Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Zna li neko koliko kosta taj bilbord na jedno mesec dana, stvarno nije losa ideja... Dopustanje ovoga u danasnje vreme kada postoji i komulnalna policija, komunalna inspekcija, gradjevinska inspekcija, itd. i istovremeno prikljucenje na elektro mrezu, koriscenje puta i okoline nasipa kao parking... Ja bih na bilbordu naveo ime sve i jednog nadleznog organa koji je morao da reaguje na ovo, a nije (ako uopste ima mesta).
 
Mislim da je bilbord preskup, i da dnevni najam kosta nekoliko stotina eura.
Na google maps najstariji snimci su iz 2002.
 
Ја сам нешто био убеђен да је то пар стотина евра месечно, чудо сумњам да би неко дао 60.000 евра месечно за исти.. Плус наравно штампа што вероватно није мало...
 
Zavisi od lokacije bilborda ojko 500 e 600 e nebi bilo lose onaj u parkicu preko puta skupstine grada
 
Bezanija odlicno izgledaa
dsc03120.jpg

dsc03119.jpg
 
dakle nasao se neki majmun i prosao kejom uz blokove i polomio vise od 10 novih mladica u visini bloka 44 koje su sadjene cini mi se na bazi donacije mola ili tetrapaka... steta je u to veca posto su se sve bile primile od prosle godine...
 
Strasno ovo je namerno uradjeno. Bez komentara sam stvarno.
 
Savski kej deo naspram bloka 44, evo sta je jutros osvanulo. Sve mlada proslogodisnja stabla. Licno bi voleo da mu sudim krv mu j...m drogiranu i nafiksanu ali nazalost to je nemoguce ...


kej444329.jpg


kej444330.jpg


kej444331.jpg


kej444332.jpg


kej444333.jpg
 
Ja zaista ne mogu da zamislim šta treba da ti bude u glavi pa da ovo uradiš. Koliko sam puta bio pijan, ali ovo ni mrtav drogiran ne bih radio ... jednostavno je besmisleno. I kao čin destruktivizma je besmisleno.
 
Nije 10, ja sam izbrojao 25.

Ovo nisu uradili klinci, polomljene su na visini preko 1.5 metara.

st***, divljaci, ne znam kako da ih nazovem.
 
Drvece koje je poseceno na tom istom nasipu , vise stotina topola starih preko 40 godina nikada nije dobilo svojih 5 minuta u medijima, zato sto su ih isekli odabrani. Ovo moze u medije, jer se ne zna ko je , a i zasadice drugo, pa ce jos ispasti sposobni da problem rese.
 
Te topole se seku planski i menjaju se drugim stablima, a i nisu baš u najboljem stanju.

Za vreme posledneg velikog izlivanja Save jedna kod bloka 44 se sama srušila (negde sam postavio sliku) bukvalno je pukla u korenu i srećom pala na poplavljeni travnjak, a ne na donju stazu i na obližnji splav. Spolja je izgledala kao veliko i moćno stablo, a iznutra - trulež.

Kada vetar počne da veje "mace" zna da bude neprijatno...

Ja pak očekujem da se lomljenje nastavi, neko je dobio na pažnji i bitnosti...
 
Naravno da ce da se nastavi ako se ovome ne stane na put! A sudeci po reakciji Aleksandra Sapica, sve ce da se zavrsi sa recima da su to divljaci, tj. "zestoki momci".

Divno. Gde su kazne, gde je policija, komunalci, obezbedjenje, kamere... ? Te sadnice kostaju mnogo, da ne ulazimo u ostala moralna i ekoloska pitanja. Ti divljaci moraju da znaju da ako budu nastavili da budu divljaci, snosice posledice oni ili njihovi bolesni roditelji. Ovako su dobili 5min u medijima i likuju. Gde je osuda, makar bila i blef? :bash:

Ipak, zelim da verujem da nas normalnih ima vise! Sutra u 17h dodjite na kej, pridruzite nam se - sadimo nove sadnice! Pozovite i vasu decu, ucite ih lepim navikama. Drvo je simbol zivota, ucite ih to!
 
