Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

@lordmittra
hvala na odgovoru.
Da li možeš da nam daš neke detalje oko izmene ugovora vezano za zajedničke prostorije ?
Hvala !
 
Sinoc se provozao opet po okolini, nije imalo smisla fotkati po mraku, tako da sam video da sto se tice celog komsiluka nista nije taklo - rupe na sve strane, veci deo potpuno neosvetljen, itd. Ne znam da li je njihov odgovor i dalje "vredno radimo na svemu navedenom :)" (ne-znam-sta-pametno-i-konkretno-da-odgovorim-pa-eto-to-uz-smajli)
 
Radovi na fasadi napreduju. Izmalterisane su sve strane lamele 1 i postavlja se (samo na nekim mestima, tamo gde je predvidjeno) alubond.



Pogledajte prilog 1

Jedno ptanje za poznavaoce: zasto je alubond ovoliko odmaknut od zida?
 
Ja nisam potpisivala Predugivor nego Ugovor jer nisam zelela da dva puta placaam Javnog beleznika.
Takodje sam zahtevala da se naknada promeni na jedan promil na dnevnom nivou u slucaju kasnjenja kao i da se u ugovor ukljuci tzv Vendor lista sa specifikacijom materijla koji se koriste u izgradnji stana.
Nije bilo problema oko toga. Advokat je jako fin covek.
Smatram da projektno finansiranje uliva dosta sigurnosti jer se bez cistih papira banka ne bi smela upustiti u sam proces.
Inace, smatram da treba da napomenem da su svi troskovi vezani za papirologiju sa osiguranjem kod Nkoska oko 2000 eura za dvosobne stanove.
 
@goca#goca

Ja sam potpisao i predugovor i ugovor i ukupno me izaslo oko 35 000. A toliko je i vas izaslo.
Ima avenija neki deal sa notarom da ne naplacuju zasebno, vec sve ukupno.

A sta ste ubrojali u tih 2000?
Koliko je NKOSK tacno (ja nisam jos podigao kredit, pa ne znam tacnu cifru) ?

Zahvaljujem :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442020#p442020:1r2untws je napisao(la):
vanste25 » Čet Mar 23, 2017 6:15 pm[/url]":1r2untws]@goca#goca

Ja sam potpisao i predugovor i ugovor i ukupno me izaslo oko 35 000. A toliko je i vas izaslo.
Ima avenija neki deal sa notarom da ne naplacuju zasebno, vec sve ukupno.

A sta ste ubrojali u tih 2000?
Koliko je NKOSK tacno (ja nisam jos podigao kredit, pa ne znam tacnu cifru) ?

Zahvaljujem :)

Ja sam jos u Septembru ugovorila kupovinu u prvoj lameli i tada su mi rekli da ukoliko potpisujem Predugovor naknadno placam 50% od te sume za Ugovor.
Moguce je da se nesto promenilo. ☺
NKOSK je za moj kredit uzeo 2% od sume koja mi je odobrena za objekat u izgradnji u datom trenutku. Mislim da i to zavisi od faze u kojoj se objekat nalazi ali nisam sigurna.
Oko 17 000 kosta Zalozna izjava i oko 25 000 taksa za katastar.
80 eura procenitelj i imate 0,5 % proviziju banke za obradu kredita.
Zivotno osiguranje je oko 40 eura godisnje a osiguranje imovine izmedju 80 i 100 to je opet individualno.
 
notar gleda ukupnu cenu pravnog posla. Ako imate i predugovor, samo podeli tu cenu na dve rate, pola sa predugovorom, pola sa ugovorom.
Jedino ako vadiš nešto više primeraka onda ti i to naplate...
 
@goca#goca

Otkud to da se procenitelj naplacuje?
Ovde sve ide preko Unicredit banke (ako Ste uzeli preko njih kredit, naravno) i ne naplacuje se procena.
Tako su mi rekli u banci.
 
Mozda sada postoje neki interni dogovori ali ja sam platila procenitelja.
Njihova cena je izmedju 80 i 100 eura,zavisi koga odaberete.
 
Cestitke @mekbejn, nadam se i da ce useljenje i opremanje stana proci lagodno :)
 
@Мекбејн, значи све је прошло без проблема за повраћај ПДВ-а. Причао си да нешто ниси баш сигуран, али ето све је у реду. Укњижен плусићћћ.
Можда си раније рекао, па нисам пратио на часу, на ком си спрату узео стан ?
 
