Šta je novo?

Zemun

Da li će ti ,,legnuti,, ? Hmm...
Lični mentalitet te usmerava ka novom staništi Zavisi odakle se preseljavaš.
Meni je bitan metalitet ,,krajolika,, , zbog uklapanja. Sam Zemun ima više različitih mentaliteta Donji-stari Zemun jedan, gornji drugi, Sava Kovačević treci i tako redom., svi su različiti.
Meni jedino odgovara donji Zemun gde se osecam udobno bez obzira da li sam sam ili u društvu.

Dobra infrastruktura, dobare saobraćajne veze, dovolja broj pratecih raznih (javnih) objekata itd nisu presudni u kom delu čovek se oseća prijatno i dugo obitavati u njemu.
 
Poslednja izmena:
Bio par puta u životu tu i nisam baš oduševljen, ali opet, sve je stvar ukusa, kao i potreba i navika. Pre neki dan sam čuo od jedne žene da je živela u mom kraju godinu dana, novogradnja u Zvečanskoj i da nikako nije mogla da se navikne, da joj je kraj "bezveze" i da se zbog toga preselila kod Šumica, jer tamo ima blizu školu i vrtić, igralište i šumu, a pre toga rekla kako je redovno sa detetom dolazila da se igra na igralištima kod mojih solitera i da se šetaju Hajd Parkom.

Meni je recimo OK Jelovac, kao i deo oko Gradskog parka, ali to je zatol što ja volim takve krajeve koji su okruženi zelenilom, a nisu poput Vračara, ulice sa zgradama koje odaju utisak "kanjona". Čak su mi i oni obodni delovi Nove Galenike sa soliterima isto zanimljivi.​
 
Bežanijska i okolne ulice, imaju poseban šarm. :)

22bb.jpg


40bb.jpg


41bb.jpg


42bb.jpg


43bb.jpg


44bb.jpg


45bb.jpg


46bb.jpg


47bb.jpg


48bb.jpg


49bb.jpg


50bb.jpg


52bb.jpg


ferdi 04bb.jpg
 
Poslednja izmena:
Reč je o ulicama Beogradska, Preradovićeva, Kosovska, Davidovićeva i Dr Petra Markovića. Vrednost radova procenjena je na 310 miliona dinara (oko 2,6 mil EUR).
Da li neko zna kako doci do dokumentacije? Da se vidi sta je u planu da se radi u ovim ulicama.
 
Fun fact, sad sam premerio na google mapsu, 650 metara ukupna duzina ulica. 4000 evra po metru cena na tenderu. Svaka cast
 
Vrh