Šta je novo?

Zemun Vista

Izgleda da se pojavila poplava u garazama. Ovo nije u redu, plivace automobili
 
Neko je već spominjao da se javlja voda nakon kiše pre nedelju-dve, dakle definitivno postoji problem... Kakvo je stanje na -2, imate li sliku?
 
Prosle godine su isto bile obilne kise, kod mene se vracala voda u podrume. Angazovali smo gradsko stambeno i vodovod i kanalizaciju vise puta, da bi cistili i otpusavali kisne i fekalne kanalizacije. Svasta se tu zadrzava i kanalizacije se zapuse, pa kad budu obilne padavine voda se vraca nazad zajedno sa djubretom.

Investitor bi to trebao da resi sa institucijama, da se angazuje i da se ociste okolne kanalizacije.
 
Da li je neko silazio u garažu na -2? Neproverena informacija da su donje klackalice poplavljene i da se sve sliva za zidova čak sa -1. Ako je tako, kako je moguće sanirati, jer nas to onda čeka za svaki veći pljusak.
 
Da li je neko silazio u garažu na -2? Neproverena informacija da su donje klackalice poplavljene i da se sve sliva za zidova čak sa -1. Ako je tako, kako je moguće sanirati, jer nas to onda čeka za svaki veći pljusak.
Najbolje da svako ode,bproveri na licu mesta i da prigovor. Ne da se samo pise na forumu
 
Da li je neko silazio u garažu na -2? Neproverena informacija da su donje klackalice poplavljene i da se sve sliva za zidova čak sa -1. Ako je tako, kako je moguće sanirati, jer nas to onda čeka za svaki veći pljusak.
U utorak u garazi na -2 bila je voda u otvorima za klackalice, nisam videla da se sliva niz zidove. Takođe, voda se zadrzavala u vidu manjih bara po celoj garazi. Mislim da pre svega svi koji imaju klackalice treba da prijave investitoru, naravno i da odu na lice mesta i pogledaju.
 
Jel zna neko šta se dešava sa drugim lokalom? Jel to Pepco odustao, Maxi vec uveliko radi…
 
Ima li neko informaciju kad ce proraditi lift u lameli 2? Od poplave nisu nista uradili
 
da li neko ima informacije vezane za tehnicki prijem zgrade? Da li se zna kada mozemo da ga ocekujemo?
 
Da li je neko predavao za povrat pdva na kupovinu prvog stana? Da li je nekome stiglo resenje, da li vas je iko zvao iz poreske?
 
Da li je neko vec podneo prijavu za utvrdjivanje poreza na imovinu? Cini mi se da je neko napisao da je porez 50% manji ako se prethodno prijavimo na novu adresu. Postoji li neki rok za podnosenje prijave nakon izvrsene primopredaje?
 
Ja
Da li je neko vec podneo prijavu za utvrdjivanje poreza na imovinu? Cini mi se da je neko napisao da je porez 50% manji ako se prethodno prijavimo na novu adresu. Postoji li neki rok za podnosenje prijave nakon izvrsene primopredaje

Pozdrav, mi se nismo stigli prijaviti na adresu, i vec nam je stigao porez na imovinu za stan putem e-uprave.
 
Dakle to sad ide elektronski, nije ni potrebno da se ide licno u poresku!? Mi cemo verovatno prijaviti prebivaliste tek kada obeleze postanske sanducice i daju nam kljuceve, pretpostavljam da bi neka resenja morala postom da nam stignu, ko zna gde bi to postar ostavio
 
Dakle to sad ide elektronski, nije ni potrebno da se ide licno u poresku!? Mi cemo verovatno prijaviti prebivaliste tek kada obeleze postanske sanducice i daju nam kljuceve, pretpostavljam da bi neka resenja morala postom da nam stignu, ko zna gde bi to postar ostavio
Zbog istog razloga ni mi nismo menjali jos adresu. Ali mozda je bilo pametnije da smo to uradili, mozda bi stigao umanjen porez.
 
Dakle to sad ide elektronski, nije ni potrebno da se ide licno u poresku!? Mi cemo verovatno prijaviti prebivaliste tek kada obeleze postanske sanducice i daju nam kljuceve, pretpostavljam da bi neka resenja morala postom da nam stignu, ko zna gde bi to postar ostavio
Notar prosledjuje KP Ugovor elektronski poreskoj Zemun danom potpisivanja Ugovora ali treba da se licno preda kopija zapisnika o primopredaji stana poreskoj. Datum primopredaje je datum od kad krece poreska obaveza. Mislim da je obaveza 30 dana nakon primopredaje stana da im se dostavi zapisnik. Proverite.

Nakon predaje zapisnika na salteru, resenje stize za par nedelja u esanduce (euprava) u elektronskoj formi.
 
Notar prosledjuje KP Ugovor elektronski poreskoj Zemun danom potpisivanja Ugovora ali treba da se licno preda kopija zapisnika o primopredaji stana poreskoj. Datum primopredaje je datum od kad krece poreska obaveza. Mislim da je obaveza 30 dana nakon primopredaje stana da im se dostavi zapisnik. Proverite.

Nakon predaje zapisnika na salteru, resenje stize za par nedelja u esanduce (euprava) u elektronskoj formi.
Hvala puno. Sad sam bio u poreskoj upravi, rekose mi da se ta prijava podnosi licno u nadleznoj opstini (u nasem slucaju opstina Zemun). Uzeo sam i papir sa potrebnom dokumentacijom za povracaj PDV-a, pa mozda nekome koristi.
PDV-1.jpg
PDV-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala puno. Sad sam bio u poreskoj upravi, rekose mi da se ta prijava podnosi licno u nadleznoj opstini (u nasem slucaju opstina Zemun). Uzeo sam i papir sa potrebnom dokumentacijom za povracaj PDV-a, pa mozda nekome koristi.
Samo pazite papiri za povrat PDV-a se prilazu u filijali poreske Palilula (jer je to sediste investitora) https://www.purs.gov.rs/sr/odnosi-s...-13-novembra-2023-godine-na-novoj-adresi.html

Prijava poreza na imovinu se predaje u filijali u Zemunu.
 
Sve isparava, a kod nas i dalje bare u garazama
Videla sam da su zidovi i na -1 i -2 i dalje vlažni i budj se nahvatala.

Na -2 su podovi vlažni, naročito gde su donje klackalice.

Da li neko zna da li je ponudjeno nego dugotrajno rešenje? Kola će nam plivati po garaži kada naidju nove kiše/kijameti itd. :(
 
Samo pazite papiri za povrat PDV-a se prilazu u filijali poreske Palilula (jer je to sediste investitora) https://www.purs.gov.rs/sr/odnosi-s...-13-novembra-2023-godine-na-novoj-adresi.html

Prijava poreza na imovinu se predaje u filijali u Zemunu.
Evo upravo sam podneo prijavu za porez na imovinu, i to u opstini Zemun, ne u poreskoj. Na salteru 4 predao fotokopiju zapisnika o primopredaji i napomenuo im da ne salju resenje postom vec preko eUprave. To je to.
 
Vrh