Bulevarac":1wwiaqzf je napisao(la):
Drvece koje je poseceno na tom istom nasipu , vise stotina topola starih preko 40 godina nikada nije dobilo svojih 5 minuta u medijima, zato sto su ih isekli odabrani. Ovo moze u medije, jer se ne zna ko je , a i zasadice drugo, pa ce jos ispasti sposobni da problem rese.

Blok je star 40 godina, a topole su dobrano starije. Inače reč je o autohtonim divljim topolama, koje su ostatak šumskog pojasa neposredno uz obalu Save, preostalim nakon izgranje keja. Ta stabla su planski ostavljena i inicijalno ostavljen je veliki broj njih. Nažalost Relja je u pravu, vreme čini svoje. Seku se planski, isključivo iz bezbednosnih razloga, jer su uglavnom trula iako ne deluju i u više navrata su padala. Nikakva zavera i obest GZ ili nekog. Menjaju se nekim drugim vrstama, doduše mnogo manjim.

Što se tiče lomnjna TetraPakovih sadnica. Dno. Sramota me sa kakvim ljudima živim u ovog gradu. Obesne pubertetlije, koje se napiju pa urlaju SRBIJAAAAAAAAA lomeći sadnice, klupe i žardinjere, kao da su one Hrvatske, Američke, Turske... a ne deo te iste zemlje čije ime urlaju. Batina je iz raja izašla za takve. Ološ. :notok:
 
Najbolje za Blokove bi bilo da sami nađu počinioce i prijave ih policiji.

Ne može me niko ubediti da se ne može saznati ko je to uradio jer ti bolidi su se sigurno hvalili nekome, ili ih je neko video (svi se znaju u Blokovima)
 
relja":1cotshsk je napisao(la):
Te topole se seku planski i menjaju se drugim stablima, a i nisu baš u najboljem stanju.

Za vreme posledneg velikog izlivanja Save jedna kod bloka 44 se sama srušila (negde sam postavio sliku) bukvalno je pukla u korenu i srećom pala na poplavljeni travnjak, a ne na donju stazu i na obližnji splav. Spolja je izgledala kao veliko i moćno stablo, a iznutra - trulež.

Kada vetar počne da veje "mace" zna da bude neprijatno...

Ja pak očekujem da se lomljenje nastavi, neko je dobio na pažnji i bitnosti...

Ma ne, ili ne mislimo na iste ili nisi u pravu. Govorim o Topolama koje su posecena da bi nikla nelegalna gradnja, vikendice,
od sljunkare, ali to je isti taj nasip samo 1-2 km dalje. Pa mi izgleda licemerno kako se Dr. Sapic brine za stabla stara 2 godine, a kada mu saljem pisanu prijavu ne odgovara. Te Topole o kojima ja pricam imaju funkciju, jer tamo ne postoji zidani nasip kao u ovom delu, pa zemljiste lakse nosi voda, ako nema drveca.
Ove nisi isecene planski nego nelegalno! Nije ih iseceno 25 nego stotine.

3r9NS1z.jpg
 
Ne, definitivno ne mislimo na iste topole, jer ja pričam o stablima duž blokova.

Znam da je jedan deo bio planski pošumljen posle 2000-te godine i da se dosta lako primio, evo već par godina nisam vozio bicikl od blokova do Ostružničkog mosta - nemam više želju, i ne znam za seču osim sa fotografija.
Zbog mene ne moraš da postavljaš snimke.
Ja pokušavam da nađem način da ovde postavim aero foto snimke iz 1999-2000-te na kojima se ne vide sojenice, jer ih nije bilo.
Rezolucija je dosta velika, ne uspevam...
 
Расадник на Бежанијској коси (земунска страна), коме требају саднице лепо место за велики избор. На другој слици се види, на интерној раскрсници, један прелепи фазан:




 
Bulevar oko 23 h zelenilo brani plaatan od vodovoda ,majmuni nisu zamjenili cjevi kad su rekonstruisali bulevar ,sad zelenilo moli boga da nebudu morali vaditi platan
dsc04232.jpg

dsc04230.jpg

dsc04231.jpg

dsc04229.jpg
 
Vrh