavljaju?

Što se tiče dinamike, tu se slažem sa vama. Samo bih dodao da ne idu ispred dogovorenog, već su u okviru planiranog vremena. Nadamo se da će tako i ostati.


Ono sto znam je:

Parket Weitzer u formaty QUADRA 1800
-dimenzija 1800x175x14mm,
-habajući sloj od hrastovog drveta,
-selekcija lively,
-četkan,
-debljina površinskog sloja 3,60mm,
-završen PROACTIVE+ maintenance free mat lakom,
-oborene ivice na sve četiri strane,
-spoj na pero i žlje*******.

Unutrašnja i spoljasnja vrata firme Bosal.

Drvo -aluminijum stolarija Feal, bojler Ariston....
 
Da, za parket se jedino i zna specifikacija :) mada, možda su i to promenili.

Neozbiljno mi je da se u ovoj fazi ne zna tačna specifikacija za fasadnu stolariju i bravariju, ulazna vrata, elektro opremu, keramiku, sanitarije, itd., nego samo znamo da će biti "renomirani proizvodjači".

Nisu naśli zashodno da napišu ništa što bi bilo malo detaljnije. Ja da nisam tražio, ne bih imao pojma šta su predvideli za spoljne zidove/fasadu i izolaciju.

Pogledaj molim te, na primer, nivo informacija na Kennedyresidence.
 
Slazem se sa tobom potpuno... Bas cu da odem iduce nedelje i da im trazim sve informacije..
 
Cene u Kenediju su sad bas visoke za ovoh par preostalih stanova. Od 3100 pa na više, za četvorosobne koje smo mi gledali.

Zna li se kolika je cena u Zepteri za četvorosobne na visim spratovima?
 
Par preostalih stanova? Hoces da kazes da je u Kenediju vecina stanova vec prodata? Negde oko 2700e je na visim spratovima kvadrat trenutno....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820491#p820491:1dlwjc26 je napisao(la):
alex_011 » 04 Feb 2021 10:24 pm[/url]":1dlwjc26]Da, za parket se jedino i zna specifikacija :) mada, možda su i to promenili.

Neozbiljno mi je da se u ovoj fazi ne zna tačna specifikacija za fasadnu stolariju i bravariju, ulazna vrata, elektro opremu, keramiku, sanitarije, itd., nego samo znamo da će biti "renomirani proizvodjači".

Nisu naśli zashodno da napišu ništa što bi bilo malo detaljnije. Ja da nisam tražio, ne bih imao pojma šta su predvideli za spoljne zidove/fasadu i izolaciju.

Pogledaj molim te, na primer, nivo informacija na Kennedyresidence.

Ja sam dobio dok. sa sledecim inf. npr.

Tuš kabine: „Walk-in-shower“ sa fiksnim staklenim paravanom i podnom slivnom rešetkom od nerđajućeg čelika.

Fasada objekta je najvećim delom savremena „ventilisana fasada“, znači sastavljena iz više slojeva i to:1. Noseći sloj - zidani termo ili opekarski blokovi ili betonski zid (liveni na licu mesta)2. Na zidovima je termoizolacioni sloj od kamene vune 12cm (120kg/m3)3. Vazdušni ventilacioni sloj 4-6cm koji obezbeđuje dobru termičku stabilnost celog sklopa4. Završni sloj od kvalitetnih fiber-cementnih ploča d=8mm, na metalnoj potkonstrukciji u boji i dezenu po izboru projektanta

Prozori na stanovima imaju sa spoljne strane aluminijumske venecijanere (tipa WAREMA, HUNTER DOUGLAS ili slično) sa elektromotornim pogonom, kao zaštitu od prekomernog sunčevog zračenja u letnjem periodu.

Stambene prostorije su pokrivene dvoslojnim hrastovim parketom prve klase, renomiranog austrijskog proizvođača Weitzer u formaty QUADRA 1800:

Itd..
 
Vrh