Šta je novo?

Zemunski kej

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904273#p904273:1p60pv5c je napisao(la):
solecar » 01 Dec 2021 21:41[/url]":1p60pv5c]Šta je ovo?
Pa.... ono što godinama nemamo :lol:
 
Fala Vožde, zna Sole šta je to i kako radi :)
Ali on još veruje u čuda :)
kao na primer da se ta mašina pojavila na radovima Zemunskog keja ..... :lol:

Mislim oce jednom.... al za 20-30 god.
Preciznije priilikom sledece rekonstrukcije
ulice Keja Oslobodjenja

Dotle radicemo sa naj savremenijom tehnologijom 19 veka... sve sa dugotrajnim saobr. gužvama koje nastaju kao nus pojava pri takvim radovima
:sesir:
 
Проблем је само што је ова машина за коловозе :D A код нас не би могла да се користи због бројних шахтова и сливника, стубића и сл. мобилијара.
 
Širina ,,pletiva,, je podesiva , a uvek može na licu mesta da se izvadi deo iznad poklopca i umetne behaton široka ,,zakrpa,, druge nijanse tako da se tacno prepoznaje gde su šahtovi . Kao i umetanje behaton ramova za slivnike kišne kanalizacije,
Što se tice stubica i mobiliraj se vracaju ili postavljaju se novi Kao što se iradi danas.
:sesir:
 
Au... Znači ono su u startu za kilometar ulice predvideli 8 meseci. Neće ovo bez dve godine :(
 
Što se mene tiče, neka urade što pre deo do parkinga.

E onda dolazi pipav deo, ali ne za pešake ili bicikliste jer ćemo mi imati donje šetalište potpuno slobodno, a kafedžije će imati velike probleme.

Naravno, u tom trenutku će doći do haosa sa parkiranjem u tom delu.

Hm, u stvari, sigurno će dozvoliti dostavu donjim šetalištem, tako da ćemo i tu imati mnogo kola parkiranih.

Sve u svemu, biće veselo.
 
Vreme je da izgradnju parking garaze, ali ne znam gde bi mogli da je uglave. Trebali li su pre rekonstrukcije dela pijace tj trga izmedju Zmaj Jovine i Gospodske da razmisle od podzemnoj
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904615#p904615:stihg3oz je napisao(la):
unedfined » Чет Дец 02, 2021 7:57 pm[/url]":stihg3oz]Au... Znači ono su u startu za kilometar ulice predvideli 8 meseci. Neće ovo bez dve godine :(

Радови трају већ скоро месец и по. Разбуцано је тек првих 200м и нису ни близу да заврше тих 200м барем ако иду овим темпом, осим можда пешачке стазе уз зграде који су близу да заврше. Пролазим туда у просеку једном недељно и јако споро се мењају ствари. Није ми јасна та логика, прокопа се улица а онда тако одстоји месец дана пре него што запну да је заврше. А наравно у Главној је хаос. И ако КО није одвлачио много саобраћаја то мало саобраћаја које сад иде преко Главне је довољно да од гранично хаотичне ситуације направи тотални хаос у појединим деловима дана.
 
E pa ta logika je oličenje ove vlasti.

Ja to zovem "privid radova" jer kako opravdati inače izjave da se kod nas najviše gradi u Evropi i slične floskule?

Zamisli urade ovu ulicu za 2 meseca. Onda moraju da opravdaju ulogu ekonomskog tigra tako što će otvoriti novo gradilište.

E sad, ja sam mislio da se njima više isplati da rade što više i tako se lepo ugrade i zarade još više, ali sam izgleda zaboravio da sve njihove radove prati veliki fušeraj i užasan kvalitet radova.

Kada bi završili 5 ulica u normalnom roku, imali bismo 5 puta više razloga da ih pljujemo po završetku, nego da završe jednu ulicu u 5 puta dužem roku nego što je normalno.