Hvala :)
Toliko papira treba da se skupi da sam ja i dalje u soku :) ali eto, srecom proslo je sve ok.
PU Zemun je uvazila misljenje ministarstva finansija oko kupovine stana u izgradnji i eto.

@ Gaga
drugi sprat
 
Cestitam Mekbejn :kk:

I koliko se ceka da ti prebace lovu?

S nestrpljenjem cekam da bude gotova lamela 1, da vidim kako to sve izgleda u praksi :)
 
Fali jedna lep foto reportaza ovog kompleksa...... :)
 
Bas lepo napreduju. ☺ Hvala na fotografijama. Nadam se da ce i unutrasnje radove ubrzo privesti kraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=443145#p443145:a3lm2zgc je napisao(la):
mekbejn » Sre Mar 29, 2017 1:03 pm[/url]":a3lm2zgc]Hvala :)
Toliko papira treba da se skupi da sam ja i dalje u soku :) ali eto, srecom proslo je sve ok.
PU Zemun je uvazila misljenje ministarstva finansija oko kupovine stana u izgradnji i eto.

@ Gaga
drugi sprat
Cestitke i od mene ☺
Trazili ste povrat PDV- a na osnovu Avansnih racuna koje ste dobili?
Molila bih Vas za par detalja oko dokumentacije.
Hvala ☺
 
Upravo sam prosla pored kompleksa.
U ulicici koja vodi iz Radoja Dakica ka Zelenoj aveniji sa leve strane je srusen stari objekat.
Ne znam sta je tu planirano ali uopste nije mala povrsina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=443145#p443145:3u1gpplg je napisao(la):
mekbejn » Sre Mar 29, 2017 2:03 pm[/url]":3u1gpplg]Hvala :)
Toliko papira treba da se skupi da sam ja i dalje u soku :) ali eto, srecom proslo je sve ok.
PU Zemun je uvazila misljenje ministarstva finansija oko kupovine stana u izgradnji i eto.

@ Gaga
drugi sprat

Vidim da si poslušao moj savet i urodilo je plodom. Sa PU moraš oštro pošto njihovo poznavanje propisa i regulativa je na zabrinjavajućem nivou. Drago mi je da si to rešio i dobio PDV nazad i naravno da su čekali skoro maksimalan rok (30dana) da vrate PDV...
Uživaj i da se što pre useliš!
 
@Benettonz
Hvala još jednom, upravo tvoj savet nam je pomogao.

@ostali
Slikao sam 2 papira koja sam dobio od PU Zemun, šta je potrebno od dokumentacije:

Pogledajte prilog 1


Evo i par saveta:
- Obrasce iz tačke 1 i 2 možete naći na netu.
- Najpre u opštini overite obrazac IKPS-PDV (ja sam prijavljen na opštini NBG pa sam tu radio, mada mislim da može i u drugim opštinama, svakako ne mora da to bude Zemun).
Taj obrazac je zapravo izjava kojom vi tvrdite da kupujete prvi stan. Najpre ovaj obrazac overite, jer na osnovu njega bićete oslobođeni plaćanja nekih taksi (npr za overu kopije kupoprodajnog ugovora, iz tačke 6.
- Da, u 2017. godini je i dalje potreban izvod iz matične knjige rođenih, državljanstvo (a i venčanih, ako uzimate povraćaj i na konto supružnika, u tom slučaju i izvod i matične knjige rođenih i državljanstvo za ostale članove porodice na čije ime vraćate PDV).
- Za tačku 5 (uverenje o kretanju prebivališta) ćete morati u Ljermontovu. Mi smo otišli radnog dana oko 7 uveče i nije bila gužva.
- Tačke 7 i 8: mi smo od prodavca dobili avansne račune prilikom plaćanja prvih 10% kapare, zatim drugih 10% kapare i na kraju prilikom uplate ostatka cene stana (iz kredita). Takođe su nam dali i još jednu potvrdu, gde se sve to sumira. Fiskalnog računa nema, jer nije urađen tehnički prijem, ali u ovom slučaju nije neophodan.
- Tačka 9: Iz SVAKOG MESTA gde ste bili prijavljeni potrebna je potvrda nadležne uprave javnih prihoda da niste obveznik poreza na imovinu (takoreći da niste imali u vlasništvu nekretninu). Ja sam uzimao iz 3 različita grada, supruga takođe. Dakle ovo važi za svakog člana porodice na čije ime se oslobađate PDV.
- Tačka 10: odneli smo potvrdu iz banke da je sa mog računa (na koji je legao kredit) na račun prodavca prebačeno toliko i toliko para (kolika je vrednost 80% stana) + 2 * po 10%.
- Što se tiče dokumentacije prodavca, to su nam sve dostavili mejlom, tražite od Z.A.


