Šta je novo?

Zemun Vista

Priča je malo duža, ali pokušaću da ispričam:
Kada smo prošle godine kupovali stan i uplatili 80% od vrednosti, overili smo kod Notara Ugovor o prodaji stana i izgradnji. Sastavni deo Ugovora je i Tehnički opis, čiju svaku stranu su vlasnik stana i investitor morali da parafiraju.
Uočena otstupanja:
1. Parket lajsne su ugradili bele boje, a ne u tonu parketa. Reklamirali i oni izmenili i ugradili u tonu parketa.
2. Pločice u kuhinji na zidovima su bile postavljene samo po sredini u dva reda, a trebalo je od poda do visine 1,5-1,6 m. Reklamirali i oni ugradili od poda do normalne visine.
3. Pervajz lajsne na unutrašnjim vratima nisu postavili skroz do parketa. Reklamirali i oni promenili lajsne i ugradili do parketa.
4. U kupatilu su postavili tuš
paravan, a trebali su po opisu tuš kabinu. Reklamirali, do sada nisu zamenili. Kada smo kupovali stan agent je rekao da će biti velike tuš kabine od zida do zida, a dobili smo paravane.
Unutrašnja vrata su kriva i ne dihtuju. Reklamirali.
Visina plafona, mereno laserskim metrom u istoj prostoriji se razlikuje do 2 cm.
Širina mesta za veš mašinu u kupatilu jedva 60 cm, od zida do kotlića. Nisam siguran da može mašina normalne širine (60 cm) da stane.
Wc šolju su postavili na sred kupatila i umesto da ugrade kotlić u zid, ona sada sa kotlićem zauzima pola kupatila.
Predzadnji put kada sam obišao stan, zatekao sam molere i njihovog šefa. Okrečili su dve ruke sa poludisperzijom i to su trebali da popravljaju jer nije bilo dobro urađeno. Po tehničkom opisu krečenje je trebalo biti punom disperzijom. Reklamirali smo.
Ne znam šta su uradili jer sledeći put kad sam došao, sef gradilišta me nije pustio da uđem u zgradu sa objašnjenjem da se stanovi čiste. Pitao ga sa kojom bojom su krečili, rekao mi punom disperzijom. Videćemo na prijemu.
Toliko o tome.
I kod mene je prostor za ves masinu 60 cm, a to je standardno propisana sirina masine
 
Da, ali na pojedinim tačkama je širina prostora 59,7. Htei sam da kažem da je mnogo knap. Mogli su da naprave 61 ili 62 cm
Ništa ne bi škodilo.
Da. Pitala sam keramicarku, rekla mi je da je to trebalo ranije da prijavimo.

Imaju neki clanovi zakona vezano za projekte i izgradnju objekata, i tamo stoji da je minimalno propisana velicina prostora za masinu mora biti 60cm.

Negde sam to nasla
 
Sto se tice hidrotehnicke instalacije, vidim da je navedeno u ugovoru (takodje i na sajtu) da se predvidja centralna priprema tople vode u okviru svake stambene jedinice. Kuhinje se snabdevaju toplom vodom posebnim niskomontaznim bojlerom smestenim u kuhinske elemente.

Ovo znaci da treba da nas ocekuje i niskomontazni bojler u kuhinji?

Takodje verovatno nece ni biti kupatilskih ormarica, koliko vidim nigde nisu navedeni.


1714402930975.png
 
Sta je jos ostalo od radova na spoljasnjem uredjenju?
 
Ispred lamele 2 nema nedostaju 4 drveta koja se vide na projektu (samo kod lamele 1). Ne znam hoce li to ispostovati
 
Vrh