Sve u svemu jedan veliki apsurd i paradox i to sve u skladu sa tvojim imenom :)
 
Па качили су људи слике, а ја немам ниша да додам. Осим тога немам оштро око и духовиту надареност као поједини уважени чланови iz "DortYol-a". А нема ни објеката који добро напредују :)
 
Pa nećemo valjda mi Dorčolci da dolazimo u Munze, da reportažarimo! Jedna foto-slikovnica ponedeljkom, i jedna vanredna, kad se šta-god inspirativno desi - puna šaka brade. :grand:
 
Evo iz Politike kada već nema voljnih forumaša da šetaju po ovoj kiši.

yemun-radovi.jpg


– Пројекат је свеобухватан и увелико је у току комплетна реконструкција улице Кеј ослобођења. Он се изводи у деловима и после прве фазе радова на потезу од улица Стевана Марковића до Марка Николића саобраћај ће поново бити пуштен 6. јануара 2022. године.

На овом потезу завршена је обнова постојећих инсталација, а сада се ради реконструкција два колектора на дубини од шест метара. Радови предвиђају нивелацију падова како не би долазило до изливања вода после обилних падавина, што је један од горућих проблема у овом делу Земуна. Улица Кеј ослобођења ће бити асфалтирана све до Улице др Петра Марковића, а све до краја кеја биће постављена коцка, тако да ће се крајем јуна наредне године овом делу Земуна вратити препознатљиви изглед – рекао је Ковачевић.

У другој фази радиће се од Његошеве улице до обалоутврде. Улица ће бити проширена на 5,5 метара са окретницом, што ће први пут омогућити пролаз ватрогасним возилима, која до сада нису имала приступ у овом делу Земуна.

Планирана је нова расвета, а код зграде Катастра паркинг за доставна возила која снабдевају Господску улицу, док ће код ресторана „Бела Наполи” бити изграђен паркинг за туристичке аутобусе и кружни ток. То ће бити прва туристичка инфраструктура која је директно везана за постојеће пристаниште за међународне путничке бродове.

https://www.politika.rs/scc/clanak/4935 ... od-poplava
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904768#p904768:3oru8oem je napisao(la):
GOJE » 03 Дец 2021 11:37 am[/url]":3oru8oem]Pa nećemo valjda mi Dorčolci da dolazimo u Munze, da reportažarimo! Jedna foto-slikovnica ponedeljkom, i jedna vanredna, kad se šta-god inspirativno desi - puna šaka brade. :grand:
Имаш @Властину и моју фоторепортажу од 26., 27. и 30. 11. о.г.
 
Мала ноћна репортажа о радовима на 200м Кеја ослобођења.
Укратко стање непромењено, блато и рупе.
20211209_194329.jpg

Ко има прилику да сврати само у вечерњим часовима, као ја, када машине стоје и радника нема реко би овде се ништа не ради, али оштро око ће приметити да се рупе померају. Стога постоји могућност да се вредно ради на тим кишним колекторима и цевима, али неуко око тешко примећује напредак.
Мала машина је још увек ту:
20211209_194148.jpg

Велика машина волВолчина је још увек ту:
20211209_194223.jpg

а ту су још увек и ове палете са плочама, за које још не капирам где ће завршити. Ове дебље у позадини би могле бити ивичњаци.:
20211209_194203-rsz.jpg
.
Одох и даље у шетњи по овој кишној вечери и то не забадава. Нисам ни знао да је раскопан и део кеја иза Његошеве, од ресторана Милагро до Терасе Галеб а можда и даље. Колико знам то је планирано за другу фазу а из неког разлога је већ раскопано, мада по оном блату кола могу доћи до Галеба. Добар репортер би сад био стрпљив и сачекао неку цицу у чизмицама и минићу да заплива по блату од Реке где је била нека журка, да забележи и овековечи тај призор, али мене покислог је мрзило да по том блату и вадим Самсунг из џепа. Уместо тога стављам мало пред новогодишње атмосфере из Његошеве:

