Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

У суштини, потребан је течан битумен којим се премаже рупа пре постављања асфалта. Он се сипа из џака директно и потом неким јаким тучком набија. Е, сад, за акцију не треба битумен јер га ни Београд пут не ставља када крпи рупе (а морало би) јер је он везивно средство. Без њега сав тај асфалт ће се расути током коришћења. Ништа не можед да се залепи за прашину, па ни асфалт.
 
Evo kratera na trgu kod spomenika
dsc09749.jpg

dsc09748.jpg

dsc09746.jpg

i radovi i kultura sugradjana
dsc09752.jpg

dsc09753.jpg
 
Ovi krateri na glavnom gradskom trgu (trg republike) mi zaista nikada neće biti jasni...
Zar se baš toliko nema para da ne može da se poploča trg ???
Zna li iko zašto trg nije popločan pre dvadesetak godina kada je potpuno popločana cela Knez Mihailova i kasnije i okolne ulice ???
Zaista neshvatljivo...
 
Jel neko ima objasnjenje zasto se po beogradu sve raskopa brzo, ogradi ili obelezi nedovoljno, zatim dobro odstoji da svi prodju i primete da se "nesto radi" i tek nakon sto je pola grada videlo radove moze da se dodje i zavrsi posao (obicno traje do 3 sata efikasnog rada), zatim se zatrpa tako da se i dalje vidi da je tu nesto radjeno i onda kada docekamo neke izbore mozemo da ocekujemo da se tu asfaltira ili uredi i da se vrati u prvobitno stanje...naravno, dok sve to docekamo tu se opet nesto pokvarilo pa mora ponovo da se kopa... :bash:
 
Sto se tice trga republike kanata safalta od 25 kg kosta 2 000 din jednu gerila akciju asfaltiranja trga sta kazete na to posto zelenilu u cijoj je nadleznosti treba godinu dana da se dogovori sa bg putom
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/329...-opet-zapusten kAO da je glogonjski rit a ne trg republike /izvinjavam se stanovnicima istog /
 
dsc09778.jpg

samo incjativno ogradjivanje od strane stanara kako bi sacuvali mlada stabla
 
Pirstojno uradjeno dobar izbor ogradice
 
Obzirom da je i oluk ofarban u belo, to su beograđani za primer :kk:
 
Ulica vojvode bogdana 7 ako se nevaram ovo prvo drvo je posadjeno po mojoj prijavi
 
Tako je valjda i kod mene u u ulici trebalo da bude, i u svim ulicmam koje su dobile novogradnju, ali mi nismo dobili ni jedno jedino drvo!
Kada sam citao DUP ili kako se vec zove dokument koji objasnjava sta se zeli posticu , kako ce biti ogranizovano parkiranje u kvartovima sa noogradnjiom gde zivim, naglasavalo se i to pod jedan ozelenjavanje prostora oko zgrada, i na kraju se borim da uklonim parirana vozila u okucnicama zgrada, a parkiranje je u tom istom dokumentu jasno naglaseno u podzemnim garazama.
Nista ih to nije sprecilo da batale drvece, a naprave privatne parkinge u okucnicama mnogih novogradnja na vracaru, zvezdari.
Nigde planskog drvoreda, ma nijedanu novu ulicu koja je dozivela prostornu devastaciju nismo oplemenili najjeftinijim drvoredom.
Tu nemoze da se kaze da se nema para, tu su drugi motivi u pitanju.
 
Naravno Bulevara.Pa u DUP-u Dimitrija Tucovica jasno stoji dvostruki drvored sa obe strane ali nista od toga.Ne znam ni za jedino drvece na ulici od Nadvoznjaka pa sve do Gradske bolnice.
 
Имам два питања у вези пријављивања, наиме нисам сигуран коме треба пријавити следеће ствари:

1) Поплочано шеталиште које пролази кроз блок 22 на Новом Београду (од Сава Центра до Антифашистичке борбе, пролази поре ВМЦ-а) је на једном месту потпуо девастираном након радова на неким цевима. Нисам сигуран да ли је у питању водовод или топловод. И тако стоји већ ако не и годину дана.

2) Други проблем је коме пријавити подизанје паркинга (поплочаног) услед раста корења дрвећа на том паркингу? То је изражен проблем поготово у мом крају.

Средићу и неке слике можда већ данас! Имам још пар ствари везаних за крај око Арене али то морам да сликам.

ЕДИТ: Случајно сам погрешио тему, поставио сам пост у теми "Пријаве градским службама". Извињавам се...
 
U Peru-u, Lima, Pan Americana, super izgleda :p
Taj prostor pored autoputa treba dati privatnim firmama da ga one odrzavaja a bude im reklama.
Logoi firmi, marketinske poruke, ali sve u cvetnom aranzmanu.
 
Вероватно да у Градском зеленилу прате Беобилд, сад баш лепо изгледа.
Клаш, плусићћћ
 
dscf0429q.jpg

kriza udarilo zelenilo kriza pa iznajmljuje travnjake sa smehoteke od beks89
 
Imam jedno pitanje.. Kada je zasadjen drvored u Kralja Milana ???
Ja kao da se secam da sam bio bas klinac kad je mlado dreve zasadjeno... ali nesto mi se cini da bas sporo raste..
Drvece je nisko a stabla tanka... Cesto zamislim kako ce taj drvored biti lep kada drvece bude veliko ali se bojim da cemo za to cekati 20, 30 godina :(
 
Pridruzujem se i ja pitanju. Da li neko zna zbog cega slabo rastu i koja je visina koje to stablo moze da dostigne.
Tu podrazumevam u velicinu krosnje.
 
Blenem nesto danas bzvz I snimim da je na uglu Decanske I tunela zasadjeno nekoliko breza. Tacno ispred bilborda, za divno cudo.
Samo da se prime pored ovih vrucina...
 
U Bulevaru Despota Stefana se drveće prilično suši, a i povadili su već nekoliko kod Botaničke bašte...
 
Vrh