Toliko za sada, nadam se da sam pomogao. Ako ima još nekih pitanja, tu sam ,)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445242#p445242:hhf9ixl4 je napisao(la):
mekbejn » Sub Apr 08, 2017 9:34 pm[/url]":hhf9ixl4]@Benettonz
Hvala još jednom, upravo tvoj savet nam je pomogao.

@ostali
Slikao sam 2 papira koja sam dobio od PU Zemun, šta je potrebno od dokumentacije:

Pogledajte prilog 1


Evo i par saveta:
- Obrasce iz tačke 1 i 2 možete naći na netu.
- Najpre u opštini overite obrazac IKPS-PDV (ja sam prijavljen na opštini NBG pa sam tu radio, mada mislim da može i u drugim opštinama, svakako ne mora da to bude Zemun).
Taj obrazac je zapravo izjava kojom vi tvrdite da kupujete prvi stan. Najpre ovaj obrazac overite, jer na osnovu njega bićete oslobođeni plaćanja nekih taksi (npr za overu kopije kupoprodajnog ugovora, iz tačke 6.
- Da, u 2017. godini je i dalje potreban izvod iz matične knjige rođenih, državljanstvo (a i venčanih, ako uzimate povraćaj i na konto supružnika, u tom slučaju i izvod i matične knjige rođenih i državljanstvo za ostale članove porodice na čije ime vraćate PDV).
- Za tačku 5 (uverenje o kretanju prebivališta) ćete morati u Ljermontovu. Mi smo otišli radnog dana oko 7 uveče i nije bila gužva.
- Tačke 7 i 8: mi smo od prodavca dobili avansne račune prilikom plaćanja prvih 10% kapare, zatim drugih 10% kapare i na kraju prilikom uplate ostatka cene stana (iz kredita). Takođe su nam dali i još jednu potvrdu, gde se sve to sumira. Fiskalnog računa nema, jer nije urađen tehnički prijem, ali u ovom slučaju nije neophodan.
- Tačka 9: Iz SVAKOG MESTA gde ste bili prijavljeni potrebna je potvrda nadležne uprave javnih prihoda da niste obveznik poreza na imovinu (takoreći da niste imali u vlasništvu nekretninu). Ja sam uzimao iz 3 različita grada, supruga takođe. Dakle ovo važi za svakog člana porodice na čije ime se oslobađate PDV.
- Tačka 10: odneli smo potvrdu iz banke da je sa mog računa (na koji je legao kredit) na račun prodavca prebačeno toliko i toliko para (kolika je vrednost 80% stana) + 2 * po 10%.
- Što se tiče dokumentacije prodavca, to su nam sve dostavili mejlom, tražite od Z.A.


Toliko za sada, nadam se da sam pomogao. Ako ima još nekih pitanja, tu sam ,)
file.php

file.php
Hvala na detaljnim informacijama ☺
Videla sam da je spisak ogroman i cudilo me da traze zapisnik o primopredaji koji nema veze sa PDV-om.
Cak mi je cudna i ta prica sa konacnim i fiskalnim racunom koji vezuju za tehnicki prijem jer bi Poreskoj porez trebao biti prijavljen u mesecu u kom je placen i u kom je izdat Avansni racun.
 
Pozdrav svima!
Pitala bih sve kreditne kupce stana u Zelenoj aveniji, koji su aplicirali za stambeni kredit u Unicredit banci, preko koje ekspoziture su to uradili, s obzirom da sam juce bila u njihovoj ekspozituri u Trnskoj i jako sam iznenadjena i razocarana nepoznavanjem uslova kredita za ovaj komplex?! Hvala!
 
Vrh