Šta je novo?

Zemun Vista

Hvala ti na odgovoru. Tako je, to je taj stan, sa vecom terasom, i meni je bilo neobicno sto je takvog oblika raspored, ali hajde da pogledam prvo. Elem, koliko mislis da je realno da pitam za smanjenje cene?
 
Pa ja bih probao da ga oborim sigurno bar za iznos PDV-a (10%), ali ne znam kakav je investitor i da li je spreman na pregovore. Obično kad ostane tako jedan ili dva stana u zgradi na lošijim pozicijama, postoji veća mogućnost da se pregovara oko cene sa investitorima. Ovde ti je sigurno argument velika terasa koju on prodaje po punoj ceni kvadrata.
 
Bila su 2 slobodna stana pre nekih 2 meseca npr, ovaj i još jedan mislim na 1. spratu, čuo se sa njima pitao kakva je mogućnost za korekciju cene i odgovor je tada bio nikakva. Možda su promenili stav u medjuvremenu, svakako ne škodi da se pita.
 
Danas, oko 18h. Ekipa radi u Maksi lokalu (lamela 1), pusteno osvetljenje.


vista1.JPG
 
Pozdrav svima, dobili smo informaciju da su počeli da useljavaju lamelu 1, zovu prvo kupce koji su u potpunosti isplatili svoje stanove. Ne znam da li ima ovde nekoga iz lamele 1 da potvrdi...
 
Pozdrav svima, dobili smo informaciju da su počeli da useljavaju lamelu 1, zovu prvo kupce koji su u potpunosti isplatili svoje stanove. Ne znam da li ima ovde nekoga iz lamele 1 da potvrdi...
Kad kažete "u potpunosti isplatili", da li se odnosi samo na keš kupce ili sve ljude koji su uplatili ceo iznos investitoru (keš kupci + ljudi koji su podigli kredit)?
 
Kad kažete "u potpunosti isplatili", da li se odnosi samo na keš kupce ili sve ljude koji su uplatili ceo iznos investitoru (keš kupci + ljudi koji su podigli kredit)?
Ne znam, stvarno, tako je nama rečeno :) rekli su nam da očekujemo krajem meseca da nas pozovu za lamelu 2, a da je lamela 1 već krenula sa useljavanjem. Ne znam da li postoji neko od kupaca da još uvek nije isplatio ostatak, već da je i dalje samo na učešću...
 
Ne znam, stvarno, tako je nama rečeno :) rekli su nam da očekujemo krajem meseca da nas pozovu za lamelu 2, a da je lamela 1 već krenula sa useljavanjem. Ne znam da li postoji neko od kupaca da još uvek nije isplatio ostatak, već da je i dalje samo na učešću...
Hvala na informaciji. Da li vam je to rekao investitor/agent?
 
Mi smo ugovorili datum za primopredaju kljuceva za kraj maja. Rekli su nam da liftovi nece biti u funkciji jos par meseci dok se svi ne usele da se lift ne bi ostetio. Oni planiraju da se useljavamo noseci sve na grbaci. To je bas problematicno za nas jer ce u stanu ziveti starija osoba kojoj nije lako da se penje na 4. sprat. Valjda se lift oblozi kartonom ili nekim drugim materijalom. Mi smo se pobunili pa vas molim da uradite isto ako i vama to predstavlja problem.
 
Mi smo ugovorili datum za primopredaju kljuceva za kraj maja. Rekli su nam da liftovi nece biti u funkciji jos par meseci dok se svi ne usele da se lift ne bi ostetio. Oni planiraju da se useljavamo noseci sve na grbaci. To je bas problematicno za nas jer ce u stanu ziveti starija osoba kojoj nije lako da se penje na 4. sprat. Valjda se lift oblozi kartonom ili nekim drugim materijalom. Mi smo se pobunili pa vas molim da uradite isto ako i vama to predstavlja problem.
Koja ste vi lamela 1 ili 2? Par meseci je mnogo da lift ne funkcioniše, posebno za ljude na višim spratovima, starije ljude i ljude sa malom decom. Ima logike to da se lift ne bi oštetio, ali mogu da obložiti kartonom ili šper pločama.
 
Nisam čuo da bilo gde neko može da dobije ključeve, a da nije u potpunosti ispatio stan. (I kreditni kupci u potpunosti isplate stan na dan puštanja kredita)
 
Koja ste vi lamela 1 ili 2? Par meseci je mnogo da lift ne funkcioniše, posebno za ljude na višim spratovima, starije ljude i ljude sa malom decom. Ima logike to da se lift ne bi oštetio, ali mogu da obložiti kartonom ili šper pločama.
Ne znam kako su to planirali, liftovi su nam neophodni. Sta ce mi lift ako nije u funkciji, a lepo stoji sve u ugovoru.

Nema tu sta ko da samovoljno odlucuje, mi kao kupci smo precizno zasticeni ugovorom, i to je to
 
Pri tome, ako zgrada prodje tehnicki prijem, moraju da puste. To je isto kao neko da kaze zatvaramo vam vodu.

Ok pre toga, ako je nekome vec izvrsena primopredaja (pre tehnickog) i ne treba da ocekuje lift u funkciji.
 
Ne znam kako su to planirali, liftovi su nam neophodni. Sta ce mi lift ako nije u funkciji, a lepo stoji sve u ugovoru.

Nema tu sta ko da samovoljno odlucuje, mi kao kupci smo precizno zasticeni ugovorom, i to je to
Naravno, evo mi na primer imamo bebu od mesec dana, neću je sigurno nositi sa sve kolicima na 3.sprat.
Apsurd.
 
Kako protiču pregledi stanova?
Da li je neko primio stan odnosno uselio se u svoj stan?
Kakvi su utisci o garažnim mestima?

Hvala unapred na podeljenim utiscima. :)
 
Na terasi iza zgrade će biti Kafeterija, tako kažu moleri.
 
Bili bi zahvalni ako bi mogli da podelite koje nepravilnosti/ odstupanja ste imali , da znamo šta da očekujemo
Pozdrav,
Ja sam bio u stanu juče, kao što je već spomenuo @amsterdam123 , što se tiče moleraja ispravljaju na licu mesta.
Ovako, mi smo imali sledeće primedbe:
1) Imali smo par ogrebotina na staklu od prozora, kao i na staklu od vrata od terase
2) Odliv od lavaboa nam je negde puštao
3) Imali smo problem sa roletnama, zapravo izgleda da je mehanizam za spuštanje/podizanje roletni pravio negde kratak spoj pa je iskakao osigurač
4) Pervajz od ulaznih vrata nije bio dobro pričvršćen
5) Na terasi je bila mala pukotina
6) Generalno što se tiče moleraja su uradili male korekcije uglavnom po ivicama i iznad radijatora.
7) E sad, nisam imao fasung u kupatilu tako da nisam mogao da upalim svetlo da proverim pločice pa sam im rekao da stave za primopredaju

Pozdrav i srećno !
 
Vrh