Šta je novo?

Zeleni venac

Samo da sruše one divljačke objekte,posade normalne drvorede gde je moguće,i naprave neku ogromnu podzemnu garažu,metro stanicu,izmeste okretnicu,skinu divljačke reklame,srede onaj kostur,očiste grafite,postave kamere,doteraju komunističke fasade i ovo bi bio prelepi deo grada.
 
Zanimljivo je da nema nijedne gradske vlasti koja ima hrabrosti da pomene Zeleni venac, kao da ne postoji ovo ruglo koje hiljade ljudi i stranaca gleda svaki dan. Samo se pominje kostur Beobanke to jest Energoprojekta kao da ovaj tranzicioni užas ne postoji prekoputa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839375#p839375:q0j7c17b je napisao(la):
vucko » Sre Apr 07, 2021 8:08 am[/url]":q0j7c17b]Zanimljivo je da nema nijedne gradske vlasti koja ima hrabrosti da pomene Zeleni venac, kao da ne postoji ovo ruglo koje hiljade ljudi i stranaca gleda svaki dan. Samo se pominje kostur Beobanke to jest Energoprojekta kao da ovaj tranzicioni užas ne postoji prekoputa.
Sređivanje, čišćenje i rušenje ilegalnih objekata, da što pre.
Izmeštanje okretnice i stranica pre nego što se ne Trgu Republike budu ukrštale bar dve metro linije, ne, to bi bilo saobraćajno ubistvo Beograda.
 
Окретница је најмањи проблем у целој причи. Главни проблем су лоше одржавање и чишћење јавних површина, лоше пројектоване јавне површине (пуно мртвих углова погодних за запишавање и бацање смећа или ћошкарење сумњивих ликова) и накарадност "приватних" комерцијалних садржаја.
 
Jedan youtuber britanac je snimao nešto po BG-u ovih dana, evo i kadra Zelenog venca iz drona.
 

Prilozi

  • zeleni venac dron.jpg
    zeleni venac dron.jpg
    458 KB · Pregleda: 2.936
мени овде и даље највише зграда Беобанке боде очи и не видим како би могла да се "реконструише" да то не буде случај
 
Можда да добије модерну стаклену фасаду попут Ушћа?
 
Treba ju rekonstruisati što jednostavnije,možda nešto kao ona nova poslovna zgrada na bul. k. Aleksandra. Pored nje,ružna je i ova na drugom ćošku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839649#p839649:3ergk1im je napisao(la):
Kailan » Thu Apr 08, 2021 8:41 am[/url]":3ergk1im]мени овде и даље највише зграда Беобанке боде очи и не видим како би могла да се "реконструише" да то не буде случај
Da se podšiša hidrauličkim kleštima :mrgreen:

Sa novom fasadom (staklenom ili kojom god) izgledala bi pristojno, ali i dalje ko šaka u oko na tom mestu.
 
Све је боље од голог костура зграде.
 
@Vlad000 i meni pade odmah to na pamet...manja visina manje kvadrata al nije ni za zaliti....

foto neki britanac mozda spijun ;)
 
inspirisan crtezom s prethodnih strana digok kulu usce odje nako zarad poredit....ne znam nisam siguran vise mi se svidja ova prva osisana varijanta za -7 spratova....ali ako bi se odradilo ko na crtezu ne bi bilo hrdjavo....scusa mi non sono siguro non lo so....
 
Ма, лепо то изгледа, Сегио-М, бар из овог угла, али шта са саобраћајем?

Ту само фали једна таква вишеспратница, попут те, да се једва подношљиво претвори у несношљиво.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839756#p839756:dq3zdtjs je napisao(la):
sergio-m » Čet Apr 08, 2021 12:38 pm[/url]":dq3zdtjs]@Vlad000 i meni pade odmah to na pamet...manja visina manje kvadrata al nije ni za zaliti....

foto neki britanac mozda spijun ;)
Evo kako bi to moglo da izgleda:
Oymn2yR.jpeg
 
i ja sam za skracivanje....a crtez sa kulom na prethodnim stranama je lep, naravno mnogo lepsi od moje "na brzaka" montaze....
 
A da se postavi neka zelena fasada? Sa ikebanama cvećem ili čime već...nešto nalik onim zgradama u Milanu?

To bi bilo top!

Oh wait


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841119#p841119:3a9kw0o5 je napisao(la):
Ventilator_BGD » 12 Apr 2021 10:30 pm[/url]":3a9kw0o5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839854#p839854:3a9kw0o5 je napisao(la):
sergio-m » 08 Apr 2021 02:46 pm[/url]":3a9kw0o5]inspirisan crtezom s prethodnih strana digok kulu usce odje nako zarad poredit....ne znam nisam siguran vise mi se svidja ova prva osisana varijanta za -7 spratova....ali ako bi se odradilo ko na crtezu ne bi bilo hrdjavo....scusa mi non sono siguro non lo so....

jea :kk:

Render-9b.png
 
Чак се и у овим условима тако брзо гради, израстао солитер, порасло и дрвеће... И још један сиви плочник, вероватно од плоча преосталих из Душанове улице.
 
Sve osim solitera bi bilo bombonica, za Soliter ćemo na javnu raspravu :)
 
ja sam generalno protiv imitiranja "bosco verticale" to je nesto sto moze u milanu ali mi nismo italija...kod nas zelenilo ne uspeva ni na zemlji a kamoli po fasadama...
vidim da sada kopiraju taj projekat u nebrojeno verzija i varijacija ali original je original...
ne pije vode, kao ni zeleni zidovi od travki i mahovina ..za sve to treba ozbiljno odrzavanje sto je na zalost nepoznat termin u nas srbalja.... :kafa:
 
Јао је л' ово корак даље од "не требају нам чисте фасаде, ми не можемо да их кречимо једном у 10 година боље да буду сиве и распале"? Сад не смемо ни зелене фасаде да имамо, нама "зеленило ни на земљи не успева" (???????)

Ма најбоље је да ми баталимо хигијену и естетику у потпуности, шта има да се ту нешто побољшава, чисти и сређује најбоље је да се активно трудимо да све буде што ружније и прљавије јер "другачије не може". Хајде да укинемо градску чистоћу јер "Србин не може да баци ђубре", неће бити приметно како нека канта није испражњена ако се ђубре нигде не чисти по граду, у Кнезу да ударимо неки асфалт да не би имали пар климавих плочника, свака зграда да буде сиви и голи бетон да би у старту изгледала прљаво и офуцано, да седимо на кортену а не на ломљивом дрвету, билборде уместо дрвећа, бетон уместо цвећа и неки закон по коме свака нова зграда мора у старту да буде ижврљана графитима да је неко не би наружио њима за пар година. Мислим да је то потпуно здрав и паметан однос према градском урбанизму
 
@kailan ovim si sve si rekao :"zdrav i pametan odnos prema urbanizmu" e samo to fali..ostalo iz navedenog vec imamo....
 
Vrh