20211209_200401.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905027#p905027:1qbyus5c je napisao(la):
Гага » 04 Dec 2021 12:05 am[/url]":1qbyus5c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904768#p904768:1qbyus5c je napisao(la):
GOJE » 03 Дец 2021 11:37 am[/url]":1qbyus5c]Pa nećemo valjda mi Dorčolci da dolazimo u Munze, da reportažarimo! Jedna foto-slikovnica ponedeljkom, i jedna vanredna, kad se šta-god inspirativno desi - puna šaka brade. :grand:
Имаш @Властину и моју фоторепортажу од 26., 27. и 30. 11. о.г.
E, pa zato vas nisam ni opominjao, no nagradio kako dolikuje. :sesir:
A, vidim da je sada i gos'n pp odradio svoju reportažu kako valja - u slici i reči. :grand:
Još da je izvađen iz džepa i taj Samsung u Reci..... :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906926#p906926:3mdtmyed je napisao(la):
GOJE » 10 Дец 2021 11:54 am[/url]":3mdtmyed]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905027#p905027:3mdtmyed je napisao(la):
Гага » 04 Dec 2021 12:05 am[/url]":3mdtmyed]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904768#p904768:3mdtmyed je napisao(la):
GOJE » 03 Дец 2021 11:37 am[/url]":3mdtmyed]Pa nećemo valjda mi Dorčolci da dolazimo u Munze, da reportažarimo! Jedna foto-slikovnica ponedeljkom, i jedna vanredna, kad se šta-god inspirativno desi - puna šaka brade. :grand:
Имаш @Властину и моју фоторепортажу од 26., 27. и 30. 11. о.г.
E, pa zato vas nisam ni opominjao, no nagradio kako dolikuje. :sesir:
A, vidim da je sada i gos'n pp odradio svoju reportažu kako valja - u slici i reči. :grand:
Još da je izvađen iz džepa i taj Samsung u Reci..... :mrgreen:
Хвала ви за награду :wink: :sesir:
 
Бахаћење на Земунском кеју са Тојотом Јарис, тј. у парку код окретнице. :bg4:

SRAMNO! Vozač ULETEO na dečije igralište u Zemunu: Naočigled ljudi vozio preko parka (VIDEO)
Ovaj prizor zaprepastio je Beograđane, te su se ispod objave nizali komentari osude
https://objektiv.rs/vest/917644/sramno- ... rka-video/

2slike.jpg
 
Рекоше раније да је рок за завршетак овог дела кеја ослобођења 6. јануар, дакле још 7 дана па одох да видим како теку завршни радови, кад оно:

staza.jpg

okretnica.jpg


Изгледа да сам погрешно схватио, вероватно је овај рок био за пешачку стазу која је завршена чак и пре рока :D

Прошетах се даље до парка код окретнице где сам приметио да су читајући Гагин пост изгледа многи проширили своје видике и схватили да у недостатку улица може да се користи и травњак у парку:
park1.jpg


А да не причамо и пешачким стазама по парку. Мислим асфалтиране су, штета би било мало не провозати ауту туда:
park2.jpg

park3.jpg


Ко постави ове клупице, ма морају возачи да их обилазе, ц ц ц.

А види има и игралише са љуљама за децу:

park4.jpg


Какво је то игралиште без блата. Срећом ту су довитљиви возачи решили проблем недостатка блата. Сад деца могу до миле воље да уживају у блату и инспиришу редитеље реклама за прашак за веш.
Пресече ми мисао идеја да је ово могло да иде у тему о бахатим возачима, заиста не знам откуд ми та идеја.
 
Jedinstvena rekonstrukcija gde su pešačke staze napredovale više u odnosu na saobraćajnicu :)
 
Чудно решење да је тактилна стаза за слепе и слабовиде уз десну ивицу уместо на средини. И чудне су ове плоче жуте боје уз ивичњак.
 
Vrh