Šta je novo?

Zemunski kej

Današnje fotografije.

zemunski-kej-220130-01.jpg
zemunski-kej-220130-02.jpg
zemunski-kej-220130-03.jpg
zemunski-kej-220130-04.jpg
zemunski-kej-220130-05.jpg
zemunski-kej-220130-06.jpg
zemunski-kej-220130-07.jpg
zemunski-kej-220130-08.jpg
zemunski-kej-220130-09.jpg
zemunski-kej-220130-10.jpg
 
Nije mi jasno kako će slepi ljudi da hodaju po toj jednoj ivičnoj kocki. Ovo je stvarno bizarno i za televizije jer samo tamo mogu da srede ovo s...e. Neka probaju ti koji su projektovali da hodaju žmureći po toj ivici.
 
Nije mi jasno kako će slepi ljudi da hodaju po toj jednoj ivičnoj kocki. Ovo je stvarno bizarno i za televizije jer samo tamo mogu da srede ovo s...e. Neka probaju ti koji su projektovali da hodaju žmureći po toj ivici.

Najbolje bi bilo smestiti je u sredinu tako da se slepe uvek kreću desnom stranom od nje dok je prate štapom.
 
Danas ti za sve postoji neka grupa na internetu, a nešto od toga se preliva i na stvaran svet, pa tako će se uvek naći i neko ko će se čuditi postojanju neke grupacije. Jednostavno, danas je to neka nova dodatna realnost svakodnevnici.
 
Ne ljudima nije čudno ako snimaš neki retardirani video za tiktok ili insta ali se čude kad nekog zanima šta se gradi po gradu, ovde nema svesti ni kad se nešto vredno ruši ili gradi na divlje, samo prođu i baš ih briga, zato i imamo ovakve vlasti koje rade šta požele bez reakcije od građana.
 
U prvom delu, od Ulice Stevana Markovića do Karamatine, predviđena je nešto veća širina kolovoza od 7 metara, pošto se radi o potezu koji autobusi javnog prevoza koriste za pristup okretnici u Ulici Marka Nikolića. Zbog vozila javnog prevoza, deo saobaraćajnice do Ulice Marka Nikolica zadržaće asfaltnu podlogu dok je na ostatku projektnim rešenjem kolovoz sa zastorom od sitne kamene kocke.

 
Da li se meni čini ili su šahtovi malo "upali" odnosno ispod nivoa asfalta?
 
вечита бољка наших путара. Видећу сутра да се прошетам да проверим.
 
jesu, ali mislim da ce to seci na kraju i onda uklopiti.
Mogu da naknadno izdignu šaht ili kako? Jer ako samo iseku i ravnaju novim asfaltom u tom kvadratu onda umesto oštre neravnine, samo ćemo da dobijemo blažu uvalu. Jako nesrećno izražavanje ali nadam se da je razumljivo.
 
Evo malo šahtova i slivnika na habajućem sloju. Okrugli poklopci su završeni i oni su oko 2-3cm iznad nivoa postojećeg sloja.
Buni mi slivnik koji je već sada u nivou, no sačekajmo kraj.
manje-IMG_0660.jpgmanje-IMG_0661.jpgmanje-IMG_0662.jpgmanje-IMG_0666.jpg
A evo i napokon ljudskog trotoara
manje-IMG_0663.jpgmanje-IMG_0664.jpg
A evo i ivičnjaka
manje-IMG_0665.jpg
Džaba cela ova rekonstrukcija, ako se kola i dalje budu ovako parkirala
manje-IMG_0667.jpg
A ka Radeckom se radi udarnički, ali mi se nije zalazilo dalje.
manje-IMG_0668.jpg
 

Prilozi

  • manje-IMG_0667.jpg
    manje-IMG_0667.jpg
    152,9 KB · Pregleda: 104
  • manje-IMG_0668.jpg
    manje-IMG_0668.jpg
    126,1 KB · Pregleda: 95
Meni na slikama ne izgleda kao habajući već noseći nešto mi je ova granulacija kamena suviše krupna za završni sloj a i šahte su podignute kao da čekaju još jedan sloj mada me bune iscrtane linije i ovaj slivnik...
 
Vrh